Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 12:32   #21
Quote:
bsalopek kaže: Pogledaj post
welcome back!!

mi smo ti na ovom linku sada
https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post16307337

Ah kaste, klanovi, zupanije, nove teme, rekreativci ili trkaci....thnx


Quote:
Albatrios kaze;
Ohoho! pozdrav pozdrav! Ma ne brini,vec ces se ti vratit u formu!
Nema predaje!
Kvragu kako sam dobro boli, moze se doslovno osjetiti povratak u formu

Quote:
Smotani2 kaze;
Dobro nam došao natrag!

Također,jako mi je drago što je dijagnoza bila pogrešna!

Ah,ti naši doktori...
Zalosno je sto se sve moglo procitati s obicnog EKGa ali neki nasi su doktori gomila prepisivaca i poslusnika.Naravno da sam bio kod dobrog privatnika i nakon nekih pretraga rekao je da mi prakticki nije nista.Onda sam radoznalo poslao skeniran EKG mailom jednom doktoru bez da sam mu prethodno rekao sto su mi rekli doktori-privatnici i rekao da mi nije nista.

U svakom slucaju, hvala na dobrodoslici, natrag

Quote:
ssnjoff kaze;
dobro došao!
Nisam dosao, samo sam se vratio


E tako, sad kad sam redom svima poimence zahvalio na dobrodoslici natrag, sto je to sada s temama?Neke ugasene, gdje pisemo sada, odje ili na linku koji je stavila bsalopek?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 17:24   #22
Najavljujem ti ime kao sto promotori predstavljaju boksace prije meca!
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 01:54   #23
evo ovako....
prvo pozdrav svima, prvi put se javljam na ovo podforumu...
prije par dana sam prvi put čitao ovdje i iznenadio sam se koliko ima ljudi koji se stvarno/ili se barem meni čini/ razumiju u ovakve teme pa mislim da bi mi mogli pomoć odgovorivši mi na pitanje...
ovako...Svako drugi dan trčim, ali ne puno, "samo" nekakvih 10-15 min/nemam vremena za nešto više/, ali vrlo intenzivnog tračanja, na obližnjem igralištu-i to tako da trčim određeni broj krugova, zapisujem vrijeme i pokušavam istrčat što bolje. To mi je zapravo i najveća motivacija. Problem je slijedeći- uvijek kad završim s tračenjem, primijetim kako mi se trbuh "napuhao"(inače sam mršav, mislim normalan) i kako je užasno hladan-leden na dodir(ruke-šake također), a nekad me boli, i to dosta jako, pogotovo donji dio trbuha. -eto, ima li ko kakav savjet, ima li tu kakav simptom kakve bolesti(teže??), kako se riješit ovoga? unaprijed zahvaljujem...
?upitnik? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 08:42   #24
Quote:
?upitnik? kaže: Pogledaj post
evo ovako....
prvo pozdrav svima, prvi put se javljam na ovo podforumu...
prije par dana sam prvi put čitao ovdje i iznenadio sam se koliko ima ljudi koji se stvarno/ili se barem meni čini/ razumiju u ovakve teme pa mislim da bi mi mogli pomoć odgovorivši mi na pitanje...
ovako...Svako drugi dan trčim, ali ne puno, "samo" nekakvih 10-15 min/nemam vremena za nešto više/, ali vrlo intenzivnog tračanja, na obližnjem igralištu-i to tako da trčim određeni broj krugova, zapisujem vrijeme i pokušavam istrčat što bolje. To mi je zapravo i najveća motivacija. Problem je slijedeći- uvijek kad završim s tračenjem, primijetim kako mi se trbuh "napuhao"(inače sam mršav, mislim normalan) i kako je užasno hladan-leden na dodir(ruke-šake također), a nekad me boli, i to dosta jako, pogotovo donji dio trbuha. -eto, ima li ko kakav savjet, ima li tu kakav simptom kakve bolesti(teže??), kako se riješit ovoga? unaprijed zahvaljujem...
Moram priznat da prvi put cujem da se trbuh napiri od trcanja...probaj jednom trcat lagano al malo duze vrijeme pa javi dal ti se isto događa...Jel to klasicna nadutost?vjetrovi?Prvo sam pomislio na prehranu al opet...ne bi ti se non stop to javljalo....
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 11:02   #25
Quote:
Moram priznat da prvi put cujem da se trbuh napiri od trcanja...probaj jednom trcat lagano al malo duze vrijeme pa javi dal ti se isto događa...Jel to klasicna nadutost?vjetrovi?Prvo sam pomislio na prehranu al opet...ne bi ti se non stop to javljalo....
Ne, nije ni klasična nadutost, ni vjetrovi...jednostavno se trbuh napuše, boli i hladan je, i šake također.
Ne mislim da je prehrana jer se stvarno trudim hranit što zdravije, a i uvijek trčim bar sat, sat i pol poslije obroka...
Probat ću trčat duže i sporije, pa ćemo vidit.
?upitnik? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:23   #26
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post
Najavljujem ti ime kao sto promotori predstavljaju boksace prije meca!


Trebat ce da se "teskas" malo ufura ponovno, dobio sam kilogram nakon izlezavanja
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:47   #27
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post

dobio sam kilogram nakon izlezavanja
O kilograme, kilograme dani su ti odbrojani . Ili probaj mozda tom kilogramu promijeniti sastav?

Upitniče, nemam ideju za hladnocu, ali kakvo je to trcanje "barem sat i pol" nakon jela? Mozda da si pomnozio sa 2-3. Drugo, kazes da trcis samo 10-15 min jer nemas vremena za duze. Ovo me podsjeca na mene kad sam rekao da vise necu raditi vjezbe snage 90 min, nego do 45 min, ali zesce. No ja sam i relativno pazio. Nisi napisao godine, ali slutim da si "jako" mlad, citaj oko 20. Ne trci se 10-15 min brzo, jer nemas vremena za vise, nego se toliko minuta trci za ugrijavanje pa onda idi trcati brzo, ako zelis. Dok si mlad misici svasta trpe. Ja bih se nakon prvog tvog treninga ozljedio. Sto znaci intenzivno trcis?
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:54   #28
@ upitnik - mislim da ti taktika nije bas najbolja, ali tu si vec dobio dosta odgovora i savjeta pa ne bih o tome. Htjela sam ti reci za tu hladnocu koja te brine. Slicno sam i sama primijetila, a malo sam se interesirala o tome i citala i nasla zapravo da se tako tijelo hladi.
"..znojenje hladi tijelo na taj način da znoj evaporira, koža se hladi i krv bliža koži je hladnija. Ta krv dalje cirkulira i hladi vitalne organe u tijelu..." /www.utrke.net/
Za bol nemam pojma...
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:45   #29
@goredolje
-ne shvaćam vas baš najbolje...koliko bi nakon jela trebalo pričekat?
-pa zagrijavam se ja prije "pravog" trčanja, kod kuće napravim neke osnovne vježbe i vježbe istezanja, zatim pješačim 20-25 min do terena na kojem trčim, zatim na terenu lagano trčim minutu-dvije, ponovim vježbe i istezanje, odmorim se par minuta i onda ide to "pravo intenzivno brzo" trčanje/sve rutinski=)/- Odlučim koliko ću krugova trčati i pokušavam što brže preći tu udaljenost. Nakon trčanja, 10-15 minuta hodam lagano, pa opet napravim vježbe za opuštanje.
?upitnik? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:51   #30
@very fairy
-Ma shvaćam ja što želite reć, ali mi se to ne čini baš primijenjivo na moj slučaj, jer meni je cijelo tijelo(na dodir) nekakve "normalne" temperature, osim tog trbuha i šaka(a i šake mi se užasno znoje iako su zapravo ledeno hladne). a ovo mi se se dogodilo i prekjučer, kada je bilo dosta hladno vani+lagani hladni vjetar. Ali svakako više zanima i brine bol nego hladnoća...
-Ja sam prvo pomislio na možda probleme sa cirkulacijom?!?
?upitnik? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 18:10   #31
Jos uvijek nemam pojma, ali kad smo vec kod boli, ja pooonekad znam osjecati nesto ispod pupka no to tumacim da je zbog prevelikog opterecenja. Bilo da su u pitanju vjezbe snage, bilo da je neko tesko trcanje, fizicki rad ... A ako ti bas divljas tih 10-15 minuta. Nemam pojma E da i ovo "moje" mislim da se zove kila.
Termodinamiku nisam htio spominjati, jer je slabo kuzim, a i sram/strah me upotrebaljavti rijec kojoj ne znam dobro znacenje, no i meni je palo na pamet da je to hladjenje posljedica "termodinamike".

No evo kao zaobilazenje postojeceg problema predlazem da sljedeci put ides trcati 3 i pol sata nakon jela. Pa provjeri jesu li ostali bolovi i hladnoca. Isto tako nemoj 15 minuta bas divljati, nego trci malo sporije od uobicajenog. U zagrijavanju obavezno i trckaraj. Dakle trckaraj dok ides do mjesta gdje trcis. i trckaraj lagano natrag. Osim toga rekao si da nemas vremena. Pa onda ti se tek ispalti do kuce trckarati, a ne hodati, jer ces ustediti na vremenu

Eto
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:33   #32
@goredolje
-Velika vam hvala na svim savjetima, pokušat ću, pa vam javim. Hvala!=)
?upitnik? is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 18:42   #33
Ja sam znal imati problema s trbuhom kad sam bil mali čim bi se pokrenul (npr. zaigral nogač na livadi) nakon tjedna mirovanja. Kasnije obično nakon dužeg nogometa i dužeg trčanja. Posljednji put nakon prvog polumaratona.

Na kraju sam zaključil da je problem tromi čovjek + troma hrana -> troma crijeva. Vjerojatno moja prehrana baš i nije tipčno sportska, pa svako podizanje razine kretanja uzrokuje malo problematično podizanje razine živahnosti u crijevima. Bavljenje trčanjem podrazumijeva privikavanje cijelog tijela na takvu aktivnost, a to podrazumijeva i privikavanje crijeva, koje je ponekad jednako zahtjevno kao i privikavanje mišića i zglobova.

Sad sve držim pod kontrolom ograničavanjem prehrane prije dužeg trčanja. Ak je ujutro, pojedem samo bananu - dvije.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:25   #34
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post
No evo kao zaobilazenje postojeceg problema predlazem da sljedeci put ides trcati 3 i pol sata nakon jela.
ja bi taman fino ponovo ogladnila da idem trčati 3 i pol sata nakon jela
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 17:50   #35
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
ja bi taman fino ponovo ogladnila da idem trčati 3 i pol sata nakon jela
A koliko onda puta dnevno ti jedes?
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:19   #36
4-5-6... zavisi kolko treninga imam i kolko se potrošim taj dan..
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:26   #37
Bogami treba puno trenirati da bi se potrosilo 4,5,6 obroka
A sto ti treniras?
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:41   #38
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post
Bogami treba puno trenirati da bi se potrosilo 4,5,6 obroka
A sto ti treniras?
što je tu smiješno? ti se šališ ili si samo needuciran? nikad nisi čuo da je puno kvalitetnije jesti 5-6 manjih obroka tijekom dana kako bi se potaknuo metabolizam, a tijelo shvatilo da ga se ne izgladnjuje te shodno tome ne pospremi ono što pojedeš u mast? ako jedeš 3 obilna obroka dnevno metabolizam ti se usporava od jednog do drugog obroka, a cilj je upravo suprotno - ubrzati tjelesni metabolizam i držati ga takvim tijekom čitavog dana kako bi potrošili sto je moguće vise masnoća za energiju.

idem u teretanu i trčim. prije sam trenirala košarku.
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 21:01   #39
Ja treniram jednom dnevno a jedem 4-5-6 pa i 7 obilnijih obroka dnevno


Da povećam broj treninga ili smanjim obroke
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 03:29   #40
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
što je tu smiješno? ti se šališ ili si samo needuciran? nikad nisi čuo da je puno kvalitetnije jesti 5-6 manjih obroka tijekom dana kako bi se potaknuo metabolizam, a tijelo shvatilo da ga se ne izgladnjuje te shodno tome ne pospremi ono što pojedeš u mast? ako jedeš 3 obilna obroka dnevno metabolizam ti se usporava od jednog do drugog obroka, a cilj je upravo suprotno - ubrzati tjelesni metabolizam i držati ga takvim tijekom čitavog dana kako bi potrošili sto je moguće vise masnoća za energiju.

idem u teretanu i trčim. prije sam trenirala košarku.
potpis, tako je to!! plus nije ista veličina obroka 5-6 u danu i 3 tak da možda ti sa 3 obroka i više ukupno pojedeš

ej miss kak tebe u teretani doživljavaju svi ti čuvari mišića koji nedajbože nikad ne trče da se ne potroše? mene su čudno gledali.
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.