Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 23:08   #1381
Bio u Briselu prošle sedmice, četiri dana, dva kišovita i dva sunčana. Obišao sve ovo što je mainstream, ponajviše zahvaljujući Googleu koji je perfektan. Kad na mapama klikneš na lokaciju koju želiš posjetiti, uredno ti napiše gdje ti je najbliža polazna stanica, koji bus/tram čekaš i za koliko dolazi... na kraju kaže na kojoj stanici izlaziš... hvala Google, mislio sam da ću se teško snaći, ali prošlo je fenomenalno. Maneken Pis, Grand Place, Atomium, Mini Europe, muzej stripa, palata pravde i još svašta nešta na šta sam nailazio usput, mada nemam pojma šta je šta...

Bio sam smješten u centru koji je fantastičan, ali kad sam išao na stadion Anderlechta bilo je jasno da ni kod njih nije sve tako savršeno. Razlika u standardu je bila ogromna, u jednom trenutku u autobusu koji je bio pun nisu bila ni 3-4 bijelca.

U Brisel sam došao iz Berlina Ryanairom za 9.99€. Na aerodromu je bilo dosta vojnih patrola, stalno se vrti upozorenje da se torbe ne ostavljaju i da će biti uklonjene jer su sumnjive. Iz Brisela sam sa Bruxelles-Midi stanice flixbusom išao u Charleroi, karta je 17€, ako se kupi online, jeftinija je par eura. Btw, aerodrom Charleroi je očajan.

Cijene su malo previsoke, ali uvijek se nađe na nešto povoljno samo se mora pitati. Npr. kod palate pravde sam naišao na neki grill gdje je veliki doner i coca cola 5€, što je mislim prihvatljivo.
Virtu4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 17:52   #1382
Virtu4l baš super odlično iskorištena 4 dana. Ma da, Brussel je super podržan Google uslugama, internet je lako dostupan, a i WiFija ima posvuda. Pretpostavljam da si sa CRL išao za Lj Wizzom?
Prije sam i ja tako neke kombinacije radila, ali Bru Air iz Zg-a je 80ak € povratno za BRU. Ne isplati se tramakavat sat vremena od do CRL. BRU isto nije nešto fancy, ali je ipak daleko bolji, a u gradu si za 20min. Kad se sve zbroji, oduzme...

Što se tiče cijena, da ovisi što i gdje... Naspram Splita razlike sve manje i manje, ali uvijek se da naći dobro i relativno povoljno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:29   #1383
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si sa CRL išao za Lj Wizzom?
Prije sam i ja tako neke kombinacije radila, ali Bru Air iz Zg-a je 80ak € povratno za BRU. Ne isplati se tramakavat sat vremena od do CRL. BRU isto nije nešto fancy, ali je ipak daleko bolji, a u gradu si za 20min. Kad se sve zbroji, oduzme...

Što se tiče cijena, da ovisi što i gdje... Naspram Splita razlike sve manje i manje, ali uvijek se da naći dobro i relativno povoljno.
Podgorica - Berlin (SXF) 30€, isti dan Berlin - Brisel 10€, i na kraju Brisel (CRL) - Podgorica 32€, sve Ryanair, eto da povučem paralelu, autobus Herceg Novi - Podgorica sam platio skuplje nego let Berlin - Brisel...

Ryanair četvrtkom i nedjeljom ima letove iz Podgorice za Brisel, London i Berlin, cijene su stvarno jeftine, 30€ u jednom pravcu, kupljene 20-ak dana ranije... samo da potraje, a trebalo bi. U suštini, bitno je doći do Berlina, a onda možeš bilo gdje sa Wizzom, Easyjet i Ryanairom.

Što se tiče cijena, obzirom da i ja živim na Jadranu, znam na šta misliš, ali tako je kako je... u Briselu sam kafu plaćao jeftinije nego na nekim mjestima u Budvi.
Virtu4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:31   #1384
Eh... Turizam je tako dobra stvar (pogotovo ako si turist), al satrat će nas 😂🙈

Sent from my SM-T315 using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 19:11   #1385
Pozdrav

prijatelj i ja mislimo se za manchester ili belgiju.
Ryanair daje 35e povratnu krajem 4mj za Brussels, hocemo malu avanturu bacit a to je samo 1 dan da ostanemo
Zanimaju nas klubovi jer tu mislimo ostat sutradan do leta nazad hahaha
Pa možete li preporučiti najbliži klub aerodromu haha
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 00:29   #1386
Pozdrav dragi forumovci
Putujemo Ryanairom 27.03. iz Zadra za Brussels Charleroi. Kako se moze unajmiti taxi s aerodroma (4 osobe do centra 77 EURA), ako ima dvoje zainteresiranih za podijeliti troskove, molila bi da mi se jave na privatnu poruku.
Hvala
morana2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:54   #1387
Dakle, ako nekome treba prijevoz na relaciji Brissel - aerodrom (bilo C bilo Z), toplo preporucam korisnika thumb-a. Ugodno drustvo, prijevoz brz, tocan i ugodan, cijena za dvije osobe malo veca nego shuttle bus. Uglavnom, ako opet odemo tamo, definitivno cu ga opet angazirat.
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:12   #1388
Pozdrav! Treba mi pomoć.
Evo, kako je Hrvatima dozvoljen rad u Belgiji od 2015. godine ne bi trebala neka posebna procedura za prijavljivanje niti dozvola za rad? Recimo ja trenutno živim u Bredi (Nizozemska) i nasao sam posao u Belgiji (granica je blizu) i sve u svemu poslodavac nema pojma kako da dobijem "dozvolu za rad"? Sve u svemu, zna li neko koji je sledeći korak? Recimo u Nizozemskoj u opštini se dobije neki bsn broj koji se koristi za posao i to je to, kakva je situacija u Belgiji? Dakle ne namjeravam tamo da živimv već samo da radim. Gdje trebam da se prijavim da bih dobio kakav dokument da mogu da radim ili sta vec?
nenadcg222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 02:45   #1389
Quote:
nenadcg222 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Treba mi pomoć.
Evo, kako je Hrvatima dozvoljen rad u Belgiji od 2015. godine ne bi trebala neka posebna procedura za prijavljivanje niti dozvola za rad? Recimo ja trenutno živim u Bredi (Nizozemska) i nasao sam posao u Belgiji (granica je blizu) i sve u svemu poslodavac nema pojma kako da dobijem "dozvolu za rad"? Sve u svemu, zna li neko koji je sledeći korak? Recimo u Nizozemskoj u opštini se dobije neki bsn broj koji se koristi za posao i to je to, kakva je situacija u Belgiji? Dakle ne namjeravam tamo da živimv već samo da radim. Gdje trebam da se prijavim da bih dobio kakav dokument da mogu da radim ili sta vec?
Pitaš na krivom dijelu foruma. Ovo je Turizam, pitaj gore na Dijaspori.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:18   #1390
Online check in preko Brussels Airlines - da li je radio netko? Letim iz Zagreba, upisujem booking reference or e-ticket number i svoje prezime i ne pronalazi mi rezervaciju. Kupila sam karte direkt preko njih još u listopadu prošle godine.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:30   #1391
Probaj otići na online check in na stranice Croatia Airlinesa. Oni imaju code sharing pa si ustvari možda kupila Croatijinu kartu. Nekad tu bude kvaka i onda se uredno čekiraš preko CA stranice. Ako ne, onda nemam ideja Obično to dobro funkcionira s Brusselsom.
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 17:10   #1392
@ribic
Meni uvijek prolazi online check in za Brussels Airlines. Ali treba čekati najmanje 24 sata prije leta. Znači, ako imaš let sutra u 15.55, onda check in radiš danas od 15.55 sati.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 23:22   #1393
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
@ribic
Meni uvijek prolazi online check in za Brussels Airlines. Ali treba čekati najmanje 24 sata prije leta. Znači, ako imaš let sutra u 15.55, onda check in radiš danas od 15.55 sati.
Skuzila sam naknadno da je online check in 24h sata prije. Medutim, uopce mi nije rezervaciju pronalazilo pod my bookings. Upisala prezime i ref num ali nista. Valjda iz 20. (istog pokusaja mi uspjelo) i prepoznalo te sam tada vidjela da mi je check in 24h prije i da sad mogu samo birat mjesta uz doplatu ili hranu. I onda izadem i ponovno idem probat (nije mi vrag dao mira) i opet mi prepozna tek iz ne znam kojeg puta. Ne kuzim zasto - no dobro
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 23:24   #1394
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Probaj otići na online check in na stranice Croatia Airlinesa. Oni imaju code sharing pa si ustvari možda kupila Croatijinu kartu. Nekad tu bude kvaka i onda se uredno čekiraš preko CA stranice. Ako ne, onda nemam ideja Obično to dobro funkcionira s Brusselsom.
Nije. Jutarnji je let od CA, a nas popodnevni od njih.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 21:10   #1395
Da li netko ima preporuku za ex yu kafic u Brusselsu? U cetvrtak smo tamo na putu pa bi pogledali utakmicu.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 08:28   #1396
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Da li netko ima preporuku za ex yu kafic u Brusselsu? U cetvrtak smo tamo na putu pa bi pogledali utakmicu.
Možda da provjerišu grupi na Facebooku "Hrvati u Bruxellesu". Tamo si naši redovito međusobno dijele informacije
IxFx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 21:35   #1397
Quote:
IxFx kaže: Pogledaj post
Možda da provjerišu grupi na Facebooku "Hrvati u Bruxellesu". Tamo si naši redovito međusobno dijele informacije
Odmah jucer ujutro poslala zahtjev ali jos uvijek nije prihvacen 😏
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 10:07   #1398
Evo i mi smo se vratili

Brussles Airlines - online check in 24h prije leta, ne treba se skidati aplikacija već se može pokazati samo iz e-maila, ručna prtljaga može do 12 kg i sad preko ljeta traje akcija gdje se može besplatno (ako želite) staviti sa chekiranom prtljagom te se tako može izbjeći ograničenje na količinama. Odmah u startu nam je naravno "vrlo ljubazna hrvatska službenica" rekla da to nije moguće i kakve bi to logike imalo. Pokažem joj sa web stranice aviokompanije gdje to piše na što ona puna sebe odgovara: nemojte vi meni govoriti, valjda ja znam, ja tu radim.

Na kraju je avion bio pun tako da je nakon poziva odlučila da ipak možemo besplatno chekirat ručnu prtljagu ali bzvz nam digla živce u startu. Prvi put smo letili s Franje i fora nam izgleda. U avionu je hrana i piće uz doplatu ako imate najjeftinije karte.

Tamo smo sletili i s busom 471 (platforma A) išli do centra. Karta je 3 eur dok je vlak skuplji pa smo se odlučili na ovu varijantu. Busevi su točni, idu svakih tipa cca 15-20 min i nije bila gužva u njemu. Vožnja do centra je trajala cca 23-30 min. Karta se može kupiti i jeftinije preko aplikacije (1.8. eur) ali nikako nije radila registracija, pa nakon toga prijava pa smo odustali. SMS kupovina karte (2 eur) se može samo s belgijskom sim karticom.

Smješteni smo bili u Hotelu Retro (75 eur, noćenje bez doručka, dvokrevetna soba). Ok smještaj, do Grand Palace cca 10-15 min pješke ali ništa specijalno. Kao što je netko već pisao - jako loš omjer cijena hotela i dobivenog u Belgiji.

Pratli smo prognozu ali svejedno nas iznenadilo 8 stupnjeva uz jak vjetar (prva dva dana). Kiša nam nije padala tako da smo super potrefili. Išli smo na razgledavanje s već poznatim Sandeman's New Europe Tours. Rade na principu besplatnih tura na kojima se daje napojnica (mi smo ostavljali po 15 eur za nas dvoje zajedno).

Brussels nas je pozitivno iznenadio i svidio nam se. Cijene su niže nego u Brugge-u. Npr. vafli su ovdje 2.5 eur dok su u Brugge po cca 4 eur. Krumpirići su tu 3 eur tamo 5.5 eur. Magneti po 2 eur dok u tamo po 3eur i više. Išli smo do atoma (ništa specijalno ali meni je bila želja iz djetinjstva).

Poznati su po čokoladama (Neuhaus - 1 pralina=1 eur), dagnjama, krumpirićima (najpoznatiji je andaluzijski umak) i pivama (pili smo proslavljeni Delirium i ništa sad specijalno osim što su pive jače - 8,5% alkohola).

Vafli - nemojte nasjedati na sto slojeva sa svime i svačime. Domaćima je to užas te preporučuju male kombije (primjetiti će te ih) koji rade samo vafle ili uz sirup ili eventualno malo čokolade te su uvijek friške. Krumpirići se moraju pržti dva puta da bi bili ti posebni. I da, ništa ne radi prije cca 10h i dan je do 22:30. Cijena metro vožnje je 2,1 eur.

Do Brugge smo išli vlakom (15 eur jednosmjerna). Ugodno, brzo (cca 45 min). Po Brugge smo išli isključivo pješke i tamo smo ciljano ostali dvije noći da potpuno uživamo, a ne da napravimo samo jednodnevni izlet.

Hotel nam je bio koma (kupaona iz drugog svjetskog rata). Bilo je dosta komaraca (uz kanal smo bili). Brugge je jako lijep, romantičan i prepun turista. Međutim, divno je kada oko 18:30 svi turisti odu i ostane 10% tih ljudi te grad imate doslovno za sebe. Našetali smo se na sve strane i uživali. Tu smo išli na turu sa Legends of Bruges Walking Tours i isto su bili odlični. Ture brodom su sve iste i razlika je samo da li kapetan uživo priča ili je nasnimljena kazeta. Traju oko pola sata i koštaju 8 eur. Kočija je 50 eur. Na toranj se nismo penjali. Htjeli smo i na besplatni koncert harfe koji je bio najavljen za taj dan ali na kraju se nažalost nije održao.


Sve u svemu jako lijepo i vrijedi otići Preporučam Brugge za višednevni posjet kako bi se prava čar osjetila. Nazad smo direkt na aerodrom išli s Flixbusom (5 eur).
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 11:47   #1399
Pozdrav! Ostale su mi dvije vožnje na Rail pass, znači dvije vožnje vlakom u jednom smjeru na bilo koje odredište unutar Belgije. Ako nekome treba, neka mi se javi. Vrijede do listopada 2019.g.
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 20:54   #1400
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ostale su mi dvije vožnje na Rail pass, znači dvije vožnje vlakom u jednom smjeru na bilo koje odredište unutar Belgije. Ako nekome treba, neka mi se javi. Vrijede do listopada 2019.g.
Pozz, mi idemo 23.10 pa sam zainteresirana za rail pass, možete mi se javit na private pa da se dogovorimo oko cijene
spickolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.