Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 09:44   #81
Pozdrav svima,
01.11. putujemo u Zanzibar preko agencije. Sada su do nas dosle price kako je to opasno za tri cure. Da lokalci nisu prijateljski nastrojeni turistima, kako policija sudjeluje u kradjama dokumenata za koje kasnije traze po nekoliko stotina eura. Koliko istine ima u tome i treba li se bojati. Dio puta je vec placen, ali evo razmisljamo o odustajanju pa bi svaka inf bila dobrodosla. Hvala..
anabanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 10:46   #82
mene bi vise brinula oseka tacno u podne otprilke..
nesam bio ali kada vidim koliko im je ravna ta obala, imam osecaj da ce vam voda biti 1m dubine na 1km od obale...
mozda ovi sto su bili vise znaju...
http://tides.mobilegeographics.com/c...year/7156.html
japjapjap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:57   #83
I ja bi više brinuo zbog oseke. Ovisno kuda idete. Navodno na sjeveru ( kod Kendwe/Nungwi ) more vidite kroz cijeli dan odnosni nije takav utjecaj oseke.
Na istočnoj obali i ostatku ima perioda u danu kada more možete samo dalekozorom vidit koliko se povuče. Znači bitan je tajming odlaska na plažu.

Što se tiče kriminala i prijevara, normalnim ponašanjem ( čitaj nenošenjem skupih nakita,torbica... ) vjerujem da nećete imati problema....
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 22:54   #84
Ovo o čemu Poljak piše... I ne privlačite puno pozornosti, ne budite preglasne, ne napijajte se ako mislite navečer landrati otokom, ne oblačite se preizazovno i to je to. Nisam ih doživjela kao lopove i ovakve onakve. Možda će te nekad navlačiti za ruku kad žele nešto prodati, ali takvih ima svugdje po svijetu.
Svaki dan si organizirajte neki izlet u nekoj od agencija i uživajte, jer doista imate što vidjeti tamo.
I ponesite suzavce za svaki slučaj.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:56   #85
Hvala na savjetima
anabanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 22:29   #86
Naši planovi za put u Tanzaniju su i dalje aktualni, evo da podijelim sa zainteresiranima što smo do sada istražili i još jednom da zamolim ukoliko netko ima iskustva s ovakvim putovanjem da se javi. Iako još nismo odlučili točno da li će to putovanje biti ove ili sljedeće zime za sada planovi idu u smjeru da ćemo putovati u 2. mjesecu 2017. To bi trebao biti dobar datum za uspon na Kilimanjaro.

Glavni cilj putovanje je upravo sam uspon na Kilimanjaro. Istraživao sam dosta što piše po internetu, agencija ima milion, neke od njih sam i kontaktirao i dobio konkretne ponude. Da napomenem još jednom ono što sam već spomenuo, država je davno skužila da im je priroda i turizam koji ona privlači glavni prirodni resurs koji imaju te naknade koje traže za posjetu Kilimanjaru ili bilo kojem drugom nacionalnom parku nisu niske čak niti za naše "zapadne" standarde. Trenutni podivljali tečaj dolara za koji se vežu sve cijene u Tanzaniji putovanje u ovom trenutku čine još nepovoljnijim no što je tu je.

Za uspon na Kilimanjaro bismo odabrali Machame rutu, to je neka zlatna sredina u odnosu na trajanje, težinu i cijenu. Tripadvisor je prilično neupotrebljiv u potrazi za agencijom, sve Kilimanjaro teme više liče na oglasnik i reklamni pano nego na objektivan izvor informacija, na kraju od 100 reklamnih upisa članova sa 1 ili 2 reviewa dođe jedan od pravog putnika, dakle ništa od Tripadvisora. Od svih vodiča koje sam pronašao do sada moram izdvojiti ovaj: http://www.climbmountkilimanjaro.com/ Tu se može naći stvarno sve o usponu a ne stoji neka agencija iz njega. Kontaktirao sam ih i dobio detaljan odgovor s preporukama nekoliko agencija, evo nekih od njih:
http://www.ahsantetours.com/
http://www.goodearthtours.com/
http://www.pristinetrails.com/
http://www.gladysadventure.com/
http://climbkilimanjaro.co/
https://teamkilimanjaro.com/prices/

Sve imaju svoje prednosti i mane. Najniže cijene nudi http://climbkilimanjaro.co/cheap-kilimanjaro-climbs/ a čine se i kao najbolji izbor, 6-7 dnevni uspon Machame rutom je 1400-1500 dolara ovisno o broju članova grupe. Oni su članovi Team Kilimanjaro organizacije pa bi i njihovi sigurnosni i drugi standardi trebali biti jednaki.

Svakako ću kontaktirati i http://www.fairtravel.com/ koji je netko postao na prošloj stranici, čini mi se fer ono što nude no cijene im nisu javno objavljene kao niti većini drugih agencija.

Poslije (ili prije) Kilimanjara bi išli na 2 ili 3-dnevni safari. Nisam još puno ovo istraživao ali cijene su također paprene zbog gore već navedenih razloga. Voljeli bismo vidjeti Ngorongoro, možda i Tarangire ili Manyaru. Dobio sam neke ponude za safari tipa 200$ za 1-dnevni izlet u Ngorongoro (neisplativo jer predaleko, najviše vremena bi uzela vožnja) ili Tarangire ili Manyara 2-dnevni za 350$. Za komplet organizirano sve skupa tipa 7 dana Kilimanjero + 5 dana safari sam dobio ponude oko 2500$. Opet preskupo!

Nakon Kilija i Safarija bismo eventualno otišli još na 3-4 dana na Zanzibar. U ovo još nisam zalazio osim što vidim da ima avion Kilimanjarao >> Dar es Saalam s izvjesnim FastJet-om za samo 35$ ili s Precision Air-om za 57€ po smjeru. Da li je netko letio s njima? Iskustva? Ako ne avion onda bus koji ide 10-12 ili više sati što nam i nije baš neka sreća.

Pitanje je i da li se uopće zadržavati u Dar es Saalamu? Komentari uglavnom idu u smjeru da se tamo nema šta za vidjeti ali da pitam još jednom. Ako preskačemo Dar es Saalam i idemo direkt na Zanzibar onda su cijene po smjeru 100-tinjak eura s već spomenutim Precision Air-om.

Do Afrike bismo najvjerovatnije nekim open-jaw-om tipa s odlaskom u Nairobi a s povratkom iz Dar es Saalama ili još bolje sa Zanzibara. Nairobi bismo odabrali jer daje najbolje cijene u ovakvim kombinacijama a i Arusha je bliže nego iz Dar es Saalama, problem je što bi u tom slučaju morali platiti i vizu za Keniju 50$. Ove avio karte također još uvijek istražujem ali našao sam već nekoliko prilično pristojnih kombinacija.

Isprike na podužem postu. Možda će nekome biti od koristi pa dijelim sa vama. Isto tako se nadam da će netko podijeliti svoja iskustva ovdje. Svaki komentar je dobro došao. Uzdravlje!
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 08:36   #87
Zar nije malo kasno za kupovinu aviokarata za veljaču 2017?

Kakve cijene uspoijevate dobiti za tada?

Hvala za puno informacija, mogle bi i meni dobro doći.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:38   #88
Pa nije kasno, može se naći ponešto, sad nisu cijene neko ludilo ali je podnošljivo.
Meni bi najviše odgovaralo Venecija >> Nairobi + Dar es Saalam >> Venecija, ima za 409€ Turkish preko Istanbula.
Obična povratna Venecija >> Nairobi je oko 380€, BA preko Londona.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 11:57   #89
Aha, vidim, ti baš želiš posjetiti i Dar es Salaam i Nairobi pa se vozikati do i od Kilija? Ja sam, u stvari, misio na letove baš za aerodrom Kilimanjaro (u stvari Arusha/Moshi, ali se službeno zove Kilimanjaro iz razumljivih razloga). Za njega bih se iznenadio kad bi samo 2 mjeseca pred put bilo tako dobrih cijena, ali ne mogu tvrdit niti da ih nema.

BTW, 2 i pol kile doloresa za Kili + 5 dana safarija, meni, na žalost, djeluje relativno jeftino.

Ne kažem da je to malo novaca, ali, s obzirom na cijene kakve se daju vidjet....
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:25   #90
A nije ti to isti aerodrom. Arusha (ARK) je manji, trenutno se proširuje, nalazi se skoro pa u gradu. Kilimanjaro International Airport (JRO) je puno veći i važniji aerodrom, dalje od grada a bliže planini. Razmak između ta dva je oko 60km.

A za Kilimanjaro (JRO) ima povratna iz Venecije za 2.-3.mjesec za 450€, kombinacija KLM + Kenya Airways. Mi bismo išli u Dar es Saalam zbog Zanzibara, ne zbog samog Dara. Ukoliko odustanemo od Zanzibara onda bi vjerovatno uzeli kartu za Kilimanjaro.

2 i pol kile zelenih mi se čini puno jer ako bi uzeli samo Kili za 1400 i na to dodali još 2-3 dana safarija za 400-500 opet u konačnici izađe jeftinije nego ovakva kombinacija zajedno. Ali slažem se sa tobom, kada se gledaju cijene tamo niti 2500 ne izgleda tako puno. Ali za nas dvoje to je 5000$!!! Jbt kao da na Island idemo a ne u Afriku.

Vidio sam da ima agencija iz Beograda sa gotovim putovanjima, avion + Kilimanjaro + Safari, nekih 13-14 dana za 2500€ ili samo Kilimanjaro 10 dana sa avionom za 2250€. U ovom slučaju čak niti agencije ne izgledaju tako strašno kako sam navikao.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:58   #91
Da, znam ja koji je to aerodrom, Arushu i Moshi sam spomenuo jer je JRO nalazi fizički između njih, te zato jer mi se (bez Zanzibara) čini besmislenim vozikanje iz DES-a ili Nairobija.

Hebga, i sam kažeš da kad se uzme 2-3 dana safarija, većina ode na put tamo i nazad tako da usporedba cijene 5 dana safarija i 2-3 dana ne zvuči primjereno. To je ono na kaj sam mislio kad sam pohvalio tu cijenu.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 08:43   #92
Onda, gileg, ste kupili aviokarte? Idete u veljači?

OK, skužio sam, ne zanima vas sam aerodrom Kilimanjaro (JRO), ali KLM trenutačno (do 23.1) ima cijene povratnih letova za JRO iz Zagreba oko 550€ i to za datume sve tamo do lipnja ("polupreporučljivi" mjesec iz one tablice, ali zato mnogima lakši za dobit godišnji).

Meni osobno to izgleda bolje nego 400€ iz Venecije za Nairobi/DES.

EDIT:
Ima i ZG - DES 630€, ali to mi ne djeluje baš tako jako povoljno.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:15   #93
Nismo još kupili ništa, da jesmo pohvalio bih se već. Nisam to riješio na vrijeme a sad su me uhvatili ovi praznici pa samo điram okolo. Možda se nešto riješi u narednim danima no sad mi se već čini izglednijim da bi put mogao biti negdje u 8. mjesecu.

Već sam ti spominjao, meni Zagreb uopće nije neka opcija jer živim u sjevernoj Istri pa mi je Venecija bliža, brža, dostupnija...nego Zagreb. Da ne spominjem da je iz Venecije daleko veća ponuda letova i daleko bolje cijene. Iz Zagreba bih letio kada bi bila bolja cijena no to se još nije dogodilo.

Zanima nas JRO, dapače...koji aerodrom ćemo odabrati ovisi od rute koju bi uzeli. Ako bi išli samo na Kilimanjaro onda bi svakako uzeli JRO, Dar es Saalam je opcija samo ako idemo na Zanzibar. Pronalazio sam i JRO iz Venecije za nekih 450€ prije 20-tak dana, mislim da je to sada najizglednije ako uopće krenemo sljedeći mjesec.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:43   #94
Je, jesam malo zaboravio ovo za Veneciju, ali, napokon, upis mi je bio i za eventualne druge interesente.

Ja sam za ovu godinu manje-više "rasprodan" glede putovanja tog obima, eventualno nagodinu.

Inače bih uzeo ovih 550€ iz ZG, ispod toga, koliko sam pratio, ide vrlo rijetko. A jako ispod toga bi već bilo error fare, što znači da s tim ne treba računat. Samo se ugodno iznenadit ako se ikad dogodi.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:46   #95
Stigli juče sa Zanzibara.
Prputovah i vidjeh osta egzotike ali onakvu ljepotu ne možeš gledati.
Bili smo u 4 mjesta,14 dana ukupno,kad se slegnu malo utisci napišem izvještaj.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:06   #96
Još se nisu slegli utisci?
Ajd napiši koju pls
Cijene, izleti bla bla...znaš već
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:49   #97
E to, i mene zanimaju dojmovi.

Meni je tamo bio zakon odlazak na farmu zacina....
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:59   #98
Jel za 10./11. mjesec tam ok klima? Za valjanje po plaži i kupanje, šetnju i razgledavajne..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:56   #99
Obećavam ovih dana ću napisati.
Jbg, zaboravila.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:26   #100
U 11 mjesec je ok klima...tad sam ja bio na Zanzibaru 2 tjedna, i nije bio ni jedan oblačan dan.

Izleti nisu baš neki...taj spice farm i izlet u Stone town.

Mi smo to sami se organizirali sa nekim lokalcem na Paje beach, pa nas on vozao po cijelom otoku za 30-40 eur...u Stone town uzmete smještaj pri dolasku ili povratku na aerodrom, 2-3 dana i sve sami na miru obiđete. Nema se tu baš puno obilazit.
File is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.