Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 17:01   #21
Dosadan si, jako.
PonosRetajevih is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:49   #22
jel zna tko kakve zanimljivosti o Finskoj? pišem maturalnu radnju o njoj pa bi mi bilo korisno.
hvala
bamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:08   #23
Quote:
MladiDomobran kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ni jedna zemlja nije savršena niti da ću se u jednoj od njih obogatiti. Tražim zemlju u kojoj bih mogao normalno živjeti od pošteno zarađene inženjerske plaće (kuća i možda automobil, dva) te si možda priuštiti skijanje ili fotoapart (hobi). Prioritet mi je da je društvo civilizirano, da postoji dobra zdravstvena i socijalna zaštita te obrazovanje za moju djecu (jednog dana ako Bog da ). Bilo bi dobro da zemlja nije članica niti jednog vojno-političkog pakta. Otvoren sam za diskusiju, kritiku ili savjet !
Švicarska definitivno!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:09   #24
Quote:
bamu kaže: Pogledaj post
jel zna tko kakve zanimljivosti o Finskoj? pišem maturalnu radnju o njoj pa bi mi bilo korisno.
hvala
Internet!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:48   #25
Quote:
bamu kaže: Pogledaj post
jel zna tko kakve zanimljivosti o Finskoj? pišem maturalnu radnju o njoj pa bi mi bilo korisno.
hvala
Evo ovako: bilo nas pet-sest ne sjecam se vise, Februar, sjever Finske. Noc, mrkli mrak motorne saone preko zaledjenog mora Botniskog zaljeva jedno 30km sjeveno od Vaase. Dali nam pajde overall odjelo i nekakve drzace sa siljcima na spagu vele ako propadnemo to ti je jedina sansa da se izvuces iz leda. I tako jedno po vure brum brum do nekog otocica. A na otocicu tradicionalna koliba sa saunom i ispred kolibe drvena velika kada sa nalozenom peci drito uz nju. Cetri gajbe pive i tako prvo piva u sauni na 100C pa onda piva vani lijepo stojis na snijegu na oko -10C a iz tebe isparava pa onda treca piva u toj drvenoj kadi pod kristalno cistim nebom i zvijezdama. Pa onda opet ponovo jedno tri-cetri puta tako u krug i potom nekakve susene ribetine i piva uz kamin. To sve je bila seansa lijecenja hangovera od prosle noci. Nevjerojatno je bilo to sto sam se ujutro probudio bez glavobolje koju u pravilu imam od lagera (ne lezi mi nikako, samo stout pijem). Odlicno, al tamo ne bih zivio nikada. Ne volim kad je mrak 20 sati dnevno i Finci su nelijepi i depresivni.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:01   #26
Mene zivcira da svi Finci koje sam upoznao imaju kompleks male zemlje, vole se hvaliti da su bogati uspjesni i uvijek imaju zelju izraziti kako mrze Ruse.


Ocito bi mogli imati predmet Tolerancija u skolama.

Kad mene pita netko o Italiji, sigurno mu necu reci da je mrzim jer mi je baka morala u prvom osnovne citati Dantea na talijanskom, a hrvatski u Istri je bio zabranjen.

Neka Finskoj tehnologije i svega, ali mislim da se njihova kultura ne moze mjeriti s ruskom (knjizevnost, glazba i arhitektura).

Cini mi se da Finci kultiviraju taj fenomen zrtve, i zato su toliko depresivni, i skloni suicidu.
Raditi na sebi, oprastati, a ne uzgajati lose misli i potencirati samo negativno.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:52   #27
pa da znas ista o finskoj povjesti znao bi da su njima rusi ista stvar ko nama srbi.

a sto se tice mraka po zimi svega vezanog sa vremenom, velika je razlika u sjeveru i jugu finske. ja bi se vrlo rado jednog dana preselio u finsku, to mi je zemlja snova za zivjet, neo je napisao puno mentalaca po gradu, meni pase ja sam metalac . ljudi su povuceni, meni to isto pase ja sam ionako polumizantropičan i zivciraju me tipicni balkanci. uglavnom sam potpuna suprotnost od onoga di zivim. A sto se tice jezika, pa ajde ja sam se navikao vec na finski i meni je vec u glavi postao dosta tecan kad ga slusam i kad pokusavam izgovorit jednu dvije smislene recenice na finskom. nije tolko tezak za ucit, poceo sma sam polagano, pa cu jednog dana kad se nade u hrv upisat tecaj.
__________________
HOKEJ!
Mighty Goose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:18   #28
ej!(Hei!)
Hrvatsko finsko društvo je prije par godina organiziralo tečaj finksog jezika u centru Zagreba po super cijeni tipa do 100 kn.
Provjeri može li se doći još do njih, djeluju li još i uživaj u jeziku!!!!!!
tiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 18:37   #29
neznam po kojim kriterijima bi Finska trebala biti jedna od najsretnijih zemalja, pa neko vrijeme je bila zemlja sa najvećom stopom samoubojstava što se na sreću zadnjih godina smanjilo...osobno volim zimu i snijeg, možda bi to bio jedan razlog zbog kojeg bi otputovao u Finsku...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 10:23   #30
nedavno sam iz Finske ambasade doznao da daju vizu uz ugovor o zapošljenju u Finskoj, ali samo na 90 dana, odnosno 3 mjeseca i da to vrijedi za sve zemlje koje su pod Šengejskim sporazumom...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:19   #31
daju oni vize uz ugovor i ljudima van shengena i na duze od 90 dana
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:48   #32
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
daju oni vize uz ugovor i ljudima van shengena i na duze od 90 dana
nemam ti pojma......napisao sam ono kak su mi odgovorili...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 20:11   #33
Priznaju li Hr diplome liječnika?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 01:54   #34
Finski ima 14 padeža!Glp...
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:04   #35
Osobno namjeravam nastaviti studij za 2 godine u Finskoj.
Zanime me gdje se moze doznat o njihovom standardu, odnosno ima li neko iz prve ruke ko moze kazat o nekoj standardnoj potrosnji opcenito..?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:10   #36
potrosnji cega?
struja - jeftinija nego u hr
hrana - cca +20% u odnosu na hr
cijena m2 stana kao u hr, ali najam stana nesto skuplji...
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:13   #37
Pa ne znam dosta ljudi mi je reklo da je "skupo" sad nisam siguran na sto su mislili nista specificirano..
to razmisljam za jednu dalju malo buducnost (za dvi godine bi isao studirat mozda) al vec dogodine se treba prijavit.

uglavnom ,koliko sam primjetio iznos stipendije za Finsku je uvjerljivo najveci (oko 800 eura) a za italiju recimo 350 eura.
eto na hranu sam mislio najvise, znaci nesto vise nego u hrvatskoj..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:17   #38
nisu to neke strasne razlike u cijenama
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:27   #39
koliko na proljeće bude sunčanih sati u Finskoj recimo?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:33   #40
suncanih? vrlo malo... uglavnom budu sumracni dani
pogledaj malo tu
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.