Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 09:39   #81
Quote:
znanje1 kaže: Pogledaj post
neko upućen može navijačka karta glasgowa? kako je podijeljen grad? koji dio je za cfc, a koji za rangers?
istočni dio grada 100% CFC, zapad i sjever 100% Rangers, centar pola/pola...

generalno oko 60/40% za CFC... prije 30 godina je bilo obrnuto...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:59   #82
Quote:
-bobetko- kaže: Pogledaj post
ma jebenica buraz...
Odličan si, buraz. Svaka čast!
__________________
Za Dinamo bez Mamića!
dinamo zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:34   #83
Quote:
skwhat kaže: Pogledaj post
istočni dio grada 100% CFC, zapad i sjever 100% Rangers, centar pola/pola...

generalno oko 60/40% za CFC... prije 30 godina je bilo obrnuto...
Nisi u pravu za istočni dio koliko znam, a siguran sam podosta.
Nedaleko od Celtic parka je ulica i kvart koji su izrazito lojalistički.
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 07:35   #84
Dali tko zna kakav je odnos bio u starom Zagrebu dok je imao tri drzavna prvaka u nogometu.

Dali je bio odnos kao i danas pa je za Gradjanski drukalo 90% grada
Ili su Concordia i Hask imali svoju publiku
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:12   #85
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Dali tko zna kakav je odnos bio u starom Zagrebu dok je imao tri drzavna prvaka u nogometu.

Dali je bio odnos kao i danas pa je za Gradjanski drukalo 90% grada
Ili su Concordia i Hask imali svoju publiku


HAŠK i Građanski su bili podijeljeni po broju navijača i kvartova. HAŠK je imao možda više navijača, ali je Građanski bio uspješniji klub, ali samo u nogometu. Concordia je bila treća po snazi, bazirana na staroj Trešnjevci.

HAŠK je bio institucionalno jači klub od Građanskog, imali su sportske sekcija u brdo sportova, od boksa, atletike, hokeja, ping-ponga, pa do plivanja i veslanja, motociklizma i biciklizma. HAŠK je bio baš mega sportsko društvo. Građanski je uz primarni nogomet imao samo biciklizam i rukomet.

Nepovratna je šteta učinjena zagrebačkom sportu gašenjem svih klubova 1945.

Posljedice gubitka tih klubova i predratnog identiteta navijača, gdje je praktički došlo do nasilnog fuzioniranja najvećih rivala, se osjećaju i danas u Zagrebu, jer Dinamo nikada, ali baš nikada nije saživio sa gradom i navijačima, već je od samog početka bio i ostao zagrebačko emancipirano siroče.
cotedazur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:03   #86
Quote:
cotedazur kaže: Pogledaj post
HAŠK i Građanski su bili podijeljeni po broju navijača i kvartova. HAŠK je imao možda više navijača, ali je Građanski bio uspješniji klub, ali samo u nogometu. Concordia je bila treća po snazi, bazirana na staroj Trešnjevci.

HAŠK je bio institucionalno jači klub od Građanskog, imali su sportske sekcija u brdo sportova, od boksa, atletike, hokeja, ping-ponga, pa do plivanja i veslanja, motociklizma i biciklizma. HAŠK je bio baš mega sportsko društvo. Građanski je uz primarni nogomet imao samo biciklizam i rukomet.

Nepovratna je šteta učinjena zagrebačkom sportu gašenjem svih klubova 1945.

Posljedice gubitka tih klubova i predratnog identiteta navijača, gdje je praktički došlo do nasilnog fuzioniranja najvećih rivala, se osjećaju i danas u Zagrebu, jer Dinamo nikada, ali baš nikada nije saživio sa gradom i navijačima, već je od samog početka bio i ostao zagrebačko emancipirano siroče.
mislim da shvaćam što pišeš, ali malo je pretjerano napisati ''emancipirano siroče''...

barem prema pričama starijih (ali starijih u smislu svog djeda kojim sam pričao) nakako sam iz njegove ''navijačke priče'' iščitao da je Dinamo vrlo brzo bio prihvaćen...

sjećam se kako mi je pričao da je na Svačićevom trgu bio red svake godine kad se učlanjivalo u klub. a iskaznica je istovremeno bila i godišnja ulaznica...

ok, možda sam ga krivo shvatio, čovjek je pokojan već 15 godina tako da se ispričavam ako prenosim krive info... ali to je moj dojam...

mene više zanima rivalstvo NK Zagreba i NK Dinama i Savska ulica kao neka granica razdvajanja populacije koja navija za jedne/druge dok je Novi Zagreb navijao za Lokomotivu... e sad, o tome ne znam previše pa molim samo da mi netko ako ima volje napiše je li to istina ili ne? (djed je pričao samo o Dinamu, ostali mu nisu bili vrijedni spomena ) ok, uvijek je nekako poštivao Hajduk kao hrvatski klub i odlazio na one poznate špice, a Partizan i Zvezda su mu bili mrski do bola...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:12   #87
Quote:
ZGV kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu za istočni dio koliko znam, a siguran sam podosta.
Nedaleko od Celtic parka je ulica i kvart koji su izrazito lojalistički.
ok, ovo je bilo onako dosta u grubo... vjerujem da imaš bolje info.

ono u što sam poprilično siguram je da broj navijača CFC-a raste u odnos na RFC...

ima dosta anketa, evaluacija, članaka po tom pitanju...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:31   #88
Quote:
skwhat kaže: Pogledaj post
mislim da shvaćam što pišeš, ali malo je pretjerano napisati ''emancipirano siroče''...

barem prema pričama starijih (ali starijih u smislu svog djeda kojim sam pričao) nakako sam iz njegove ''navijačke priče'' iščitao da je Dinamo vrlo brzo bio prihvaćen...

sjećam se kako mi je pričao da je na Svačićevom trgu bio red svake godine kad se učlanjivalo u klub. a iskaznica je istovremeno bila i godišnja ulaznica...

ok, možda sam ga krivo shvatio, čovjek je pokojan već 15 godina tako da se ispričavam ako prenosim krive info... ali to je moj dojam...
Možda jesam pretjerao u odabiru riječi, ali nisam daleko od suštine. Dinamo je kao klub nastao na krivim temeljima (nažalost), i u Zagrebu nikada nije zaživjelo klubaštvo u punom smislu te riječi kao recimo u slučaju Hajduka i hajdukovaca. Nikada. S druge strane, da su opstali originalni ZG klubovi, i HAŠK i Građanski i Concordia i još dosta manjih, to bi dans bila apsolutno druga priča, jer bi već bilo jedno stoljeće odgojenih navijača.
cotedazur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:17   #89
Quote:
cotedazur kaže: Pogledaj post
HAŠK i Građanski su bili podijeljeni po broju navijača i kvartova. HAŠK je imao možda više navijača, ali je Građanski bio uspješniji klub, ali samo u nogometu. Concordia je bila treća po snazi, bazirana na staroj Trešnjevci.

HAŠK je bio institucionalno jači klub od Građanskog, imali su sportske sekcija u brdo sportova, od boksa, atletike, hokeja, ping-ponga, pa do plivanja i veslanja, motociklizma i biciklizma. HAŠK je bio baš mega sportsko društvo. Građanski je uz primarni nogomet imao samo biciklizam i rukomet.

Nepovratna je šteta učinjena zagrebačkom sportu gašenjem svih klubova 1945.

Posljedice gubitka tih klubova i predratnog identiteta navijača, gdje je praktički došlo do nasilnog fuzioniranja najvećih rivala, se osjećaju i danas u Zagrebu, jer Dinamo nikada, ali baš nikada nije saživio sa gradom i navijačima, već je od samog početka bio i ostao zagrebačko emancipirano siroče.
Negdi sam procitao da su Gradjanski i Hask znali se ujedinit protiv Concordije ne publika nego igraci i uprava...cisto sukob je bio u stilu nogometa ...Hask i Gradjanski su kao gajili tehnicki nogomet a Concordia malo zesci fizicki na zestinu..i da je Concordia bila simpaticna radnickoj klasi.
A drugi pak govore da su za nju drukali ORJUNASI za vrijeme diktature
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:27   #90
Quote:
skwhat kaže: Pogledaj post
mislim da shvaćam što pišeš, ali malo je pretjerano napisati ''emancipirano siroče''...

barem prema pričama starijih (ali starijih u smislu svog djeda kojim sam pričao) nakako sam iz njegove ''navijačke priče'' iščitao da je Dinamo vrlo brzo bio prihvaćen...

sjećam se kako mi je pričao da je na Svačićevom trgu bio red svake godine kad se učlanjivalo u klub. a iskaznica je istovremeno bila i godišnja ulaznica...

ok, možda sam ga krivo shvatio, čovjek je pokojan već 15 godina tako da se ispričavam ako prenosim krive info... ali to je moj dojam...

mene više zanima rivalstvo NK Zagreba i NK Dinama i Savska ulica kao neka granica razdvajanja populacije koja navija za jedne/druge dok je Novi Zagreb navijao za Lokomotivu... e sad, o tome ne znam previše pa molim samo da mi netko ako ima volje napiše je li to istina ili ne? (djed je pričao samo o Dinamu, ostali mu nisu bili vrijedni spomena ) ok, uvijek je nekako poštivao Hajduk kao hrvatski klub i odlazio na one poznate špice, a Partizan i Zvezda su mu bili mrski do bola...

Puno ima prica o rivalstvu Zagreba i Dinama....ja sam isto citao da je granica bila Savska ulica
Drugi pak kazu da pravog rivalstva nije bilo ,,da je najbolje bilo kad su Pjesnici u drugoj ligi da se onda islo masovno u Kranjcu gledat Zagreba ako je Dinamo bio na gostovanju negdi u prvoj ligi.
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:30   #91
Quote:
cotedazur kaže: Pogledaj post
HAŠK i Građanski su bili podijeljeni po broju navijača i kvartova. HAŠK je imao možda više navijača, ali je Građanski bio uspješniji klub, ali samo u nogometu. Concordia je bila treća po snazi, bazirana na staroj Trešnjevci.

HAŠK je bio institucionalno jači klub od Građanskog, imali su sportske sekcija u brdo sportova, od boksa, atletike, hokeja, ping-ponga, pa do plivanja i veslanja, motociklizma i biciklizma. HAŠK je bio baš mega sportsko društvo. Građanski je uz primarni nogomet imao samo biciklizam i rukomet.

Nepovratna je šteta učinjena zagrebačkom sportu gašenjem svih klubova 1945.

Posljedice gubitka tih klubova i predratnog identiteta navijača, gdje je praktički došlo do nasilnog fuzioniranja najvećih rivala, se osjećaju i danas u Zagrebu, jer Dinamo nikada, ali baš nikada nije saživio sa gradom i navijačima, već je od samog početka bio i ostao zagrebačko emancipirano siroče.

Jel se moze reci da je ASK Mladost neka vrsta nasljednika HASK-a osim sto nije imala nogometnu sekciju
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 01:27   #92
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Puno ima prica o rivalstvu Zagreba i Dinama....ja sam isto citao da je granica bila Savska ulica
Drugi pak kazu da pravog rivalstva nije bilo ,,da je najbolje bilo kad su Pjesnici u drugoj ligi da se onda islo masovno u Kranjcu gledat Zagreba ako je Dinamo bio na gostovanju negdi u prvoj ligi.
Pravo rivalstvo nije niti postojalo niti nastalo, iako je bilo potencijala u prvih 20 godina lige, ali je Dinamo sustavno destabilizirao Zagreb, mažnjavajući im igrače itd. sve do sredine šezdesetih kada je došlo do konačnog sloma.


Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Negdi sam procitao da su Gradjanski i Hask znali se ujedinit protiv Concordije ne publika nego igraci i uprava...cisto sukob je bio u stilu nogometa ...Hask i Gradjanski su kao gajili tehnicki nogomet a Concordia malo zesci fizicki na zestinu..i da je Concordia bila simpaticna radnickoj klasi.
A drugi pak govore da su za nju drukali ORJUNASI za vrijeme diktature
Najveći rivali u Zagrebu i staroj Jugi su bili HAŠK i Građanski, iako su i jedan i drugi klub po vokaciji bili elitistički. Rivalstvo je bilo isključivo sportsko, a ne klasno. Za Concordiu uistinu ne znam je li istina da je bio orjunaški klub, budem provjerio. Zanimljiva teza. Je li Concordia bila simpatična radničkoj klasi- moguće, ali je Concordia bila lokalizirani klub na Trešnjevci koja je bila radnički kvart.

Da se održao stari sportski Zagreb, bio bio najsličniji Istanbulu. HAŠK bi bio Fener, Građanski bi bio Galatasaray, a Concordia bi bila Bešiktaš. Takva negdje podjela, i Fener i Galata su elitistički klubovi.

Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Jel se moze reci da je ASK Mladost neka vrsta nasljednika HASK-a osim sto nije imala nogometnu sekciju
Ne.

I svi ovi mitovi da je Dinamo nasljednik Građanskog ili HAŠK-a su samo to- mitovi. Svi predratni klubovi u Zagrebu su ugašeni, prestali su postojati. Dinamo je naprosto novi klub nastao 9. lipnja 1945. To što su za njega počeli navijati bivši građani i bivši haškovci ne znači baš ništa. Isto je i sa Mladosti, koja nije nikakav sljedbenik HAŠK-a. Niti je NK Zagreb sljedbenik Concordie iako to znaju spominjati.

Nažalost, tako je kako je, i ja bih bio najsretniji da je opstala predratna struktura zagrebačkog sporta, no nije. To nam ne daje za pravo da mitomanimo i tražimo sportske korjene tamo gdje ih nema.


Komunisti su nepovratno uništili zagrebački sport. Da su barem napravili Sportsko društvo Dinamo, no nisu niti to.
cotedazur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 02:00   #93
Quote:
cotedazur kaže: Pogledaj post
Pravo rivalstvo nije niti postojalo niti nastalo, iako je bilo potencijala u prvih 20 godina lige, ali je Dinamo sustavno destabilizirao Zagreb, mažnjavajući im igrače itd. sve do sredine šezdesetih kada je došlo do konačnog sloma.




Najveći rivali u Zagrebu i staroj Jugi su bili HAŠK i Građanski, iako su i jedan i drugi klub po vokaciji bili elitistički. Rivalstvo je bilo isključivo sportsko, a ne klasno. Za Concordiu uistinu ne znam je li istina da je bio orjunaški klub, budem provjerio. Zanimljiva teza. Je li Concordia bila simpatična radničkoj klasi- moguće, ali je Concordia bila lokalizirani klub na Trešnjevci koja je bila radnički kvart.

Da se održao stari sportski Zagreb, bio bio najsličniji Istanbulu. HAŠK bi bio Fener, Građanski bi bio Galatasaray, a Concordia bi bila Bešiktaš. Takva negdje podjela, i Fener i Galata su elitistički klubovi.



Ne.

I svi ovi mitovi da je Dinamo nasljednik Građanskog ili HAŠK-a su samo to- mitovi. Svi predratni klubovi u Zagrebu su ugašeni, prestali su postojati. Dinamo je naprosto novi klub nastao 9. lipnja 1945. To što su za njega počeli navijati bivši građani i bivši haškovci ne znači baš ništa. Isto je i sa Mladosti, koja nije nikakav sljedbenik HAŠK-a. Niti je NK Zagreb sljedbenik Concordie iako to znaju spominjati.

Nažalost, tako je kako je, i ja bih bio najsretniji da je opstala predratna struktura zagrebačkog sporta, no nije. To nam ne daje za pravo da mitomanimo i tražimo sportske korjene tamo gdje ih nema.


Komunisti su nepovratno uništili zagrebački sport. Da su barem napravili Sportsko društvo Dinamo, no nisu niti to.


U Pragu komunisti nisu dirali institucije Spartu,Slaviju,Bohemias ..samo su dodali svoju Duklu koja je tovarila titule...Sparta joj je nekako parirala
Ali Slavija je doslovno bila unistena igracki,ali navijaci i podrska su ostali do danasnjeg dana mada Slavija nije imala nikakve uspijehe u CSSR.u....to je taj kult kluba i klubastvo...a da Bohemiasu ne pricam tipicna ljubav prema klubu i ruini od stadiona bio vidio svojim ocima..a nemre mi niko rec da nema zanimljivijih stvari u Pragu za raditi nego da 3000 do 4000 fanatika u bijelo zelenom bodri nekog jadnog beka kaj od 10 centarsuteva 7 puta prebaci ciijeli sesnajsterac..a tek stadion ..tribina iza gola gdi su domaci ultrasi doslovno u najboljem stanju ovo ostalo ko nekad Krimeja od Orijenta..al rulja dolazi pije Gambrinus i navija za "klokane" i jebe im se za isfurani S derbi Slavia-Sparta
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 02:23   #94
Quote:
cotedazur kaže: Pogledaj post
Pravo rivalstvo nije niti postojalo niti nastalo, iako je bilo potencijala u prvih 20 godina lige, ali je Dinamo sustavno destabilizirao Zagreb, mažnjavajući im igrače itd. sve do sredine šezdesetih kada je došlo do konačnog sloma.




Najveći rivali u Zagrebu i staroj Jugi su bili HAŠK i Građanski, iako su i jedan i drugi klub po vokaciji bili elitistički. Rivalstvo je bilo isključivo sportsko, a ne klasno. Za Concordiu uistinu ne znam je li istina da je bio orjunaški klub, budem provjerio. Zanimljiva teza. Je li Concordia bila simpatična radničkoj klasi- moguće, ali je Concordia bila lokalizirani klub na Trešnjevci koja je bila radnički kvart.

Da se održao stari sportski Zagreb, bio bio najsličniji Istanbulu. HAŠK bi bio Fener, Građanski bi bio Galatasaray, a Concordia bi bila Bešiktaš. Takva negdje podjela, i Fener i Galata su elitistički klubovi.



Ne.

I svi ovi mitovi da je Dinamo nasljednik Građanskog ili HAŠK-a su samo to- mitovi. Svi predratni klubovi u Zagrebu su ugašeni, prestali su postojati. Dinamo je naprosto novi klub nastao 9. lipnja 1945. To što su za njega počeli navijati bivši građani i bivši haškovci ne znači baš ništa. Isto je i sa Mladosti, koja nije nikakav sljedbenik HAŠK-a. Niti je NK Zagreb sljedbenik Concordie iako to znaju spominjati.

Nažalost, tako je kako je, i ja bih bio najsretniji da je opstala predratna struktura zagrebačkog sporta, no nije. To nam ne daje za pravo da mitomanimo i tražimo sportske korjene tamo gdje ih nema.


Komunisti su nepovratno uništili zagrebački sport. Da su barem napravili Sportsko društvo Dinamo, no nisu niti to.
Dali mislis da je u Hrvatskoj Ligi bilo sanse za obnovu derbija pogotovo nakon titule Zagreba da je jos koju godinu odrzao Zagreb taj ritam,,,bili su dobri i u eri Krune Lovreka publika ih je pocela smekat.
Moje misljenje je da u drzavi ko nasoj bi bilo sasvim normalno da Zagreb ima dva jaka prvoligasa koji se tuku sa Hajdukom ,Osijekom i Rijekom...
Grad od cca 800000 ljudi plus ZG Zupanija negdi drugdi to uopce nebi bilo cudno .
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 08:04   #95
@cotedazur

Budite ljubazni, molim da mi napisete iz kojih izvora pokrepljujete svoje "znanje" i prenosite ovdje na forum..

Koje literature, autori i godina.


Lp
__________________
https://youtu.be/e6qZMJC-PLU
plavabalada1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:50   #96
Quote:
plavabalada1911 kaže: Pogledaj post
@cotedazur

Budite ljubazni, molim da mi napisete iz kojih izvora pokrepljujete svoje "znanje" i prenosite ovdje na forum..

Koje literature, autori i godina.


Lp
Fredi Kramer sigurno ne
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:57   #97
Š[B]est prvoboraca u prvenstvu 1912/13. bili su: Hrvatski akademski športski klub, Hrvatski športski klub Concordia, Prvi hrvatski građanski športski klub, Atletski športski klub Croatia, Hrvatski tipografski športski klub Zagreb i [/B]Hrvatski športski klub Ilirija. Vidljivo je da su svi imali nacionalni predznak, na što se u tadašnjoj državi nije nimalo blagonaklono gledalo – štoviše, Mađari su tih godina kanili osnovati svoj klub koji bi se priključio mađarskom savezu i igrao mađarsku ligu, ali njihovu je osnivačku skupštinu u travnju 1911. spriječio građanski prosvjed koji je završio neredima i policijskom intervencijom.



Sigurno nije slučajno da je samo dva tjedna poslije tog incidenta osnovan Građanski, punim imenom Prvi hrvatski građanski športski klub. 'Purgeri' su bili najmlađi u ligaškom društvu, ali su ubrzano počeli skupljati poklonike budući da su bili usmjereni prema najširoj publici – ostali su zagrebački klubovi tada bili rezervirani ili za više socijalne slojeve (intelektualce, akademske građane i gimnazijalce), ili za radnike.

Međutim, kvalitetom se nisu mogli nositi s vodećim dvojcem jer zagrebačka nogometna javnost bila je oštro podijeljena u dva tabora: akademski HAŠK je bio utjecajniji, a Concordia (koja je počela kao srednjoškolski klub, ali kasnije počela privlačiti i radnike) fanatičnija. Jaz i rivalstvo između HAŠK-a (u crveno-bijelo-zlatnim dresovima) i Concordije (zeleni) prelazili su sportske granice i gotovo svaku njihovu utakmicu obilježili su incidenti među igračima i navijačima, nerijetko je završavalo i prekidima. Bio je to prvi derbi hrvatskog nogometa. Povijesni izvori kažu da se Građanski u tim borbama priklonio HAŠK-u, vjerojatno i zato što je u 'ujedinjenoj fronti' protiv Concordije vidio priliku da joj preotme dio navijača.

Liga je u jesenskom dijelu nekako išla svojim tijekom, iako nije bilo unaprijed utvrđenog rasporeda odigravanja, nego su klubovi sami dogovarali međusobne utakmice. No od početka je bilo jasno da će to biti mrtva utrka između HAŠK-a i Concordije. Njihov međusobni ogled završio je pobjedom Akademičara 2:1, dok su se s drugim suparnicima lako obračunavali – primjerice, Građanski je od HAŠK-a izgubio 6:0, a od Concordije čak 9:0, što je bila najveća pobjeda u tom prvenstvu.
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:22   #98
Kakvo je stanje u Parisu i okolici
Francuska je specificna..

Jel nekad slavni Racing De France (zadnji pokusaj 80-tih sa urugvajskim "bijelim Peleom" ili "Maradonom sa druge strane Rio Del Plate " Enzom Francescoliem je neslavno zavrsio mislim da su se zvali Matra Racing) jos postoji

Koja je prica sa Red Starom (St. Denis),Cretielom, F.C.Parisom..jel regija od 10 mil stanovnika ima jos neki klub ili je Paris i okolica totalno nezainteresirana sa nogometne klubove .
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:37   #99
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Fredi Kramer sigurno ne
Pitanje je bilo jednostavno iz kojeg izvora su prenesni podaci.. Koji autor, literatura i godina.

Znaci nije pitanje tko NIJE prenio.

Lp
__________________
https://youtu.be/e6qZMJC-PLU
plavabalada1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:15   #100
Quote:
plavabalada1911 kaže: Pogledaj post
Pitanje je bilo jednostavno iz kojeg izvora su prenesni podaci.. Koji autor, literatura i godina.

Znaci nije pitanje tko NIJE prenio.

Lp

Ako nesto znas o ZG-klubovima
Pisi nemoj biti zagonetan.
Nesto skinuto sa neta nesto culi od nekoga.
Gradjanski,Conca,Hask,Zeljeznicar(Lokomotiva),Croa tia,Ličanin,...
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.