Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 17:31   #141
samo da vas pitam, kod doktora opće prakse se trazi pretraga krvi ili kog svog ginekologa?? mislim, da se vidi koagulcija ili kako vec..
katze88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:35   #142
Quote:
katze88 kaže: Pogledaj post
samo da vas pitam, kod doktora opće prakse se trazi pretraga krvi ili kog svog ginekologa?? mislim, da se vidi koagulcija ili kako vec..
svejedno. oboje ce ti dat
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:14   #143
Pijem Yasmine 7 mjeseci i moram prizanti da imam samo riječi hvale. Od tih tableta nisam imala niti jednu lošu nuspojavu, niti točkasto krvarenje, apsolutno ništa. No smatram da svaka žena reagira drugačije, nažalost je malo sretnica koje ne reagiraju nikako, kao ja (bar u nečemu imam sreće ). Od kada pijem Yasmin nemam više bolne menstruacije, menga mi više ne traje 4 dana već 2-3, jedino što je ostalo jest uredovno plakanje dan prije menge, bez razloga
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 23:29   #144
Quote:
angel7 kaže: Pogledaj post
maloprije sam išla piopiti pilulu i skužila da pijem od petka a danas je četvrtak što znači da sam jedan dan (vjerujem nedavno) popila dvije isti dan... kakve mogu biti posljedice? i kaj da radim sada kad će mi zadnji dan u ciklusu faliti jedna pilula ? help u brizi sam i glupa ...
to sam i ja napravila...kod yasmina pise da prestanes pit i napravis pauzu od sedam dana...znaci popijes zadnju tabletu koju ces imat i nakon toga napravis pauzu 7 dana...e al ti sad nisam sigurna jel od pretpostavljene zadnje tablete ili od zadnje koju si popila...
*zodiac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 22:29   #145
mogu li pocet piti tablete na svoju ruku,prije dvije god sam pila logest koje mi je doktor preporucio i bilo je sve ok
kiki06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 10:44   #146
Quote:
kiki06 kaže: Pogledaj post
mogu li pocet piti tablete na svoju ruku,prije dvije god sam pila logest koje mi je doktor preporucio i bilo je sve ok
ne.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 02:06   #147
evo ovako, pijem logeste skoro 2 godine, tocnije danas sam trebala novu kutiju i odustala, prije nisam isla toliko za tim al kao prvo trebalo mi je 3 mj da se naviknem na tablete, plakala sam, cmoljila sam, a sad u zadnje vrijeme sam zivcana do bola, napuhana non stop -.- libido jedna velika NULA, bolovi u listovima, tako da sad cu pauzirati i otic se konzultirat i napraviti pretrage za neke druge, i prije mi je bilo tako samo malo manje se manifestiralo, al sam to pripisivala skoli, faxu i tako to, al bas kuzim da sam sva sjebana i dosta, necem vise! i da...sise 2 broja gore, kilaža mozda 2-3 kg nis strasno s obzirom da inace jedem ko slon
crnokosa_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 15:49   #148
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
sad se već osjećm ko papiga. ali ajmo utvrditi gradivo.
Yasmin je najčešće propisivana oralna kontracepcija u zadnje vrijeme, te statistički, najveća je mogućnost pojave nuspojava među kojima su tromboembolija i ostale.
Yasmin tableta sadrži 3 mg drospirenona koji je oblik progesterona i 0,03 mg etinilestradiola koji je oblik estrogena. Usporedbe radi, Logest sadrži 0,02 mg etiniestradiola, Diane35 0,035 mg, Cilest 0,035 mg, Trinovum 0,035 mg, Triquilar 0,035- 0,04 mg..i možemo primjetiti da su doze vrlo slične, pa skoro identične.
Nadalje, estrogen je taj koji je odgovoran za promjenu faktora koagulacije koje na poslijetku mogu uzrokovati trombozu pa i tromboemboliju.
Sasvim su jasni popisi kontraindiciranih pacijentica, među ostalima one koje imaju genetske predispozicije, pušačice, one koje puno sjede bez kretanja, one povečane težine...
Jeste li znali da kod trudnoće i dugih putovanja postoji puno veća mogućnost pojave tromba?
Zato se ostavite forumskih doktora i gugla kao odgovora na sve, proučite dobro popis nuspojava, otiđite na pretragu krvi (konkretno, lipidi,kolesterol, jetrene probe i veliki koagulogram), bez obzira koju pilulu pijete!!
Baš me zanima, kolko vas je vadilo krv?
na koliko duga putovanja,od 2-3 sata ili vise?jer ja ubrzo putujem a pijem yasmin
bubu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:40   #149
Yasmin sam uzimala 2 god i nisu mi pasale ... dugo sam se prilagođavala glava me je bolila doslovno 20 dana u mj, libido nula bodova,hiper posjetljiva itd...,imam lagani pcos prije Yasmine sam uzimala triquilar( katastrofa ).... ništa me nije riješilo cista tj. niti poboljšalo situaciju...kad bi došla na pregled nalaz bi bio uvijek isti... sad uzimama Logest i konačno se vidi napredak ...konačno su mi se jajnici očistili i nemam više cista... i privikavanje mi nije bilo tako katastrofalno kao kod drugih pilula. tako da Logest
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:22   #150
Ja pijem Logest vec godinu i nekih 8 mjeseci i zadovoljna sam. Menstruacija mi je inace bila slaba,a s Logestom jos slabija,sto je meni super.I grudi su mi se malo povecale.
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 01:31   #151
Yasmin sam pila godinu dana, povećao mi se apetit, udebljala sam se, bila sam stalno nadrkana, živčana, trgala glave... Trenutno sam na Logestu i nemam nikakvih problema, super mi odgovaraju.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 17:17   #152
Pila sam Logest oko pola godine i počela užasno puno tekućine nakupljati pa mi je doktorica preporučila Yasmin jer kao ima neku tvar koja izlučuje vodu iz organizma.

Vidim da su iskustva skroz različita pa mi teško reći kako će meni pasati.

Iskreno se nadam da će mi odgovarati . Već sam luda od svih tih tableta, znam da uz njih nikad neću biti ona prava "ja" ali trenutno biram koje će mi manje naštetiti. Držite fige da mi ove budu dobre
*mateja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 14:02   #153
zanimljivo je to što je isti proizvođać i od jednih i drugih pilula. Ginekologica mi je rekla da imaju istu kolićinu hormona, što nije istina jer sam procitala sastojke, Yasmin su malo jace. pila sam pola godine LOGEST a sad mi je prepisala YASMIN zbog prištica, pa cu vidit dal pomaze i dal je bolji. razlika u cijeni je ogromna. LOGEST 30-40kn YASMIN 117kn

Zadnje uređivanje Alexxxandra : 26.04.2014. at 14:22.
Alexxxandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 10:38   #154
Dugo vec nitko nije pisao al svejedno pokusat cu pa mi mozda netko odgovori.

Dakle dobila sam recept i za logest i za yasmin i uzela logest jer je jeftiniji. Nekad sam pila yasmin i dobro podnosila.

Nocas me uzadna bol u zeludcu probudila i uzasno se lose osjecam. Ne pasu mi logest.
Danas mi je 4-ti dan.
Pitanje je,

Dal smijem od danas preci na Yasmin da ih ipak odem podici......nadam se da ce netko odgovoriti.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:54   #155
Meni je Logest savršen, kao da ga ni ne uzimam, nemam nikakve nuspojave, a dok sam uzimala Yasmin, imala sam trnce u rukama, neobjašnjivi kašalj i izrasla mi je jedna dlaka NA PRSIMA. Nakon toga su završile u smeću.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.