Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2013., 15:07   #61
Imas u Istanbulu Galatasaray sveuciliste na kojem je sluzbeni jezik nastave francuski, tako da - samo naprijed
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:10   #62
Quote:
jugoturcin kaže: Pogledaj post
evo me na forumu poslije tri godine a hrvatski mi ipak napredovao
vavi i miloshz, nemam sta vise reci jer ste objasnili svega tocno. bez komentar sam. u takvoj zemlji zivimo nazalost. a mislim da istanbul sada postao vise u haos i poskupljalo se nego prije. i ne mozes da kacis ''metrobus'' u jutarnjim i vecernjim satima transport i ogromni broj naroda najvecji problem ovdje. a da ne spominjem kako su grubi i nekulturnih ( ne bas svi, jer ima ih jako fini)

volio bih upoznati nasih, mozemo naci na kom efesu ili doner?

lijep pozdrav iz istanbula.
jeli se mozemo cut u PP?
jose75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 17:27   #63
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Imas u Istanbulu Galatasaray sveuciliste na kojem je sluzbeni jezik nastave francuski, tako da - samo naprijed

Čula sam za galatasaray, al neznam šta se može sve studirati, čitala sam za pravo, ekonomiju, itd. a ja bas studiram jezik i književnost, čak bi voljela studirati turski jezik i književnost i neznam dal se taj fax plaća ili ne?
Coraly0105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 10:58   #64
gsu.edu.tr ima sve odgovore. tamo ti je bolje otici na erasmus ili na master, nego studirati dodiplomski, jer za humanisticke studije imas dvije pripremne godine na kojima ucis francuski jezik i opce hum. znanosti. dodiplomski studij ti onda traje 6 godina, a imas samo BA, pa ti vidi.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:24   #65
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
gsu.edu.tr ima sve odgovore. tamo ti je bolje otici na erasmus ili na master, nego studirati dodiplomski, jer za humanisticke studije imas dvije pripremne godine na kojima ucis francuski jezik i opce hum. znanosti. dodiplomski studij ti onda traje 6 godina, a imas samo BA, pa ti vidi.
Aha, dobro da znam...hvala
Coraly0105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 16:21   #66
pozdrav,dižem temu sa nekoliko pitanja;
uskoro idem na nekoliko tjedana(poslovno) u tursku,odsjest ćemo u mjestu (ili gradu) Çorlu gdje je podružnica firme,zanima me svašta,od onoga što obići i pogledati,što izbjegavati,budući da do istambula ima 100-tinjak kilometara-kako doći do njega,uzdati se u avanturistički duh i sjest na autobus,ili uzeti taksi?
više od krpica me zanima gastro ponuda i šoping,čuvena egipatska pijaca,da li se začini kupuju na grame,kile ili?? na što paziti,cijena koja je izražena na njima se odnosi na koju mjernu jedinicu?da li se i s njima da cjenkati :
kakve su cijene po kafićima i restoranima?higijenskih potrepština (da ne natrpam kofer s glupostima)?
sigurno će mi još štogod pasti na pamet...
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 02:27   #67
Oglasni i potrazivanje usluga uz naknadu nisu dozvoljeni na Dijaspori. Molim te, obrati se na MALE OGLASE.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 09:03   #68
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Oglasni i potrazivanje usluga uz naknadu nisu dozvoljeni na Dijaspori. Molim te, obrati se na MALE OGLASE.
ok, isprika još jednom
dandyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:51   #69
Ne volim Tursku.Mučno mi je od jezika,muzike,svega što ima veze sa turskom povješću u meni izaziva gađenje.
Danu Iuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:04   #70
Pozdrav svima. Svi koji se bilo kako bavite nabavom ili prodajom robe na veliko iz Istanbula molio bih vas da se mi javite u PP.
Ako neko jos zivi u turskoj toliko bolje
Hvala,pozzz
micolinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 08:55   #71
Pozdrav, s obzirom da turska ima razvijenu tekstilnu industriju da li se traže dizajneri, modelari?
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 10:49   #72
Zanima me ako ima ovdje netko iz Turske i ako bi bio voljan odgovoriti na par pitanja...
Jucer sam dobio jednu ponudu za otici raditi tamo, a vec sutra idem u Istanbul na pregovore, pa me zanima na koji nacin se to odradjuje tamo. Npr da li je poslovna ponuda fiksna ili se ocekuje neko "cjenkanje" oko uvjeta?
I sta bi mi bilo bitno za znati kada idem tamo, bilo raditi, bilo pregovarati?
Da li postoje neke posebne norme oko tih pregovora (oblacenje, i sl.)
Eto, ako netko nesto zna o tome bio bih mu zahvalan.
Curt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 09:36   #73
Nema pravila, ali nacelno nema cjenkanja ako je firma ozbiljna i vjerojatno ce ti placa biti slicna ko i drugim strancima u firmi (stranci su generalno placeni vise od domacih). Provjeri nude li naknadu za stanovanje jer to cesto bude u ugovorima za strance. Naravno, firma bi trebala snositi i troskove boravisne i radne dozvole.
Obavezno provjeri od kada bi ti islo zdravstveno jer najcesce nisi pokriven prvih mjesec-dva pa uzmi neko putno.
Isto tako, ovdje se cesto radi i subotom, a godisnji nisu bas dugi. Glupo je reci, dobro procitaj ugovor - jer sigurno hoces, ali nemoj nista pretpostavljati. Kod mene su se mnogi stranci opekli jer su mislili da je sve ko doma. Stvarno ovisi od firme do firme. Nacelno su principijelni, drze do rijeci, ali ako dodje do nekog konflikta nadju nacin kako da iskoriste sto si stranac u svoju korist. Sretno!
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 11:42   #74
Hvala puno
Curt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 08:54   #75
Moj brat živi u Turskoj i na ak puta ću imati lijepu zemlju koja nije nedostatak za život na selu.
__________________
Antalya Transfer
antalyatransfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:03   #76
Turska je moderna zemlja u svakom pogledu i bi've uvijek uživao raditi na odmor tamo.
__________________
Antalya Transfer
transferantalya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 12:10   #77
Turska je prekrasna zemlja preporučio bih zemlju s nedostatkom niske života.
__________________
Antalya Cnc
antalyacnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 18:01   #78
Turska je lijepa zemlja za život u jednoj od rijetkih zemalja u posebno bih preporučio pokrajine Antalya u Turskoj.
__________________
Lr Üyelik
lruyelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:32   #79
Naročito je prekrasan odnos prema ženama, politika koju provodi diktator i općenito njihova (ne)kultura. Pravi raj na zemlji
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.12.2016., 16:18   #80
Ovo nije mjesto za raspravu o politici.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.