Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2011., 08:48   #81
Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
a ne znam to za dermatologa jer nisam nikad ni išla, a nisam se ni raspitivala
ja tek sad zapravo počinjem sa vršenjem pregleda jer mi je dosadilo stalno čekati kad će me opet zateći svrbež ili oteklina.zadnje dvije godine napravila bi komplet gin. godišnji pregled kod privatnog doktora i sve bi bilo u najboljem redu od pape pa do color doplera.prošli tjedan sam išla u bolnicu kod ginekologa jer imam namjeru napraviti sve moguće briseve koji postoje a nemam baš novaca za sve te pretrage koje su kako čujem jako skupe, napravila sam opet papu i sve je ok a meni opet sve nateklo, sljedeći tjedan idem opet i tražit ću 4 ciljana brisa pa ćemo vidjeti.dermatolog mi je zadnji
hormone sam isto gledala i sve je ok.

znam kako se osjećaš iako je kod tebe puno izraženije nego kod mene, hvala bogu mene ne peče ništa stalno, samo ponekad osjetim lagano žarenje ugl nakon odnosa i naravno oteklina koja je kod mene uglavnom pokraj klitorisa, kao da me ubode komarac pa kad ono jako oteče.
kako sam astmatičar od druge godine života i na lijekovima sam otkad znam za sebe, hvala bogu sad to više nisu tako jaki i destruktivni ljekovi ali prije sam stalno uzimala nešto na bazi kortikosterioda i deksametazona, doktorica mi je rekla da mi je od toga potpuno uništena vaginalna flora i da zato stalno imam candidu pa sam pila kapsule za poboljšanje flore.
ali kako vrijeme odmiče nisam više sigurna da je u pitanju candida jer isto tako stalno imam žućkasti iscjedak koji nije tipičan za candidu.

baš kako ti kažeš ako pričaš o tome misle da dosađivaš a ako ne pričaš onda si automatski bolje.razumiti mogu samo oni koji su u sličnoj situaciji.
sretne smo barem što imamo strpljive dečke koji sve s nama strpljivo prolaze i trpe i čekaju da prođe,dokazuju ljubav
ugl jeli planiraš to uskoro ići god dermatologa?javi kako je to prošlo.
puno je lakše kad ovako imaš nekoga ko razumije pa makar preko neta

daaaa, puno je lakše kad te netko razumije. ovo je već neizdrživo ostalo. nadam se da će me sutra dermatolog primit pa javim...
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 20:26   #82
hey opet ja
napravila sam četiri ciljana brisa i također na aerobe i anaerobe i sve je ok, čekam još nalaze za klamidiju.
a mene i dalje svrbi, tu i tamo nateče nešto i naravno kada duže sjedim sa prekriženim nogama žari, te se pojavljuje žućkasti iscjedak koji ponekad ima neugodan miris
stvarno više ne znam. da li postoji još koja bakterija ili parazit koji bi imao slične simptome ili neka spolna bolest da napravim još koji test.ili sam osuđena na vulvodiniju?
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 13:18   #83
hej, ne znam stvarno što da ti kažem- i meni su samo radili papa testove, bris, vadili hormone, krv i urin, i to je to. bila kod dermatologa, on mi prosuo u glavu dijagnozu-vulvodinija. pitam ja što mi je to uzrokovalo, kaže da ne zna, pa s obzirom da se ne zna uzrok, onda da misli da to to. alijeka nema nego čekati. kad sam ginekologa za to pitala, rekao mi je da nema veze kako se to zove nego pokušat dokučit uzrok. a to je teško. iako ja sumnjam da su ovo meni napravile pilule. vjerovatno zbog dugotrajne uporabe pa mi je prelazak na druge tablete samo aktivirao bombu u tijelu. i ono što smo doktor i askužili je da meni uvijek bude gore čim počmem dole nešto mazati zato sa već mjesec dana ništa ne koristim, ne mažem i nadam se da će proći. i to što prije jer sam ja zrela za psihijatriju. pomake velike vidim, ne otiče više, splaslo crvenilo(ako i pocrveni jako blago je to, tako da ne znam da li mi je tako i inače) i ne peče stalno. problem mi je zasad ostao na sjedenju. ne mogu sjedit jer počme žariti,a zadnje dane primjetim da mi je malo lakše i to. kao bude neka nelagoda među nogama al ne jako ko prije. pokušavam misliti pozitivno. ja sam mislila da je to neprolazno i pala u takav bad, ali onda sam si rekla da je to očito jako dugotrajno ali će proći čim vidim pomake u odnosu na zadnjih 9 mjeseci. je da je to dug period al izdržat ću valjda nekako. padam u krize, ali shvatila sam da kad počmem crnjak razmišljati da mi bude gore i počme peči tako da očito i psiha igra veliku ulogu. ne mažem dole ništa, perem se običnom vodom, donji veš isključivo pamučni opran u dječjem prašku bez omekšivača, i pokušavam se smiriti.

ima nekog smisla da mi to prolazi čim vidim takve pomake, zar ne?

Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
hey opet ja
napravila sam četiri ciljana brisa i također na aerobe i anaerobe i sve je ok, čekam još nalaze za klamidiju.
a mene i dalje svrbi, tu i tamo nateče nešto i naravno kada duže sjedim sa prekriženim nogama žari, te se pojavljuje žućkasti iscjedak koji ponekad ima neugodan miris
stvarno više ne znam. da li postoji još koja bakterija ili parazit koji bi imao slične simptome ili neka spolna bolest da napravim još koji test.ili sam osuđena na vulvodiniju?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 13:24   #84
ako si čitala postove tako je i Betili napisala, a imala se simptome poput mijih i nju su kljukali koječime napamet, i čim je prestala koristito to prošlojoj je za par mjeseci. tako se duboko nadam da će i meni biti. poludit ću više stvarno mi je jako teško. nemogu hlače nositi, a i hulahopke nisu idealno rješenje, kad nekud odem gledam kako ću sjesti, ali moram misliti pozitivno samo što kako vrijeme odmiče ja sam sve nervoznija iako su mi smetnje puno lakše. kad se sjetim prije to je peklo ko kiselina na koži i dan i noć, i onda se s vremenom počelo prorjeđivati, pa bi tu i tamo baš peklo, ostatak vremena žarilo, i crvenilo se povuklo osim na jednom malom komadu ulaza u rodnicu. sad se napokon i od tamo pomaklo, nije nateknuto, smeta mi prvenstveno sjedenje, iscjedak se počeo vraćati,pa zato mislim da to nekako lagano ipak ide na bolje i daje nadu. Što ti misliš?



Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
hey opet ja
napravila sam četiri ciljana brisa i također na aerobe i anaerobe i sve je ok, čekam još nalaze za klamidiju.
a mene i dalje svrbi, tu i tamo nateče nešto i naravno kada duže sjedim sa prekriženim nogama žari, te se pojavljuje žućkasti iscjedak koji ponekad ima neugodan miris
stvarno više ne znam. da li postoji još koja bakterija ili parazit koji bi imao slične simptome ili neka spolna bolest da napravim još koji test.ili sam osuđena na vulvodiniju?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 01:02   #85
pa po ovome što kažeš definitivno ti je puno bolje i prolazi i sama si rekla najbolje je misliti pozitivno jer to je dugotrajno i jako neugodno ali kad tad prođe, tebi je očito već počelo prolaziti i svakim danom će sve manje biti toga.
psiha jako veliku ulogu igra to znam po sebi pa je najbolje ne misliti o tome i pustiti da sve ide svojim tokom i biti strpljiv.
užasno je teško koncentrirati se na bilo šta kad je tako nešto u pitanju ali definitvno treba naučiti proživjeti taj period s tim, ne da ono tebe kontrolira nego ti to.
kako to sve skupa jako utječe na moje normalno ponašanje a kako vidim i tvoje pokušaj s nekim tehnikama opuštanja ako već nisi,joga i meditacija jako pomažu pa čak i ples ovisi šta kome više paše.definitivno nešto da se oslobodiš negativne energije.ja sam postala jako panična i što se tiče drugih bolesti a sve radi toga.svaki dan imam osjećaj da sebi nađem neku novu dijagnozu i na kraju shvatim da je sve samo paranoja.čak mi se dogodio i napadaj panike koliko mi stresa i straha to sve skupa stvara tako da definitivno znam kako ti je.
ali sam odlučila da to neće upravljati mojim životom
ja isto perem se samo vodom ili nekim blagim gelom za intimne djelove, ne brijem se, nosim samo bijelo pamučno donje rublje oprano na 90°,izbjegavam traperice i ne koristim nikakve kreme i slično.
počela sam koristiti citrofit i ulje crnog kima koji pomažu i kod psihe i alergija i raznih bakterija i gljiva i podižu imunitet pa ćemo vidjeti kako će mi biti od toga.
koliko znam ti nemaš odnose ali smiju li se uopće odnosi imati ili je to individualno?ja ih nemam jer me uhvati strah da će mi nateći i ne znam ni ja i jednostavno se ne mogu opustiti ali kako sam rekla ne želim da me to sputava.moram se trgniti a ne žaliti samu sebe
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:36   #86
haj, ja primjetim da sam ja psihički sve gore jer mi ovo jako dugo traje i bezobzira što su sad smetnje neusporedivo manje, ja sam nervoznija, i zlo mi je što ne mogu sjesti kako hoću i zlo mi je kad ponekad i dok mirujem osjetim kao neku vrućinu dole. iako je to sad sve rjeđe. dok mirujem bude ok, sjedenje predstavlja ogroman problem. to stoji kad kažeš da ne smijemo dati da ovo zavlada našim životom samo što kod mene već je. ja uopće nisam stara ja, ja sam stalno tužno, nemam volje za ništa, samo bi plakala. kao da ne vidim nikakvu sreću oko sebe. jako sam tužna. dosta sam kila izgubila jer od nervoze ni jesti ne mogu, a ni ne spavam, vrtim to po glavi.

onda sam 2 dana psihički bolje, uhvatim neku energiju, pa onda opet padnem i tako u krug. ne izlazi mi se nikud. a što kad ne mogu ni sjesti. imam tako dobrog dečka, prolazi ovo uz mene, a ja reagiram nervozno na njega, baš nemam strpljenja. najradije bi u mišju rupu otišla i plakala dok mi ovo ne prođe.

a to za paranoju-o da, i ja sam sebi našla stotinu dijagnoza, a kako mi je valjda od svega ovog skupa i kosa dosta opala, ja sam sebi svašta našla. onda sam prestala kopat po internetu.

na tvom mjestu bi ja još pričekala taj nalaz na klamidiju, malo me buni što kažeš da ti iscjedak čudno miriši. kažu da od bakterije smrdi ali da je to neki jaki miris. a to što je žućkast- gle, to zavisi od osobe to osobe- nije problem ni ako je žućkast ponekad, i meni je znao takav biti ali nije imao miris.

ako ti svi nalazi na bakterije dođu uredni nema razloga z apaniku.

poslat ću ti privatnu poruku.
Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
pa po ovome što kažeš definitivno ti je puno bolje i prolazi i sama si rekla najbolje je misliti pozitivno jer to je dugotrajno i jako neugodno ali kad tad prođe, tebi je očito već počelo prolaziti i svakim danom će sve manje biti toga.
psiha jako veliku ulogu igra to znam po sebi pa je najbolje ne misliti o tome i pustiti da sve ide svojim tokom i biti strpljiv.
užasno je teško koncentrirati se na bilo šta kad je tako nešto u pitanju ali definitvno treba naučiti proživjeti taj period s tim, ne da ono tebe kontrolira nego ti to.
kako to sve skupa jako utječe na moje normalno ponašanje a kako vidim i tvoje pokušaj s nekim tehnikama opuštanja ako već nisi,joga i meditacija jako pomažu pa čak i ples ovisi šta kome više paše.definitivno nešto da se oslobodiš negativne energije.ja sam postala jako panična i što se tiče drugih bolesti a sve radi toga.svaki dan imam osjećaj da sebi nađem neku novu dijagnozu i na kraju shvatim da je sve samo paranoja.čak mi se dogodio i napadaj panike koliko mi stresa i straha to sve skupa stvara tako da definitivno znam kako ti je.
ali sam odlučila da to neće upravljati mojim životom
ja isto perem se samo vodom ili nekim blagim gelom za intimne djelove, ne brijem se, nosim samo bijelo pamučno donje rublje oprano na 90°,izbjegavam traperice i ne koristim nikakve kreme i slično.
počela sam koristiti citrofit i ulje crnog kima koji pomažu i kod psihe i alergija i raznih bakterija i gljiva i podižu imunitet pa ćemo vidjeti kako će mi biti od toga.
koliko znam ti nemaš odnose ali smiju li se uopće odnosi imati ili je to individualno?ja ih nemam jer me uhvati strah da će mi nateći i ne znam ni ja i jednostavno se ne mogu opustiti ali kako sam rekla ne želim da me to sputava.moram se trgniti a ne žaliti samu sebe
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:20   #87
Drage cure,

za sve vas kod kojih su eliminirane gljivice i bakterije kao mogući uzročnici problema, a imate osjećaj zategnutosti mišića i bol kod sjedenja, po svoj prilici postoji pomoć. Prije nego krenete na daljnje invazivne pretrage, a naročito prije razmišljanja o eventualnoj operaciji, pročitajte ovaj post do kraja.

Vaši bolovi/nelagoda su, najvjerojatnije, posljedica prezategnutih mišića zdjeličnog dna, što je stanje koje se, u ohrabrujuće velikom broju slučajeva, može liječiti fizikalnom terapijom. Nažalost, još uvijek je nedostupna u nas, naši ginekolozi/urolozi/proktolozi nikad čuli za unutarnju masažu i trigger točke, a specijalizirani fizioterapeuti ne postoje. Zato se vulvodinija kod nas još uvjiek smatra ne samo neizlječivim, nego i nelječivim stanjem. Međutim, nije tako i nade ima, a uz literaturu se dosta toga može učiniti i sam.

Sama patim od spazma i bolnih kvrga u svim mišićima od pupka do stopala, uključujući zdjelično dno, pa sam nakon godinu i pol dana uzaludnog traženja pomoći u Hrvatskoj i Italiji, dijagnozu i odgovore na bezbrojna pitanja uspjela dobiti u Americi (u dva tjedna odradila ono što je ovdje bilo nemoguće u godinu i kusur).

Kako nisam ni liječnik, a kamoli specijalizirani stručnjak za ovu problematiku, nisam kompetentna za predavanja i upute, ali sve one kojima engleski nije problem upućujem na dvije stranice:

http://www.pelvicpainhelpforwomen.com/

Knjiga A Headache in the Pelvis o kojoj ćete tu pročitati stiže s Amazona za desetak dana i prilično je korisna. Nije gotov priručnik za samotretman, ali uvelike može pomoći.

Drugo mjesto je http://www.vaginismus.com/. Ovdje možete kupiti vaginalne dilatore zajedno s knjigom i videom i dobit ćete prilično detaljne upute o tome kako se samo-tretirati i pokušati postići relaksaciju mišića potrebnu da bi se ublažila bol.

Obje preporuke dobila sam od specijaliziranog Women's Health terapeuta iz USA, žena se već petnaest godina bavi gotovo isključivo ovom problematikom i kaže da uz pravilnu terapiju uspjeh u pravilu nastupa, ali nikako odmah, nego kroz, ovisno o trajanju problema, minimalno 6 mjeseci.

Trenutno prevodim 2 članka o dijagnostici i rehabilitaciji skraćenog zdjeličnog dna, također američkih autora, pa ih kroz tjedan-dva na zahtjev mogu poslati na PM.

Sretno svima.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:18   #88
Draga Godiva, hvala ti

da te pitam-da li su te vježbe za vestibulitis tj. za ove robleme koje je Mini opisivala i ove cure što imaju bol prilikom spolnog odnosa ili se to odnosi i na ove moje smetnje? jer meni je zasad nakon 9 mjeseci prošla oteknutost, i prošlo je jako pečenje koje je bilo svaki dan bez obzira na sjedenj eili mirovanje, a sad se još jedino javlja nelagoda malo pri dnu ulaza u vaginu, točnije pri dnu lijeve i desne usne i tamo bude malo iziritirano pa kad sjedim bude kao da po rani trljam. zato ne znam da li su to vježbe za to ili se to odnosi više na ova grčenja mišića kod odnosa na primjer?
hvala na odgovoru


Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Drage cure,

za sve vas kod kojih su eliminirane gljivice i bakterije kao mogući uzročnici problema, a imate osjećaj zategnutosti mišića i bol kod sjedenja, po svoj prilici postoji pomoć. Prije nego krenete na daljnje invazivne pretrage, a naročito prije razmišljanja o eventualnoj operaciji, pročitajte ovaj post do kraja.

Vaši bolovi/nelagoda su, najvjerojatnije, posljedica prezategnutih mišića zdjeličnog dna, što je stanje koje se, u ohrabrujuće velikom broju slučajeva, može liječiti fizikalnom terapijom. Nažalost, još uvijek je nedostupna u nas, naši ginekolozi/urolozi/proktolozi nikad čuli za unutarnju masažu i trigger točke, a specijalizirani fizioterapeuti ne postoje. Zato se vulvodinija kod nas još uvjiek smatra ne samo neizlječivim, nego i nelječivim stanjem. Međutim, nije tako i nade ima, a uz literaturu se dosta toga može učiniti i sam.

Sama patim od spazma i bolnih kvrga u svim mišićima od pupka do stopala, uključujući zdjelično dno, pa sam nakon godinu i pol dana uzaludnog traženja pomoći u Hrvatskoj i Italiji, dijagnozu i odgovore na bezbrojna pitanja uspjela dobiti u Americi (u dva tjedna odradila ono što je ovdje bilo nemoguće u godinu i kusur).

Kako nisam ni liječnik, a kamoli specijalizirani stručnjak za ovu problematiku, nisam kompetentna za predavanja i upute, ali sve one kojima engleski nije problem upućujem na dvije stranice:

http://www.pelvicpainhelpforwomen.com/

Knjiga A Headache in the Pelvis o kojoj ćete tu pročitati stiže s Amazona za desetak dana i prilično je korisna. Nije gotov priručnik za samotretman, ali uvelike može pomoći.

Drugo mjesto je http://www.vaginismus.com/. Ovdje možete kupiti vaginalne dilatore zajedno s knjigom i videom i dobit ćete prilično detaljne upute o tome kako se samo-tretirati i pokušati postići relaksaciju mišića potrebnu da bi se ublažila bol.

Obje preporuke dobila sam od specijaliziranog Women's Health terapeuta iz USA, žena se već petnaest godina bavi gotovo isključivo ovom problematikom i kaže da uz pravilnu terapiju uspjeh u pravilu nastupa, ali nikako odmah, nego kroz, ovisno o trajanju problema, minimalno 6 mjeseci.

Trenutno prevodim 2 članka o dijagnostici i rehabilitaciji skraćenog zdjeličnog dna, također američkih autora, pa ih kroz tjedan-dva na zahtjev mogu poslati na PM.

Sretno svima.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:26   #89
Prvo, nema smisla da zbog bolnog sjedenja propuštaš sva druženja i ostalo što uključuje sjedenje. Ne znam kakav jastuk koristiš, ali mene je spasio gel+zračni jastuk koji ima Apollonia (u Zg su u Primorskoj). Nema u njihovom web shopu, ali možeš ih nazvati i pitati. Dođe 250 kn. S jedne strane imaš gel, a s druge ga napušeš koliko želiš, plus u sredini ima rupu. Skida pritisak sa svih kritičnih područja (kod mene ih na sjednoj površini ima jako puno). Možeš mu sašiti nekakvu neupadljivu navlaku, strpaš ga u ruksak i možeš mirno na kavicu.

Dalje: kopam, ali nikako da nađem koje je to vježbe Mini opisivala, daj citat ako nije problem. Doduše, bez obzira na to što je Mini pisala, teško je davati savjete ovako napamet, trebalo bi da te pregleda fizioterapeut stručan za probleme zdjeličnog dna, da utvrdi imaš li iznutra kvržice koje jako bole na dodir (i možda šalju bol na druga mjesta - to su trigger točke), da procijeni stanje okolne muskulature (trbušni zid, rotatori kukova, glutealni mišići, aduktori, stražnja loža, iliotibijalni trakt, paraspinalni mišići, itd.) i vidi postoje li i gdje postoje bolna zadebljanja, eventualni perinealni ožiljci i dijastaza rectus abdominisa, itd. Kod bolnih sindroma kao što je tvoj, čest je slučaj da sve to postoji i da tkiva najprije treba opustiti dubinskotkivnom i trigger point masažom i uz to raditi vježbe istezanja, a nikako jačanja mišića, jer su bolni i skraćeni mišići slabiji od atrofiranih mišića normalne duljine (za te se obično preporučuju poznate "Kegelove" vježbe, one koncentrične kontrakcije zdjeličnog dna) i ne smije ih se opteretiti vježbama snage prije nego se otpuste sve restrikcije tkiva i deaktiviraju trigger točke. Tako da, ako je Mini pisala o Kegelovim vježbama, nemoj ih raditi.

Bitno bi bilo znati kad i kako je tebi taj problem počeo, je li povezan uz neku manju ili veću fizičku traumu zdjelice, izrazito stresno razdoblje, određene lijekove koje uzimaš i sl. Sve to bi trebao znati ginekolog/urolog koji je, uz svoju specijalnost dobro upoznat s problemima koje izazivaju prekratki mišići zdjeličnog dna i terapijskim postupcima u rehabilitaciji takvih problema, a kod nas se u tim krugovima, koliko znam, o tome ne zna apsolutno ništa. Kada bi stvar funkcionirala, ginekolog bi te, ako sumnja na mišićni problem, uputio fizioterapeutu za žensko zdravlje koji bi ti napravio procjenu, terapiju i dao upute za self-care.

Ja se trudim, ono malo koliko mogu, (preko svoje fizioterapeutice za žensko zdravlje, koja je super i želi učiti o tretmanu ovih problema, i moje liječnice opće prakse) obavijestiti naše stručne krugove o problematici i guram im pod nos knjige i izvorne znanstvene radove o tome, pa možda nešto malo i uspijem. Velik je broj problema, i kod žena i kod muškaraca, koje uzrokuju poremećaji mišića zdjeličnog dna, i radi se o ogromnim fizičkim i psihičkim patnjama koje uzrokuju značajne probleme u obavljanju aktivnosti svakodnevnog života, remete normalne partnerske odnose, itd. a kod nas jedva da se zna i za tretman preopuštenih mišića normalne duljine (koji imaju za posljedicu inkontinenciju, ali ne i kroničnu bol), a kamoli za terapiju skraćenog zdjeličnog dna.

S obzirom da je sve to tako i da će sigurno proći dosta vremena do časa kada kompetentna fizioterapija za ovakve probleme postane dostupna kod nas, a tebi je pomoć potrebna odmah, moja preporuka je da ili odeš negdje izvan Hrvatske na pregled i povedeš sa sobom nekoga (npr. dečka) koga će terapeut educirati za masaže koje su tebi potrebne i tebi dati upute što da radiš (to bi bilo apsolutno najmudrije, ako si u mogućnosti), ili da naručiš knjigu A Headache in the Pelvis i vidiš poklapa li se ono što tamo piše s tvojim simptomima i možeš li si pomoći prema njihovim uputama.

Za početak, pokušaj staviti na bolno mjesto topli oblog (najbolje one gelove za toplo-hladnu terapiju, imaš ih u dućanima koji prodaju ortopedska pomagala) i lagano masiraj izvana, pa vidi pomaže li ti to išta. Ako ti paše toplo, to povećava šanse da imaš mišićni problem.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 07:02   #90
ej bok,evo mene opet malo
nakon dvogodišnjeg mučenja sa stalnim gljivičnim infekcijama,stalnim svrbežom,oteklinama i crvenilom, napokon mogu reći da se stanje popravilo.
šta sam napravila? počela nositi isključivo pamučno donje rublje, koristiti gel za tuširanje intimnih djelova,prestala se mazati sa svim mogućim kremama, smanjila nošenje traperica i najbitnije od svega prestala se nervirati oko toga i stalno gledati.sada napokon imam normalan seksualni život s dečkom koji je bio toliko strpljiv
još da napomem pila sam citrofit kapi mjesec dana po preporuci ginekologa i poboljšanje nakon toga.međutim kako je ekstrakt sjemenki grejpa a ja imam jako slab želudac s time sam si malo iziritirala želudac što mi je uz stres potaklo jaku kiselinu i upalu jednjaka tako da ga sad ne smijem uzimati.no čim prođe nastaljam samo u kapsulama da ne nadražujem sluznicu sebi više.
najbitnije od svega ti problemi su prestali biti zanimacija u životu i prestala sam kopati po internetu tražeći bezbroj načina za ublažavanje vulvodinije. samo sam jednostavno zaboravila na to,jedini problem koji je ostao je lagano,kratkotrajno,povremeno kad nosim traperive i sjednem prekriženih nogu žarenje stidnice.ali je se ne obazirem i odabiren način života koji meni paše
nadam se da i vama svima bolje
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:02   #91
Drage cure!

Nemate pojma koliko mi je drago što nisam jedina... Da ukratko opišem svoju priču: Mučim se sa ginekološkim problemima već godinu i pol. Od upale jajnika, gljivica do lažne dijagnoze HPV condiloma, do nečega što još ne znamo što je, a ja sam uvjerena da je vulvodinija. U zadnjih 6 mjeseci nema s čim se nisam mazala, trenutno sam na pruriced gelu, ali to me toliko peče da sad dok vam pišem jedva sjedim. Također imam jako strpljivog dečka, jer mi svih godinu i pol doktori zabranjuju odnose. Luda sam već totalno, bila sam i na antidepresivima jer su sumnjali na slične bolesti koje se također liječe tako zbog opuštanja mišića ali ja sam odbila to piti jer mi je to too much. Isto sam promjenila 4 ginekologa i 1 dermatologicu i uglavnom me svi čudno gledaju. Našla sam sad odličnog doktora s kojim sad isprobavam sve kreme, a rekao mi je ako želimo naći uzrok ovome mora mi raditi biopsiju, a toga me iskreno želi poštediti.

Chaverronni spomenula si kiselinu tj. refluks zbog kapi. Zanima me da li i inače patiš od tog problema sa želucem i jednjakom ili samo zbog kapi?? Ja bolujem od refluksa već 3 godine, pa me zanima povezanost svega toga.
serena 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:22   #92
Pozdrav curke, stare i nove!

evo da se javim sa par riječi-stanje kod mene ide na bolje ali naravno polako polako, idući mjesec će biti puna godina dana mučenja. nastojim psihički pozitivno misliti ali je to jako teško pa me na dane baš kriza uhvati, plačem, i ne vidim ničem smisla... počela sam imati i po 10 dana u komadu dobre dane-naravno pod uvjetom da na poslu sjedim na jastučiću koji ima rupu na sredini tako da mi ne dira"gospođicu" i brišem se nakon mokrenja mokrim blazinicama jer me mokraća jako peče i dalje. al računam kako će upravo to sjedenje i urin zaista najdulje trajati ako je do sluznice.

i onda se dese 2 dana kad počme žariti bez obzira i padnem u depru.i tako u krug.

moja doktorica opće med. uvjerena da su mi dugogoišnje pilule stvorile ovaj problem i rekla mi da se kanim dokotra više jer se boji svih krema s kojima me šopaju.. Neki dan sam bila u Zagrebu kod jedne profesorice-ginekologice (računam ima žena iskustav- em je profesorica na fakultetu em radi u većem centru)-dobila preporuku za nju- ovako mi je rekla- da su krive pilule koje sam počela sa 18 godina piti, nakon toga možda dvije godine pauze i onda 4 i pol godina u komadu, da je to puno, da se meni nije ni razvila sluznica kako treba i da me zato dole to smeta. šokirana ostala kad je vidila koje sve kreme i pusta čuda sam dole stavljala, da je to sve pogoršalo. i da se meni tek sad tijelo treba naviknuti na prirodne moje hormone a ne na umjetno izazvano. valjda se sluznica jako stanjila pa su živcani završeci blizu i zato na sve reagiram. rekla mi je da mogu mazati aloe vera kremu i dječje ulje, ali to ako hoću, možda bolje i ne, s obzirom da već 3 mjeseca ništa ne koristim. Tako da neću. pustiti da se samo, svojim tokom to obnovi. očito ide na bolje. pitala sam ju za vulvodiniju, kaže da nije to to, da to tako ne izgleda i da je meni problem sa sluznicom uništenom od tableta i da zato to sporo prolazi.

eto, cure moje, to je zadnje što imam za prijaviti

zato vam savjetujem, ako nemate gljivice ni bakterije, maknite sve te kreme, to sve samo grize.

e da, i moram piti puno tekućine da mi razrijedi urin pa da me manje peče.

duboko se nadam da ćemo se izvući iz ovoga jer meni kao i vama je već puna kapa svega.
Svaka od nas ima neki drugi uzrok a kao posljedice se manifestiraju smetnje koje odgovaraju vulvodiniji. ali kao što je meni moj gin rekao-to je opi simptoma a ne naziv za bolest. meni su očito tablete pošteni cirkus u tijelu nparavile. nadam se zapravo da su zaista one to naparvile i da će se s vrmenom to smiriti. također sam primjetila da me počme peckati čim se naživciram pa i na tome moram poraditi. a baš mi ova profesorica kaže kako se to sve polako oporavlja čim meni tek sad iz mjese aiz mjesec sluz dole počinje nalikovati mojoj prirodnoj, i to nakon 8 mjeseci što ne pijem tablete. prvo mi ej bila grozna suhoća nekoliko mjeseci i onda tek malo po malo, da bi sad tek to koliko toliko noramlnije bilo. znaju mi na dane male usne biti crvenkastije ali vjerujemda je i prirdno tako, ne znam, nikad se nisam prije dole gledala. anekad budu i zadebljane ali vjerujem da je to nekad i to faze ciklusa, što vi mislite?

uh, moram prestati ćiriti dole, sludi me to proučavanje
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:24   #93
Baš mi je drago što ti je bolje! Ja sam znala pustiti par mjeseci bez mazanja i ičega pa nikakvog pomaka, barem sam se gljivica riješila zauvijek (mislim do sljedećeg puta ). A reci mi MarMio jesi li ponovno počela imat normalne odnose s dečkom ili? Mi apstiniramo apsolutno...
serena 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 09:13   #94
Quote:
serena 21 kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago što ti je bolje! Ja sam znala pustiti par mjeseci bez mazanja i ičega pa nikakvog pomaka, barem sam se gljivica riješila zauvijek (mislim do sljedećeg puta ). A reci mi MarMio jesi li ponovno počela imat normalne odnose s dečkom ili? Mi apstiniramo apsolutno...
Hej serena,

nismo još počeliimati odnose (11 mjeseci već!) , jer je mene još strah. ali evo, napokon mu dopustim da me dole lagano mazi jer ni to nisam htjela kroz ovaj period- kad tako peče ili žari ni do tih stvari mi nije, pa nisam htjela ni riskirati da mi se i tim sluznica ošteti. mislim da ću pustiti još bar mjesec dana da vidim hoće li stanje još malo bolje biti pa da eventualno onda pokušamo. znaš čega me strah? da sad kad se očito ta moja lsuznica obnavlja polagano i stvara sve te izgubljene slojeve, stah me da sa odnosom nebi unazadila se. ova profesorica j erekla da si stavimo malo dječje ulja, da to trenje ublaži ali s obzirom da nemam namjeru imati odnose bez kondoma, to ulje mislim da ne ide skupa sa kondomom, mislim da može msanjiti djelotvornost.

sad sam par dana na godišnjem, a čim sam doma mi je bolje jer ne sjedim kao n aposlu. ali strah me idućeg tjedna kad se vratim raditi kako će biti...onda mi dole bude crvenije vjeroem od sjedenja. zato bi još malo sa odnosima pričekala. za sada se možemo malo maziti (jadan dečko, vlastitu curu nije taknuo dole skoro godinu dana?!), pa akoovako nastavi onda pomalo krenuti. ali ništa puno, za početak rijetke odnose pa vidjeti kako će biti.

mene sad trenutno buni zašto mi je zadnjih 5-6 dana dole kao lagano zadebljano (male usne). jel se i vama to događa?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:01   #95
opet ja!

imam dva pitanja:
1. da li i vas peče nakon mokrenja? sa mjehurom mi je sve ok, bila na ultrazvuku i par puta analizirala urin- ne peče prilikom mokrenja nego me baš urin peče na usnama dole pa se moram mokrom blazinicom obrisati.

2. da li si vi vidite razliku dole kad se pogledate( osim ako sam ja jedini freak koji se gleda dole) nakon što odmarate i nakon što ste sjedile na faksu, poslu itd?

nekako mi logika kaže i da kad je sve normalno dole, dakle dok nismo imale ove smetnje, da je to dole mjenjalo boju i zadebljanost, jer na kraju krajeva i lice nije uvijek iste boje a kamoli to dole. pa me zanima da li i vi to vidite.

i Serena, da li se i ti možda na pilulama? da ti one ne stvaraju možda problem, ovo ko meni? meni se to očito godinama skupljalo, uništavalo i stanjivalo sluznicu i dovelo do njene hiper osjetljivosti. i da li je i tebi na oko bilo kao i meni- pročitaj moje postove,, dosta detaljno sam pisala (ispričavam se svima na tome, ali znate i same da je bolje i tako nego pre šturo, pa da si eventualno pomognemo).

Da li te stalno peče bez obzira da li sjediš ili ležiš? meni je tako počelo, jako pečenje mjesecima, pa se pretvaralo u žarenje, a počenje povremeno, pa onda samo kad sjedim, iznimno i kad mirujem, tako nekako su tei faze išle. sad osjetim iziritiranost, ponekad vrućinu ali pazimda sjedim na jastuku i brišem se mokrim nakon mokrenja. doktorica kaže da je to zbog toga što mi je sluznica oštećena (iako to na oko normalno izgelda) pa da zato urin smeta. a ja još imam ph urina 5 ! normalan je od 5-9. meni je jako kisel, u granici normalne ali kisel.

živim za dan kad ću moći sjesti bez razmišljanja, obući hlače, i na wc ići bez da nosim blazinice i bočicu vode
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 10:10   #96
Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
ej bok,evo mene opet malo
nakon dvogodišnjeg mučenja sa stalnim gljivičnim infekcijama,stalnim svrbežom,oteklinama i crvenilom, napokon mogu reći da se stanje popravilo.
šta sam napravila? počela nositi isključivo pamučno donje rublje, koristiti gel za tuširanje intimnih djelova,prestala se mazati sa svim mogućim kremama, smanjila nošenje traperica i najbitnije od svega prestala se nervirati oko toga i stalno gledati.sada napokon imam normalan seksualni život s dečkom koji je bio toliko strpljiv
još da napomem pila sam citrofit kapi mjesec dana po preporuci ginekologa i poboljšanje nakon toga.međutim kako je ekstrakt sjemenki grejpa a ja imam jako slab želudac s time sam si malo iziritirala želudac što mi je uz stres potaklo jaku kiselinu i upalu jednjaka tako da ga sad ne smijem uzimati.no čim prođe nastaljam samo u kapsulama da ne nadražujem sluznicu sebi više.
najbitnije od svega ti problemi su prestali biti zanimacija u životu i prestala sam kopati po internetu tražeći bezbroj načina za ublažavanje vulvodinije. samo sam jednostavno zaboravila na to,jedini problem koji je ostao je lagano,kratkotrajno,povremeno kad nosim traperive i sjednem prekriženih nogu žarenje stidnice.ali je se ne obazirem i odabiren način života koji meni paše
nadam se da i vama svima bolje
draga Chaveroni,

drago mi je da ti je bolje!
pokušavam i ja sad polako sve manje to gledati i misliti pozitivno, malo više izlaziti, iako je to sve manje- znaš ono kuća posao, ali eto nada mi je veća da će proći pa odmah i pozitivnije razmišljam. ali to je moguće tek kad prođeš onu najgoru fazu svakodnevnog luđačkog pečenja. a ta faza jaaaaako traje. javljaj se
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 18:59   #97
MarMio,
u vrlo sličnoj poziciji smo. Samo ti si jako opterećena oko tog sjedenja. Mene ti peče na momente i užasno svrbi ono smiptomi gljivica a nemam ih. A užasno i konstantno pečenje mi je samo kad se mažem s nečim. Meni sve skupa traje godinu i pol, tako da ja već tolko dugo nemam odnose i isto ne dam dečku da me dira jer mi nije do toga zbog straha. Psihički sam prošla isto ko ti, lupanje srca noćima, panika, nespavanje i ne samo zbog ovog jer ja imam velikih problema i sa crijevima i želucem. Što se tiče zadebljanja i meni su usne malo natečene al već duže vrijeme i nisam primjetila razliku nakon sjedenja. Također, meni su ti i žlijezde oko klitorisa i oko rupe malo natečene i doktor ih svaki put dira, ali ne zabrinjava se time. MOkrenje mi zna bit veliki problem, ali radila sam urinokulturu 2 puta i uvijek sterilno. To vjerojatno peče zbog kiselosti. Prije sam se prala sa gelovima za intimu i lactogyn gelom al bolje mi je bez tog, pa sad samo s vodom. Najgore mi je bilo prije 2 tjedna jer me počelo pikati jako u klitorisu i malo je naoteko (tj. ona kapica iznad). To je trajalo 2 dana nisam mogla sjedit, spavat hodat to je tako probadalo i kad bi se oprala bilo bi mi nakratko bolje. Iscjedak je i meni jak, a doktor je rekao da mi se zbog te ''upale'' epitel u sluznici pojačano ljušti (a inače se uvijek ljušti i obnavlja al u normalnih količinama). Stalno nosim dnevni uložak jer samo mokra od tog iscjetka. Molim te prestani se gledati osim kad ne osjetiš neku veliku promjenu jer se samo nerviraš. Pilule sam ti ja pila prije 4 godine u dva navrata i to svega po dva- tri mjeseca. Najveći problem je nastao prije godinu dana kada mi je doktorica rekla da imam HPV condilome tj. bradavice i premazala ih s onom kiselinom kako se inače liječi (boli više nego išta u životu što sam probala). Došla poslije kod pravog doktora i on mi kaže da jesam luda to nisu condilomi već ostatak nekakve upale. Nakon tog premazivanja je stanje užasno. Dakle to je dio koji me najviše boli. To je na početku sluznice kad se otvore male usne. Da li itko to ima osim mene?!?
P.s. Mislim da bi naši dečki trebali otvoriti grupu podrške ''Cura mi ima vulvodoniju''. hahahah
serena 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 19:01   #98
E da zaboravila sam napisat da me najviše peče i svrbi nakon menstruacije!
serena 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:06   #99
da, to su sve slične a opet različite situacije. kod tebe je jak iscjedak a kod mene se još nije normlizirao. prije sam ga uvijek puno imala pa sam zato nosila dnevne uloške da bi mi se prošlog ljeta sa pojavom ovog sranja (oprosti, ne psujeminače ali nemam druge riječe za ovo opisati) došlo do jake suhoće i tek kad sam prestala s pilulama počeo se malopo malo vraćati nakon par mjeseci ali kao kapljica svakih deset dana. tek sad iz mjeseca u mjeec primjetim veću vlažnost. meni se očito tijelo naviklo na umjetne hormone i sad mu treba da se dovede u red. to mi je ta profesorica rekla da pogledam samo koliko mi treba organizmu da pojača tu sluz.

ako si pogledala moje postove mene je sjedenje počelo ubijati tek prije 4 mjeseca. dotad mi je svejedno bilo da li sjedim ili ležim, bila noć ili kad, to je stalno peklo. i onda odjednom skužim da kad ležim nema smetnji. nego samo iznimno. a sad sam počela primjećivati ovako dok sam na godišnjem da mi postaje sve lakše i sjdenje, zato se nadam da su to sve faze u oporavku. jer kad si usporedim stanje prije i sad, iz mjesec au mjesec vidim pomake, male ali ipak pomake. i sve veću vlažnost. ja sam sebi odmah posumljala da su mi pilule zeznule sluznicu ali ginekolozi sve nešto se čude, jedan mi je odmah rekao to su pilule, pa drugi isto a to posumljao, i evo sad ova profeorica potvdila. to su valjda rijetke nuspojave ali postoje.

problem je u tome što sad kad mi je daleko puno bolje čim imam lošiji dan ja padam u depresiju, plačem jer sam umorna od svega. al opet se tješim da mi je zaista sve bolje. a da li je to baš vulvodinija, ne znam, meni su ovi mojirekli da nije jer da to drugačije izgleda. a na kraju krajeva bitan je uzrok a ne kako se to zove.

meni je tou početku bilo krvav crveno-ulaz u rodnicu i male usne, i onako zadebljane, onda pomalo počeo ulaz svjetliti pa i usne, i popuštati zadebljanje. najdulje je trajalo zadebljanje pri dnu ulaza u vaginu, ono prošlo tek prije 2 mjeseca i tamo sam najdulje pečenje osjećala. e sad se zaista nadam da će i od tamo osjetljivost proći.

usne su mi na dane malo kao "bublaste" ali ne peče me ništa, pa ne znam da li je to povezano i sa ciklusom. sad primjetim prozirnu sluz ko bjelanjak, pa pretpostavljam d ami je ovulacija pa da s tim nema kakve veze, neznam. a s obzirom da sam ja godinama na pilulama bila, ja tek sad učim kakav mi je prirodni ciklus, i sve te promjene. možda je nama i prije tako bilo ali tko je obraćao pozornost kad ništa nije bolilo, računao si da je to normalno.

zato baš i akžem, zajedničko nam je što peče, a opet razlika ima- tebi jaka sluz meni suhoća koja tek sad nestaje tj. vraća se vlažnost. a kako jei vlažnost veća meni je bolje.

mogu ti na privatnuu poruku napista kod koje prof sam bila ako želiš i ti eventualno poći.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:12   #100
kako misliš "na početku sluznice kad se otvore male usne"? i recimo ja ti ne mogu nositi denven uloške jer mi je sluznica malih usana tako osjetljiva da imam osjećaj da će ih uložak raskrvariti. ko da je uložak brusni papir. a kad mengu imam koristim pamučne lola uloške jer su mi najmekši.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.