Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2008., 15:34   #21
Drage moje nevjerojatno na što su sve naši ljudi spremni. Samo krediti, krediti. Pa zar je vama normalno dizati kredit za porod djeteta, za najprirodniji i najsvetiji čin u životu. Zar mislite da ako platite ne može nešto poći po zlu, da će vas manje boljeti jer će vas doktor držati za ruku ? Trudnoća i porod je najprirodniji čin u životu svake žene, bar bi trebao biti. Danas mlade mame užasno kompliciraju oko svoje trudnoće i poroda. Pa niste bolesne ako ste trudne.
Dva puta sam rodila ,imam dvije velike kćeri, žive ,zdrave, pametne i odgajam ih tako da jednog dana trudnoću shvate kao blagoslov.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 18:53   #22
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Drage moje nevjerojatno na što su sve naši ljudi spremni. Samo krediti, krediti. Pa zar je vama normalno dizati kredit za porod djeteta, za najprirodniji i najsvetiji čin u životu. Zar mislite da ako platite ne može nešto poći po zlu, da će vas manje boljeti jer će vas doktor držati za ruku ? Trudnoća i porod je najprirodniji čin u životu svake žene, bar bi trebao biti. Danas mlade mame užasno kompliciraju oko svoje trudnoće i poroda. Pa niste bolesne ako ste trudne.
Dva puta sam rodila ,imam dvije velike kćeri, žive ,zdrave, pametne i odgajam ih tako da jednog dana trudnoću shvate kao blagoslov.
sve što si ti sada rekla sam rekla i ja.ne znam zašto spominješ blagoslov trudnoće posebno jer to ovdje uopće nije tema... nitko ovdje ne dvoji oko toga da je trudnoća blagoslov i da ne želimo djecu..zato i jesmo na ovoj temi kako bi maksimalno zaštitili zdravlje svoje djece.. nije meni jedini benefit privatnih klinika da se meni netko posveti(za to me je najmanje briga), ja sam navela neke druge puno važnije razloge. niti ja tvrdim da trudnoća i porod nisu najnormalnije i najprirodnije stvari(to nije upitno).. mogu ti i ja navesti svoju mater koja je mog brata rodila u kući bez babica i ikoga i sve je prošlo u najboljem redu, zatim ti navesti ružicu, milku, smiljanu koje su rodile njih desetoro bez doktora i isto sve u redu..ali ti mogu navesti i neke koje nisu imale te sreće i koje su rodile djecu sa deformacijama za koje je utvrđeno da su nastale liječničkom pogreškom i nemarom. to što si ti imala sreće je super i drago mi je zbog tebe no ima ih dosta koje nisu bile te sreće. a ja se za svoje dijete ne mogu oslanjati samo na sreću i savjest naših doktora i babica jer im ne vjerujem. imam i razloga za to. ponekad mi se čini da bi mi bilo bolje roditi doma nego u bolnici
ti si dala svoje subjektivno mišljenje, no to nije realna preslika stanja u rađaonicama i bolnicama.
tužno je samo što moraš nekome dati 3 plaće da bude uz tebe maksimalno pri porodu i da se maksimalno posveti tebi i djetetu. ja generalno zapravo ne govorim- hura privatne klikinike nego dolje državne bolnice(prozivam liječnike i loše uvjete)
kada bi svi liječnici radili odgovorno svoj posao ovakve stvari ne bi bile niti potrebne.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 20:14   #23
Žalosno je što ljudi misle da će im novac donijeti nekakvu sigurnost. Zar ti misliš da privatni liječnici ne griješe, samo možda na drugačiji način pristupaju pacijentu. Za dotičnog doktora znam da nije baš sve trudnoće doveo na najbolji mogući način do kraja. I stvarno je tužno što nekome moraš dati 3 i više plaća da bi ti se posvetio a ni to nije garancija da će sve biti u redu. i liječnici su samo ljudi bili oni "državni" ili "privatni" i kao svi griješe.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 20:36   #24
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Žalosno je što ljudi misle da će im novac donijeti nekakvu sigurnost. Zar ti misliš da privatni liječnici ne griješe, samo možda na drugačiji način pristupaju pacijentu. Za dotičnog doktora znam da nije baš sve trudnoće doveo na najbolji mogući način do kraja. I stvarno je tužno što nekome moraš dati 3 i više plaća da bi ti se posvetio a ni to nije garancija da će sve biti u redu. i liječnici su samo ljudi bili oni "državni" ili "privatni" i kao svi griješe.
ma slažem se ja s tobom u vezi toga da novac nije garancija za ništa. nije to upitno uopće. ali činjenica jest da se u toj klinici liječnici sa većom pažnjom posvećuju trudnicama i njihovim bebama. tužno je to,ali je tako ..isto kao i u svim drugim segmentima zdravstva. meni moj zubar privatnik liječi zube 100 puta bolje od zubarke koju sam imala u djetinjstvu..i ne kažem da svi liječnici koji uzimaju novac(privatnici) rade svoj posao dobro i bolje od svakog koji je u sklopu hzzo-a.
ja sam mišljenja da je svaki liječnik dobar dok se ne pokaže- dokaže suprotno. u mnogim bolnicama sam čula stravične priče, neke imaju svoje naslovnice u tiskovinama-" za smrt bebe koju je skrivio liječnik wy bolnica treba isplatiti iznos xy..", isto tako imam prijateljice koje su rodile u bolnicama i imaju dobra iskustva.
stvar je u tome da za tu kliniku i njegovo osoblje još nisam čula prigovore,ali kada oni počnu stizati ja ću i njih uzeti u obzir i promijenit ću svoje mišljenje o tome kako je to novac koji vrijedi ostaviti tamo.
možda ću ja kada budem trudna biti oduševljena svoji ginekologom i neću ga htjeti mijenjati za nikakvog podobnika i njemu slične..možda će se stvari odvijati nekako pozitivno da me uopće neće biti strah roditi u bilo kojoj bolnici. ja se inače poroda uopće ne bojim i ne mislim da će mi neki podobnik(bilo tko) držanjem za ruku umanjiti moju bol..ne može nitko roditi umjesto mene dijete i proći te bolove i ne postoji bezbolan porod..sve ja to prihvaćam.
ja sam čak jedno vrijeme razmišljala da bi mogla roditi sama kod kuće.ali sam se sjetila da bi se, ne daj bože nešto moglo i zakomplicirati i da je ipak bolje biti u bolnici
ja se samo oslanjam na čistu statistiku koja ima evidentirano koliko postotak oštećenja na bebama je nastao upravo pri porodu liječničkom pogreškom. i onda opet matematika- u većem postotku liječnici griješe kada nisu motivirani(čitaj- plaćeni za to)..
znači, ja samo želim utjecati na onaj dio na koji mogu,a one druge neizbježne stvari koje se mogu/moraju dogoditi ionako nisu u mojoj kontroli.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 01:06   #25
Pozdrav svima.

Eto, ja nikada nisam rađala, ali da se mislim u to upuštati, svakako bih išla kod Podobnika na carski, pa koliko koštalo da koštalo.
Mogu vam ispričati iskustvo svoje sestre, koja je doktoru isto tako dala mitologije oko soma eura.

Dobila je za uzvrat to da joj je dripom izazvao trudove na pregledu 2 tjedna prije roka (došla u bolnicu na pregled, ni na kraj pameti joj nije bilo da će taj dan roditi).
Tražila je epiduralnu, koju nije dobila, jer nije bilo anesteziologa (što bi bilo da je došlo do komplikacija i da je morala na hitan carski? Gdje bi onda našli anesteziologa?).
Taj doktor ju je šivao i zašio ju tako da se njezin ginekolog kasnije križao. Bilo bi bolje da je to obavila sestra.
Sve u svemu - prestrašno!
A da vam ne govorim o tome kako je rađati kada te odjednom spopadnu trudovi najjačeg intenziteta (to vjerojatno puno bolje znaju žene koje su rodile).
On joj je dao drip (ili što već) i njoj su odmah krenuli trudovi bez ikakvog razmaka - jedan za drugim.

Ja nisam nikakva bogatašica, ali imala sam nekih zdravstvenih problema i naprosto sam bila skoro pa primorana rješavati ih privatno.
Prvi slučaj je bio kada sam napipala kvržicu na dojci.
Na običan ultrazvuk sam trebala čekati 2 tjedna, a na punkciju mjesec dana.
Čovječe, pa crkneš do tada ako je nešto ozbiljno.
Normalno da sam si to platila privatno, jer bih izludjela od brige dok kod ovih dođem na red.

Kod svog socijalnog ginekologa jednostavno nikako doći na red.
Naruče me ujutro, a ja do kraja radnog vremena ne dođem na red.

Glavno da deru za zdravstveno osiguranje i moraš ga plaćati, a ako išta želiš obaviti bez drame, otići ćeš privatniku.
Žalostno, ali izgleda da je tako.

Lara, samo bih te htjela pitati, budući da moja sestra iduće dijete planira roditi kod Podobnika - tih 24 000 kn za carski uključuje samo carski ili kompletno vođenje trudnoće?
Ako želiš da ti oni vode trudnoću, svaki pregled plaćaš po 400 kn ili ima neka cifra koja obuhvaća sve - i vođenje trudnoće i porod?

Zadnje uređivanje Hobby : 26.12.2008. at 01:20.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 11:18   #26
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
vjerujem,i kazem svaka cast ko si moze priustit,da ja mogu i ja bih.i ja sam prosla pred tocno godinu dana,bas u ovo vrijeme lani kalvariju,ako mogu to tako nazvat,spontani,kiretazu....pa mi je muka od svega kako cujem da i na zivo kiretiraju zene,i ne ociste ih dobro pa nanovo,ma grozno,vazno je nekom pouzdanom doci u ruke a ako ne onda jadan ti.nisam iz zagreba pa ne znam bas puno o klinici podobnik,ono sta znam,znam iz novina,foruma,...ako si prosla svasta nije ni cudo da zelis bit kod nekog pouzdanog,znam kako ti je.
ja sam isto prošla spontani, dijelom na SD, i hvala Bogu dijelom kod Podobnika. da ne detaljiziram previše, na SD mi je bilo koma iz više razloga: neljudski odnos nekog mladog specijalizanta prema meni u momentu kad me hitna dovezla i ja krvarim u bolovima, 1 (1!!!) UZV i potom uputa da ležim u bolnici par dana pa ćemo vidjet.. sutra uputa da idem doma (bez UZVa, uz krvarenje) i vratim se za 2 tjedna (!!!???). tamo bi mi radili klasičnu kiretažu bez obzira što sam već imala operaciju na maternici, i uz rizik da dodatno oštete već oštećenu sluznicu..
nakon 3 dana agonije doma, otišla sam podobniku. odmah su me stavili na UZV i zaključili da nije dobro, srce više ne kuca. bili su vrlo stručni (i on i Dr Gebauer), ali istodobno suosjećajni i puni razumijevanja.. tamo su mi napravili DVA odn, dilataciju i vakuum aspiraciju upravo zbog prethodne operacije. ono kako sam ih tada doživjela nema veze ni sa super čistom kupaonom, ni sa plazmom ni sa netom u sobi i sličnim trivijalama. njihov odnos prema meni bio je presudan da nastavim tamo ići. i znam da je taj odnos plaćen i to dosta, ali plaća se i puno drugoga, a ovo su momenti koji su meni jako bitni.
još samo nešto - trudnoća i dolazak bebe na svijet jesu nešto predivno i prirodno, nešto u čemu treba uživati svakim trenom. ali kod nekih žena to ne ide baš glatko, imaju problema, trebaju se liječiti itd itd.. tako da ne mislim da pravim studiju od zatrudnjivanja kako bi rekli neki, jer kod mene ostati trudna i jest studija, a iznijeti trudnoću je druga.. koliko god to bila prirodna prekrasna stvar, neke od nas su prinuđene potražiti pomoć koja im se čini najbolja, a onda tu pomoć često dodatno platiti..
nadam se da nisam previše oduljila i sve najbolje za Božić svima.
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 00:20   #27
Angry

Ja sam čula da kod Podobnika rađaju sve poznate "face" i to da se odmah sa carskim rezom obavlja liposukcija te te ženske tako ostavljaju dojam da trudnoća na njima nije ostavila ni traga, dok mi ostale, koje si takve poliklinike ne možemo priuštit molimo Boga da sve bude ok. Tako je to...ak imaš para, imaš i tretman, a ti, sirotinjo, ko te....
vally is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 07:22   #28
Quote:
vally kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da kod Podobnika rađaju sve poznate "face" i to da se odmah sa carskim rezom obavlja liposukcija te te ženske tako ostavljaju dojam da trudnoća na njima nije ostavila ni traga, dok mi ostale, koje si takve poliklinike ne možemo priuštit molimo Boga da sve bude ok. Tako je to...ak imaš para, imaš i tretman, a ti, sirotinjo, ko te....
to su ti mogle ispričati samo ljubomorne i jalne osobe koje to ne znaju iz prve ruke nego su vidile kravićku i bebićku (koje su i ovako mršave) kako izlaze iz rodilišta i izgledaju relativno isto kao i kad nisu bile trudne.. da pa? i prije su bile jako mršave tako da to nije ništa čudno..
osim toga, liječnik koji je postigao toliki kredibilitet kod većine žena koje idu kod njega, ne bi riskirao svoj rad i ime rađenjem liposukcije simultano s carskim.. ma baš glupost. nemoj svakome vjerovat..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 07:31   #29
Quote:
vally kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da kod Podobnika rađaju sve poznate "face" i to da se odmah sa carskim rezom obavlja liposukcija te te ženske tako ostavljaju dojam da trudnoća na njima nije ostavila ni traga, dok mi ostale, koje si takve poliklinike ne možemo priuštit molimo Boga da sve bude ok. Tako je to...ak imaš para, imaš i tretman, a ti, sirotinjo, ko te....
iskreno draga moja, ja sam tamo 4 puta dosada bila i sve oko mene su bili noramlni ljudi....
Čak štoviše skromni ljudi...
Moj auto je bio jedan od boljih na tom voznom parku (A ne vozim ništa specijalno vjeruj mi)

Ja mislim da su ti to rekli ljudi koji zaista nemaju pojma o čem pričaju te koji nisu tamo ni bili.

Može biti da dođu i bogataši i face..a svugdje oni idu pa zašto ne bi i kod njega?? ali ja mislim da njemu dođu ljudi koji imaju jako loša iskustva iz državnih bolnica.....

To je prioritet, te ljudi koji žele da im se netko medicinski posveti (jer on to radi).

On zove na telefon svoje pacijentice i pita ih kako ste, imate li iscejedak, boli li vas što?

E to je to što fali našim doktorima po državnim službama..malo empatije, ljudskosti, i pristupa Uz stručnost dakako).
Nije on sam tamo..on ima 7 ili 8 doktora (suradnika) pokupio je sve više manje iz ZAjčeva bolnice, anesteziologa, kirurga, pedijatra.... to je cijeli timljudi...

Niej to obična ginekološka ambulanta.. i najnormalnije je da taj pogon treba platiti..

Na temi koja je nekada pričala o tome, cure koje su išle roditi uvjek su govorile nije mi žao niti jedne kune....

postaje mi jasno na što su mislile
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 12:50   #30
Quote:
vally kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da kod Podobnika rađaju sve poznate "face" i to da se odmah sa carskim rezom obavlja liposukcija te te ženske tako ostavljaju dojam da trudnoća na njima nije ostavila ni traga, dok mi ostale, koje si takve poliklinike ne možemo priuštit molimo Boga da sve bude ok. Tako je to...ak imaš para, imaš i tretman, a ti, sirotinjo, ko te....

oh, Bože!. nemoj mi samo reći da si povjerovala u to?
pod broj 1. znaš li ti uopće što je liposukcija?znaš li tko ju obavlja?, koji je postupak i cijena istog? da znaš, ne bi bubala ovakve pizdarije..
trudnoća na mnogima ne ostavlja puno traga u smislu da im ne trebaju nikakve liposukcije, nisu to samo zvijezde poput victorije beckam, ako se u trudnoći udebljaš 10-15 kila sve ti to jako brzo ode dolje..
jesu ti možda provalili i da im sise operiraju? nemoj se dat zavarat, veće sise imaju zbog mlijeka koje im se nakupilo u trudnoći ¸zbog dojenja.
jedna moja frendica je bila tamo na porodu i gle čuda, i dalje je bucmasta..nikakva liposukcija.

Zadnje uređivanje jagodica_bobica : 28.12.2008. at 12:55.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 13:58   #31
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
jedna moja frendica je bila tamo na porodu i gle čuda, i dalje je bucmasta..nikakva liposukcija.
i što frendica kaže za uslugu, za odnos, za sam porod ajd molim te pitaj ju pa napiši
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:25   #32
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i što frendica kaže za uslugu, za odnos, za sam porod ajd molim te pitaj ju pa napiši
pitat ću je još.. prije jedno 2 mjeseca je rodila, nisam baš propitkivala detalje oko samog poroda i svega,ali znam da je bila jako zadovoljna sa svime tamo i rekla kako joj nije žao novca koji je tamo ostavila.znam da su joj roditelji to platili jer joj je majka dugo bila zdravstveni djelatnik pa ionako zna kakva je situacija po bolnicama i najviše je baš uzela u obzir mogućnost nekih oštećenja pri samom porodu..dok ona sama nije mislila odlaziti u te privatne klinike..ali eto, kaže da će i drugi puta(ako bude imala još djece) ići sigurno tamo.
pitat ću još detaljinije kada dođem do nje pa napišem tu..
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:37   #33
super jagodice..

samo ti nju pitaj pa prenesi tu iskustvo...

jer zanima nas sve ašpsolutno sve od pregleda do poroda...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 22:12   #34
između ostalog....zašto će danas sutra ova cura zamrziti državne bolnice....

http://www.vecernji.hr/newsroom/news...08401/index.do
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 22:52   #35
lara, evo da ti kažem još par riječi o iskustvima ove cure koja je rodila kod podobnika.
ona ti nije kod njega vodila cijelu trudnoću, mislim da došla samo mjesec dana prije poroda i tamo je obavila sam porod. to ti je njoj sve mama platila pa ne zna točan iznos,ali je ispalo oko 19 000 kn. 14(ili 15) je dala za porod jer je rodila prirodnim putem.. iako je beba bila užasno velika i možda bi netko i preporučio carski u tom slučaju njoj su objašnjavali da bi joj bilo ipak bolje da rodi prirodnim putem i da neće biti tako strašno.. tako je i bilo.
ona je zaista oduševljena s tim sestrama i babicama i cijelim osobljem..kaže da se uopće nije dugo porađala, da su joj radili nekakve masaže da što bezbolnije(bolje reći manje bolno to prođe i obavili su na kraju porod bez ijednog reza usprkos tako velikoj bebi. kaže da je prošlo odlično i već je sljedeći dan bila na nogama kao da ništa nije bilo.
bio je s njom i muž u apartmanu pa su plaćali po danu još oko 1,500kn ..a bili su 3 dana tamo+ još epiduralna 1,500kn
hrana je kaže vrhunska, imaju nekog super kuhara pa si ti naručiš i izabereš što želiš jesti, liječnik je stalno uz bebu i nauče te svemu što trebaš znati u vezi njege djeteta i svega ostalog.. sve u svemu, ona je zaista prezadovojna uslugom.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:06   #36
Quote:
vally kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da kod Podobnika rađaju sve poznate "face" i to da se odmah sa carskim rezom obavlja liposukcija te te ženske tako ostavljaju dojam da trudnoća na njima nije ostavila ni traga, dok mi ostale, koje si takve poliklinike ne možemo priuštit molimo Boga da sve bude ok. Tako je to...ak imaš para, imaš i tretman, a ti, sirotinjo, ko te....
ma da. a osim liposukcije im i kapke malo zategne i usnice napumpa i bebicu malo poljepša, ako recimo ima klempave uši ili sl.

i ne rađaju sve poznate face tamo - lejla šehović je rodila na SD, todorićka u petrovoj itd. itd. ne čitam gloriju osim kod frizera pa ne znam baš puno o našem "jet setu".

ja isto vodim trudnoću od 30.-og tjedna u pol. podobnik, kod dr. zmijanac i preprezadovoljna sam!

prvi pregled - sat vremena kod dr. sa UZV, odgovori na milijun mojih pitanja, iz raznih domena, i glupih i pametnih, nakon toga obilazak rađaone od sat vremena sa objašnjenima gl. primalje, gl. sestre i med. sestre - i sve to za 500 kn sa računom!

mene je to toliko smirilo, ja sam bila druga žena prije i poslije pregleda.

drugi pregled - CTG pola sata, pregled sat vremena sa UZV i mojim pitanjima - isto 500 kn.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:10   #37
evo meeeeeeeee

veliki smo 12 cm i mašemo rukama i nogama i vidjela sam...bebica skače bungie jump u mom trbuhu.... kako je to ptredivan pogled

i cura je 100%. Eto u 10+2 se vidjelo i danas 100% potvrdilo.... tata je presretan jer će dobiti svoju princezu

Što je najbitnije zdrava je i sve je u najboljem redu zasada i ja bih da tako i ostane

Bitno da je zdravo i živo i to je najbitnije....

Nakon iskustva kakvog imam samo da sve prođe ok..

Eto što je dobra UZV dijagnostika i razgovor od sat i pol uz UZV pregled...

Majke mi pridružujem se onim curama koje su samo i uvjek govorile nije mi žao niti jedne jedincate kune.. i nije... taj čovjek to zaslužuje

Ako si koja trudnica ne može priuštiti vođenje trudnoće tamo ja savjetujem UZV pregled u 20 tjadnu i 32 (oni najbitniji UZV preglčedi)... jer zaista ima aparaturu i posveti se pacijentici.

Pusa od Lare i male Lare
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 04:20   #38
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Moje iskustvo je drugačije. Nakon poroda u državnoj bolnici, nakon mitologije babici od 600 USD da me dođe uopće vidjeti jer su me ostavile da se sama porađam... i mitologije doktoru oko 1000 USD...shvatila sma ovako onako opet plaćaš...
pa sta je to bilo? znam sto ti se dogodilo ali mi nije jasno da su te ostavili samu i zasto si morala placat?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 04:35   #39
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
između ostalog....zašto će danas sutra ova cura zamrziti državne bolnice....

http://www.vecernji.hr/newsroom/news...08401/index.do
uzas
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 04:40   #40
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
evo meeeeeeeee

veliki smo 12 cm i mašemo rukama i nogama i vidjela sam...bebica skače bungie jump u mom trbuhu.... kako je to ptredivan pogled

i cura je 100%. Eto u 10+2 se vidjelo i danas 100% potvrdilo.... tata je presretan jer će dobiti svoju princezu

Što je najbitnije zdrava je i sve je u najboljem redu zasada i ja bih da tako i ostane
pa naravno da ce tako ostati evo jupiter skoro ulazi u vodenjaka i to ti pase i suncu i mjesecu
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.