Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2009., 18:27   #21
U Gardenu ima sojinih jogurta nekih proizvodjaca za koje nikad nisam cula, uglavnom Talijani. Skupi su, kupila sam neke od borovnice za probu, ali mislim da cu uglavnom kupovati Joya jogurte u Sloveniji i Grazu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:36   #22
Upravo sam pojela jogurt iz Gardena, Sojade od borovnice. Jako je fin, ali i jako skup. Dva jogurta, svaki 100g, kostaju preko 17 kuna. Za usporedbu, Joya vocni jogurti u Austriji su ispod eura za 150 g (u Sloveniji 99 centi, ali samo jednom sam ih uspjela naci).

http://www.sojade.fr/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:50   #23
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Kako oni uopće zgrušaju to žitno mlijeko?
nigari? proces isti kao za tofu, samo staviti manju koncentraciju da se manje zgruša i smiksati u jogurt. al moram priznati da mi je šteta to raditi kad znam da od soje mogu napraviti tofu koji mi je stoput finiji.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:17   #24
Probala sam samo anapurnin jogurt i to jednom. Najneukusniji napitak koji sam probala.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 23:02   #25
Soja Drink Balance iz Hofera u Sloveniji, ovaj ljubicasti (narancasti nisam nasla):



http://www.hofer.si/si/html/product_range/2744_9505.htm

jedan je od najfinijih sojinih vocnih jogurta koje sam probala. Sadrzi borovnice, kupine, zitarice i sok od grozdja. I, sto je najbolje, pola litre kosta 1.29€. Zao mi je sto sam kupila samo jedan, i frendici je zao sto je kupila samo jedan. Morat cemo uskoro opet u Sloveniju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:14   #26
Ovaj put sam nasla i narancasti Soja Drink Balance s tropskim vocem. Fin je, super za promjenu, ali ljubicasti mi je ipak finiji. Ako vas put nanese u Sloveniju ili Austriju, svakako ih probajte.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 10:14   #27
Upravo sam dokrajcila Provamel Yofu vanilija, to je valjda najfiniji jogurt kojeg sam ikad probala. Nisam ih vec dugo vidjela u Mercatoru u Sloveniji, ovaj sam kupila u prodavaonici Kalček u BTC-u u Ljubljani i bio je jeftiniji nego u Mercatoru, ne sjecam se tocno, ali mislim oko 3 eura za pola litre.

patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:35   #28
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Navodno se s jogurtima od kravljeg mlijeka iz ducana ne moze raditi jogurt doma
može se. ja probala. ne sjećam se od kojeg jogurta točno, ali ne od svakog. imalo mi je gorak nemoralni okus neveganskog (ipak sam za to kupila jedan obični jogurt ) čak i nakon više ciklusa ponovnog pravljenja jogurta pa sam prestala...
a i s vremenom je kultura postala roza...

sad više ne pijem jogurte osim od klica katkad. isklijem sjemenke, npr suncokreta, sameljem ih, dodam čašu vode, ostavim pored radijatora kroz noć i ujutro imam jogurt (potječe od kojekakvih mikroba i zmazanoća koje se nakupe u klijalici). nešto najodvratnije što sam ikad probala, al važno da je sirovo...
Končica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 23:26   #29
Ja radim jogurt svaki dan od tibetanske gljive, možda ste čuli za nju. Jako ukusno.
Echoplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:38   #30
Danas sam vidjela u bio&bio u Rijeci da imaju nove jogurte sojade od ananasa, tresnje, borovnice, banane, breskve i sljive u pakovanjima od 400 mL za 24 kn i obicne jogurte u skroz malom pakovanju od 125 ml za 7 kn i pakovanje 4x100 za mislim oko 19 kn. Ja sam kupila ovaj od ananasa i meni je super! Mozda nije toliko kiselkast kao jogurti od kravljeg mlijeka, ali je i dalje odlican! Ni slicno annapurninom! I ima zive probioticke kulture Biffidus i Acidophilus, i pretpostavljam da se onda moze koristiti da sam radis svoj jogurt, sto je puno jeftinije. Zna li tko ima li za kupiti gdje veganske bakterijske kulture za jogurt? Sojade: http://www.sojade.fr/
all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 05:12   #31
Quote:
Končica kaže: Pogledaj post
može se. ja probala. ne sjećam se od kojeg jogurta točno, ali ne od svakog. imalo mi je gorak nemoralni okus neveganskog (ipak sam za to kupila jedan obični jogurt ) čak i nakon više ciklusa ponovnog pravljenja jogurta pa sam prestala...
a i s vremenom je kultura postala roza...

sad više ne pijem jogurte osim od klica katkad. isklijem sjemenke, npr suncokreta, sameljem ih, dodam čašu vode, ostavim pored radijatora kroz noć i ujutro imam jogurt (potječe od kojekakvih mikroba i zmazanoća koje se nakupe u klijalici). nešto najodvratnije što sam ikad probala, al važno da je sirovo...
Kako si smijesna Zasto onda pijes ako ti je jako odvratno?
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 05:16   #32
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Upravo sam dokrajcila Provamel Yofu vanilija, to je valjda najfiniji jogurt kojeg sam ikad probala. Nisam ih vec dugo vidjela u Mercatoru u Sloveniji, ovaj sam kupila u prodavaonici Kalček u BTC-u u Ljubljani i bio je jeftiniji nego u Mercatoru, ne sjecam se tocno, ali mislim oko 3 eura za pola litre.

Joj, kako su ti jogurtijako skupi. Da su barem upola jeftiniji. Ovako su 2 do 3 puta skuplji od kravljih, al ajde, veganski su. Kako mi fale jogurti, ne konzumiram ih vise (iako se ne mogu nazvati u potpunosti vegankom jer i dalje konzumiram med koji se nalazi npr. u mueslijima i npr. ne perem se uvijek veganskim samponom jer sam iz malog mjesta gdje nemam drugo za kupiti, i nema dm-a da kupim uvijek alverde (koji je jako povoljan, ali nije opet bas nesto posebno), osim kad odem u Zg.
Hmmm, mislim da vise nitko ne posjecuje ovu temu, a ja pisem.
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 05:20   #33
Nije mi jasno zasto kod nas u Hrvatskoj nema u npr. super ili maxi Konzumu sojinih jogurts, cak ni u Zg. Pa nije valjda da im je trziste toliko malo. Ajde, barem su konacno nabavili prefine Soyade jogurte u bio&bio, koji meni nisu gotovo nikada dostupni jer zivim u malom gradu.
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 11:28   #34
Nedavno sam u Austriji nakupovala Alpro Yofu vanilija, slicno Provamelu, samo nije "bio", manje kaloricno i manje gusto. Taj dan je isticao rok trajanja, bili su 50% jeftiniji, a nije uopce problem, jos mi se nista tako nije pokvarilo.

Imas Annapurna jogurte u Mercatoru i Sparu, ali meni nisu fini i moram ih mijesati s vocem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 12:02   #35
Jučer sam prvi put probala ovaj Annapurna jogurt Soja AB i odvratan mi je, ima mi okus po mesu. Baš gnjusan, popila sam gut i sad ću ga vjerojatno cijelog bacit (žali Bože novaca)
Inače uzimam ove Alpro soja pudinge i oni su mi super, a vidim da neki hvale Provamel jogurt, probat ću taj....

Iako da, sve je jako skupo, počevši od kruha koji kupujem, 13 kn-pola kile..., preko sojinog i zobenog mlijeka....koma. S buđetom koji trošim samo za svoju hranu, mogla bih prehtaniti tročlanu obitelj!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:36   #36
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Jučer sam prvi put probala ovaj Annapurna jogurt Soja AB i odvratan mi je, ima mi okus po mesu. Baš gnjusan, popila sam gut i sad ću ga vjerojatno cijelog bacit (žali Bože novaca)
Inače uzimam ove Alpro soja pudinge i oni su mi super, a vidim da neki hvale Provamel jogurt, probat ću taj....

Iako da, sve je jako skupo, počevši od kruha koji kupujem, 13 kn-pola kile..., preko sojinog i zobenog mlijeka....koma. S buđetom koji trošim samo za svoju hranu, mogla bih prehtaniti tročlanu obitelj!
Da,i meni je taj annapurnin bas odvratan, kao prvo fali mu secera, a i tekstura je odvratna. Nije mi fin ni obicni Sojade, u bio&bio, kada stavim secera bolje je, ali i dalje ne bas dobro. Nije mi dovoljno kisel, a i ima izrazitokus po soji. Probalasam Sojade od ananasa, tresnje i sljive, i od tresnj emi je prefin! Gdje ima za kupiti u Hrv Alpro Yofu ili Provamel jogurta, ako uopce ima?
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:39   #37
U hr nigdje, ima u Sloveniji Provamela, kad ga se nadje u Mercatoru u Brezicama, bude skup, u Kalcek prodavaonici zdrave hrane u BTC-u u Ljubljani je jeftiniji. U Sloveniji u Sparu i ponekad Mercatoru ima Valsoia jogurata, ne uvijek svih vrsta, ali dosad je bilo:
- s kruskama, sljivama i zitaricama
- s tresnjama i zitaricama
- obicni
- s jagodama
- s ananasom (i mozda zitaricama)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:41   #38
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nedavno sam u Austriji nakupovala Alpro Yofu vanilija, slicno Provamelu, samo nije "bio", manje kaloricno i manje gusto. Taj dan je isticao rok trajanja, bili su 50% jeftiniji, a nije uopce problem, jos mi se nista tako nije pokvarilo.

Imas Annapurna jogurte u Mercatoru i Sparu, ali meni nisu fini i moram ih mijesati s vocem.
Da, kao sto sam vec napisala, ni meni annapurnini nisu fini,a u mom gradu nema ni Mercatora ni Spara. Ne znam stvarno zasto je u Hrvatskoj toliko losa sitacija s ponudom veganskih jogurta i sladoleda.
I kolika je bila redovna cijena Alpro Yofu jogurta? To je sve i dalje jako skupo, al ajde. Mozda da se kupi preko neta jogurt kultura, mislim da sam vidila da ima za naruciti preko www.veganessentials.com, ali ne znam da li je problem carine. A moze sei kupiti obicni Sojade jogurt (koji nije bas fin),pa sam skisat jogurt od sojinog mlijeka, i sam dodat bobicatso voce ili bilo koje drugo,i secer. Sta ne bi trebalo biti istoili slicno? U sastavu ne pise nista posebno osim toga.
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:44   #39
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U hr nigdje, ima u Sloveniji Provamela, kad ga se nadje u Mercatoru u Brezicama, bude skup, u Kalcek prodavaonici zdrave hrane u BTC-u u Ljubljani je jeftiniji. U Sloveniji u Sparu i ponekad Mercatoru ima Valsoia jogurata, ne uvijek svih vrsta, ali dosad je bilo:
- s kruskama, sljivama i zitaricama
- s tresnjama i zitaricama
- obicni
- s jagodama
- s ananasom (i mozda zitaricama)
Studirat cu sad od jeseni u Ljubljani pa me takve stvari vesele da cu ih imat na ruci i veci izbor po povoljnijoj cijeni.
Mmmmm, njami, s zitaricama. To mi fali. A kojih sve vrsta jogurta ima u Kalceku? Koliko kostaku sladoledi u Kalceku,vegansi naravno? Znam da imaposebna tema za sladoled, ali onako usput.
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:46   #40
Kako sam cula, uvoznicima se ne isplati jer jogurti opcenito imaju kratki rok trajanja, pa se ne proda, pa se vraca, pa tu gube, a i moraju imati hladnjace da bi uvozili jogurte. Uvoznici Joya jogurata nisu ni lipe ulozili u promociju, a ocekivali su valjda veliku prodaju, naravno da im nije islo, ali, ja sam jela po jedan ili dva svaki dan u vrijeme kad ih je bilo kod nas na trzistu.

E da, zna se i Joya jogurata naci u Brezicama u Mercatoru.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.