Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 08:43   #3581
Quote:
whatamess kaže: Pogledaj post
drage cure..citam vas i jedna stvar mi nije jasna..sto za vas znaci dobar sampon?
dal je dobar sampon onaj od kojeg je kosa cista ili cista i mekana? jer mene su ucili da se sa samponom cisti tjeme a balzam, maska, ulja idu na duzinu. pa mi nikako nije jasno kad netko trazi da mu sampon ocisti, omeksa i zasjaji kosu.
i koliko bi ste vi dane htjele da ne morate prati kosu?
meni tri dana zvuci sasvim solidno sto ne moram prati kosu. dal je normalno duze izdrzati a da kosa nije kaos?

i da...apsolutni sam protivnik slsa i silikona(potpuno bespotrebno) u samponu..i suhih sampona i pudera na tjemenu(dugorocno puno stete vlasistu).
1. da ne iritira vlasiste i ne izaziva svrbez ili prhut.
2. da kosu opere sa max. 2 samponiranja.
3. da je kosa nakon pranja ok, tj. ne ocekujem ne znam kakvu mekanocu ali da nije ko metla.
4 . i ono najbitnije je da dodatno ne isusuje kosu i da kosa nakon pranja ne zgleda kao da sam ustekana u struju sa itkako izrazenim suhim vrhovima.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:37   #3582
Dobar šampon je onaj koji očisti kosu (šamponiram dvaput), ne izaziva svrbež, bilo kakve iritacije, ne masti dodatno vlasište (imam masnu kosu), ali i ne isušuje kosu i vlasište. Ne inzistiram na tome da mi ostavi kosu mirisnom i lepršavom i te estetske stvari, za to uvijek mogu iskoristiti neki drugi oblik njege, ali za time i tako nemam potrebe. Dakle, to je li mi šampon dobar ili nije ovisi prvenstveno o tome čini li mi štetu kosi.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:27   #3583
Novi Biobaza šamponi. Nisam nešto impresionirana njihovim proizvodima, ali poznavajući sebe sigurno ću probati koji šampon.

cloudbusting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:21   #3584
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Dakle, to je li mi šampon dobar ili nije ovisi prvenstveno o tome čini li mi štetu kosi.
Sve rečeno u jednoj rečenici.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:46   #3585
Quote:
whatamess kaže: Pogledaj post
a to farbanje da se kosa isusi je prevara..isusis ti korjen ili duzinu. ovisi koliko se pofarbas, ali masnoca se luci iz zlijezda lojnica. Njih je potrebno umiriti
Toliko sam nekad ocajna da mi cak dode da to napravim
__________________
Za dvadeset godina biti ćeš više razočaran stvarima koje nisi napravio nego onima koje jesi. Isplovi, zato, iz sigurne luke. Otkrivaj, sanjaj, istražuj!
ifkica-maslacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:05   #3586
Nakon pranja, vlasište mi je ultra suho i sklono perutanju, ali se i prilično brzo masti, za 1-2 dana. Molim savijet za rješavanje ili ublaživanje trenutnog stanja, dobro bi došla preporuka nekih blagih šampona, bez puno hemije.
Azoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:34   #3587
balea med ph 5,5 sampon ti je dobar
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:19   #3588
Imam masno vlasište i negdje od pola dužine kosa počinje biti jako suha.
Probala sam prati tjeme sa šamponom za masnu kosu a vrhove ne ,ali nije upalilo .
Probala sam stavljati ulje avokada na vrhove prije pranja,još gore kosa se objesila i nema života.
Dužina je do vrata .
Savjet?Bilo kakav?
probala sam pakung sa maslinovim uljem i ricinusovi ,opet masno vlasište a ovo drugo ništa.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:26   #3589
Isprobala sam vec brdo sampona no rijetko koji mi pase, trenutno koristim Loreal elseve arginine resist light. I mogu reci da za moju kosu masno vlasiste suha duzina kose, blajhani pramenovi odlicno odgovara. Dobro opere a ne napravi slamu od kose. Isprobala sam i nesto Kerastaseovih i Loreal proffesional sampona ali osim razlike u cijeni nisam vidjela nekakvog poboljsanja u njezi/kvaliteti kose. Stoga se drzim drogerijskih sampona a ulozim u masku ili tretmane za kosu.
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:01   #3590
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Imam masno vlasište i negdje od pola dužine kosa počinje biti jako suha.
Probala sam prati tjeme sa šamponom za masnu kosu a vrhove ne ,ali nije upalilo .
Probala sam stavljati ulje avokada na vrhove prije pranja,još gore kosa se objesila i nema života.
Dužina je do vrata .
Savjet?Bilo kakav?
probala sam pakung sa maslinovim uljem i ricinusovi ,opet masno vlasište a ovo drugo ništa.
Nije tema, nek mi se ne zamjeri off, al kad spominjes pakunge i sl. Jesi isprobala L'Oreal Cica creme iz Total repair linije (dolazi iza pranja kose, moze i na mokru i suhu)? Ne znam kaj je u tome, al em je lagano, em stiti kosu...divotica jedna.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:05   #3591
Quote:
BlackC kaže: Pogledaj post
balea med ph 5,5 sampon ti je dobar
Hvala. Osim toga?
__________________
The God of Biomechanics laughs at your idiotic human ideals.
Azoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:59   #3592
Jel netko koristi šampone marke Yves Rocher? Imam njuhov terter hranjivog šampona s jojobinim uljem, i čini mi ee jako dobar. Ali u testeru ga ima za par pranja, pa ne znam kakv bi bio nakon duljeg korištenja.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:59   #3593
Quote:
Azoth kaže: Pogledaj post
Hvala. Osim toga?
fitoval protiv prhuti za osjetljivo vlasiste
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:29   #3594
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Nije tema, nek mi se ne zamjeri off, al kad spominjes pakunge i sl. Jesi isprobala L'Oreal Cica creme iz Total repair linije (dolazi iza pranja kose, moze i na mokru i suhu)? Ne znam kaj je u tome, al em je lagano, em stiti kosu...divotica jedna.
POrobat ću...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:43   #3595
Meni je dobar šampon onaj koji lijepo opere kosu, bez da iritira vlasište. Očekujem da je kosa nakon pranja lepršava i svjetla, a ne da samo tužno visi sljepljena uz tjeme kao da ju nisam ni oprala.
Izbjegavam šampone sa SLS i SLES jer mi čepe pore i izazivaju perut.
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:24   #3596
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Imam masno vlasište i negdje od pola dužine kosa počinje biti jako suha.
Probala sam prati tjeme sa šamponom za masnu kosu a vrhove ne ,ali nije upalilo .
Probala sam stavljati ulje avokada na vrhove prije pranja,još gore kosa se objesila i nema života.
Dužina je do vrata .
Savjet?Bilo kakav?
probala sam pakung sa maslinovim uljem i ricinusovi ,opet masno vlasište a ovo drugo ništa.
Imam sličnu kosu, malo dužu plus jako osjetljivo vlasište.
Ja bi to rješavala kao dvije odvojene stvari, šampon koji mi odgovara za tjeme, ne iritira i dobro opere kosu, vjerojatno neki za masno vlasište, ali možda i neki neutralan. Njime bi prala cijelu kosu.

Dobru masku poslije šamponiranja stavi na vrhove, poslije ispiranja stavi neki neki leave in tertman i poslije sušenja malo ulja na vrhove.

Svaki od tih proizvoda moraš odvojeno tražiti i naći koji tebi odgovara...
Iznad je već spomenut kao leave in tretman L'Oreal Cica creme, meni su dobri i Kerastase nectar i discipline, te Revlon - Uniq one 10in1, on može i na suhu i vlažnu kosu, a ulje za vrhove koje stavim na suhu kosu do sad mi je najdraže Orofluido.

Pakunzi su meni ok, ali njih svakako koristim povremeno, pa onda ne mogu biti rutina. I neće ti riješiti suhu kosu, to u biti neće ništa, ali je proizvodima možeš držati pod kontrolom. Pakunzi su bonus ali ne zamjenjuje rutinu koja meni uključuje sve ono gore navedeno.

Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Meni je dobar šampon onaj koji lijepo opere kosu, bez da iritira vlasište. Očekujem da je kosa nakon pranja lepršava i svjetla, a ne da samo tužno visi sljepljena uz tjeme kao da ju nisam ni oprala.
Izbjegavam šampone sa SLS i SLES jer mi čepe pore i izazivaju perut.
Slažem se
Moje osjetljivo vlasište cini se ne podnosi puno toga pa čak ne mogu definirati što sve, a osim toga brzo se zamasti...

Sad najviše koristim, i mislim da mi je najbolji od do sad probanog
Christophe Robin Purifying Shampoo with Jujube Bark Extract

Kad se okrenem prvi bolji šampon mi je bio
- L'Oréal Professionnel - Sensi Balance Shampoo
pa sam eksperimentirala s Kerastase ali mi je bio dobar samo:
- Kérastase Specifique Dermo-Calm Bain Vital
Onda sam se prebacila na Vichy i bili su mi ok:
- Vichy Dercos Energising Shampoo
- Vichy Dercos Neogenic Redensifying Shampoo

Nisu mi bili dobri, tj oni koje mogu koristiti ali nisu dobri
Schwarzkopf professional - ni jedan koji sam probala mi nije bio nešto - probala sam uljni s ružom, za osjetljivo tjeme i još neke... (njihova maska za obojanu kosu mi je dobra)
- Shu Uemura oil cleansing
- Balea Med
- Tinktura šampon od koprive

One koji su mi bili u kategoriji užas neću ni spominjati.

Imam trenutno još nekoliko u opticaju Christophe Robin šampona:
Volumising Shampoo with Rose Extracts
Cleansing Purifying Scrub with Sea Salt
Cleansing Mask with Lemon
Clarifying shampoo with camomile and cornflower
Njih još testiram, ali mislim da mi mi je onaj gore najbolji. Ostali su dobri, i mislim da ću za sad se zadržati na njima, samo ih dva tri rotirati dok ne naletim na neki novi dobar brand.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:18   #3597
Više nisam sigurna na kojoj su mi temi "prodali" Terra Naturi šampon za volumen, no gdje god - isprobala sam ga jučer prvi put, pa se javljam pozitivnih dojmova. Kosa je čista, ništa me ne svrbi i pojavio se neki volumen. Sad me samo zanima koliko ću izdržati bez pranja i hoćemo li postati prijatelji.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:25   #3598
Potpisujem post iznad...meni je odličan !!!
ksenija00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 01:17   #3599
Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Meni je dobar šampon onaj koji lijepo opere kosu, bez da iritira vlasište. Očekujem da je kosa nakon pranja lepršava i svjetla, a ne da samo tužno visi sljepljena uz tjeme kao da ju nisam ni oprala.
Izbjegavam šampone sa SLS i SLES jer mi čepe pore i izazivaju perut.
potpis od riječi do riječi
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Više nisam sigurna na kojoj su mi temi "prodali" Terra Naturi šampon za volumen, no gdje god - isprobala sam ga jučer prvi put, pa se javljam pozitivnih dojmova. Kosa je čista, ništa me ne svrbi i pojavio se neki volumen. Sad me samo zanima koliko ću izdržati bez pranja i hoćemo li postati prijatelji.
i meni je bio sasvim ok. zapravo za taj novac i više nego dobar jer sam ga platila nekih 13 kuna bolji mi je i od nekih tih prirodnih šampona koji dođu 60 i više kuna. baš mi je dobro kosa izgledala nakon pranja s njim, lepršava ali bez elektriciteta. jedino je malo isušivao vlasište nakon nekoliko uzastopnih korištenja, no tu očito nema pomoći kod mane. uzela sam i frendici repair verziju.


btw kupila sam neki dan loreal extraordinary clay šampon
svjesna sam od starta kolika navlakuša je reklama, sadrži SLS koji maksimalno izbjegavam, sastav je loš i konfuzan. al eto bio je takav dan, lijepe je zelene boje te je u mulleru koštao 11 kuna. opravdala sam kupnju i time da ga mogu dati starcima nisam oduševljena jer je kosa lagano spljoštena kod korijena te je prisutan elektricitet. neki dan mi je lijeva strana ok izgledala, dok su na desnoj lasi stršale skoro pa vodoravno ko da me struja opalila. baš su vrhovi podivljali, svaki pramen vodi svoju politiku, a kosa ravno odrezana. sjedila sam za računalom i pola dana pokušavala spustit te stršeće lasi jer sam si izgledala baš asimetrično. nemam osjećaj kako čisti, umiruje ni hidratizira vlasište. sjaj je prisutan, kosa mekana na dodir, al to mi nije bitno jer je moja i prirodno takva pa se zapravo prije masti ako su ove značajke (pre)naglašene. isto tako, u mom slučaju nema tri dana čiste kose jer se već drugi pojave rezanci i masnoća. recimo s terra naturi šamponom za volumen to se događa tek treći dan, što je za mene uobičajeno jer imam normalnu tanju kosu sa tendencijom mašćenja ako su proizvodi masnjikavi i hranjivi.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:05   #3600
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Sad najviše koristim, i mislim da mi je najbolji od do sad probanog
Christophe Robin Purifying Shampoo with Jujube Bark Extract
Hvala ti na prijedlogu. Malo sam googlala gdje toga ima i koliko dođe. Već dugo nisam kupila ovako malo skuplji šampon Prije sam isprobala pol lookfantatica i sve na čemu piše "for oily hair". Christopha nisam probala, a dodam ga na listu, pa kad opet budem u takvom shopping raspoloženju, možda ga uzmem nekad za probu.

Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
potpis od riječi do riječi


i meni je bio sasvim ok. zapravo za taj novac i više nego dobar jer sam ga platila nekih 13 kuna bolji mi je i od nekih tih prirodnih šampona koji dođu 60 i više kuna. baš mi je dobro kosa izgledala nakon pranja s njim, lepršava ali bez elektriciteta. jedino je malo isušivao vlasište nakon nekoliko uzastopnih korištenja, no tu očito nema pomoći kod mane. uzela sam i frendici repair verziju.

btw kupila sam neki dan loreal extraordinary clay šampon ....
Umirem na tvoj opis Loreala I ja sam ga misla uzeti, ali srećom je bila prazna polica kad sam došla u Muller.

Inače, i ja mislim da je Terra Naturi najbolje što se može dobiti za te noce i sasvim dobar proizvod. Doduše, uzimam taj crveni grejp za volumen i hibiskus za sjaj. Repair me nije baš oduševio, a ova 2 su mi super. Grejp kada želim da kosa dulje ostane čista, a hibiskus kada želim da kosa nakon sušenja izgleda kao da je fenirana i peglana. Rado bi da u njima nema soje, al ajde..pregrmim nekako
Ovaj za volumen sam sad još malo boostala uljem čajevca. Nije loša kombinacija

Ok su mi još Baby Schauma, Baby Hipp. Ni kod Hippa ni kod Schaume mi ne pašu dječji već samo ove Baby verzije. I kad malo razmislim, to je valjda sve što koristim od šampona već dulje vrijeme. Ništa revolucionarno, ali ovi mi barem ne izazivaju kaos i svrbež na vlasištu

Imala sam nedavno i Urtekramovu kamilicu za plavuše, koja mi je onak..malo prejaka za svaki dan. Ok za povremeno, ali ne istakne boju kose ništa više nego neki od gore nabrojanih šampona.
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.