Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 11:45   #2821
Mislim da 2-3 dana prije pape, briseva i sličnoga treba izbjegavati spolne odnose, barem meni tako rekoše. Jesi rekla giniću za ovo? Možda i ne utječe na rezultate.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 17:07   #2822
dakle, meni nitko nikad nije rekao za ovo, tako da nisam nikad o tome razmišljala niti pazila na to. nemam pojma jesam li imala odnose prije briseva/pape, ali vjerujem da 2, 3 dana nikad nije prošlo jer nemamo baš tolike pauze skoro nikad, osim ako je netko odsutan ili bolestan...
papa mi je uvijek ok, a brisevi kako kad, ureaplazma me zeza stalno.

ako ti ne bude ok nalaz, pitaj dr. jel' može biti zbog odnosa dan prije pa neka ponovi pretragu ako to može biti razlog.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:59   #2823
Mislim da je ovo bitnije kod pape nego kod briseva jer papa gleda promjene na sluznici i vjerojatno se može dogoditi ako je malo žešći odnos da bude i nekakvih malih ranica i onda ti dođe svakakva papa.

Ja pazim da prije ginekološkog pregleda nemam odnos dan-dva, čisto da me ne zajebavaju s time i da ako i je nešto da to ne pripišu odnosu i odmahnu rukom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:10   #2824
ma kužim, ustvari je i logično to za papu, ali ne mogu vjerovati da mi nijedan dr. to nikada nije spomenuo. sva sreća pa je nalaz uvijek bio ok, a ubuduće ću ipak pripaziti na ta 2, 3 dana prije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:47   #2825
Brisevi su došli uredni, a nalaz pape još čekam hvala vam na odg
__________________
U ljubavi, kao i u ratu, pravo je uvijek na strani jačega. I zato će žena koju volimo uvijek biti u pravu ~ Alfred de Muse
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:52   #2826
Dobila nalaz:
tip6 izoliran, tip11nije izoliran
(Sta to znaci :/ ,imam hpv niskog rizika jel tako?

Sve ostalo je negativno.
Cekam rezultate Papa testa.
Inace brisevi i Papa test se moraju raditi prije menstruacije.
Receno mi je nakon menge da bude sluzavije.
Tako da imajte i to na umu.

Ja sam obaijestila ex partnere da iman hpv niskog rizika.
I sta je najgore tribala bi ic na dejt s likom.
I doslo bi do ljubljenja.
Sad pokusavam izbjec dejt. Di bas sada ((
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:09   #2827
Zašto?

Koliko sam čitala hpv ima valjda 80 posto ljudi. Kod nekih nikada ne pravi probleme jer je imunitet jak, kod nekih se javi kad opadne imunitet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:55   #2828
Pozdrav!

zadnja 3 tjedna vučem upalu mjehura i pod antibioticima sam (ninur i klavocin) a planiram obaviti i CUM testove pa me zanima koliko moram čekati da djelovanje antibiotika prestane da mogu uzeti uzorke?

Tenks
__________________
Tell me something that counts.
Coachella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:50   #2829
Minimalno 2 tjedna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 00:15   #2830
Hvala ti! ������
__________________
Tell me something that counts.
Coachella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:38   #2831
hej cure, moja ginekologica iz Vukovara, nije darezljiva s brisevima. Uvijek je moram moliti čak i za papu. Kako imam problema s mjehurom, koje sam imala i prije par godina, kad je uzrocnik bila klamidija htjela bi sve ponoviti briseve, za svaki slucaj da se uvjerim da ona nije uzrok ponovnih upala. Ali doticna doktorica ne zeli raditi. Gdje ih mogu napraviti, znate neke privatne klinike u okolici, ili neku drugu opciju? hvala vam
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:50   #2832
Jesam li dobro shvatila? Ja sama zatražim ginekologa da mi uzme 4 ciljana brisa, plus papu? I odmah isti dan briseve nosim u Fran Mihaljvić?
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:13   #2833
Jel se ta 4 brisa moraju platiti kod socijalnog ginekologa?
(imam osn. i dop. zdr. osiguranje)

Zadnje uređivanje Ivanchy91 : 18.08.2017. at 21:31.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:25   #2834
Ja radila bris kod svoje ginek u cetvrtak nisam nista platila

Nego me zanima vadila mi taj jedan bris,na sta je to sve?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:39   #2835
samo jedan štapić/epruveta?
trebala bi biti 3 - jedan za aerobe, jedan za klamidiju i jedan zajednički za ureaplazmu i mikoplazmu.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:48   #2836
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
samo jedan štapić/epruveta?
trebala bi biti 3 - jedan za aerobe, jedan za klamidiju i jedan zajednički za ureaplazmu i mikoplazmu.
Da samo jedan
koja prasica samo stedi a vidi me jednom godisnje na papi i briseve mi pred sto god radila
sramota
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:37   #2837
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
samo jedan štapić/epruveta?
trebala bi biti 3 - jedan za aerobe, jedan za klamidiju i jedan zajednički za ureaplazmu i mikoplazmu.
Anaerobne si zaboravila, oni isto idu na poseban štapić (za njih mislim da mora biti epruveta saonim nekakvim gelom)


OOOOO dobro da si dobila ikakav bris, obično su škrti za napraviti. To bi trebalo biti pod redovno, da barem svakih par godina naprave na sve, a ne ovako i akd im dođeš s nečim teška srca daju uputnice za briseve.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:26   #2838
Pozdrav

Da li je potrebno pricekati na uzimanje briseva ukoliko sam koristila sedmodnevnu terapiju vaginaletama Lactogyn za podizanje i obnovu "dobrim" bakterijama i koliko vremena?
Lp
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:16   #2839
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Anaerobne si zaboravila, oni isto idu na poseban štapić (za njih mislim da mora biti epruveta saonim nekakvim gelom)


OOOOO dobro da si dobila ikakav bris, obično su škrti za napraviti. To bi trebalo biti pod redovno, da barem svakih par godina naprave na sve, a ne ovako i akd im dođeš s nečim teška srca daju uputnice za briseve.
ne bi ni to bila dobila da ju nisam molila posto imam smetnje zelim prekontrolirat imam na to pravo,valjda jednom u 7,8god mi to moze napravit
taj sta mi vadila bris je imao na dnu neki gel u epruvetici vidjela sam jer sam ga sama morala nosit cim prije skroz na drugi dio grada,katastrofa o organizaciji
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:48   #2840
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ne bi ni to bila dobila da ju nisam molila posto imam smetnje zelim prekontrolirat imam na to pravo,valjda jednom u 7,8god mi to moze napravit
taj sta mi vadila bris je imao na dnu neki gel u epruvetici vidjela sam jer sam ga sama morala nosit cim prije skroz na drugi dio grada,katastrofa o organizaciji
kod socijalaca obicno to tako ide da sam nosis epruvete po tramvajima i busevima.

privatno su brisevi skupi, ali pregrmim to jer mi ih inace kod socijalke ili ne zele napraviti, ili napravi 2 od 4 ili ih tako nosim okolo, a nalaze cekam sto godina.
o cekanju nalaza pape da i ne govorim. jednom sam cekala 6 mjeseci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.