Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 14:42   #21
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Dok god ne riješimo korupciju u lokalnim samoupravama, nema teorije da će to ikada vidjeti napretka. Naravno, imaš izuzetaka tipa Prelog, koji su bez pomoći države uspjeli razviti gospodarstvo. Ali baš pravo gospodarstvo, ono koje bi većinu Hrvatske diglo iz mrtvih. Investitori tamo ulažu u industrijalizaciju. I to strani investitori iz bogatih zemalja. Ljudi tamo dobro žive, a mjesto nema nikakvu stratešku važnost u odnosu na Rijeku, Osijek ili ne znam ja, Split, koji ekonomski daleko lošije stoje od Preloga, a daleko su veća tržišta od njih. Prelog ima oko 5 tisuća stanovnika i nema tko ne zna za njega vani. Postali su magnet za investicije.

Ja si stalno postavljam pitanje, kako ovako mali i nebitan gradić može napraviti ono što recimo grad Split ne može? Ili Rijeka? Njima ne treba decentralizacija, niti nekakve državne potpore. Sve su sami napravili i obogatili se. Kako je moguće da se sve može napraviti kada ti lokalna samouprava pokaže malo dobre volje? Ej, volje. Većini lokalnih samouprava nedostaje volje da naprave bilo što i dignu gradove i općine iz mrtvih, a mi pričamo tu o decentralizaciji.
Hrvati žele korupciju na vlasti, zato i glasaju za dokazano korumpirane stranke
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 14:53   #22
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati žele korupciju na vlasti, zato i glasaju za dokazano korumpirane stranke
Nepresusno si vrelo sitnih svakodnevnih mudrosti...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:54   #23
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Prelog (Međimurje/velik dio sjevera) ima jednu veliku prednost - izuzetno velik broj gasterbajtera iz 70-ih i 80-ih, kojima je najlakse bilo otici zbog relativne blizine, ali i jos lakse se vracati cesto kuci, te donosili njemački /austrijski kapitalistički (zdravi) mentalitet, razumijevanje tržišne ekonomije, stručnost i veze koju su razvili u velikim firmama vani.
I to što kažeš. Iskustvo koje su dobili izvana, pomoglo im je da kapitaliziraju ta znanja kod sebe.

Quote:
To se sad maksimalno kapitalizira, i tamo je samo društvo ekonomski naprednije radi zdravog ekonomskog odgoja koji su radi toga imali.
Upravo to. A i veze s vanjskim državama su prednost. Od Austrije ih dijeli samo komadić teritorija Slovenije. Skoro su pa susjedi.

Quote:
Recimo da to isto čeka Slavoniju za 10-20-30 godina, kad se materijalno osigurani i ekonomski obrazovani Slavonci počnu vraćati kućama, i počnu tu investirati u poslove/biznise, naoruzani k tome s vezamau cijelom svijetu - a to bude polagan, ali velik napredak. Tak je počelo i na sjeveru, ali prije 30 godina
Je i to ako se vrate. Dojma sam nekako da se Slavonci nikada neće vratiti od kuda su otišli. Ranije generacije se nisu više vraćale, jer se nisu imale vratiti čemu. Ne vjerujem da će s ovima biti drukčije.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:10   #24
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Je i to ako se vrate. Dojma sam nekako da se Slavonci nikada neće vratiti od kuda su otišli. Ranije generacije se nisu više vraćale, jer se nisu imale vratiti čemu. Ne vjerujem da će s ovima biti drukčije.
Ok, imas bolji uvid u Slavoniju od mene, definitivno.

No, obzirom na revoluciju transporta u odnosu na 70-te i 80-te, low cost flightove i Flixbuseve, mislim da su ipak vece sanse za to - i za cesce povratke i za priliku da se vrate.

Uzmi u obzir da se danas dio poslova moze i remote raditi, i da je Slavonija zapravo prilika za rad u jeftinoj a domacoj okolini uz placu gotovo pa kao vani - pa se povecava sana.

Isto kao sto i stranci traze ulaz na ova trzista polako, a nasi ljudi su ipak domaci i znaju trzista, pa se lakse moze dogovoriti neki posao zastupstva/vodjenja cijele firme ili proizvodnje iz Hrvatske - pa se povecava sansa.

Nama je dosad kronicno falilo veza i networkinga za takve investicije, ni jedan stranac nece odokativno upiknuti bas Hrvatsku, pa reci "E, tam bi mogao investirati". Ili pokusaji tipa gradonacelnik ide dogovarati investicije u Njemacku - svaka cast, ali to je kokosarenje i nije nam se previse isplatilo.

S nasim ljudima koji rade vani, pogotovo ako se dokazu, u obicnim razgovorima najlakse isplivaju onda benefiti za njemacke/irske poduzetnike i lakse se pali lampica... Pa se i radi toga opet nesto malo povecava sansa.

Tu sam ipak djelomicno optimistican, trenutno smo na "dark side" sinusoide s masovnim iseljavanjem, ali moze iz toga ispasti i dugorocno pozitivan efekt.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:37   #25
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Dok god ne riješimo korupciju u lokalnim samoupravama, nema teorije da će to ikada vidjeti napretka. Naravno, imaš izuzetaka tipa Prelog, koji su bez pomoći države uspjeli razviti gospodarstvo. Ali baš pravo gospodarstvo, ono koje bi većinu Hrvatske diglo iz mrtvih. Investitori tamo ulažu u industrijalizaciju. I to strani investitori iz bogatih zemalja. Ljudi tamo dobro žive, a mjesto nema nikakvu stratešku važnost u odnosu na Rijeku, Osijek ili ne znam ja, Split, koji ekonomski daleko lošije stoje od Preloga, a daleko su veća tržišta od njih. Prelog ima oko 5 tisuća stanovnika i nema tko ne zna za njega vani. Postali su magnet za investicije.

Ja si stalno postavljam pitanje, kako ovako mali i nebitan gradić može napraviti ono što recimo grad Split ne može? Ili Rijeka? Njima ne treba decentralizacija, niti nekakve državne potpore. Sve su sami napravili i obogatili se. Kako je moguće da se sve može napraviti kada ti lokalna samouprava pokaže malo dobre volje? Ej, volje. Većini lokalnih samouprava nedostaje volje da naprave bilo što i dignu gradove i općine iz mrtvih, a mi pričamo tu o decentralizaciji.
Recimo da mogu o Prelogu govoriti iz prve ruke. Prelog je super što se tiče zapošljavanja i perspektive za mlade obitelji. Tamo ne radi praktički samo onaj tko objektivno ne može ili ne želi. Međutim, Prelog je super za nekoga sa SSS jer takvih poslova ima koliko želiš. Ali za VSS, puno ćeš lakše sa puno većom plaćom posao pronaći u Zagrebu (OK, Prelog tu nije iznimka). U Prelogu imaš šanse za VSS ako si neki inženjer elektrotehnike ili strojarstva i ako si spreman raditi za 4.500 do 5.500 kn.
A što se tiče prosperiteta Preloga, točno je ovo s mentalitetom, ali nije to samo zbog gastića, ljudi su u Međimurju općenito malo drugačiji po pristupu radu. Tamo vrijedi ono šuti i radi i radi čim više i ne cmizdri previše. Dosta često imaju još i poljoprivedu doma, uzgajaju neke životinje pa se time nadoštukavaju.

Druga stvar, u Prelogu se praktički ne osjeti promjena lokalne vlasti i nema veze da li je na vlasti HDZ ili SDP ili HNS. Do sad su svi uglavnom radili za dobrobit lokalne zajednice. A i ljudi paze što ovi na vlasti rade. Npr. bivši gradonačelnik Glavina (HNS) je dobio mandat u Saboru dok je još bio gradonačelnik i dobivao je plaću i s jedne i s druge osnove. Ljudi su mu to zamjerili i promptno je izgubio izbore te je sad na vlasti HDZ ja mislim. I nisam čuo da se ljudi ni obični ni političari prepucavaju nešto s temama ustaša, partizana, komunjara, nacionalista i sl.
Nema zajebancije. Hoćeš krast? Onda se pripremi na posljedice.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:04   #26
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Ok, imas bolji uvid u Slavoniju od mene, definitivno.
Imam rodbinu tamo s kojom kontaktiram, pa sam zato informiran.

Quote:
No, obzirom na revoluciju transporta u odnosu na 70-te i 80-te, low cost flightove i Flixbuseve, mislim da su ipak vece sanse za to - i za cesce povratke i za priliku da se vrate.

Uzmi u obzir da se danas dio poslova moze i remote raditi, i da je Slavonija zapravo prilika za rad u jeftinoj a domacoj okolini uz placu gotovo pa kao vani - pa se povecava sana.

Isto kao sto i stranci traze ulaz na ova trzista polako, a nasi ljudi su ipak domaci i znaju trzista, pa se lakse moze dogovoriti neki posao zastupstva/vodjenja cijele firme ili proizvodnje iz Hrvatske - pa se povecava sansa.

Nama je dosad kronicno falilo veza i networkinga za takve investicije, ni jedan stranac nece odokativno upiknuti bas Hrvatsku, pa reci "E, tam bi mogao investirati". Ili pokusaji tipa gradonacelnik ide dogovarati investicije u Njemacku - svaka cast, ali to je kokosarenje i nije nam se previse isplatilo.

S nasim ljudima koji rade vani, pogotovo ako se dokazu, u obicnim razgovorima najlakse isplivaju onda benefiti za njemacke/irske poduzetnike i lakse se pali lampica... Pa se i radi toga opet nesto malo povecava sansa.

Tu sam ipak djelomicno optimistican, trenutno smo na "dark side" sinusoide s masovnim iseljavanjem, ali moze iz toga ispasti i dugorocno pozitivan efekt.
Ovo s ulaganjem u biznis su neki povratnici čak htjeli napraviti i što im se dogodilo? Lokalna administracija ih je uništila. Izgubili su godine i novce čekajući dozvole i sva potrebna odobrenja. Doveli su ih na rub bankrota praktički. I to ne samo u Slavoniji, već svugdje u Hrvatskoj. Povratnik koji želi uložiti novce u izgradnju toplica, industrije ili komercijalnih sadržaja, prva i najgora prepreka mu postane lokalna birokracija. Na Krku su ruskog investitora, koji je želio tvornicu izgraditi i zaposliti 1000 ljudi čak zatočili u nekakav bunker. Ruska diplomacija ga je morala spašavati od ludog načelnika. Jedan Slavonac mi je ispričao tu priču, koji je radio tamo kao čuvar na plaži. Nisam mogao vjerovati da to lokalna samouprava radi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:30   #27
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Recimo da mogu o Prelogu govoriti iz prve ruke. Prelog je super što se tiče zapošljavanja i perspektive za mlade obitelji. Tamo ne radi praktički samo onaj tko objektivno ne može ili ne želi. Međutim, Prelog je super za nekoga sa SSS jer takvih poslova ima koliko želiš. Ali za VSS, puno ćeš lakše sa puno većom plaćom posao pronaći u Zagrebu (OK, Prelog tu nije iznimka). U Prelogu imaš šanse za VSS ako si neki inženjer elektrotehnike ili strojarstva i ako si spreman raditi za 4.500 do 5.500 kn.
A što se tiče prosperiteta Preloga, točno je ovo s mentalitetom, ali nije to samo zbog gastića, ljudi su u Međimurju općenito malo drugačiji po pristupu radu. Tamo vrijedi ono šuti i radi i radi čim više i ne cmizdri previše. Dosta često imaju još i poljoprivedu doma, uzgajaju neke životinje pa se time nadoštukavaju.

Druga stvar, u Prelogu se praktički ne osjeti promjena lokalne vlasti i nema veze da li je na vlasti HDZ ili SDP ili HNS. Do sad su svi uglavnom radili za dobrobit lokalne zajednice. A i ljudi paze što ovi na vlasti rade. Npr. bivši gradonačelnik Glavina (HNS) je dobio mandat u Saboru dok je još bio gradonačelnik i dobivao je plaću i s jedne i s druge osnove. Ljudi su mu to zamjerili i promptno je izgubio izbore te je sad na vlasti HDZ ja mislim. I nisam čuo da se ljudi ni obični ni političari prepucavaju nešto s temama ustaša, partizana, komunjara, nacionalista i sl.
Nema zajebancije. Hoćeš krast? Onda se pripremi na posljedice.
Ma slažem se. Međimurce krasi ta vrlina što su jako vrijedni i poduzetni. Ne čekaju da im netko nešto da ili da im padne s neba, već to sami stvaraju, jer znaju i mogu.

I Slavonci su nekoć bili takvi. Starije generacije su tamo čuda znale napraviti, bile strašno marljive i inteligentne. Međutim, od kada su im u lokalne samouprave postavili ljude odane partiji, sve ono što su stvarali otišlo je u vjetar. Imali su kulturu, obrazovanje, visoko društvo, poljoprivredu, industriju, ...sve je otišlo u vjetar. Od nekoć bogatih i kulturnih sela recimo, napravili su pustoš.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 11:23   #28
Ispunio anketu.

Budimo realni. Hrvatska nema dovoljno kvalitetnih političara za trenutni broj županija, gradova i općina. Šest regija (Zagreb, Dalmacija, Slavonija, Sj. Hrvatske, Istra/Kvarner/Lika, Središnja Hrvatska) sa širokim ovlastima je rješenje. Preseljenje ministarstava je neminovno.

Ja sam za radikalnu fiskalnu i administrativnu decentralizaciju države. Politički Zagreb treba oslabiti, da bi ostatak Hrvatske preživio. Hrvatska ne može podnijeti Zagreb + okolicu sa više od milijun stanovnika.

Problem decentralizacije je da nitko takvu politiku ne zastupa. IDS priča uvijek o tome, ali se ne želi odreknuti svoje županije. To je nerealno.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:22   #29
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

Ja sam za radikalnu fiskalnu i administrativnu decentralizaciju države. Politički Zagreb treba oslabiti, da bi ostatak Hrvatske preživio. Hrvatska ne može podnijeti Zagreb + okolicu sa više od milijun stanovnika.
Ali lokalna vlast je najveći problem u Hrvatskoj, čak i u "bogatijim" općinama, gradovima i županijama.

Decentralizacija bi samo ojačala lokalne šerife.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:52   #30
Da mene pitaš ja bi to obavio čisto tehnokratski, a u izvarednim slučajevima bi bilo politički.
Jednostavno postojeći model nije bio učinkovit i razlog je slabe ekonomije i iseljavanja ljudi i svim lošim pokazateljima države odnosno regija ili krajeva domovine.
Možda je rješenje manje zaposlenih, veće plaće kao motiv, a sve se gleda prema sposobnosti i učinku.
Naravno pitanje je čemu onda izbori, znamo da politika kadrovira i namješta ljude, uglavnom iste a to znači da je očekivati drukčiji rezultat, manje vjerojatno.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 13:58   #31
To je problem jedino za nerazvijene regije. Što se mene tiče,ja sam za to uz očuvanje regionalne kulture. Bilo je prilike to sprovesti ali se SDP nije usudio. Regionalizam bi trebao podrazumijevati i zaštitu govora a ne da smo prisiljeni mi koji ne pričamo štokavski tako pričati. Automatski tu onda dolazi i balkanska kultura pa nema više tradicionalnih pjesama već promicanje kamenjarskog mentaliteta.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:45   #32
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
To je problem jedino za nerazvijene regije. Što se mene tiče,ja sam za to uz očuvanje regionalne kulture. Bilo je prilike to sprovesti ali se SDP nije usudio. Regionalizam bi trebao podrazumijevati i zaštitu govora a ne da smo prisiljeni mi koji ne pričamo štokavski tako pričati. Automatski tu onda dolazi i balkanska kultura pa nema više tradicionalnih pjesama već promicanje kamenjarskog mentaliteta.
Meni se čini da nije problem zaštita govora, već slabo obrazovano i nepismeno stanovništvo. A toga nažalost ima kod nas, pogotovo još u Dalmaciji u nekim ruralnim područjima. Neće se ljudi krstiti da nauče govoriti književno, već mora biti po njihovom i nikako drugačije. Evo, kako na Kvarneru mogu govoriti i čakavski i književno? Njima ne smeta, oni mogu sve. Očito je do ega, kulture i obrazovanja, a ne do centralizacije. Štoviše, ovo nema veze s centralizacijom, jer ovdje nitko nije ugrožen niti spriječen govoriti na svome narječju.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:05   #33
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali lokalna vlast je najveći problem u Hrvatskoj, čak i u "bogatijim" općinama, gradovima i županijama.

Decentralizacija bi samo ojačala lokalne šerife.
No tih lokalnih šerifa bi bilo manje, a dobili bi daleko više posla tj. ovlasti.

I još nešto: U tim regijama bi uveo sistem konsocijativizma, gdje bi sve jače stranke imali svoje ministre u Vladi, proporcijalno po jačini frakcije u parlamentu. Tako bi spriječili mnogo nereda.

Recimo toga imamo u Švicarskoj, gdje ne postoji oporba u klasičnom smislu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:08   #34
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali lokalna vlast je najveći problem u Hrvatskoj, čak i u "bogatijim" općinama, gradovima i županijama.

Decentralizacija bi samo ojačala lokalne šerife.
Upravo to. Slavoniju bi ovo recimo odvelo u totalnu katastrofu, jer je puna nesposobnih lokalnih šerifa, koji će prvo gledati sebe, a ostalima davati mrvice. Tvoj Vukovar je dokrajčen i pretvoren u zombie grad. Čijom zaslugom? Da li se moglo nešto promijeniti tamo do sada? Moglo se. Zašto nije? Zato je nekome napredak očito nije u interesu. Tvoj grad je isto žrtva jedne interesne skupine ljudi, koji podržavaju korupciju na lokalnoj razini. Uz dužno poštovanje, znam što je Vukovar prošao u ratu i to se ne može zaboraviti nikada, ali ono, nakon rata se moglo nešto napraviti, a ne čekati 18 godina i sada progovoriti o tome.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:01   #35
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
No tih lokalnih šerifa bi bilo manje, a dobili bi daleko više posla tj. ovlasti.
Ili bi dobivali bolje pozicije, a na svoja mjesta postavljali sebi odane ljude. Ne bi to bilo ni prvi ni zadnji puta viđeno u Hrvatskoj.

Quote:
I još nešto: U tim regijama bi uveo sistem konsocijativizma, gdje bi sve jače stranke imali svoje ministre u Vladi, proporcijalno po jačini frakcije u parlamentu. Tako bi spriječili mnogo nereda.
Koga briga što bi ti uveo? Sistem u Hrvatskoj neće funkcionirati onako kako ti želiš, već onako kako interesne skupine žele. Ti nisi interesna skupina i prema tome nemaš pravo glasa kod njih.

Quote:
Recimo toga imamo u Švicarskoj, gdje ne postoji oporba u klasičnom smislu.
Švicarci funkcioniraju po principu više konstitutivnih naroda unutar jedne države. Hrvatska se ne može svrstati u kategoriju takvih država, kada smo ovdje konstitutivni samo mi. Uostalom, niti Švicarci nisu najbolji primjer u mnogočemu. Bankari su im pokvareni, imaju prerigorozne zakone za male ljude i crony capitalism.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:14   #36
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali lokalna vlast je najveći problem u Hrvatskoj, čak i u "bogatijim" općinama, gradovima i županijama.

Decentralizacija bi samo ojačala lokalne šerife.
Ni ne valja ako je centralizirano ni decentralizirano. Što ako dedecentraliziramo? (Centar nisu više ni općine, nego još manja jedinica.)
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 09:26   #37
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Ni ne valja ako je centralizirano ni decentralizirano. Što ako dedecentraliziramo? (Centar nisu više ni općine, nego još manja jedinica.)
Najbolje je što više maknuti politiku od ekonomije i kraj priče.

Štiti prava radnika, povećati minimalac, ali smanjiti većinu ostalih kontrola i općenito msnajiti broj papirologiej i dozvola na minimum.
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
No tih lokalnih šerifa bi bilo manje, a dobili bi daleko više posla tj. ovlasti.

I još nešto: U tim regijama bi uveo sistem konsocijativizma, gdje bi sve jače stranke imali svoje ministre u Vladi, proporcijalno po jačini frakcije u parlamentu. Tako bi spriječili mnogo nereda.

Recimo toga imamo u Švicarskoj, gdje ne postoji oporba u klasičnom smislu.
U teoriji da, ali znaš i sam kako to ide kod nas.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post

Švicarci funkcioniraju po principu više konstitutivnih naroda unutar jedne države. Hrvatska se ne može svrstati u kategoriju takvih država, kada smo ovdje konstitutivni samo mi. Uostalom, niti Švicarci nisu najbolji primjer u mnogočemu. Bankari su im pokvareni, imaju prerigorozne zakone za male ljude i crony capitalism.
Švicarci su zajebani prema strancima, ali itekako štite svoje interese.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:56   #38
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ili bi dobivali bolje pozicije, a na svoja mjesta postavljali sebi odane ljude. Ne bi to bilo ni prvi ni zadnji puta viđeno u Hrvatskoj.



Koga briga što bi ti uveo? Sistem u Hrvatskoj neće funkcionirati onako kako ti želiš, već onako kako interesne skupine žele. Ti nisi interesna skupina i prema tome nemaš pravo glasa kod njih.



Švicarci funkcioniraju po principu više konstitutivnih naroda unutar jedne države. Hrvatska se ne može svrstati u kategoriju takvih država, kada smo ovdje konstitutivni samo mi. Uostalom, niti Švicarci nisu najbolji primjer u mnogočemu. Bankari su im pokvareni, imaju prerigorozne zakone za male ljude i crony capitalism.
U tome jest problem. Interesnim grupama bilo u HDZu, SDPu, HNSu, HSSu i IDSu odgovara današnje stanje.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:42   #39
Decentralizacija je jedini ispravan put ako ne želimo da od Hrvatske ostane samo Zagreb i 20 kilometara njegove okolice.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:02   #40
Socijalistička Republika Hrvatska 1989g :
9 Zajednica Općina (Županije)
123 Općine
20.000 - 24.000 javnih djelatnika
Populacija 4.500.000 stanovnika

Republika Hrvatska 2016g :
21 Županija
512 Općina
55.000 - 80.000 javnih djelatnika
Populacija 4.100.000 stanovnika
Informatizacija 100% državne uprave od 1989g

-------------------------------------------

Ovo bi bilo sve od mene , svoje zaključke vadite po ovim neiskvarenim informacijama.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.