Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 14:35   #41
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Ovo što si navela, ista stvar i u mom nalazu. Isto me šalju na pregled štitnjače. Ali dr. rekao da ne trebam piti Fe. Jer nije prenisko.
Isto ti je željezo 7, i TIBC niži i lose se osjecas?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 10:24   #42
Imala sam obicnu spiralu i jako krvarila.Prije pola godine sam stavila Mirenu i jako sam zadovoljna.Menstruacije su kratke, krvarenje slabo, zeljezo mi se popravilo, inace je prije bilo nisko.PMS gotovo da i ne osjetim. Zbilja, drugi zivot.Prilagodba je trajala 1 mj. a sada je super, samo da tako i ostane.
wesna 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:11   #43
Moj gyn kaže da mirena ize na trošak HZZO-a samo ako žena ima preobilne menzise i zbog toga lošu krvnu sliku ili neki sličan problem.
Ma nije stvar toliko u kunama nego šta bi mi baš pasalo da mi se menga smanji i da imam sigurnu kontracepciju. Dok kaže da uz nju ne treba nikakva druga kontracepcija.
Samo, kuma mi je skeptična. Ona je zdravstveni radnik i nasluša se svega. Navodno joj se kolegici pojavio karcinom (ne sićam se di) pa su doktori rekli da je to uz obiteljsku povjest bolesti možda nekakav okidač za tako nešto. Iako znam da naši zdravstvenjaci imaju fobije od svih mogućih hormona i često u takvim temama zvuče ko babe sa pijace.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 21:53   #44
Imam je oko godinu dana i zadovoljna sam. Menge nema, osim što tu i tamo , u prosjeku jednom u 2 do 3 mjeseca malo kapne krvi. Istina, sad ne znam više u kojoj mi je fazi ciklus, pa nisam sigurna da li bi one napadaje gladi i žudnje za slatkim, tipične za pms pripisala pmsu ili nekim drugim razlozima. Inače moja mi je ginica rekla da bi s mirenom ovi simptomi pmsa trebali biti jači, jer mirena luči progesteron koji je odgovoran za muke po pmsu.lnače je znalo biti i faza bez simptoma, tak da nisam sigurna
koji k znam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 11:39   #45
Smile

Ja sam je stavila prije dva mjeseca i upravo imam drugi đir menstruacije (ako se to više može tako nazvati). Prva nakon je bila takva da sam 8 dana nosila mali dnevni uložak, a prije nisam mogla drugi dan hodati od izljeva. Ovom turom ista priča, već tri dana mali uložak i bez problema radim i šetam. PMS je smanjen za 95 %. Mogu spavati, ljudi moji, da me ne probude bolne grudi usred noći kada se okrenem na stomak. Prijateljica koja me je informirala ima je već 3 godine i ima samo riječi hvale. Da ne govorim da sam se nakon 14 godina braka napokon opušteno uživam sa suprugom bez raznoraznih gumiranih i bilokakvih dodataka. Ginekolog je bio fantastičan, iako sam bila napeta jer sam nakon poroda sada prvi put promjenila lik na koji sam navikla (a ima od toga 11 godina). Umetanje je ruku na srce bilo malo bolno pa vjerojatno zato i ne stavljaju ženama koje nisu rodile.
__________________
najica
najica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:13   #46
nazalost ja sam morala nakon god i pol mucenja izvadit mirenu..krvarenja su postala ne redovita i puno teza i duza..bilo je jos puno sitnica..sve u svemu nije bilo ugodno
ali kao i sve drugo u zivotu..stvarno ovisi od osobe do osobe
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:28   #47
Činjenica je da je i meni mirena smanjila krvarenja na minimum i da mi se znatno popravila krvna slika tj. željezo.
No istovremeno mi se pojavio i tlak. Gin odbija da to ima veze jedno s drugim. Kako sam u predklimaksnom vremenu ( 47god) ne znam jesu li neki moji simptomi klimaks, bolest, mirena ....
Pojavila mi se i cista na jajniku - ali njih sam povremeno imala i ranije. Baš se spremam na kontrolu vidjeti kakva je trenutna situacija.
Padam u napast da je izvadim i vidim hoće li se nešto promijeniti na bolje ili gore, osobito jer mi pojedini imunološki testovi nisu dobri, a doktorica je jako nezadovoljna što koristim hormonsku kontracepciju i kaže da bi bila puno sretnija da nema toga, jer ne može biti sigurna u nalaze.
Došla sam na ovaj forum vidjeti ima li tko negativnih iskustava. Jedino zbog čega mi je žao riješiti se mirene što su dani menzisa su naprosto neprimjetni i to je prekrasno... šteta
beatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 20:45   #48
Dali je to sigurno da se mirena stavlja samo ženama koje su rodile??Dali inače ona utječe na mogućnost zanošenja kad za to dođe vrijeme i želja?
__________________
Some boys take a beautiful girl and hide her away from the rest of the world, I want to be the one to walk in the sun... Girls just wanna have fun
bambi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:51   #49
Quote:
bambi11 kaže: Pogledaj post
Dali je to sigurno da se mirena stavlja samo ženama koje su rodile??Dali inače ona utječe na mogućnost zanošenja kad za to dođe vrijeme i želja?
Može se staviti i ženama koje nisu rodile, ali je malo teže i bolnije.
Sve ostalo ti je ovdje super objašnjeno:Mirena
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 22:54   #50
mirena

molim vas iskustva sa ovom spiralom,i dobra i ona malo lošija...
i da li je neprirodan izostanak menge?
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 23:24   #51
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
molim vas iskustva sa ovom spiralom,i dobra i ona malo lošija...
i da li je neprirodan izostanak menge?
odgovorila sam ti pod forum kontracepcije gdje si isto postAvila pitanje
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:22   #52
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
odgovorila sam ti pod forum kontracepcije gdje si isto postAvila pitanje
hvala
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 16:50   #53
Quote:
GoodOne kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva da li hormonska spirala mirena pomaže kod mioma, bilo unutarnjeg bilo vanjskog...

Supruga ima već drugi put dijagnosticiran miom, prvi je uklonjen operacijom i sad su se pojavila dva nova, malecka.

Internet je pun tekstova kako mirena u tom slučaju pomaže, ali nekak' ne vidim da bi netko napisao konkretno iskustvo... tipa: da, imam miom i nakon stavljanja mirene, on je prestao rasti ili se čak smanjio.


Molim iskustva, i pozitivna i negativna su dobro došla...


P.S. Može li se kako thread kroslinkati i u ŽK?
"Malo" kasnim sa odgovorom ali možda pomogne. Ja sam stavila mirenu u veljači 2008 godine, zbog smanjenja mioma koji mi je radio probleme velikog krvarenja i anemije. Poslije sam imala neuredne menstruacije da bi srpanj i kolovoz stalno krvarila pa sam se odlučila na operaciju. Korištenjem mirene nije postignut očekivani rezultat (ovisi od osobe do osobe), miom je i porastao. Upravo sam izašla iz bolnice, laparaskopski mi je miom odstranjem i dobro se osjećam.
Mene zanimaju iskustva drugih u post operativnom periodu, jer nažalost u našim bolnicama (unatoč vrhunskim kirurzima), nema osobe koja bi malo pojasnila samu operaciju i rekla par riječi o oporavku.
SanjaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:20   #54
Evo ja sam još svježa.
Odstranjem mi je subserozni miom 19.09.08 u KBC Rijeka. Ja nisam imala nikakvih problema u smislu krvarenja, ali je rastao i već je bio promjera 64/77 mm pa sam ga išla izvaditi.

Nakon operacije sam se osjećala dobro, par dana sam krvarila malo ali sam imala dosta problema sa mjehurom, vjerojatno od katetera, baš sam se namučila dok sam sredila to mokrenje.
Mjesečnica mi je došla točno i bila je mrvicu obilnija, slijedeća je već bila normalna. Oko dva puna mjeseca sam bila malo otečena, osjećala pritisak u donjem dijelu trbuha i tu i tamo osjetila malo probadajuće boli, pogotovo ako sam malo više nešto radila
Sad nakon 3mj. je sve normalno, bila sam na utz i pregledu i sve je ok, ništa me nije boljelo tijekom pregleda.
U bolnici sam pokušala malo uloviti kirurga, uspjela sam na 5min, gdje mi je ukratko opisao postupak i rekao da se ne brinem. Šta ćeš? Dobro da postoji internet!
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 15:49   #55
SPIRALA MIRENA-ISKUSTVA MOLIM

Razmišljala sam o stavljanju spirale mirena,dali netko ima iskustva sa njom,kako ste zadovoljne?dali boli kad se stavlja?koliko kosta?
Dali menstruacija skroz izostane?
Molim podijelite iskustva.....Hvala unaprijed
adelaide is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.02.2009., 20:44   #56
Ja sam stavila mirenu u veljači 2008. zbog mioma kojeg sam imala, jer navodno bi ona trebala smanjit miom. U prosincu sam operirala miom, ali su mi ostavili mirenu i sad služi za kontracepciju. U prvim mjesecima bila mi je menstruacija neredovita (ali mislim da to nije objektivno jer sam tad imala miom). Sad mi je menzis normalan. Kod stavljanja ne boli, nikakvih problema mi ne stvara. Ja sam je stavila pod "socijalno" tako da sam platila samo 300.00 kn, ali doktorica mi je rekla da joj je cijena 1.200,00 kn (nisam provjeravala).



Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam o stavljanju spirale mirena,dali netko ima iskustva sa njom,kako ste zadovoljne?dali boli kad se stavlja?koliko kosta?
Dali menstruacija skroz izostane?
Molim podijelite iskustva.....Hvala unaprijed
SanjaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 09:54   #57
Quote:
SanjaRI kaže: Pogledaj post
Ja sam stavila mirenu u veljači 2008. zbog mioma kojeg sam imala, jer navodno bi ona trebala smanjit miom. U prosincu sam operirala miom, ali su mi ostavili mirenu i sad služi za kontracepciju. U prvim mjesecima bila mi je menstruacija neredovita (ali mislim da to nije objektivno jer sam tad imala miom). Sad mi je menzis normalan. Kod stavljanja ne boli, nikakvih problema mi ne stvara. Ja sam je stavila pod "socijalno" tako da sam platila samo 300.00 kn, ali doktorica mi je rekla da joj je cijena 1.200,00 kn (nisam provjeravala).
Hvala puno na odgovoru,nisam znala da se moze preko socijalnog pa to je fenomenalna vijest.A dal se moraju prije neki testovi obaviti recimo papa ili krv?
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:12   #58
Ima li netko saznanja o tome da je zatrudnio pod mirenom i dali se mjenja kilaža?
abba77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:21   #59
Quote:
abba77 kaže: Pogledaj post
Ima li netko saznanja o tome da je zatrudnio pod mirenom i dali se mjenja kilaža?
Koliko sam se stigla upoznat sa cinjenicama (morala sam citat radi sebe) Mirena funkcionira drugacije nego obicna spirala te zbog toga je efikasnija sta se tice trudnoce, a za kilazu stvarno neznam moja ginekologica tvrdi da je sve jedan obican myth da se kilaza nakupi zbog bilo koje kontracepcije, osobno nemam neko solidno misljenje o tome posto nisam nikad imala problema sa kilazom koju god kontracpeciju probala a na moju zalost morala sam probat dosta toga.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:17   #60
Cool

Quote:
abba77 kaže: Pogledaj post
Ima li netko saznanja o tome da je zatrudnio pod mirenom i dali se mjenja kilaža?
Ja je imam dvije godine i super sam zadovoljna. Kilaža stoji kakva je bila. Menge skoro nemam, dnevni uložak dva dana, PMS - šta je to? Uglavnom sam super zadovoljna jer sam čula od moje ginice da po najnovijim saznanjima traje 7 godina, a ne 5 kako je prvo rečeno. Moje preporuke svima. Jest da malo više košta, ali kad izračunaš pilule za 7 godina i Mirenu, mislim da se super isplati. Čak me nije ništa boljelo kad mi ju je ginica stavljala a nije mi dala nikakvu anesteziju (žene spominju i to). Kažu da još nitko nije zatrudnio pod Mirenom.
Ja se svima preporučujem.
+Legica+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.