Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2009., 15:01   #21
@ dopy i Pjeshcani sat

hvala na infoo

nisam koristila vaginalete (ni bilo razloga za) a tampon jesam pa kuzim...nije mi bilo jedino jadno ako se trea gurnut dublje nego su moji prstici , al posto ne treba kuzim

danas il sutra bacam se u potragu

il ak ima neko ovdje da je iz OS pa da zna di ima?
tnx
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:51   #22
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Ja sam došla na svijet zahvaljujući kontracepcijskoj pjeni . Doduše, to je bilo prije puuuno godina, možda je to sad pouzdanije
Bojim se da nije pouzdanije.

To je kemijska kontracepcija, koristi se u kombinaciji s dijafragmom, ak' se ne varam.

Pogodna je za mlade djevojke koje rijetko imaju odnose.

Ah, podsjetila me na mladost.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 23:50   #23
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Bojim se da nije pouzdanije.

To je kemijska kontracepcija, koristi se u kombinaciji s dijafragmom, ak' se ne varam.

Pogodna je za mlade djevojke koje rijetko imaju odnose.

Ah, podsjetila me na mladost.
Koliko mozes laznih informacija napisati! Daj odi malo na google i informiraj se kak spada, a ne tu strasiti cure bezveze
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 08:37   #24
Ja sam tek jučer isprobala jel sam čekala da mi menga prođe.Uglavnom čine mi se ok-malo me peckalo al samo prvu minutu,imaju ugodan miris po kupki od bora..Poslije sam mislila da će puno tog izaći kao kod običnih vaginaleta ali nije...A sada dal su pouzdane-znat ćemo za 9 mjeseci
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 08:41   #25
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ja sam tek jučer isprobala jel sam čekala da mi menga prođe.Uglavnom čine mi se ok-malo me peckalo al samo prvu minutu,imaju ugodan miris po kupki od bora..Poslije sam mislila da će puno tog izaći kao kod običnih vaginaleta ali nije...A sada dal su pouzdane-znat ćemo za 9 mjeseci
meni je tek drugi dan curilo dosta ali to mi i ne predstavlja neki problem. najbitnije mi je da su pouzdane
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:00   #26
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
Koliko mozes laznih informacija napisati! Daj odi malo na google i informiraj se kak spada, a ne tu strasiti cure bezveze
Oprosti, koji dio je lažan?

Spermicidi nisu previše pouzdana sredstva, to znaju svi koji su se informirali o kontracepciji.

Koriste se u kombinaciji s drugim metodama.

Žena ti je gore rekla da je došla na svijet zahvaljujući njima.
Googlajući sam, upravo, saznala da sadrže živu i da za vrijeme ovulacije nisu pouzdana ( pa kad onda)?
Osim toga, kod ovakvih tema nema strašenja, nikada dovoljno opreza, pogotovo za mlade djevojke.

Možeš li elaborirati svoje kritike?
Hvala!
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 01:18   #27
Ja sam tek počela koristiti ove vaginalete i za sada sam zadovoljna.Mislim da je to za ljude koji ne švrljaju super jer ipak ne štite od bolesti..Od ginekologinje sam dobila crni recept.U apoteci ih moraju naručiti iz vani jer ih naša država nema u prodaji..Čekala sam oko 2 tjedna.Kutija od 12 komada je 90 kuna.Naravno da uz njih koristimo i prekinuti snošaj jer ništa nije 100% sigurno.Nakon kondoma ovo nam je pravo osvježenje.
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 09:47   #28
Quote:
ŠILJO kaže: Pogledaj post
Ja sam tek počela koristiti ove vaginalete i za sada sam zadovoljna.Mislim da je to za ljude koji ne švrljaju super jer ipak ne štite od bolesti..Od ginekologinje sam dobila crni recept.U apoteci ih moraju naručiti iz vani jer ih naša država nema u prodaji..Čekala sam oko 2 tjedna.Kutija od 12 komada je 90 kuna.Naravno da uz njih koristimo i prekinuti snošaj jer ništa nije 100% sigurno.Nakon kondoma ovo nam je pravo osvježenje.
Meni su isto super,puno je bolje nego s kondomima,mi uz njih ne koristimo prekinuti snošaj jel ionako na proljeće planiramo bebicu pa i ako se malo prije dogodi nema veze..Ja ih kupujem u Rijeci i ne moram ništa čekati jel ga već imaju unaprijed naručenog iz uvoza...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:08   #29
Nekako mislim da će se i kod nas početi slobodno prodavati.ipak je to praktično..Nekad sam čitala o spermicidnoj kremi Delfen Ali nje više nema u proizvodnji.slabo se prodavala jer ide uz dijafragmu koja nije česta.Ove vaginalete su po sastavu iste ali su praktičnije nego nanošenje sa aplikatorom.Ja sam kod nas mogla kupiti isključivo na recept.Već imam dvoje dice pa ipak želim malo veći oprez...Tablete ne smijem zbog vena ,mirena mi ne odgovara nikako,prezervativi mi totalno ubili libido..Još se muž i navika ali ja.....nikako..Samo da mi ove vaginalete ne počmu smetati.
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 19:38   #30
koristim patentex već pola godine bez ikakvih komplikacija. ovo mi je dosad najbolja metoda! jedino mi je miris malčice intenzivan, ali što je tu je.
Crude Sapphire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:37   #31
Quote:
dopy kaže: Pogledaj post
moram priznati da prvi put cujem. zaintrigiralo me pa sam procitala o tome na ovoj stranici.
Također, nasla sam neki tekst iz 2005-te gdje ginekolog odgovara nekoj djevojci:


Da li je u medjuvremenu registrirano kod nas - ne znam. Trebalo bi pitati u ljekarni.
Pa nije bas tako novo, jer sam ih ja koristila pred vise od 20 godina, kad sam bila "pocetnica". Cinile su mi se OK.
A onda mi je mama rekla da sam ja dosla na svijet zahvaljujuci njima, pa sam zakljucila da bas i nisu jako sigurne i prestala sam ih korisiti, i presla na kondome, koji stite i od bolesti

Navodno po statistikama jedno od nesigurnijih sredstava zastite. Ako ti nije veliki bed ostati trudna i ako imas stalnog partnera od kojeg se ne bojis bolesti, onda samo daj, mozes s njima odgoditi trudnocu. A ako bas zelis biti ful sigurna, onda ili nesto ziher poput pilula ili spirale (ako imas stalnog decka ili muza) ili radije kondome, ako jos uvijek "trazis onog pravog".
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 02:42   #32
patentex postoji jako dugo, no u međuvremenu je reformuliran i ima pearl index od 0.3-1.6, dok kondomi imaju 7-14. naravno da bih ovu metodu preporučila samo u ozbiljnoj vezi di su partneri sigurni da nemaju nijednu spolnu bolest.
Crude Sapphire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 22:40   #33
Patentex i prekinuti snošaj su ipak malo veći postotak kontracepcije nego samo patentex.. Mislim da im je vjerojatno i učinak bolji na eventualno manje sperme koja je tu kroz sjemenu tekućinu nego da bi se baš oslonila jako samo na njih da idemo do kraja .
__________________
Nikad ne reci nikad........( ŽENSKO SAM , SAMO DA SE ZNA , god: 30 i kusur....)
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:25   #34
a jel ima kakva fora da se ne smiješ kupati neko vrijeme nakon sexa? nadam se da ne. namjeravam na pauzu od pilula pa me zanima.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 00:02   #35
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
a jel ima kakva fora da se ne smiješ kupati neko vrijeme nakon sexa? nadam se da ne. namjeravam na pauzu od pilula pa me zanima.
Ništa ne piše o tome. Vaginaleta se stavlja 10 min.prije odnosa. Sigurna zaštita je 1 sat. Djelovanje vaginalete do 2 sata. Bez obzira dali ćeš se otuširati ne možeš isprati iz vagine pjenu.Ona postupno izlazi po malo..Ne previše..Ja stavim dnevni uložak za svaki slučaj.. Na uputama piše: ukoliko u toku 1 sat nije došlo do izljeva sperme preporučujemo vam da uvedete još jedan ovulum (vaginaletu).Važno!Prije ponavljanja snošaja potpuno svejedno u kojem vremenskom razdoblju-treba uvijek upotrijebiti novi ovulum.ponovno sačekati 10 minuta.
__________________
Nikad ne reci nikad........( ŽENSKO SAM , SAMO DA SE ZNA , god: 30 i kusur....)
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 11:16   #36
Quote:
ŠILJO kaže: Pogledaj post
Ništa ne piše o tome. Vaginaleta se stavlja 10 min.prije odnosa. Sigurna zaštita je 1 sat. Djelovanje vaginalete do 2 sata. Bez obzira dali ćeš se otuširati ne možeš isprati iz vagine pjenu.Ona postupno izlazi po malo..Ne previše..Ja stavim dnevni uložak za svaki slučaj.. Na uputama piše: ukoliko u toku 1 sat nije došlo do izljeva sperme preporučujemo vam da uvedete još jedan ovulum (vaginaletu).Važno!Prije ponavljanja snošaja potpuno svejedno u kojem vremenskom razdoblju-treba uvijek upotrijebiti novi ovulum.ponovno sačekati 10 minuta.
hvala!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 02:04   #37
gdje ima kupiti Patentex oval u Splitu?

...zna li tko?
leanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:48   #38
Quote:
leanne kaže: Pogledaj post
...zna li tko?
nisam iz splita, ali probaj tamo nazvat neku bolju ljekarnu i pitat ih da ti naruče.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:49   #39
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
hvala!
Sve 5.. Zato smo tu da pomognemo jedni drugima ...
__________________
Nikad ne reci nikad........( ŽENSKO SAM , SAMO DA SE ZNA , god: 30 i kusur....)
ŠILJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:37   #40
evo, ja naručila Patentex u ljekarni, stiže za kojih 2-3 tjedna, pa javim dojmove. u svakom slučaju, ovo mi se čini puno spretnije od kondoma, s tim da ćemo obavezno koristiti prekinuti snošaj (što sam radila i uz kondome)

Inače, stvarno je žalosno da osim hormonske kontracepcije i kondoma nemamo baš neki izbor zaštite. za patentex sam orala nabaviti recept od ginekologice, te svaki idući put moram donijeti recept sa točno navedenim brojem kutija jer kao ne smiju držati zalihe Patentexa je li i vama bilo ovako?

oni koji su koristili pišite iskustva, eventualne nuspojave...?
leanne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.