Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 20:49   #1581
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
To je mrvicu van Splita.
a jooj, pardon nisam skužil hahaha
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:45   #1582
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
a čula sam da tamo dolazi Decathlon.
Da bar, ali, tako se govorilo i za Mall of Split, pa su odustali i otvorili u Zadru.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:03   #1583
što mislite o ovome? za malo prosetat do sljemena, medvednice, sume, nista preozbiljno
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...2R-W/p/N00C9C8

ako imate za preporucit nesto drugo, samo dajte
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:33   #1584
Ne. To su obične tenisice. Za planinu ti treba tvrđi đon i visoke gležnjače.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:07   #1585
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ne. To su obične tenisice. Za planinu ti treba tvrđi đon i visoke gležnjače.
Na Sljeme možeš komotno i bos (i da, znam ljude koji su to napravili), ljudi stalno idu u starkama i slično, to je šetnja, a ne planina.

Postoji čak i rekord najbržeg vremena uspona u štiklama.

That said, da kupujem nešto novo radije bih uzeo neke Merrellice ili nešto s Vibram džonom čisto da se nađe ako jednom ipak odlučim na nešto više. Ne nužno gojze, mogu i niske cipele.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:53   #1586
ove su mi se cinile ok zbog djona jer u tenisicama za trcanje malo proklizem

ciljam zapravo na te niske cipele pa cu potrazit nesto pametnije

zahvaljujem
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D

Zadnje uređivanje ljubčiasta : 22.03.2017. at 08:05.
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:43   #1587
Imaš u Intersporta njihovu marku McKinley, solidne gojze i cipele s vibram đonom za te pare, i za takve izlete.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:19   #1588
bas sam u intersportu i gledala pa su mi se izmedju svih tih na kojima je pisalo 'za planinarenje' ove najvise svidjele naravno
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:41   #1589
A ono, nisu loše ali iz iskustva znam da je bolje hodati u gležnjačama radi zglobova. Dok proklizavaš po vlažnom otpalom lišću drži ti gležanj da ne radi salto. A tvrdi đon ti služi da ne osjetiš svaki kamenčić. Na kraju dana je to ubitačno. Meni su tenisice za asfalt i ništa više.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:16   #1590
Za zimske uspone imam pravu tešku gojzu sa đonom za automatsku derezu.

Za prolječe/ljeto/jesen imam salomon nisku gojzu sa Contagrip đonom, ali ove ću je godine mijenjati jer na teškim kamenitim terenima đon je premekan i "ubija" stopala.

Za Medvednicu uglavnom koristim tenisice za off road trčanje iz lidla koje su koštale 149 kn.
Naravno da ako je dubok snijeg onda stavim gojzu na noge.

Po meni za Medvednicu nije potrebno trošiti velike novce, druga stvar ako se misli sa tom obućom i na nešto malo ozbiljnije.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:54   #1591
Tak je, za Medvednicu i slična brda ti je obična tenisica za trčanje dobra. Ja tako radim od desete godine tak' da e vidim razlog zašto ne. Gojza ti gore ne treba a samo bi te umarala..
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:10   #1592
Quote:
GeoVuky kaže: Pogledaj post
Tak je, za Medvednicu i slična brda ti je obična tenisica za trčanje dobra. Ja tako radim od desete godine tak' da e vidim razlog zašto ne. Gojza ti gore ne treba a samo bi te umarala..
Eeee... tu lezi zamka. Kako se penjes u tenisici od desete godine, ligamenti i tetive gleznja su ti "tvrde" i manje sklone uganucu. Jednako tako i Dalmatinci koji cijeli zivot penju ljuti krs, skrape i "s kamena na kamen" mogu i na djelove Biokova bez gojze. No, zacudio bi se kako nenavikla noga hoce pobjeci i na lakim terenima tipa Medvednice. Splicani imaju odlicna "trening' brda, sve im je blizu, i Mosor i Kozjak (po mom skromnom misljenju najbolje trening brdo za poceti na krsu) i Biokovo, a ni bosanske 2k+ planine nisu daleko. Tko moze proci Mosor od Ljubljana do Kozika, spreman je i za Aconcaguu.
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:15   #1593
Quote:
coherent kaže: Pogledaj post
Eeee... tu lezi zamka. Kako se penjes u tenisici od desete godine, ligamenti i tetive gleznja su ti "tvrde" i manje sklone uganucu. Jednako tako i Dalmatinci koji cijeli zivot penju ljuti krs, skrape i "s kamena na kamen" mogu i na djelove Biokova bez gojze. No, zacudio bi se kako nenavikla noga hoce pobjeci i na lakim terenima tipa Medvednice. Splicani imaju odlicna "trening' brda, sve im je blizu, i Mosor i Kozjak (po mom skromnom misljenju najbolje trening brdo za poceti na krsu) i Biokovo, a ni bosanske 2k+ planine nisu daleko. Tko moze proci Mosor od Ljubljana do Kozika, spreman je i za Aconcaguu.
hmmm , nikada nisam tako razmišljao ali ima ima logike
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:23   #1594
Naravno. Zato i preporučam visoke gojze početnicima. Tko je skakao po ovom našem kamenjaru nije početnik.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:43   #1595
Quote:
GeoVuky kaže: Pogledaj post
hmmm , nikada nisam tako razmišljao ali ima ima logike
sta nikad nisi bio na nekoj "team building" turi ili slicno? to se ne mozes stati smijati cega sve bude. ekipa sa ski stapovima, tete u baletankama, svi odreda u pamuku da je ugodno, pola ih niti jaknu ne ponese pa kad summitaju onako vruci, a udari vjetar ahahahahaaa... za piti nose dec, dva vode i one sokove sto te vise ozedne nego napoje, nadobudni nose red bullove, je bas ce im on pomoc na jedno 20 kila viska, pa padaju malo preko stapova, malo jedni preko drugih, pa ne drze razmak pa se nategne grana preko jednog ruksaka ili cega vec i odalami onog sljedeceg, uredno barem jednome/jednoj padnu suncane naocale preko litice, pocetnicke ture su show samo takav.
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:33   #1596
@coherent

haha ovo je bilo tako dobro štivo da sam se nasmijao više nego na svim humorističkim serijama koje sam gledao u zadnjih 10 godina or so.

:klap:
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:26   #1597
Quote:
coherent kaže: Pogledaj post
sta nikad nisi bio na nekoj "team building" turi ili slicno? to se ne mozes stati smijati cega sve bude. ekipa sa ski stapovima, tete u baletankama, svi odreda u pamuku da je ugodno, pola ih niti jaknu ne ponese pa kad summitaju onako vruci, a udari vjetar ahahahahaaa... za piti nose dec, dva vode i one sokove sto te vise ozedne nego napoje, nadobudni nose red bullove, je bas ce im on pomoc na jedno 20 kila viska, pa padaju malo preko stapova, malo jedni preko drugih, pa ne drze razmak pa se nategne grana preko jednog ruksaka ili cega vec i odalami onog sljedeceg, uredno barem jednome/jednoj padnu suncane naocale preko litice, pocetnicke ture su show samo takav.
Ali prvo se podsmjehuju "ti malo hodaš po brdu s dedekima, jel?" a nakon ture pola u predinfarktnom stanju, pola povratilo triput, iz očiju im frcaju iskre i da uopće mogu pričati urlali bi: "Luđakinjo!!!"

Al dobro, nitko se nije naučen rodio.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 19:57   #1598
Quote:
coherent kaže: Pogledaj post
sta nikad nisi bio na nekoj "team building" turi ili slicno? to se ne mozes stati smijati cega sve bude. ekipa sa ski stapovima, tete u baletankama, svi odreda u pamuku da je ugodno, pola ih niti jaknu ne ponese pa kad summitaju onako vruci, a udari vjetar ahahahahaaa... za piti nose dec, dva vode i one sokove sto te vise ozedne nego napoje, nadobudni nose red bullove, je bas ce im on pomoc na jedno 20 kila viska, pa padaju malo preko stapova, malo jedni preko drugih, pa ne drze razmak pa se nategne grana preko jednog ruksaka ili cega vec i odalami onog sljedeceg, uredno barem jednome/jednoj padnu suncane naocale preko litice, pocetnicke ture su show samo takav.
Ma jesam bio par puta i baš zbog toga izbjegavam haha sad idem ili sam ili sa par dobrih prijatelja koji smo već ufurani pa eto. Al nećemo u off topic
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:13   #1599
Nakon dva malo zahtjevnija izleta shvatila sam da mi nijedne od dva para gojzerica koje imam (jedne Alpina i druge Timberland) nisu dovoljno udobne. Oboje su mi presiroke, te noga mi curi prema naprijed i zapravo nemam osjecaj za podlogu zbog previse prostora.
Dakle trebam gojzerice koje su dosta uske i mekane iznutra jer me od tvrdje obuce pocne bolit peta.
Zna netko neke gojzerice uzeg kalupa?
Za sad sam probala ove, svakako su uze od mojih i cine mi se udobne koliko sam mogla skuzit u ducanu, samo mi je cijena malo previsoka..(1700 kn u Av. Mall-u)
http://oberalpcdn.azureedge.net/imag...jpg&quality=75
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:36   #1600
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Nakon dva malo zahtjevnija izleta shvatila sam da mi nijedne od dva para gojzerica koje imam (jedne Alpina i druge Timberland) nisu dovoljno udobne. Oboje su mi presiroke, te noga mi curi prema naprijed i zapravo nemam osjecaj za podlogu zbog previse prostora.
Dakle trebam gojzerice koje su dosta uske i mekane iznutra jer me od tvrdje obuce pocne bolit peta.
Zna netko neke gojzerice uzeg kalupa?
Za sad sam probala ove, svakako su uze od mojih i cine mi se udobne koliko sam mogla skuzit u ducanu, samo mi je cijena malo previsoka..(1700 kn u Av. Mall-u)
http://oberalpcdn.azureedge.net/imag...jpg&quality=75
Ja imam salewine, niske. Imam poprilično usko stopalo i za sada sam zadovoljna. Sve ostalo što sam probala bilo mi je jako široko, posebno Alipina. https://www.amazon.co.uk/Salewa-Wome...HZG?th=1&psc=1
Probaj s Merrellom, čitala sam da je njihova širina m dosta uska, no mojeg broja nije bilo.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.