Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 23:04   #41
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Evo mi se jutros vratili iz Singapura i sve sto mogu reci jest da je to jedan predivan grad u koji cemo se sigurno vratiti.
Izvjestaj o svemu gdje smo bili i sta se po nama isplati vidjeti slijedi. Slobodno postavljajte pitanja...

Stvarno nam je bilo super u Singapuru i imamo samo rijeci hvale za taj grad...
SJAJNO... bilo bi fino da ti napravis jedan mali izvestaj sa nekim osnovnim stvarima a mi posle da se nadovezujemo sa ev. pitanjima jer ce ovako da bude prilicno haoticno... unapred hvala i drago mi je da imamo nekoga sa frishkim informacijama sa terena
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 09:53   #42
Naravno da budem....ali ima toga puno..

Dakle mi smo odsjeli u Park Hotel na Orchard Rd i to je inace najveca i najpoznatija ulica u Singapuru za shopping.Stvarno shopping mall do shopping malla. Sve je okiceno vec za Bozic i to na onoj temperaturi koja je sada tamo izgleda sa jedne strane smijesno a sa druge nekako posebno. Isplati se vidjeti i prosetati.

Posjetili smo Night Safari u sklopu ZOO i bilo je predivno.Nesto sto definitivno preporucujem uz obaveznu nadoplatu voznje vlakicem kroz safari jer osoba koja vodi program to radi ne dobro nego predobro.Cijena ulaznice je 22 SD a voznja vlakicem jos 10SD ali definitivno treba otici i probati.Nama je stvarno bilo super. Kasnije smo isli sami jos jednom sve pjeske proci i stvarno ima zivotinja koje nikada nisam u zivotu vidjela.
Kazu da je i ZOO predivan ali mi nismo stigli do njega.

ZOO je izvan grada Singapura i mozda bi bilo najeftinije ici sa vlakom jer taksiji naplacuju neke lude cijene jer se radi o zoni izvan grada. Mi smo isli sve sa jednom agencijom AMG koju toplo preporucam.

Drugi dan smo posjetili Sentosu - otok kraj Singapura. Do tamo smo isli sa Cable Car (12.90SD one way ali pise return trip 13.90 - mi isli preko agencije pa smo imali drugacije cijene) ali takoder preporucujem. Vozi se nekih 15min i prelazi se preko novog Universal Studio koji ce biti gotov kroz 3 godine i ima se lijepi pogled na grad. Po dolasku na Sentosu provozali smo se sa kao go-card-ima do plaze a nazad sa Skyride - zicarom (10SD) - takoder fora jer se vidi sa zicare lijepa Silos Beach ali jedino mi je malo staza za go-card bila malo krata, ali je jako super inace. Nakon toga smo isli u Underwater World koji mi nije bio nista posebno, ali posto je u cijeni ulaznica i za Dolphin Lagoon onda zasto ne bi isli ako ste vec tamo...U Dolphin Lagoon nam je bilo super...Cak sam bila i pozvana na ples i hranjenje delfina sto je bilo odlicno... Cijena za to je 22.90 SD. I mislim da se isplati jer se radi o dvije atrakcije. U Underwater Worldu mozete dirati razlicite ribice i raze...

Kasnije smo isli do Palawan Beach - umjetna plaza (po meni) u stili Sejsela ili Malediva...Meni osobno jako lijepo a i nije daleko od Dolphin Lagoon pa zasto ne pogledati...

Ali najljepse sto smo na Sentosi dozivjeli i sto SVAKAKO preporucujem je Song of te Sea (8SD) leaser show...predivno nesto i isplati se svakog novcica..Defitnivno odite pogledati. Sta se tice kretanja po otoku - postoje 3 linije buseva koji vas vode na razlicita mjesta i sve je jako dobro objasnjeno tako da nema straha da bi se izgubili...Tamo ima jos dosta atrakcija ali mi nismo sve prosli...

Navecer smo krenuli na voznju Singapore River u brodicu (13SD - vlastiti aranzman) i to je takoder nesto sto definitvno preporucijem...I to definitivno nocu. Vidjeti sve one zgrade nocu...uf...predivno.

Kasnije smo ostali nesto poklopati i popiti u Hooters-u na Clarke Quayu koji toplo preporucujem za izlaske, fine koktelcice i sl...Svakako posjetiti...

Drugi dan smo isli u Little India gdje je Budisticki hram, China Town, Botanicki vrt (toplo preporucujem - predivne orhideje i biljke) i Financial District koji je takoder mrak...Esplanada, ogromne zgrade, naskuplji Raffels Hotel u Singapuru, Merlion kip...odlicno nesto...Za Little India i China Town preporucujem obilazak nocu....izgleda bolje...

Navecer smo posjetili Singapure Flyer (29.50SD) i to je bilo fantasticno...Flyer je visok 165m, voznja traje 30min i predivno je..Svakako ici u sumrak/noc...Iz Flyera se vidi skoro cijeli grad, tereni za golf, staza formule 1 (tocno ispod Flyera)....odlicno...

Eto to je ono sto smo mi stigli posjetiti u ta 2 i pol dana...Preporucujem na izlete ici sa agencijom pogotovo na Night Safari i City Tour (Little India,China Town, Financial District) jer vodici svasta ispricaju sta sami necete naci/skuziti.

Mi smo isli po gradu sve pjeske kad smo isli sami...lako se je za snaci i svasta se moze vidjeti...
Postoje Visitor Centri u kojima mozete besplatno na internet...ljudi su jako ljubazni..grad je jako siguran...mozete se nocu kretati bez straha...skoro cijeli grad je pod kamerama...kriminala skoro da i nema jer su kazne jako stroge...nikako ulaziti sa drogom u grad/drzavu jer je kazna smrt...to pise velikim slovima...Hrana je relativmo jeftina, fast food (Mc Donald's i sl) su bagatela (barem nama)..Postoje i njihovi restorani gdje mozete pojesti pecenu patku sa rizom za 5SD.

Vrijeme je bilo ok...Nekad nas ke uhvatila kisa jer je sada zona monsuna (zima) od 10-1 mjeseca....tako da ima kise...ali je toplo tako da nam nije smetalo...

Eto...sad slobodno pitajte kaj vas zanima...uf kaj sam se raspisala...Ali kaj mogu kad je grad prekrasan...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 09:58   #43
Da ne zaboravim tecaj singapur Dolara i eura je 1SD=1.90 Euro.

Takoder smo posjetili Buggis Street - super za shopping suvenira i slicnih stvari...veoma povoljno...kao neki plac kod nas...sve je veoma lako za naci...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 17:02   #44
Hvala puno za tako sveobuhvatan opis,izuzetno koristan i mi cemo se licno toga i pridrzavati jer smo planirali biti 2-3 noci u Singapuru.Ako budem imala koje pitanje bicu slobodna da te zamolim za odgovor.A ako ima jos sta dodati,pisi.
ivana16s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:53   #45
Ma nista, drago mi je ako sam pomogla....I naravno ako bude pitanja, tu sam....
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 08:36   #46
otoci bintan i batam u indoneziji su super izlet ukoliko ste u sing. bintan je 45 min. brodom/gliserom a batam nesto manje. svakako vredi posetiti. meni fantasticna alternativa sentosi.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:51   #47
miloshz aj isprazni box da ti posaljem private, trebam te nesto pitati
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:55   #48
ispraznio sam... pishi.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 21:30   #49
ciao svima ne znam da li sam dobro shvatila ali meni sečini daZA 1 EURO DOBIJEŠ 1.90 SD.
Željka je rekla 1SD 1.90 EURA
molim vas ispravite ako griješim
PICOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 10:19   #50
Hehhehe..je je malo sam se zeznula, malo sam okrenula vrijednosti....sorry....
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:06   #51
da li treba povratna karta s putovnicom ako se putuje u sing? ja sam je uvek imao a sad imam entrepreneur pass pa mi ne treba. sestra bi mi dosla u goste u februaru. plan je da dodje u sing pa da idemo u tajland ili japan, odakle bi se vratila u srbiju. isto pitanje za maleziju... nasao sam s qatar airways one way istambul-kuala lumpur za 300EUR!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:45   #52
Singapur

Nisam jos nigdje nasla ovu temu, pa se unaprijed ispricavam ako postoji i ako sam ju jos jednom otvorila.

Zanima me jel tko bio, kakvi su dojmovi itd. Naime planiram krajem ljeta u Bangkok i Singapur, pa me zanima sto ocekivati od Singapura, treba li viza (navodno da ne), sto se moze vidjeti i posjetiti, kakve su cijene (LP kaze light), sto se kupuje, kakva je kultura, dal im je nocni zivot ok, itd itd.
I dal je istina da ako recimo bacis zvaku na pod, da placas masnu kaznu?
Molim malo dojmove i savjete od onih koji su bili.
Hvala!
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:19   #53
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Nisam jos nigdje nasla ovu temu, pa se unaprijed ispricavam ako postoji i ako sam ju jos jednom otvorila.

Zanima me jel tko bio, kakvi su dojmovi itd. Naime planiram krajem ljeta u Bangkok i Singapur, pa me zanima sto ocekivati od Singapura, treba li viza (navodno da ne), sto se moze vidjeti i posjetiti, kakve su cijene (LP kaze light), sto se kupuje, kakva je kultura, dal im je nocni zivot ok, itd itd.
I dal je istina da ako recimo bacis zvaku na pod, da placas masnu kaznu?
Molim malo dojmove i savjete od onih koji su bili.
Hvala!
Ja sam se vratio pre mesec dana i planiram da ostavim jedan duzi post u kome bih dao detaljne opise i instrukcije ali ovako iz ruke ono sto mogu reci je to da sam se iznenadio skupocom... naime, grad je preskup... Stice se utisak da niste u Aziji vec npr u Londonu... iole pristojan smestaj je takodje prilicno skup... Grad sam po sebi jeste interesantan ali ne i fascinantan... Sve deluje vrlo moderno i sa te strane ne mozete ostati ravnosusni... Bezbedno je, cisto... Od nekih turistickih atrakcija moze se izdvojiti staro gradsko jezgro sa autenticnom arhitekturom, nekoliko muzeja, Sentosa kao gradsko izletiste sa gomilom zabavnog sadrzaja i pod obavezno videti ZOO vrt koji je... pa nemam reci To se mora videti jer je jedan od najboljih u svetu... Sve u svemu za Singapore vam je dovoljno 3 dana... za shoping ja nisam video nista interesantno... tehnika je preskupa, znaci cene su jace od evropskih... Mala Indija i Kineska cetvrt imaju standardan krsh tekstil i to je to...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:49   #54
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Ja sam se vratio pre mesec dana i planiram da ostavim jedan duzi post u kome bih dao detaljne opise i instrukcije ali ovako iz ruke ono sto mogu reci je to da sam se iznenadio skupocom... naime, grad je preskup... Stice se utisak da niste u Aziji vec npr u Londonu... iole pristojan smestaj je takodje prilicno skup... Grad sam po sebi jeste interesantan ali ne i fascinantan... Sve deluje vrlo moderno i sa te strane ne mozete ostati ravnosusni... Bezbedno je, cisto... Od nekih turistickih atrakcija moze se izdvojiti staro gradsko jezgro sa autenticnom arhitekturom, nekoliko muzeja, Sentosa kao gradsko izletiste sa gomilom zabavnog sadrzaja i pod obavezno videti ZOO vrt koji je... pa nemam reci To se mora videti jer je jedan od najboljih u svetu... Sve u svemu za Singapore vam je dovoljno 3 dana... za shoping ja nisam video nista interesantno... tehnika je preskupa, znaci cene su jace od evropskih... Mala Indija i Kineska cetvrt imaju standardan krsh tekstil i to je to...

zeljno iscekujemo duzi post!!
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:23   #55
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Nisam jos nigdje nasla ovu temu, pa se unaprijed ispricavam ako postoji i ako sam ju jos jednom otvorila.
Dovoljno je napraviti ono šta nitko ne radi a to je jednim klikom posložiti teme po abecedi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=215691
https://www.forum.hr/showthread.php?t=373240

Molim modove da spoje teme i da uvrste temu ''Singapur'' gore u spisak na odgovarajućoj top temi.

I nek mi plate pivu jer sam im obavio pola posla
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:39   #56
Singapure is (the) Fine.

Nema zvaka, nema bacanja opusaka po ulici, cak se kao ni sendvic ne smije jesti ulicom.

Imaju zicaru, oni glavnu ulicu Ocelan street ili tako nesto gdje je glavni soping. Imaju turisticki otok gdje su dobre predstave od kombinacije vode i light showa navece. Drugi najveci Zoo je tamo (tako kazu) sa cjelodnevnim programom...

Kao trebalo bi tamo kupovati elektroniku, ali bas iz iskustva ne mogu da potvrdim. Malezija mi je izgledala jeftinija Mozda je do mene.
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 10:36   #57
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Dovoljno je napraviti ono šta nitko ne radi a to je jednim klikom posložiti teme po abecedi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=215691
https://www.forum.hr/showthread.php?t=373240

Molim modove da spoje teme i da uvrste temu ''Singapur'' gore u spisak na odgovarajućoj top temi.

I nek mi plate pivu jer sam im obavio pola posla
Cak sam ja i trazija, i izbacilo mi je totalno drugacije rezultate
Imas pivu
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:00   #58
aaston sori!!!!
nije bilo namjerno. ja samo upisem pod trazi i ako mi ne izbaci nis pametno, otvaram temu. a i uostalom, ovo mi je prva tema, tako da...
Neboimore, pricaj, pisi!!!!!!!
Nisam misla da je skupo. Ocekivala sam nesto tipa tajland hehe.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:43   #59
Ništa sori... izvoli sad klečati na kukuruzu
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:09   #60
ja idem u singapru sredinom 6 mjeseca ali samo na 2.5 dana...

ali sam stvarno ocekivala da nije bas tako skup kako su tu navodili

navodno je taxi i metro bagatelan!!
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.