Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2006., 11:38   #21
draga tochkica, jako mi je žao čuti kako je završila tvoja priča.
o kiretaži su ti već dovoljno rekli...
ja ću ti samo poželjet sreću
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 00:49   #22
Quote:
nordea kaže:
Prvi put cujem da postoji lokalna anestezija za kiretazu!
Ono sto sam ja vidjela, bilo je bez anestezije, a drugi slucaj, sa anestezijom. Ali opstom.
Ne znam gdje bi se lokalna i dala. Da je moguce, onda bi i trudnice kad poradjaju to dobivale. Ovako treba epiduralna.

daje se lokalna za pobacaje.ne znam gdje se daje jer sam ja primila opcu al zene koje su bile sa mnom u sobi su primile lokalnu anesteziju.zbog toga postoji razlika u cijeni pobacaja.sa opcom anestezijom pobacaj je 500kuna skuplji.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 16:56   #23
Quote:
nordea kaže:
Ne znam gdje bi se lokalna i dala. Da je moguce, onda bi i trudnice kad poradjaju to dobivale. Ovako treba epiduralna.
Postoji nakoliko načina da se da lokalna anestezija kako bi smanjila bol u tom slučaju. Injekcija moze biti ubrizgana u vaginu ili grlic materice (cervix). Ova vrsta anestezije traje oko 45 minuta.


Točkice, sretno!!! Pazi na sve na kaj te Zmijica upozorila. Držim fige da sve bude OK.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 17:45   #24
Quote:
studentica21 kaže:
daje se lokalna za pobacaje.ne znam gdje se daje jer sam ja primila opcu al zene koje su bile sa mnom u sobi su primile lokalnu anesteziju.zbog toga postoji razlika u cijeni pobacaja.sa opcom anestezijom pobacaj je 500kuna skuplji.
Nisam znala za to. Konkretno u Skandinaviji, znam da rade sa opstom anestezijom ili medicinski (mifepriston). Da sam ja u toj situaciji, licno bi vise zeljela parcijalnu onda.
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:27   #25
Kiretaža: može li bez bolova i trauma?

prije par dana, mojoj bliskoj osobi je u 9 tjedanu trudnoće utvrđen spontani pobačaj te je, po uobičajenoj praksi u takvim slučajevima, upućena u bolnicu po drugo mišljenje koje je potvrdilo prvobitni nalaz. odmah je dogovorena i kiretaža za sljedeći dan.

e sad, ono što mene dodatno šokira i zbog čega još uvijek ne mogu doći k sebi jest činjenica da se žene u tom postupku izlažu takvim bolovima i traumama da mi se čini da živimo u petom stoljeću a ne u vremenu suvremene medicine a da su liječnici u tom postupku teški "zlostavljači".

naime, u gore spomenutom slučaju žena je prije samog zahvata dobila dvije injekcije (ali ne zna za što, jer joj nisu rekli koja je njihova svrha pa vam istu ni ja ne mogu reći). no, zbog hitnog carskog reza koji je u međuvremenu iskrsnuo, ostavljena je da čeka 2 sata do samog zahvata. kada je konačno do njega i došlo, tijekom kiretaže je bila pri punoj svijesti i izložena užasnim bolovima. s obzirom da sam čitala slična, ali i još gora traumatična iskustva i drugih žena (na podforumu trudnice, doduše, tema je iz 2004. godine gdje neke žene nisu čak dobivale nikakve injekcije protiv bilo kakvog ublažavanja ili otklanjanja bolova, a kamoli opću anesteziju), interesira me stav struke po ovom pitanju.

zašto se žene izlažu takvim bolovima i traumama? je li bi se ovaj zahvat trebao obavljati pod općom anestezijom? ako se primaju neke injekcije prije samog zahvata, čemu one služe? koliko vremenski traje injekcija protiv bolova ako se koristi kao alternativa općoj anesteziji? koliko takve injekcije uopće pomažu u ublažavanju bolova a slijedom toga, koliko su one dobra alternativa općoj anesteziji? Ustvari, svako objašnjenje ovog zahvata i svaka informacija je dobrodošla.

hvala
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 13:56   #26
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
prije par dana, mojoj bliskoj osobi je u 9 tjedanu trudnoće utvrđen spontani pobačaj te je, po uobičajenoj praksi u takvim slučajevima, upućena u bolnicu po drugo mišljenje koje je potvrdilo prvobitni nalaz. odmah je dogovorena i kiretaža za sljedeći dan.

e sad, ono što mene dodatno šokira i zbog čega još uvijek ne mogu doći k sebi jest činjenica da se žene u tom postupku izlažu takvim bolovima i traumama da mi se čini da živimo u petom stoljeću a ne u vremenu suvremene medicine a da su liječnici u tom postupku teški "zlostavljači".

naime, u gore spomenutom slučaju žena je prije samog zahvata dobila dvije injekcije (ali ne zna za što, jer joj nisu rekli koja je njihova svrha pa vam istu ni ja ne mogu reći). no, zbog hitnog carskog reza koji je u međuvremenu iskrsnuo, ostavljena je da čeka 2 sata do samog zahvata. kada je konačno do njega i došlo, tijekom kiretaže je bila pri punoj svijesti i izložena užasnim bolovima. s obzirom da sam čitala slična, ali i još gora traumatična iskustva i drugih žena (na podforumu trudnice, doduše, tema je iz 2004. godine gdje neke žene nisu čak dobivale nikakve injekcije protiv bilo kakvog ublažavanja ili otklanjanja bolova, a kamoli opću anesteziju), interesira me stav struke po ovom pitanju.

zašto se žene izlažu takvim bolovima i traumama? je li bi se ovaj zahvat trebao obavljati pod općom anestezijom? ako se primaju neke injekcije prije samog zahvata, čemu one služe? koliko vremenski traje injekcija protiv bolova ako se koristi kao alternativa općoj anesteziji? koliko takve injekcije uopće pomažu u ublažavanju bolova a slijedom toga, koliko su one dobra alternativa općoj anesteziji? Ustvari, svako objašnjenje ovog zahvata i svaka informacija je dobrodošla.

hvala
ja ti ovo pišem iz iskustva koje sam vidjela, ali ne i doživjela na sebi.
d&c koliko znam rade pod općom anestezijom. tako da ne bi trebala ništa osjetiti. ako rade po lokalnom, to istina, boli, pogotovo ako ne primi dobro anestezija. a mislim da boli i sami ubodi jer se anestezija aplicira na više mjesta oko vagine, oko rodnice, a tu ima dosta živaca pa boli.

Prije 8 godina AB (namjerni) su se radili pod lokalnom, ali sada ih rade sa općom. Pa ne vidim zašto bi i D&C radili pod lokalnom.
također u institutu za tumore to rade pod kratkom općom anestezijom.
A ne znam, valjda ovisi od bolnice do bolnice.
Npr. institut i sv duh rade u humanijim uvjetima.
Neka me netko ispravi ako sam pogriješila.
Ja sam bila na Sv. Duhu i nikakvu bol nisam osjetila. Bili su stvarno super i nemam nikakve traume. Ali za porođajni odjel sam čula svašta. ne znam razliku koja je razlika od obične ginekološke operacije i od carskog reza i čiščenje maternice. Imam osjećaj da kad dođe rodilja da samo kolutaju očima. Ali ne znam zašto. To se stalno pitam.

Zadnje uređivanje Miladojkica : 03.03.2008. at 13:57. Reason: krivi navod
Miladojkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 00:28   #27
miladojkica, hvala ti. čula sam jučer da to jedan privatnik u mom gradu radi pod anestezijom. eto, nažalost se nismo sjetile na vrijeme. sve se brzo odigralo i pod velikim stresom.

sada sam pročitala na jednom topicu da lokalna traje 45 minuta. u gore navedenom slučaju, ako je i bila data lokalna, prošlo je 2 sata pa kao i da nije.

budući da se nitko više nije javio, za kraj ću navest dva linka koja sam uspjela na forumu pronaći a na kojima cure mogu pročitati nešto više o kiretaži. radi se većinom o lošim i traumatičnim iskustvima.

tebi hvala još jednom.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=162318
https://www.forum.hr/showthread.php?t=42488
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:21   #28
Sudeći po iskustvima dosta cura i žena, koje su pisale o kiretaži na raznim forumima, ispada da je jedino opća ok, jer puno ih kaže da im je lokalna jedva ili ništa pomogla! Kad idem nekako laički zamislit, kod toga se struže noževima cijela maternica, čini mi se da i 10 injekcija možda ne bi imalo dovoljan efekt. A i mama mi je to prošla, i potvrdila ovakvu horor priču, a dobila je 5,6 inekcija
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:19   #29
Ovaj topic sam tek sad vidjela.
Dakle, u humanijim uslovima to se radi pod opstom anestezijom. Mislim da je lokalna anestezija ustvari zamajavanje. U Skandinaviji se recimo daje po opstom anestezijom i nisam cula da je iko radio abortus pod lokalnom. Ne znam na sta mi to licilo uopste, pogotovo u 9.sedmici trudnoce. Strasno je da se kod nas tako zene podvrgavaju takvim nehumanim uslovima i nehumanim ponasanjem, na kraju krajeva.
Znam djevojaka koje su, uz stelu, uradile abortus pod opstom anestezijom, a ove ostale...strasno.
Ja sam prisustvovala tri abortusa i to gledala i prosto me jeza prolazila kad sam gledala a mogu samo zamisliti kako je to bilo zenama kojima je radjen abortus. Mislim da se na kraju svi moramo zapitati sta bi to muskarci uradili da je njima priroda namijenila da zatrudne. I da moraju na abortus.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:25   #30
ja vam se moram javiti s lijepom pričom o kiretaži. Prije tjedan dana bila sam u vinogradskoj kod dr.hermana i uspavali su me tako da ništa nisam osjetila. Pitali su me oće me uspavat il mi samo dati injekciju rotiv bolova, ja sam tražila spavanje.- Probudili su me nakon nekin pola sata i ležala sam još u bolnici 2h i išla doma, nikakvih bolova nisam imala, čak me bolilo manje nego kad bih dobila mengu.

Nadam se da će u buduće biti sve više ovakvih priča i iskustava s kiretažom kao što je moja
nipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:36   #31
Quote:
nipsy kaže: Pogledaj post
ja vam se moram javiti s lijepom pričom o kiretaži. Prije tjedan dana bila sam u vinogradskoj kod dr.hermana i uspavali su me tako da ništa nisam osjetila. Pitali su me oće me uspavat il mi samo dati injekciju rotiv bolova, ja sam tražila spavanje.- Probudili su me nakon nekin pola sata i ležala sam još u bolnici 2h i išla doma, nikakvih bolova nisam imala, čak me bolilo manje nego kad bih dobila mengu.

Nadam se da će u buduće biti sve više ovakvih priča i iskustava s kiretažom kao što je moja
svaka cast. uradili su sve upravo po najnovijim pravilnicima koji vrijede svugdje u svijetu. Pola sata anestezije+2h lezanja i kuci.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:44   #32
I ja sam prošla kiretažu prije 5 godina. Prestrašno! Tolike bolove sam imala nakon zahvata, da sam se bacala po krevetu. Pomogla mi je žena koja je ležala krevet do mene, uspjela me je nekako smiriti. Bolovi su bili toliki da mi je tijelo doživjelo šok i grčenje svih mišića, pa su me naknadno morali staviti i na infuziju, da mi se opuste mišići. Srećom sam bila u bolnici još par dana jer mi je beta hcg skakao nenormalno, pa su se uplašili da je još jedna vanmaternična trudnoća u pitanju. Srećom, samo im je aparat bio u kvaru
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:42   #33
U Rijeci se kiretaža radi pod općom anestezijom. Ja sam ih imala dvije. Lijepo te uspavaju, naprave, probude i drugi dan puste iz bolnice. Bez trauma što se tiče zahvata.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 09:41   #34
Question Kiretaža

Moja draga prijetljica je imala 6 spontanih pobačaja. Svaki put su je i kiretirali.
Kiretiraju kod svih milih mogućih situacija..jer u maternici ništa ne smije ostati.

E sad mene zanima, da li postoji opasnost za maternicu od učestalih kiretaža?? Da li je uopće opasno kiretiranje?

Koliko poslije kirataže treba da se stijenke marenice oporave te da li kiretažom se ugrožava maternica od eventualnih komplikacija

Obzirom da je ipak Kiretaža invazivna metoda
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:27   #35
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Moja draga prijetljica je imala 6 spontanih pobačaja. Svaki put su je i kiretirali.
Kiretiraju kod svih milih mogućih situacija..jer u maternici ništa ne smije ostati.

E sad mene zanima, da li postoji opasnost za maternicu od učestalih kiretaža?? Da li je uopće opasno kiretiranje?

Koliko poslije kirataže treba da se stijenke marenice oporave te da li kiretažom se ugrožava maternica od eventualnih komplikacija

Obzirom da je ipak Kiretaža invazivna metoda
normalno je da su je kiretirali jer je to jedan od načina šta se radi kad se desi spontani,mora se sve ukloniti da nebi došlo do sepse,opasnost od kiretaža je ta da netko više nemože zatrudnjeti ili može ali jako teško,to ti je isto kao i kod abortusa jer se i abortus radi kiretiranjem ali ima i drugih metoda i neke žene onda više nemogu zatrudnjeti.nakon kiretaže treba sigurno mjesec dana da se maternica skroz oporavi i epitelizira
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:23   #36
pozdrav!moja kolegica je trudna 3 tjedna i odlučila je pobaciti.zanima ju postupak u vinogradskoj,jel se dugo čeka,dođeš tamo i naručiš se ili kako to funkcionira?i koja je cijena?
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:37   #37
U jednoj našoj bolnici, sa krasnim liječnicima, u provinciji, kiretaža kod art. ab se radi :1300 kn (diazepam se daje i još nešto), bez opće ansestezije, opća anestezija je 1500 ili 1600, na ženi je da odluči, ne znam kako je kod spontanog
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:40   #38
ja sam nakon spontanog bila podvrgnuta kiretazi...i...
dobila sam i lokalnu i opcu...i bolilo je ko sam vrag...znam da nisam bila svjesna nicega, al znam da su mi suze isle koliko je boljelo..
u mom lsucaju ja mislim da nisu dovoljno dugo pricekali da poce djelovati..
mene je opca odma bacila pod stol, a ova protiv bolova nie ni uhvatila..
tako da sam bespomicno u bolovima lezala na stolu i buljila u onaj sat na kojem je pisalo...9.30...
srecom, sve je trajalo pet minutaé...al mislila sam da cu umrijeti..
al to sve nije ravno onim traumama koje sa prolazila prije svega toga..o tom bi se dalo pisati..
i o djelatncima i doktorima na odjelu rodilja u varazdinu..
al nekad je bolje sutit,...
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 22:17   #39
znam da su neki u Varaždinu vrlo neprofesionalni,ali za vinogradsku sam čula puno pozitivnih iskustva.i neki doktor Hreman ili tako nekako je navodno dobar.
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 08:39   #40
Žena koja radi sa mnom je imala samo lijepa iskustva. Radila joj je njezina ginekologica, pod lokalnom, ali polako i pažljivo tako da ništa nije osjetila. Ovisi dakle i o pristupu liječnika. Loša vijest je da je to bilo u Beogradu prije 20 godina.
Mislim da je većina tih ginekologa nesposobni mesari koji znaju o ženskom tijelu ko i prosječan klaonički radnik pa se zato i događaju te srednjovjekovne priče. Nije da to ne može biti bolje, nego ih nije briga i nemaju nimalo sućuti. Sam čin kiretaže koji ima jako ružan naziv, a ružno je i to što rade (odstranjuju ti, stružu dijete iz maternice) i onda još čuješ te horor priče. Obje moje sestre imaju takvo ružno iskustvo.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.