Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 19:50   #161
Pozdrav! Jucer je ucinjena kiretaza, krvarenje vrlo slabo prvih par sati. I dalje je prisutno ali u smislu smeckastog iscjetka sa nekakvim smeckastim cesticama. Kao ljuskice izgledaju, ovalo laicki receno i nema ih puno. Da li netko ima vise iskustva? Je li to normano? Dobila sam antibiotike koje trebam piti 5 dana. Je li prerano ici u ponedjeljak na kontrolu? Nemam nikakvih bolova niti temperaturu.
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 19:25   #162
Gdje obavit u Splitu kiretažu pod općom anestezijom? (hitno)

Pozdrav, ovo mi treba za jednog člana u obitelji,
ima krvarenja, ne jaka ali ima, i ginička joj je rekla da mora
radit kiretažu,
pošto ima karcinom i ubrzo bi trebala na kemoterapiju,
gdje ima u Splitu pod općom anestezijom da joj se obavi
kiretaža? i kolika je cijena?

Hvala unaprijed
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:50   #163
neće nitko da odgovori..
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:37   #164
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Žena koja radi sa mnom je imala samo lijepa iskustva. Radila joj je njezina ginekologica, pod lokalnom, ali polako i pažljivo tako da ništa nije osjetila. Ovisi dakle i o pristupu liječnika. Loša vijest je da je to bilo u Beogradu prije 20 godina.
Mislim da je većina tih ginekologa nesposobni mesari koji znaju o ženskom tijelu ko i prosječan klaonički radnik pa se zato i događaju te srednjovjekovne priče. Nije da to ne može biti bolje, nego ih nije briga i nemaju nimalo sućuti. Sam čin kiretaže koji ima jako ružan naziv, a ružno je i to što rade (odstranjuju ti, stružu dijete iz maternice) i onda još čuješ te horor priče. Obje moje sestre imaju takvo ružno iskustvo.

kroz što mi sve žene moramo prolazit, e kiretaža bez opće, e epiziotomija
koja je danas uzela maha i zarežu više tkiva no što treba,
onda drski liječnici itd.

serem na tu njihovu medicinu kad nisu ljudi ,
čast pojedincima
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:34   #165
u Petrovoj bolnici u Zagrebu kiretaža se uglavnom radi u općoj anesteziji.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:37   #166
kakva su vaša iskustva nakon kiretaže i nakon oporavka u odnosu na reproduktivne organe i njihov rad?

meni se čini da mi je maternica postala puno osjetljivija i da svaku aktivnost u jajnicima i maternici jasno osjećam kroz cijeli ciklus. ovulacije su mi prilično bolne npr.
kiretažu sam imala u srpnju, a prije godinu i pol vanmateričnu tako da sam imala praktički dva zahvata na reproduktivnim organima. pitam se umišljam li ili zaista nakon toga osjećam svaku sitnicu koja se dolje odvija
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:17   #167
Ne znam gdje da smjestim ovaj post... zanima me jel tko imao slično iskustvo? u 8. tjednu trudnoće gestacijska vrećica je i dalje prazna, nema embrijalnog odjeka. nakon nekoliko tjedana konstantnih pretraga utvrđena je tzv. patološka (lažna) trudnoća i poslana sam istoga trena na kiretažu. kiretaža, čekanje nalaza, otpusno pismo.. kući su me pustili tek oko 18h (do tada nisam smjela ništa jesti i piti). sestra mi je donijela otpusno pismo i nalaz uz rečenicu ''Ja vam nalaz ne znam baš objasnit, ali za 3 dana morate na pregled u ginekološku ambulantu na koji morate donijeti nalaze KKS i mali koagulogram''. Ok, pogledam ja kasnije taj nalaz a na njemu stoji:
DVAC (kiretaža) nije uspio. 3.4. ginekološki pregled i UZV. donijeti nalaze KKS i mali koagulogram. ukoliko u međuvremenu ne bude većih poteškoća 10.4. ponovna hospitalizacija i zahvat.
 znači li to da 10.4. moram ponovno na kiretažu?! svkako sve mislim pitati 3.4. na toj kontroli, ali mislim da ću dobit čir na želucu do tada od nervoze.. jel išao tko 2x na kiretažu?
Hathor26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:49   #168
Quote:
Hathor26 kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da smjestim ovaj post... zanima me jel tko imao slično iskustvo? u 8. tjednu trudnoće gestacijska vrećica je i dalje prazna, nema embrijalnog odjeka. nakon nekoliko tjedana konstantnih pretraga utvrđena je tzv. patološka (lažna) trudnoća i poslana sam istoga trena na kiretažu. kiretaža, čekanje nalaza, otpusno pismo.. kući su me pustili tek oko 18h (do tada nisam smjela ništa jesti i piti). sestra mi je donijela otpusno pismo i nalaz uz rečenicu ''Ja vam nalaz ne znam baš objasnit, ali za 3 dana morate na pregled u ginekološku ambulantu na koji morate donijeti nalaze KKS i mali koagulogram''. Ok, pogledam ja kasnije taj nalaz a na njemu stoji:
DVAC (kiretaža) nije uspio. 3.4. ginekološki pregled i UZV. donijeti nalaze KKS i mali koagulogram. ukoliko u međuvremenu ne bude većih poteškoća 10.4. ponovna hospitalizacija i zahvat.
 znači li to da 10.4. moram ponovno na kiretažu?! svkako sve mislim pitati 3.4. na toj kontroli, ali mislim da ću dobit čir na želucu do tada od nervoze.. jel išao tko 2x na kiretažu?
Kakvo je stanje kod tebe?
Ja sam kiretažu obavila 12.4. zbog missed sa 11tt, bila sam u Merkuru i sve je prošlo ok.
Danas sam išla po PHD nalaz i na njemu ne piše razlog... :-(
__________________
Uživaj u životu danas; jučer je prošlo, a sutra možda nikada neče doći.
Dika1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 15:39   #169
frakcionirana kiretaža

Bok cure!

Javljam se jer sam u totalnoj komi.

Doktori ne mogu pronaći objašnjenje za moje smetnje, a kako imam polip u maternici, u Petrovoj će mi raditi frakcioniranu kiretažu i otklanjanje polipa.
Navodno će kombinirati histeroskopiju i kiretažu.

Moje pitanje je slijedeće: koliko materijala im treba za tu dijagnostičku kiretažu? Da li 'prestružu' cijelu maternicu, ili samo onaj dio gdje je polip, i eventualno uzmu tkivo sa par mjesta?

Dakle, kako konkretno tehnički to izgleda?

Unaprijed puno puno hvala na odgovoru!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 07:42   #170
Kiretaza Opća ili Lolalna anestezija

Ne znam ni ja da li stavljam post na dobro mjesto. Naime prije 2 dana sam okrenula Internet naopacke ne bi li nasla korisnu info. Tada su me poslali na kiretazu i dr. Mi je rekao kako imam 2 opcije: opcu ili lokalnu anesteziju.
Njegova preporuka je bila kako se radi o kratkom rutinskom zahvatu da idem na lokalnu.
ALI onda se dogadja da 10 glava iznad mene (citaj frendice kojima su frendice bile)hipnotizirano govori: Opca, Opca, Opca!!!! Zbunjjjjjj...... vise nisam znala sta naraviti, a Internet nije davao nikakve rezultate.
Odlucila sam.pričekati sutradan, pa cu odluciti na licu mjesta.
Da skratim; uzela sam lokalnu. I nisam niiiiista osjetila.
Cimerica u bolnici prosla isto pola sata ranije, nije ju nista boljelo, ali je osjetila nelagodu. (Ipak netko nesto radi dolje).
Nadam se da cu nekome pomoci!
DaMarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 08:20   #171
Prva menstruacija nakon kiretaže, kažu da je jako bolna i obilna, kakvo je vaše iskustvo?

Može i na PP.


Hvala!
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 09:19   #172
Zbog krvarenja koje mi traje već dvadeset dana i ne reagira na hormone moram na kiretazu. Radit ću je privatno. Koliko mi je poznato daju samo lokalnu anesteziju. Molim vas posto na topicu nitko nije godinama ništa pisao - boli
li to uz lokalnu zaista tako nepodnošljivo?

Krvarenje je započelo nakon sto sam imala redovni godišnji pregled prošli
mjesec i nije stalo. Papa test uredan. Uplašena sam skroz, ako netko ima da mi pomogne sa svojim iskustvom bit ću vam zahvalna. Otkad mi se ovo događaj ne mogu spavati od straha.
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 09:29   #173
Nije ovo prvi put da nitko ne odgovara. I na nekim drugim temama sam postavila pitanja koja su ostala bez odgovora. Vidim da je i drugima tako. Ne znam sto je onda svrha foruma.
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 10:18   #174
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Nije ovo prvi put da nitko ne odgovara. I na nekim drugim temama sam postavila pitanja koja su ostala bez odgovora. Vidim da je i drugima tako. Ne znam sto je onda svrha foruma.
Pa nije forum privatno savjetovalište u kojem plaćaš uslugu. Ako nitko ne zna odgovor ili nema interesa sudjelovati u temi, odgovor ne možes očekivati

Forum je društveni medij namijenjen raspravama prije svega, ne informativna linija.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 14:28   #175
Ok.
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 16:56   #176
Pozdrav. Imala sam kiretazu prije 4 dana zbog nepravilnog krvarenja, prvi dan sam krvarila, drugi vise kao sukrvica a sad evo već dva dana smedji iscjedak. Obično kad čitam iskustva žene pišu da su krvarile pa ne znam je li ovaj smedji iscjedak normalna pojava?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2021., 12:08   #177
Pozdrav, nova sam ovdje, dali mi netko može pomoći, dali znate u Puli privatnog ginekologa koji radi kiretažu, čiščenje od ploda? Dogodila mi se neplanirana trudnoća, pa bi išla to obaviti doj je rano?! 😒😒
FlowerPower1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 18:32   #178
Moja mama ima zadebljani endometrij 9 mm i preporuka je da se odstrani .da li se radi u lokalnoj ili totalnoj anesteziji?
Kakav je postoperativni oporavak ?
I treba li se to uopce raditi ? Ginekolozi su joj rekli da se treba uraditi jer ne znaju sto je ispod tog zadebljanja sto ne vide na UZV . Mama ima 70 godina. Hvala
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 16:58   #179
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Moja mama ima zadebljani endometrij 9 mm i preporuka je da se odstrani .da li se radi u lokalnoj ili totalnoj anesteziji?

Kakav je postoperativni oporavak ?

I treba li se to uopce raditi ? Ginekolozi su joj rekli da se treba uraditi jer ne znaju sto je ispod tog zadebljanja sto ne vide na UZV . Mama ima 70 godina. Hvala
Radi se u totalnoj anesteziji. Oporavak je brz, ovisno o krvarenju par dana ležanja.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 20:26   #180
Pozdrav svima!

Žene koje ste prošle kiretažu, kako Vam je tekao oporavak?

Prije 5 dana radili su mi kiretažu u općoj anesteziji zbog obilnog krvarenja tokom zadnje menstruacije (nakon što terapija kontracepcijom nije djelovala).
Zahvat je protekao uredno, drugi dan sam išla kući. Ništa nisam krvarila, ni naposredno nakon kiretaže u bolnici kao ni ovih 4 dana kod kuće.

Sinoć mi je počelo lagano krvarenje uz lagane bolove u trbuhu, kao za vrijeme mjesečnice. Nikakvi veliki izljevi i sl.
Pijem antibiotike Doksiciklin još danas.

Jeste li vi krvarile nakon kiretaže? Koliko Vam je trajalo?
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.