Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 23:46   #21
Nekih 30 eura po osobi i po letu plus razlika u cijeni karte.
RumGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 22:33   #22
ljudi pliz help:
kupila sam karte za london no izgleda da neću moći putovati u te datume.
da li je moguće kod njih mijenjati termin putovanja i pod kojih uvjetima?
( nadoplata?)
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:21   #23
Nadoplata. Mislim da je 30 EUR po smjeru plus razlika u cijeni karte.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 16:55   #24
Ljudi trebam pomoć ako natko ima iskustva s otkazanim letovima ove "avio kompanije".
Imam karte za Dortmund u lipnju međutim jučer sam primio mail s fakturom na kojoj je iznos napisan s predznakom minus. Da li to znači da je let otkazan.
Ako da moram li ja još nešto napraviti da mi vrate novac ili će novac automatski sjesti na karticu kojom sam platio.

Usput u mailu ne piše ništa da li je let otkazan već me samo obavještavaju da su poslali fakturu i da za sva pitanja nazovem njihov pozivni centar. Kada ga nazovem javi se glas na mislim slovačkom koji nešto priča, kada priča završi veza se prekida.

Pomagajte molim vas.
Hvala
mexomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 17:40   #25
Quote:
mexomag kaže: Pogledaj post
Ljudi trebam pomoć ako natko ima iskustva s otkazanim letovima ove "avio kompanije".
Imam karte za Dortmund u lipnju međutim jučer sam primio mail s fakturom na kojoj je iznos napisan s predznakom minus. Da li to znači da je let otkazan.
Ako da moram li ja još nešto napraviti da mi vrate novac ili će novac automatski sjesti na karticu kojom sam platio.

Usput u mailu ne piše ništa da li je let otkazan već me samo obavještavaju da su poslali fakturu i da za sva pitanja nazovem njihov pozivni centar. Kada ga nazovem javi se glas na mislim slovačkom koji nešto priča, kada priča završi veza se prekida.

Pomagajte molim vas.
Hvala
Mene isto zanima, ja sam planirala ovih dana kupit karte kad ono nema ih više
Ne znam kaj da sad radim ,jer sam trebala ili do dortmunda ili do amsterdama ići, hitno, ali nemam sad keša za druge karte...
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 09:01   #26
Ja sam ih kupio pa ih nema, a nema ni povrata para. tako da nemate što žalit.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 12:19   #27
Exclamation

Ja nisam imao srece s povratnom kartom za Dortmund koju sam kupio.
Najprije su mi otkazali povratni let i predlozili da se vratim dva dana kasnije, sto sam na kraju prihvatio ali i pismeno zahtjevao naknadu stete, odnosno trosak neplaniranog nocenja, obroka i transfera... To su odbili i ponudili mi da odem dan ranije.

Odlazni let su mi opet otkazali zbog vulkana, pa sam se morao snalaziti i kupovati bus-kartu. Ne znam da li su mi vratili novac za ovaj let...ali dobio sam neki dan racun gdje je storniran taj odlazni let. (?!) Nisam pisao zahtjev zua povrat novca za taj let jer sam imao puno posla u Njemackoj i nisam se stigao time baviti.

Povratni let uopce ne mogu naci kod pretrazivanja na njihovom sajtu, tako da strahujem hoce li mi uopce vrijediti ta karta. Sve mi se cini da cu se morat i vracati s busom...
Robierre is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 12:29   #28
Mislim da prestaju letit krajem svibnja. Umjesto busa, savjetujem Germanwings iz Koelna. Vjerojatno nije neka razlika u cijeni busa i aviona.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 13:10   #29
Nukac jesi siguran da su svi wizz-ovi letovi za lipanj otkazani?
Ja nisam dobio nikakvu obavijest osim tog storniranog racuna na iznos 5 eura za kojeg sam pretpostavio da je povrat love za let iz Zagreba za Dortmund jer nije letio zbog vulkanske prasine.
Taj povrat mi je neizvjestan - prvo sam trebao letjeti 2.6., pa su mi otkazali i ponudili 5.6., nakon toga sam im se zalio da po njihovim opcim uvjetima poslovanja to ne mogu bez obrazlozenja napraviti, a da mi ne ponude kompenzaciju, pa su mi konacno ponudili 1.6. (na sto jos nisam odgovorio).
Zivkao bih ih, ali ti njihovi impulsi ce mi doci skuplje nego karta: dugo te ostave na cekanju i operateri u Budimpesti im pricaju ocajan engleski!

Nisam pametan sto napravit...dal kupovat novu german wingsovu kartu iz Kölna ili riskirat s wizzom, pa onda hvatat bus ako mi propadne.
Znam da se nisam istrosio za kartu...ali opet nekakva odgovornost prijevoznika mora postojati - zbog njihovog otkazivanja ja sam morao platiti kartu za bus 100 eura, morati cu nociti u hotelu i na kraju opet nisam siguran jer cu mozda morati dati jos 100 eura za povratni bus ili kupovati novu zrakoplovnu kartu.
Robierre is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 13:33   #30
meni su poslali obavijest za povrat -4,99 eura za let 19.6.
probaj rezervirat neki datum iza 25. svibnja pa ćeš viditi da ne lete.

inače, mislim da ćemo imat problema s tim povratom para. bit će i prijetnji tužbom ako ne vrate.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 19:53   #31
Lopovi?

Koliko vidim, kao i nekolicina dobio sam e-mail u vezi leta ZAG-DTM (dva jer imam dvije rezervacije) sa obavijesti o računu? 2 tj 3 mjeseca nakon rezervacije? Pročitao sam jednom, dvaput, vidio da je iznos u minusu, i shvatio da se radi o povratu novaca. Gledam datume na njihovoj stranici, nema više letova u šestom mjesecu. Hej , oni šalju račun, bez riječi da otkazuju letove !!

Prva rezervacija 59 eura, vraćaju samo 29 eur, a druga isto 59 vraćaju samo 19 eura ( ne samo da su tu isto zadržali proviziju mastercarda, nego su si ostavili i naknadu za prtljagu!).
Gledam izvode , još nema ni tih uplata...
Zovem ( sa posla doduše ), ima broj 060.... minute idu , nitko se ne javlja...
Sutra ću ih zvati u Mađarsku, Englesku, znam da se razgovori snimaju, pa da vidimo...Ima načina samo treba proučiti svoja prava...

O neodlasku na put, otkazivanju rent a cara, hotela, pravljenja novog plana i slično neću, jer bih vjerojatno počeo psovati...
Mislim da su ovim izgublili nekoliko putnika, samo da bude 20 eura letit ću s njima opet za London, inače Ryan,Easy ili Croatia...
Još vam javim kada budem imao više informacija.
__________________
London calling...
http://www.youtube.com/watch?v=L3am3a3fbhY
FCUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 20:47   #32
Da, otkazali letove za DTM. Naravno, sve to napravili vrlo svinjski po svom dobrom starom običaju.
A ovo da ne vraćaju lovu za prtljagu, to je toliko gnjusno da gnjusnije ne može biti.

Inače, za Wizzzair na Skytraxu kažu: an official 2-Star Airline
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 20:49   #33
E da, i link: http://www.wizzairsucks.com/forum/
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 21:04   #34
Mislim da cu im poslati novi dopis, kao odgovor na njihov odgovor na moju prituzbu na prvo otkazivanje. Taj je mail dosta opsezan bio, uz citiranje clanaka njihovih opcih uvjeta poslovanja...ali i ja sam njima bio poslao tri stranice podneska na engleskom. Prvi put kad sam zivkao Budimpestu...to je bilo doslovno gubitak vremena.
Stvarno mi se ne da opet piskarati za tih 200 kuna...ali iz principa cu traziti da mi vrate cijeli iznos, uvecan za odredjeni iznos...to isto pise u ugovoru...vec sam zaboravio koji clanak, ali prokopati cu.
Ako netko zeli....stavim na net zahtjev.
Btw. za naknadu za koristenje kartice mi se cini teze da ce vracati, ali trosak prtljage bi se (po meni) trebao refundirati!! Moj trosak prtljage je veci nego sama avio-karta! Potraziti cu u opcim uvjetima sto o tome pise...

Ali naravno, od same refundacije karte, puno je veca steta - znaci ljudi moraju pronaci drugi nacin prijevoza, imaju rezervirane hotele itd.
Robierre is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 21:08   #35
Btw, jel wizz nekome vracao lovu za letove otkazane zbog vulkanske prasine?
Trebao bih i to dodati...ali cini mi se da je tu rok samo 7 dana od otkazanog leta sto je vec odavno proslo...
Robierre is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 21:10   #36
uzas, totalno neposlovno od njih..ovo da ne vracaju lovu za prtljagu je a o ostalom da i ne pricam
zao mi je za vas kojima su otkazani letovi ZG-Dortmund ili obratno..dobro je nukac predvidio da ce ta linija biti ukinuta (ja bila na 2.letu otkad je ta linija uvedena pa se vec dalo slutiti da ce biti ukinuta)
drzim fige da bar lovu dobijete natrag
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 21:33   #37
Možete probat se žalit EU, ovo je formular: http://ec.europa.eu/transport/passen...nt_form_en.pdf
Ili stranica: http://ec.europa.eu/transport/passengers/air/air_en.htm

Puno sreće...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 22:09   #38
Totalno neprofesionalno od njih...gdje su oni našli te ekonomiste koji predviđaju "prodaju" i koji su zaključili da bi mogli imati koristi na liniji ZG-DTM? Ili su zaposlili honorarno Vidovitog Milana da ih prosvijetli ?

Ima li kakvih naznaka ili bar oko kojih bi se mjeseci mogle pojaviti bilo kakve informacije da će doći Ryan ili Easyjet u Zagreb, ne moraju nužno u ZG, mogu i u Lučko, mislim da bi Ryan bio presretan
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 22:14   #39
Ne znam kak bi sletili u Lučko, s obzirom da tamo postoji samo travnata pista...

Nažalost nema još ništa ni o Easyjetu ni o Ryanairu.

Inače, izgleda da Wizzair ima neku baku Slavicu koja im predviđa linije, jer je prije godinu-dvije Germanwings letio Zagreb-Dortmund i odustao nakon par mjeseci. Ne znam zašto je baka Slavica mislila da bi Wizzairu ta linija mogla donijeti neku ekonomsku korist.

Uglavnom, ja pozivam na bojkot Wizzaira... Letite s Wizzairom, ako baš nemate nikakve druge alternative...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:03   #40
a sto drugo, kad nema u zg ni ryana ni easy pa se letilo/leti wizzom dok ga jos ima u zg..dok dodjes do zd, pu ili os ako hoces letiti ryanom potraje ti put "dugo" plus taj put (autom,busom,vlakom ili traktorom, osim biciklom ili pjeske) ispadne maltene skuplje nego wizz karte..
ne kuzim tko u tim kompanijama (odnosi se na lcc kompanije) istrazuje koje nove linije otvoriti i mozebitnu isplativost.to sam se bas pitala u avionu zg.dtm
.neka mene zaposle pa cu im ja reci sve (a za honorar ce mi biti dovoljno free avio karte za 2 )
isto kao i vlasnici h&m (jest da to spada pod modu) vele da im se ne isplati u hv. otvarati taj ducan..a da nema nasih, ne bi ni mariborski ni graški h&m opstao..izgleda da je hrv. crna rupa, totalna nepoznanica bas onim firmama koje bi dobro zaradile od nas..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.