Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 12:23   #1141
Naravno, šminkanje sam odmah ukinula. Vidiš jučer razmišljam kako napraviti topli oblog ali nije mi pegla pala na pamet, hvala! Strah me da mi se ne proširi na cijeli kapak, već sam dva puta išla na rezanje da mi izvade kuglicu koja je ostala nakon upale (ima to godina) i nije bilo lijepo. Ne znam kakva je praksa, daju li kapi/masti za ovo, trenutno se ne vidi jako, samo kad se čovjek baš zagleda. Kupit ću fiziološku.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 00:58   #1142
Svako ljeto isti problem - krmelji!

Pozdrav! Evo, moj problem nije neki ozbiljan, barem mi se ne čini takvim, ali me nervira iz godine u godinu: znojim se po čelu k'o fontana i nikako ne mogu zaštititi oči od znoja. Zbog toga mi se stalno stvaraju krmelji i moram se umivati po 300 puta na dan, jer mi se zbog krmelja zamuti vid. To bi bilo OK kad sam doma i mogu svaki čas prekinuti to što radim i umiti se, ali taj se problemčić javlja u svako doba dana, a najiritantije je kad vozim i moram stati sa strane, obrisati se i umiti da bi uopće vidio išta ispred sebe... Na kraju ljeta mi koža oko očiju zna biti toliko iziritirana da me stalno peče. Da li netko slučajno ima nekakav konstruktivan prijedlog kako da tome stanem na kraj, osim nošenja bandana ili znojnika za čelo, što mi stalno predlaže majka...
swrbassamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 18:25   #1143
molim mišljenje forumskih doktora ako je moguće : prije 2 tjedna su mi popucale kapilare u očima po prvi put u životu i oči su bile skroz crveno ( inaće imam astigmatizam i nosim naoćale) , doktoricca mi dala Maxitrol, ali mislim da od njega nije bilo neke koristi da su se žile same vratile u normalu . Ono što je problem je svrbež koji je ostao u očima . kupio sam umjetne suze i one malo smanje taj svrbež. zanima me što dalje: koristiti dalje umjetne suze ili otići k oftamologu na pregled ??
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:03   #1144
Pozdrav! Prvi put ovdje pišem pa ne znam da li sam na dobroj temi. Ako nisam molim da mi stavite link ili me usmjerite gdje da postavim pitanje. Bila sam na normalnoj kontroli očiju radi provjere dioptrije. I prilikom pregleda, nakon što mi je doktoricu kapala kapi za proširenje zjenica (oprostite nemam pojma kak se zove taj pregled), doktorica mi je rekla da su mi papile vidnog živca malo izbočene. I sad ja se nadam da sam dobro citirala jer u suzama od tih kapi i svemu nisam baš uspijevala dobro pratiti što mi je doktorica rekla niti sam se nadala uopće nekim lošim dijagnozama. Zanima me ima li ovdje netko tko bi mi mogao malo jasnije reći što na što je doktorica sumnjala, što mogu očekivati odnosno koja je najgora dijagnoza s obzirom na ovaj nalaz?
"PNO diskretno nejasnih granica temporalno, obostrano rubovi elevirani u odnosu na okolnu retinu, bez znakova venskog zastoja te neznatno širi lumen vena, makule uredne. Periferija bez vidljivih prijetećih promjena.
Dg. miopia oc.utq.
Sy Brown dex
Preporuča se učiniti Isihara test, VP Goldmann te ultrazvuk oka (pitanje druza papile vidnog živca i promjer PNO). Subjektivno bez tegoba."

Inace imam stabizam, i astigmatizam, da nije toga, ne bih ni znala da imam glavu na ramenu, u principu sam zdrava. Guglala sam koliko sam mogla rekonstruirati razgovor. Ima tu spomena tumora na mozgu i gubitka vida pa sam malo unezvjerena...
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:16   #1145
Obavio sam danas Hess Lancaster test i naravno nisam dobio dijagnozu jer je sestra pregledala a doktorice nije bilo. I sto sad da ja mislim o ovom testu bez dijagnoze.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:09   #1146
Je li netko nedavno bio na injekcijama Avastina? Kakva su vam iskustva?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:32   #1147
Ja sam ih dobio 10-ak, u oba oka. Nešto posebno te zanima?

Meni su pomogle dosta i evo već godinu dana ih ne primam, nakon 9 avastina + kortikosteroidi u jedno oko, i samo 1 injekcije avastina u drugo oko. Sve što te zanima pitaj, nije mi problem odgovoriti, samo ne znam šta te točno zanima. Iskustvo dobivanja injekcije u oko, samog avastina u oko, koliko je pomogao, boli li, koliko mu treba da djeluje i koliko dugo traje? itd, itd..
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:59   #1148
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Ja sam ih dobio 10-ak, u oba oka. Nešto posebno te zanima?

Meni su pomogle dosta i evo već godinu dana ih ne primam, nakon 9 avastina + kortikosteroidi u jedno oko, i samo 1 injekcije avastina u drugo oko. Sve što te zanima pitaj, nije mi problem odgovoriti, samo ne znam šta te točno zanima. Iskustvo dobivanja injekcije u oko, samog avastina u oko, koliko je pomogao, boli li, koliko mu treba da djeluje i koliko dugo traje? itd, itd..
A sve me zanima, najvise to koliko injekcije pomazu i je li povecavaju rizik od nastanka mozdanog udara? Taj podatak sam procitala negdje na netu.
Injekcije su preporucene mojoj baki koja je vec imala mozdani pa nisam pametna sta napraviti.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 15:44   #1149
Nažalost koliko pomažu je nemoguće za odgovoriti dok se ne proba. Svaka osoba je drugačija. Kod nekih osoba pomogne jako puno, kod nekih uopće ne. Sve ovisi šta je s bakom, koja bolest je u pitanju i u kakom stanju je stražnja strana oka.

Ja sam imao velikih problema i vid mi je bio ispod 10%, a nakon injekcije avastina se vratio na 100%. Čak su i lječnici bili iznenađeni. No mislim da smo ga prekasno primjenili jer sam imao jedno 2 mjeseca edem makule u oku, i to mi je trajno oštetilo vid, tako da sad iako vidim čitati, imam jako puno slijepih točaka na lijevom oku i vid mi nije nimalo kvalitetan. Dok drugo oko, čim sam primjetio da se nešto događa, odma smo išli na avastin i on je pomogao te na njega vidim skoro pa normalno. Imam samo jednu točkicu koja je mutna. Tako da je moja preporuka, ako se ide na avastin, što prije. Savjetovao sam nekoliko ljudi već za to, jer drugog izbora nažalost većinom nema, i eto, na sreću, od par ljudi što mi se javilo, njih par je prošlo dobro i javilo mi se sa uspješnim rezultatima.

Mislim da je rizik od moždanog udara zanemariv, čak ne znam jesam li igdje pročitao za taj rizik (kod uporabe avastina kao lijeka za oko, kod uporabe avastina kao lijeka protiv raka želuca, to je već druga priča i to nosi veći rizik).

Bio sam u bolnici puuno puta, nažalost upoznao dosad doslovno desetke, usudio bi se reć i stotine ljudi s istim problemom, i nitko nije spomenio neke trajne posljedice. Pričalo se samo o tome pomogne li lijek ili ne.

Ja sam uvijek za, jer da nije bilo avastina doslovno nebi mogao normalno funkcionirati i bio bi invalid. No to je moje mišljenje, nastalo iz osobnog iskustva (koje ne mora biti relevantno za druge osobe), čitanja bezbroj internet stranica, google grupe vezane za moju bolest i savjetovanja sa puno lječnika. Naravno netko ovdje se ne mora slagati samnom, te možeš poslušati i drugu stranu medalje, ako je ima.

Edit: Sama injekcija u oko nije tako strašna. Dok sam ja dobivao, ostajalo se poslije u bolnici, dok u Zagrebu ide u principu dnevne bolnice. Dobiješ injekciju, odeš kući i sutra kontrola. Stave ti kapi u oko (anestetik), malo pričekaš da djeluje, legneš na stol i dobiješ injekciju. Cijeli proces je jako brz. Naravno, uvijek zvuči strašno dobiti injekciju u oko i meni je uvijek bilo strašno i mislim da iako sam ih primio više od 10, nemoguće je naviknut se na to. Ali nije toliko strašno koliko izgleda.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 16:36   #1150
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Nažalost koliko pomažu je nemoguće za odgovoriti dok se ne proba. Svaka osoba je drugačija. Kod nekih osoba pomogne jako puno, kod nekih uopće ne. Sve ovisi šta je s bakom, koja bolest je u pitanju i u kakom stanju je stražnja strana oka.

Ja sam imao velikih problema i vid mi je bio ispod 10%, a nakon injekcije avastina se vratio na 100%. Čak su i lječnici bili iznenađeni. No mislim da smo ga prekasno primjenili jer sam imao jedno 2 mjeseca edem makule u oku, i to mi je trajno oštetilo vid, tako da sad iako vidim čitati, imam jako puno slijepih točaka na lijevom oku i vid mi nije nimalo kvalitetan. Dok drugo oko, čim sam primjetio da se nešto događa, odma smo išli na avastin i on je pomogao te na njega vidim skoro pa normalno. Imam samo jednu točkicu koja je mutna. Tako da je moja preporuka, ako se ide na avastin, što prije. Savjetovao sam nekoliko ljudi već za to, jer drugog izbora nažalost većinom nema, i eto, na sreću, od par ljudi što mi se javilo, njih par je prošlo dobro i javilo mi se sa uspješnim rezultatima.

Mislim da je rizik od moždanog udara zanemariv, čak ne znam jesam li igdje pročitao za taj rizik (kod uporabe avastina kao lijeka za oko, kod uporabe avastina kao lijeka protiv raka želuca, to je već druga priča i to nosi veći rizik).

Bio sam u bolnici puuno puta, nažalost upoznao dosad doslovno desetke, usudio bi se reć i stotine ljudi s istim problemom, i nitko nije spomenio neke trajne posljedice. Pričalo se samo o tome pomogne li lijek ili ne.

Ja sam uvijek za, jer da nije bilo avastina doslovno nebi mogao normalno funkcionirati i bio bi invalid. No to je moje mišljenje, nastalo iz osobnog iskustva (koje ne mora biti relevantno za druge osobe), čitanja bezbroj internet stranica, google grupe vezane za moju bolest i savjetovanja sa puno lječnika. Naravno netko ovdje se ne mora slagati samnom, te možeš poslušati i drugu stranu medalje, ako je ima.

Edit: Sama injekcija u oko nije tako strašna. Dok sam ja dobivao, ostajalo se poslije u bolnici, dok u Zagrebu ide u principu dnevne bolnice. Dobiješ injekciju, odeš kući i sutra kontrola. Stave ti kapi u oko (anestetik), malo pričekaš da djeluje, legneš na stol i dobiješ injekciju. Cijeli proces je jako brz. Naravno, uvijek zvuči strašno dobiti injekciju u oko i meni je uvijek bilo strašno i mislim da iako sam ih primio više od 10, nemoguće je naviknut se na to. Ali nije toliko strašno koliko izgleda.
Hvala ti puno.
Baka ima vlazni oblik makularne degeneracije (nisam sigurna jesam li dobro napisala, nemam nalaze pri ruci) samo na jednom oku, drugo je ok. I vid joj je na tom oku jako los, na pr. vidi sliku na zidu, ali ne vidi sta je na slici. To ocito vec duze ima, ali je utvrdeno tek sada kada je operirala mrenu. Baka vec ima dosta godina, tako da ne ocekujemo da ce vid biti savrsen, ali ako se moze i mrvicu pomoci, zasto ne.
Najvise me mucio taj mozdani, ali ako nema rizika probat cemo.

Hvala jos jednom na iscrpnom odgovoru!
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 18:53   #1151
pretrage

Molim nekoga s iskustvom da mi odgovori da li se prije ovih pretraga oči kapaju kapima za širenje zjenica

a) vidno polje po Goldmannu
b) OCT
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:03   #1152
Ne, ali postoji mogućnost da se za OCT prošire zjenice.
Vp u pravilu treba raditi bez širenja zjenice
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:55   #1153
Važno mi je to znati, ne znam hoću li dobro vidjeti nekon pregleda, hoću li moći voziti auto..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 00:19   #1154
Niti za vidno polje niti za OCT nisam imao širenje zjenica. Znaci bez kapanja ociju

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:18   #1155
Oftamolog

Pripremam se za operaciju očnog kapka dobila sam preporuku Polikliniku na krešimirovom trgu kod dr. Ritz.
Da li imate iskustva i kakvog?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:41   #1156
Quote:
Bubinjo kaže: Pogledaj post
Pripremam se za operaciju očnog kapka dobila sam preporuku Polikliniku na krešimirovom trgu kod dr. Ritz.
Da li imate iskustva i kakvog?
Kojeg kapka, u cemu je problem ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:14   #1157
Kapak

Gornji očni kapak, koji je u zadnje vrijeme počeo smetati pogotov kada sam umorna ili nenaspavana.
Za sada mi ne smeta vidu ali s obzirom na moje godine neće biti bolje.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:28   #1158
koja je razlika kad se naručiš za pregled očiju i čekaš pola godine na pregled
ili ako odeš u neku optiku da ti odmah naprave naočale?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:18   #1159
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
koja je razlika kad se naručiš za pregled očiju i čekaš pola godine na pregled
ili ako odeš u neku optiku da ti odmah naprave naočale?
Dosta optika ima zaposlene doktore tako da nema razlike. Samo to dobro provjeri prije, nemaju svi. Znam na pr. da Monokl ima doktore i pregled mozes napraviti preko uputnice.
U nekim optikama imaju besplatne preglede koje uvjetuju time da kod njih napravis naocale.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 07:55   #1160
Mutan vid nakon ustajanja

Pozdrav, dali mi moze netko rec sto je uzrok nastajanja mutnijeg vida nakon sto se probudim i ustanem...imam jedan digitalni sat koji je udaljen od mene 3m i to mi je svako jutro nekakva moja mjera gdje testiram vid...nakon sto ustanem, umijem se, doruckujem i vratim se u sobu, sa istog mjesta gledam u taj sat i vid mi je malo mutniji...tako cijeli dan isto dok se ne probudim sljedece jutro...

o cemu se radi ako netko zna...ja sumnjam da je do suhog zraka (zbog grijanja)...mozda
samsvoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.