Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2007., 15:10   #81
Dodat ću i ja da je Essaouira super, super!
Ali treba vidjeti i Agadir.
Ja sam bila i u Khouribgi - in the middle of Morocco, simpaticno.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 12:46   #82
Međunarodna vozačka dozvola. U slučaju rentanja auta, treba li ili ne?

Dakle zanimaju me iskustva iz prve ruke, ako je netko tamo rentao auto da li je uspio samo sa našom dozvolom?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 15:06   #83
Bok svima!

Detaljno sam procitao sva iskustva i svaka vam cast. Stvarno je lijepo kad covjek moze puno toga nauciti i na kraju si napraviti plan putovanja.
Planiram u Maroko na 30 dana u vlastitom aranzmanu pa bih imao par pitanja:
1. Gdje najjeftinije rentati djip za tih 30 dana?
2. Kako je po pitanju sigurnosti? Znaci, zabauljam na neku cestu ili u neki manje poznati grad, selo?
3. Kakav je nocni zivot i ponuda u Maroku (Casablanca, Agadir, Marakesh, Rabat, Safi)?
4. Kako najjeftinije doci do Tenerifa (tu bih se izlezavao 5 dana) iz Maroka (pretpostavljam iz Agadira)?

thanks
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:48   #84
Ima li kakvih novih informacija onih koji su se vratili iz Maroka nedavno?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:59   #85
Kakve ti informacije trebaju?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:43   #86
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novih informacija onih koji su se vratili iz Maroka nedavno?
Možda te interesiraju fondovi u Maroku i kakav prinos imaju ili ?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:10   #87
planiramo odlazak u Maroko s kamperom i preko nekoliko pasa.Cilj nam je izložba pasa,ali kad smo već tamo želimo iskoristiti maximum.Vremenom,zapravo nismo ograničeni,baratamo engleskim i arapskim,ne s previše love...ima li tko kakvo iskustvo ili prijedlog????
ikaliconn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:14   #88
Quote:
ikaliconn kaže: Pogledaj post
...ima li tko kakvo iskustvo ili prijedlog????
Ako postaviš kakvo konkretno pitanje možda se i nađe koji prijedlog.
Ovako da nagađamo koji su ti interesi mislim da nema smisla.

Maroko nije malen, i ima hrpa stvari za vidjeti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 19:11   #89
zapravo,želimo provesti zimu u Maroku,manje više na obali.Same znamenitosti zapravo možemo nači u bilo kojem vodiču.Više nas zanimaju neke čisto praktične stvari kao sigurnost putovanja kamperom,spavanje u nedođijama,mogučnost nabavke nama jestive hrane(kuhali bi sami),kakav je odnos prema psima,da li si sretao ljude koji su tako putovali???
ikaliconn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 22:19   #90
Quote:
ikaliconn kaže: Pogledaj post
zapravo,želimo provesti zimu u Maroku,manje više na obali.Same znamenitosti zapravo možemo nači u bilo kojem vodiču.Više nas zanimaju neke čisto praktične stvari kao sigurnost putovanja kamperom,spavanje u nedođijama,mogučnost nabavke nama jestive hrane(kuhali bi sami),kakav je odnos prema psima,da li si sretao ljude koji su tako putovali???
Poznato je da psi nisu nikako omiljeni medju muslimanima, ali u Maroku su ljudi poprilicno navikli na Zapadnjake s psima (ne znam koliko je vas, a koliko pasa). Na granici te mogu traziti karnet (il kak se to vec zove kod nas) gdje se vidi da su psi cijepljeni, narocito protiv bjesnoce.
Najbolje da se raspitas direktno na sluzbenim stranicama.

I pazite gdje pustate pse da ne jedu bilo kakvu hranu bilo gdje, vlasti znaju posvuda ostavljati "loptice" otrova zbog pasa lutalica...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:04   #91
Quote:
ikaliconn kaže: Pogledaj post
zapravo,želimo provesti zimu u Maroku,manje više na obali.Same znamenitosti zapravo možemo nači u bilo kojem vodiču.Više nas zanimaju neke čisto praktične stvari kao sigurnost putovanja kamperom,spavanje u nedođijama,mogučnost nabavke nama jestive hrane(kuhali bi sami),kakav je odnos prema psima,da li si sretao ljude koji su tako putovali???
Ako je nešto sigurno to je da šta je mjesto manje natrpano turistima to su stanovnici ljubazniji
Jestivu hranu nabaviš svugdje, imaju regularne trgovine i tržnice iako te tržnice nisu baš onakvog standarda na koje smo mi navikli. Maslinovo ulje i masline imaš dole posvuda pogotovo u sjvernom djelu države.
Promet na otvorenoj cesti je ok, nema previše ludiranja i osnovna pravila se uglavnom poštuju. U gradovima je druga priča pogotovo navečer kad se sve skupa pretvara u kaos. Ono na šta moraš paziti su česti check pointovi na ulazu i izlazu pojedninih gradova gdje obavezno moraš stati ispred znaka ''stop'' i pričekati dok ti policajac ne mahne da možeš proći dalje.

Za pse i kampiranje ne znam.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 22:10   #92
Jel moguće za manje od 200€ doć do Maroka u lipnju? kakav je uopće lipanj u Maroku, turistwise? Najjeftinije šta sam ja našo je 186€ s Myairom iz Venecije, al treba i do Venecije doć...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:14   #93
tesko da ces proci jeftinije iz HR.mislim da ti je to super cijena.ja letim iz Dusseldorfa za Marrakesh Ryanairom za 100€ i to je definitivno bingo iako u okolici ima dosta lowcoast kompanija koje lete za Maroko.
u 5.mj je vec pravo ljeto ali ne prevruce tako da je idealno.
ima li tko preporuku za smjestaj u Marrakeshu i okolici?postoje li hosteli i kakve su cijene?
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:55   #94
Po onoj glavnoj širokoj ulici koja vodi do Jamaa el Fna lijevo i desno imaš dosta smještaja u rangu od jeftinih hotela sa primitivnim sobičcima ili spavanjem na krovu (i za samo nekoliko eura) pa do solidnih soba i riada sa AC i TV (30,40,50 eura i više). Oni skuplji i veći hoteli su smješteni malo van centra a baš za prave hostele ne znam.

U 7. i 8. preporučam rezervaciju jer dolazi do manjka smještaja.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:16   #95
MAROCO

Nema gore nacije od ovih Marokanaca pih ocima ih gledat nemogu
Zenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 20:42   #96
Pozdrav svima..
Ja imama priliku otic na tjedan dana u Tanger..
Ovdje ga nitko ne spominje (nazalost)

Sta je tako lose ili?
Dal je netko bio da mi kaze koliko se isplati ici .. ?

Hvala
mico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:39   #97
Bok... gledaj ovak ti stvari stoje. U Maroko se svakako isplati otici pogotovo izvan sezone. Tanger konkretno ti je vise lucni grad u kojem mozes naci puno afrikanaca sto zele prijeci gibraltar na ovaj ili onaj nacin ne moze te fascinirati kao neka druga mjesta ali kao sto sam rekao na pocetku , Maroko te nece iznevjeriti.Treba samo biti oprezan i pametan sa ljudima. Preporucam odlaske u manja mjesta i selendre.Tek nakon odlaska u jednu za nas egzoticnu zemlju kao Maroko, i osjetis tu jedni veliku razliku u kulturi i nacinu zivljenja, mozes uvidjeti koliko je nasa europica zapravo jednolika
josinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:34   #98
Friško se vratila iz Maroka puna dojmova,pa ako nekom terba savjet....100Dh : )
jasnaP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 12:40   #99
Quote:
jasnaP kaže: Pogledaj post
Friško se vratila iz Maroka puna dojmova,pa ako nekom terba savjet....100Dh : )
Ja,ja!!!!
Mi mislili na jesen s agencijom deseak dana mislim da se zove Kraljevski gradovi.Kaka si išla,di si bila,kak je bilo.
Ajd malo napiši.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 13:49   #100
dlap, nabijem te na agenciju. Odi sama
Do jeseni ću i ja sklepati neki putopis pa ako se sjetim javim ti
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.