Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 14:40   #1
Reverse wash odnosno obrnuto pranje kose

Pričali smo o tome na nekoliko tema, ali postupak - na moje iznenađenje - nema svoju temu. Pa evo je, da ne offtopičarimo posvuda.

Ideja je da se na kosu prvo stavi regenerator, a tek potom šamponira.
Metoda za izvedbu ima hrpa. Ja tek eksperimentiram sa svime, pa bih bila zahvalna kada bi iskusne reverse-washerice (da, menni, mislim na tebe ) podijelile svoja iskustva i tehnike.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:29   #2
Postoji tema CO wash (pranje kose regeneratorim) https://www.forum.hr/showthread.php?t=828497
Cure su tamo dale dosta savjeta..
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:53   #3
ali nije co-wash nešto drugo?
ovo nije pranje kose regeneratorom, nego samo zamijenjeni red preparata: prvo regenerator, a nakon njega normalno šampon.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:18   #4
Ja sam shvatila da je to isto, citala sam tu cijelu temu i ono na azijskoj kozmetici meni to isto. Probala jesam i svidja mi se.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:43   #5
nije isto co wash je pranje kose samo u regeneratoru, ugl. za suhu i kovrcavu kosu

a ovo je bas za masnu, tanku, spljostenu kosu koju regenerator otezava, zato je zgodno staviti prvo regenerator pa sampon
znaci ova metoda nije za suhu kosu, ja stavim dvije sake regenratora i cesljam je uz natezanje i bol

moja preporuka je koristiti preparate bez silikona

btw. pantene ima regenrator u obliku pjene koji je bas za tanku spljostenu kosu koji ne otezava kosu
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:55   #6
Da, co wash i reverse nije isto....
Po komentarima, bitno je pogoditi i kombinaciju regeneratora i sampona za optimalan rezultat. Ja koristim one koje sam imala doma jer sam tek par puta probala reverse wash. Koji regenerator koristite za "predpranje" odnosno sto je bitno gledati? Netko je napisao regenerator bez silikona, ima li jos nesto?
Dakle, ja u tjeme utrljam kolicinu regneratora kao sto bih ga stavila normalno. Nakon toga isperem kosu vodom pa se nasamponiram. Isperem i nasamponiram jos jednom ali s manjom kolicinom sampona. I za kraj, stavim regenerator na 2/3 duzine kose. Da li bi to bio isprava postupak? Na netu je uglavnom objasnjen co wash ili onaj regenerator - sampon - kraj postupak
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 18:23   #7
Ja radim tako samo ne ispirem regenerator nego samo par kapi vode stavim pa na njega sampon procitala sam da je to pravilni reverse, da se regenerator ne ispire. I na kraju masku ili regenerator neki bolji. I bitno je koji sampon i regenerator koristim. Uzela sam balea regenerator bez silikona jer su cure na onoj co wash temi taj hvalile i s njim mi je najbolje.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:00   #8
genera je zakon

i moze oni iz lidla, mullera, kaufland, svi ti jeftini su bez silikona
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.