Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 12:56   #81
Pozdrav svima i cestitke svima koji su istrcali PB-ove... ali i svim onima koji su trcali ... dobro... pozdrav svima i cestitke svima... sad je to valjda u redu...

Istrcao ponovo PB... za razliku od Varazdina ovdje mi je "sluzbeno" vrijeme bilo 9 sekundi brze od onoga na mom satu... 5 km za 21:52 (oficijelno, 22:01:50 po Zemljaninovom Casiu).

Ali mi trka nikako nije pasala. Gomila setaca, tj. onih srednjoskolaca zbog kojih sam par puta morao doslovce stati (jednom i cca na 4-tom km) - me izludila i skoro sam negdje na par stotina metara, izlomljen tim promjenama tempa, "pukao" i stao, ali mi je nekako bilo bad i kontam kako cu vam izac na oci, tj. ekran i onda sam nekako ipak istrcao do kraja...

Uglavnom, ne vjerujem da cu vise trcati ove utrke. Dok ste se vi k'o veliki zagrijavali - mi smo tzv. gradjani bili u onom toru iza trake s povampirenim srednjoskolcima pod ruksacima i u obleki k'o da je ovo repriza Terry Fox-a...

Sljedeca je Ljubljana na 10,5 km, a onda se nadam prvom polumaratonu. U proljece u Zagrebu ili sto je manje vjerojatno - Starek u studenom.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:57   #82
Nakon 2 godine treniranja, usudih se i ja po prvi put u životu krenuti na jedno pravo natjecanje i prijavih se za polumaraton. Zadatak; Živ i zdrav stici do cilja. Uprkos krvarenju (glupi chip na gležnju) i dosadnom bolu, te problemu sa (tajcama) opremom, uspio sam istrcati sve te kilometre za manje od 2 sata, hm...negdje oko 1.57min.....

Kad sve skupa zbrojim, nepotrebno sam se stedio u strahu da ne dođe do odustajanja...tko zna mozda je broj 666 utjecao da trcim ponesto opreznije....hm...no sam sam ga odabrao....jer ga nitko drugi nije htio.

Kakogod, led je probijen, puno toga sam naucio, upoznao gro ljudi....staza je bila ok, vrijeme super, okruzje mrak ....

Za idući Zgb polumaraton.....cilj je barem 15-20 minuta bolje vrijeme.....staza vise nije nepoznanica, a snage u nogama je ostalo za jos barem 10-tak kilometara....samo jos da poradim na taktici...
__________________
...poor Colonials, too. Belief in "Lords of Kobol" over the Emperor? Sounds like heretics.
Scott_Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 17:53   #83
Evo, ko još nije sam našel: http://sportal.vecernji.hr/vld/sport...do?fotoIndex=7
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:25   #84
Quote:
rip kaže: Pogledaj post
Mozda bi najbolji naslov za skup ovih slika bio: JE KO VIDEL ĐURU ?

Zalosno ali ispada da je prava sreca da Bandic trci taj maraton jer ga vjerojatno ne bi ni bilo.
GoRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:26   #85
Quote:
rip kaže: Pogledaj post
Nemreš vjerovat!
Baš gledam neke slike s ceste i spazim curu koja je bila u krugu kad sam prije starta pozdravil Smotanog (ja sam onaj s Nike ...
u krugu su ti bili i blogeri Kizo i Andy te moja malenkost ja sam ti onaj pročelavi sa teškim kostima...a goredolje nas je posjetil prije starta...bilo nas je dosta a vidim da su i neki novi trčali-dobro došli...čip je dobro staviti na žnirance...a da je meni taj broj,bil bi prvi
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:54   #86
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
u krugu su ti bili i blogeri Kizo i Andy te moja malenkost ja sam ti onaj pročelavi sa teškim kostima...a goredolje nas je posjetil prije starta...
Sad sam bacil oko i na njihove blogove - možda ih i prepoznam sljedeći put. Inače ih češće viđam na forumu na utrke.net (tam sam poznatiji kao Dimmy). A goredolje znam sa zg kros lige.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 08:40   #87
ma ja si bum lasi vužgal
iskilavim se pošteno preteći balonera 3:30
još g a na kraju sfiniširam
a niko me ne slika
drugi put bum pametniji
1. trčim strogo uz banDićnoga i držim ga za rukicu
2. trčim uz zgodnog komada(ko onaj senilec)
ili uz
3. Barbaru
__________________
Cijepljen živom vakcinom o vlastitom trošku. Molim HZZO povrat troškova vakcinacije,,,,,,,,,,
NEKsezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 08:47   #88
bsalopek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:49   #89
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
u krugu su ti bili i blogeri Kizo i Andy te moja malenkost ja sam ti onaj pročelavi sa teškim kostima...a goredolje nas je posjetil prije starta...bilo nas je dosta a vidim da su i neki novi trčali-dobro došli...čip je dobro staviti na žnirance...a da je meni taj broj,bil bi prvi
He, he....broj je rezerviran i za iducu godinu....
btw i ja sam upoznao (napokon) goredolje prije starta....
Kako god odlucio sam trcanju pristupiti malo ozbiljnije...u skopu iste odluke...
odlucio sam pristupiti klubu....i vjezbati po nekom "normalnom" planu i programu.
__________________
...poor Colonials, too. Belief in "Lords of Kobol" over the Emperor? Sounds like heretics.
Scott_Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:10   #90
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Nije mi uvjerljiva priča... Kao da sam pisao sastavak u osnovnoj školi za nastup na literarnom najtjecanju Lidrano.


Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Za kraj... čuvaj zdravlje, koke impresioniraj prije ili nakon treninga...
Za vrijeme treninga potrebno je održavati maksimalnu koncentraciju.
Ma jedan tip mi je zauzeo druge stange gdje sam dotad radio i gdje se moze provuc glava, pa sam zato dosao te cure. Dobro sumnjam da ce mi itko vjerovati

Sad pohvale za Barbaru, e htjedoh ti reci da pauza od tjedan dana nece prvise stetiti, jer si imala dovoljno duzine. Pa za Ripa, bogami rezultat ti uopce ne zvuci lose. Smotani i Sajo, e bas sam ostao zatecen kad sam vas upoznao. Onog treceg vise ni ne znam tko je bio Stvarno ste sirili oko sebe dobru vibru. Albatriosa niti sam vidio, a evo ni ne javlja se. Miljacka isto. Za neupucene Scott je osoba koja je istrcala 10 km za 37 minuta. Nama sam si da bih takav zapanjujuci podatak zaboravio. Znaci kad malo udje u formu sve ce nas sisati, bez obzira na duljinu staze. Sta Sajo posljednja utrka, pa sad ti tek najbolje bude islo. Inace vecina vjeovatno ne zna da je i Miles u Berlinu isao fino, za ispod 4 sata. Zemljanine, sto se tice srednjoskolaca to je bas samar i antipropaganda za utrku. Startaju i onda 200, 300 m vec na startu kolona hodaca. Bas mi je kvarilo ugodjaj. NEK se zna koji si ti da te nekom prilikom upoznas. Dolazis li na ligu i slicno? Goro, drzim ti palceve za oporavak.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 20:21   #91
Tko se ne javlja?! Redovno ja citam i pratim forum...kad budem imao nesto za reci javit cu se Treniram malo žešće ovih dana,danas sam odradio 10km, prvih 5 sam povukao brzo i odma mi se javila bol u koljenu,
Odlucio sam se uclaniti u AK u mom mjestu, trener je odusevljen,nema niti jednog dugoprugasa,sve sami srednjoskolci u klubu pa vjerujem da ce mi posvetit dovoljno vremena...Vec uviđam prednosti tog poteza jer me covjek forsira na zagrijavanje prije treninga te puno vjezbi za razgibavanje i istezanje sto prije nažalost nisam prakticirao...Nakon 2 dana vise manje kvalitetnog istezanja misici me lagano bole,vjerujem da je zato jer im je to nesto novo...
Uglavnom,idem u Ljubljanu...ako bude sve po planu idem na PB...
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 21:05   #92
Quote:
rip kaže: Pogledaj post
Sad sam bacil oko i na njihove blogove - možda ih i prepoznam sljedeći put. Inače ih češće viđam na forumu na utrke.net (tam sam poznatiji kao Dimmy). A goredolje znam sa zg kros lige.
Andy-a budeš prepoznal ali Kizu teže,on ti je stavil na blog sliku svojeg uhljebljenog saborskog zastupnika pod svoju
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 20:56   #93
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post


... Smotani i Sajo, e bas sam ostao zatecen kad sam vas upoznao. Onog treceg vise ni ne znam tko je bio Stvarno ste sirili oko sebe dobru vibru ...
Pozitivno ili negativno zatečen?
Ma to smo ti bili u frci zbog trke,pa smo se malo i forsirali.
Inače,onaj treći je bio Mićo,moj prijatelj iz Vžd,inače nije na forumu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 20:59   #94
Quote:
GoRo kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti sigurno spreman za polumaraton minimalno na 1,35 a to bi trebao biti maraton na 3,20. Tak govore proracuni a s obzirom da imas kilometre u nogama mislim da se u tvojem slucaju mogu uzeti kao tocni. Ak ja ovaj tjedan potrcim bez bolova (a sve cinim da bude tak:fizikalna terapija, vjezbe, masaza...) i odradim uspjesno za vikend malo duzi trening onda bu to i moj ciljani rezultat.
U svakom slucaju ja bih na tvom mjestu usmjeril snage prema tom rezultatu
Ne bi baš išlo.
Moj najbolji ovogodišnji rezultat na polumaratonu je 1:40,a prema računu to ispada oko 3:35 maraton.Uglavnom,tako ću i krenuti,pa kako bude...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:23   #95
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne bi baš išlo.
Moj najbolji ovogodišnji rezultat na polumaratonu je 1:40,a prema računu to ispada oko 3:35 maraton.Uglavnom,tako ću i krenuti,pa kako bude...
drz se .. samo koncentracija na prolaze i strpljenje (bar kod mene .. a na kraju: stisnut zube)
I da ... jedva cekam da goredolje pocne trcat dugoprugaske trke. Sa svojom malom kilazom, brzinom na kratkim stazama trebao bi ic sjajno.
Miles Naismith is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 07:13   #96
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne bi baš išlo.
Moj najbolji ovogodišnji rezultat na polumaratonu je 1:40,a prema računu to ispada oko 3:35 maraton.Uglavnom,tako ću i krenuti,pa kako bude...
Da nastavimo cijenjkanje ko na placu
Ti si 1,40 imal u VZ i to u punom treningu, samo 7 dana nakon duzinskog treninga od 38km (znam jer je to bilo onda kad sam ja otrcao svoju zadnju duzinu po kisi i mraku). Nakon toga si poboljsao i to poprilicno svoje najvrijeme na duatlonu, otcao si maraton u ZG ne istrosivsi se previse i imas jos 3 tjedna da se osvjezis i spremis za Ljubljanu. Sve to ukazuje da budes ti tog dana spreman barem za 1,37 na polumaratonu (evo malo sam ti ipak popustil ) a to bi trebalo biti 3,25 na maratonu.
Pa ako ti i jos malo popustim ...(kak sam ja dobar ) predlazem ti da ides tocno 5min/km i to ti je 3,31 a videl bus da budes zadnjih 5-6 km mogel jos i pojacati pa bu to na kraju 3,29 !!
GoRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:13   #97
Quote:
GoRo kaže: Pogledaj post
Da nastavimo cijenjkanje ko na placu
Ti si 1,40 imal u VZ i to u punom treningu, samo 7 dana nakon duzinskog treninga od 38km (znam jer je to bilo onda kad sam ja otrcao svoju zadnju duzinu po kisi i mraku). Nakon toga si poboljsao i to poprilicno svoje najvrijeme na duatlonu, otcao si maraton u ZG ne istrosivsi se previse i imas jos 3 tjedna da se osvjezis i spremis za Ljubljanu. Sve to ukazuje da budes ti tog dana spreman barem za 1,37 na polumaratonu (evo malo sam ti ipak popustil ) a to bi trebalo biti 3,25 na maratonu.
Pa ako ti i jos malo popustim ...(kak sam ja dobar ) predlazem ti da ides tocno 5min/km i to ti je 3,31 a videl bus da budes zadnjih 5-6 km mogel jos i pojacati pa bu to na kraju 3,29 !!
Lako je rec...treba otrcati! ako mu je PB 3:40 - velika je razlika 3:31,sam je rekao da nije JOS uspio ici 5min/km na maratonu...
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 12:55   #98
Eto opet problem!!!

U nadjelju istrčim savršeno,ponedjeljak sa malo razgibam bez trčanja,utorak 9km lagano...baš lagano bez ikakvog zamaranja,sve super,noge odmorne ko da nisam ni trčal u nedjelju...srijeda odmor i malo iztezanja...četvrtak???

Četvrtak...krenem 14km lagano,reko neču forsirati i sve super do8-9km...onda takva kriza da ne vjeruješ...totalni pad snage,noge prazne...jedva sam se dovukel doma za 1:05,27...s tim da ni nije loše vrijeme kak se loše osječam

E,to je taj problem...par dana mi je sve super,a onda jedan dan-KaTaStRoFa
Kakvi su to padovi forme???...ima ko sličnih iskustava???...
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 13:06   #99
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
Eto opet problem!!!

U nadjelju istrčim savršeno,ponedjeljak sa malo razgibam bez trčanja,utorak 9km lagano...baš lagano bez ikakvog zamaranja,sve super,noge odmorne ko da nisam ni trčal u nedjelju...srijeda odmor i malo iztezanja...četvrtak???

Četvrtak...krenem 14km lagano,reko neču forsirati i sve super do8-9km...onda takva kriza da ne vjeruješ...totalni pad snage,noge prazne...jedva sam se dovukel doma za 1:05,27...s tim da ni nije loše vrijeme kak se loše osječam

E,to je taj problem...par dana mi je sve super,a onda jedan dan-KaTaStRoFa
Kakvi su to padovi forme???...ima ko sličnih iskustava???...
A cuj,desava se,bit ce da to ovisi o xy faktora, od opcenite utreniranosti,kolicine treninga u odnosu na utreniranost,tempiranje treninga,prehrana,kolicina i kvaliteta odmora....Tijelo se nekad oporavi brze,nekad sporije,mislim da treba "slušat" svoje tijelo i sam odrediti kolicinu odmora koja nam je potrebna...Ne znam koliko je ovdje bilo govora o prehrani al mislim da bi nam mislici bili zahvalni na povremeno vecem unosu proteina.Ja osobno pijem whey proteine sa glukozom...sve to smiksam s vodom i popijem poslije treninga...
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 15:26   #100
moje laicko iskustvo, a prema onome sto sam procitala u lore of running je da se to zna dogoditi kada nema dovoljno ugljikohidrata u tijelu iz kojih tijelo crpi snagu..

ali ja sam samo amater...
bsalopek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.