Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2003., 11:33   #1
Pliva

Bok svima!
Mane samo zanima da li postoji netko na ovom forumu ili da li netko sa foruma pozna nekoga tko je dobio posao u Plivi bez ikakve veze?
I da li postoji bilo kakav nacin upasti u tu tvrtku????
Zar bi visoko obrazovanoj ambicioznoj osobi koja je izvrsno prosla njigova testiranja to trebao biti problem????
To kako se oni drze i sto rade po tom pitanju nije u skladu sa nacelima mulitnacionalne kompanije! I mislim da tog nema nigdje na svijetu!
Ima li tko kakava iskustva?
lp
margareta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 11:39   #2
Re: pliva

Quote:
Originally posted by margareta
pozna nekoga tko je dobio posao u Plivi bez ikakve veze?
ne
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 11:44   #3
Re: pliva

Quote:
Originally posted by margareta
Bok svima!
Mane samo zanima da li postoji netko na ovom forumu ili da li netko sa foruma pozna nekoga tko je dobio posao u Plivi bez ikakve veze?
Da
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 11:50   #4
Re: pliva

Quote:
Originally posted by margareta

Mane samo zanima da li postoji netko na ovom forumu ili da li netko sa foruma pozna nekoga tko je dobio posao u Plivi bez ikakve veze?
I da li postoji bilo kakav nacin upasti u tu tvrtku????
Da. Ja dobila, ali otisla ipak u drugu firmu (OK, bjese to prije 4 godine). Skroz regularno, bez ikakve veze. A i znam dosta ljudi koji su tamo i koji su isto upali skroz regularno.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 12:09   #5
Re: Re: pliva

Quote:
Originally posted by blondie_30
Da. Ja dobila, ali otisla ipak u drugu firmu (OK, bjese to prije 4 godine). Skroz regularno, bez ikakve veze. A i znam dosta ljudi koji su tamo i koji su isto upali skroz regularno.
s obzirom da Pliva uposljava razne kadrove, ja ogranicavam svoje "ne" na istrazivacki kadar.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 12:17   #6
Re: Re: Re: pliva

Quote:
Originally posted by luca
s obzirom da Pliva uposljava razne kadrove, ja ogranicavam svije "ne" na istrazivacki kadar.
OK, ja sam ETFicar, trazili su nekoga za informaticku sluzbu, ne znam kak je stanje sa drugim odjelima
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 12:20   #7
Istina, niti moja prijateljica koja je dobila bez veze posao u Plivi nije istraživački kadar
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 12:23   #8
ja vise nista nemam za dodat
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 13:25   #9
Što se Plive tiče, imam 5 primjera iz života.

1. frendica, studirala tada psihologiju i radila na zamjeni neke žene iz kadrovske, na SSS mjestu, poslije joj ponudili da ostane (kad je diplomirala). Nije ostala. Istina, ne znam kak je dobila ovaj honorarni posao at the first place.

2. ja. Polozila njihove testove s tocno dvostruko vecim rezultatom od onog potrebnog za ulazak u drugi krug (kod psihologa na procjenu). Dobila preporuku od psihologa, ušla među prvih troje (za marketing prehrane(, razgovarala s dvojicom glavonja - i nikad mi se više ne javiše

3. Kolegica iz osnovne i s faksa. Dobila posao PRIJE nego je diplomirala, te im naknadno predavala molbu (a diplomu, koja je bila uvjet - još kasnije). Čak ju nije bilo sram mene pitat u kojim novinama i kad je bio natječaj, da zna kaj da napiše u molbi - nakon što je već ZNALA da je primljena. Odnosno, prvo su je uzeli prek veze (makar je ona tvrdila da je to zbog njenih fenomenalnih sposobnosti) - a poslije se narihtavala molba da bude u skladu s naknadno objavljenim natječajem.

4. cura iz mog razreda koja je studirala farmaciju i bila stvarno briljantan učenik i student - mislim da su nju uzeli samo ovak

5. neki lik kojeg su uzeli na managersku poziciju, ugovor od godinu dana, za skromnih 70.000 kn mjesečno. Nije niš napravio pa su ga šupirali, naravno, uz bogatu otpremninu. Sad prodaje maglu negdje drugdje.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 13:43   #10
Bila sam i ja na razgovorima kod raznoraznih glavonja medju 5 pa medju 3 itd.
Ali naravno nista niti od toga!
Na kraju kad ih sama nazovem da pitam razultate, sjete me se tek u roku par dana posalju odbijenicu!
ne znam sto da kazem na sve to!
margareta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 15:17   #11
Ja poznajem jednu osobu koja ondje radi. I ona je živi dokaz da i izrazito nesposobne, glupe, netalentirane, i nedovoljno školovane osobe tamo mogu raditi!!!
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 15:29   #12
Na žalost, PLIVA nije nikakav izuzetak...u krajnjoj liniji Gauss vrijedi svugdje.
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 15:31   #13
Jedna moja frendica (ekonomistica) je dobila posao u Plivi bez ikakve veze, ali bila je briljantan ucenik i student. Mozda to ima veze?
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 15:31   #14
ako si im potreban kadar, veza ti ne treba.
 
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 23:44   #15
nekako ne vjerujem da je za baš svaku poziciju potrebna štela -
čovjek prođe sve testove OK, i uđe recimo u najuži izbor od, na primjer, tri osobe - ali plivi treba nažalost samo jedan stručnjak te vrste
i sorry, ostalo dvoje otpadaju

u biti, mislim da konačnom odabiru između ravnopravno dobrih može presuditi lijepa riječ od nekog ko već radi u firmi u koju se pokušavaš zaposliti

al ako ne šalju ni odbijenice na vrijeme, onda su fakat neposlovni, ccc, sram ih bilo
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 03:57   #16
Obicaj je na zapadu da se ne salju odbijenice.
pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 10:32   #17
pax, kako onda znaš da niš od posla?

mislim, koliko se čeka na pozitivan odgovor -- jel definiran neki time-frame, ili?

ili moraš pokazat inicijativu i pilat kadrovsku?
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 10:38   #18
meni se telefonski javio direktor i rekao mi da nisam primljena u roku od tri dana od obavljenog razgovora...
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 10:43   #19
Re: pliva

Quote:
Originally posted by margareta
Mane samo zanima da li postoji netko na ovom forumu ili da li netko sa foruma pozna nekoga tko je dobio posao u Plivi bez ikakve veze?
Ja znam dva (muška) farmaceuta koji su dobili posao bez problema i veza..

Dapače, mislim da su i njihovu stipendiju imali..pa su i morali ić tamo radit..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 11:54   #20
Re: Re: pliva

Quote:
Originally posted by indian
Ja znam dva (muška) farmaceuta koji su dobili posao bez problema i veza..

Dapače, mislim da su i njihovu stipendiju imali..pa su i morali ić tamo radit..
ako je istina da nisu dobili s vezom, bas mi je drago stvarno.
Plivi trebaju kemicari i farmaceuti i stvarno me zivcira da kadar koji je kljucan za takav tip tvrtke bude preko veze. ove sve ljude koje ja znam da su isli preko veze, su dobri ljudi, ali ne znam da li su najbolji... a mislim da bi kriterij trebala biti samo odlicnost. pogotovo, pogotvo za takve kadrove kao sto su istrazivacki. na radu, znanju i masti tih ljudi stoji cijela doticna kompanija.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.