Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2010., 19:59   #81
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Evo, sve je dogovoreno:
Idemo u petak ujutro do Aljaževog, hodamo do Kredarice i tamo spavamo. U subotu hodamo na vrh i preko dalje do koče na Doliću gdje spavamo, a u nedjelju idemo do Kanjaveca(možda i u subotu ako budemo mogli), i vraćamo se preko Luknje nazad na Aljažev.

hvala još jednom na savjetima puls
Ekipa, čekamo link na slike s Vašeg puta. Sretno! Podrška iz Vrbovca
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 09:33   #82
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja nisam čula za put između ta dva doma koji se zove "prehodavci".
išla sam putem "čez hribarice" i taj nije ništa posebno težak.
postoji i put koji ide drugom padinom kanjavca i koji je zelo zahtevan, ne znam kako se taj put zove, ali se sjećam da je jedno vrijeme bio zatvoren.
evo, vratimo se.. išli smo do Prehodavaca kroz Hribarice, a vraćali smo se kroz tu "padinu kanjona", popularno smo je zvali "put smrti"
Nismo se htjeli vraćati opet kroz hribarice nazad, a ni spuštati na 1000m, pa penjat opet gore na Luknju, tako da smo odlučili taj put.

Svakako ga ne bih preporučio osobama koje pate od vrtoglavice jer na dijelovima ima širina metar staze, stijena okomito gore i stijena okomito dole kakvih 200-300 metara (možda i više čak). I svakako preporučam kacigu jer mogućnost da neka divokoza iznad pokrene lavinu sipara je podosta velika (iako se to nije desilo nama). Ali prošli smo ga bez velikih problema, samo treba biti oprezan jer na mnogo dijelova krivi korak ili poskliznuće znači pad u smrt.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 10:41   #83
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
evo, vratimo se.. išli smo do Prehodavaca kroz Hribarice, a vraćali smo se kroz tu "padinu kanjona", popularno smo je zvali "put smrti"
Nismo se htjeli vraćati opet kroz hribarice nazad, a ni spuštati na 1000m, pa penjat opet gore na Luknju, tako da smo odlučili taj put.

Svakako ga ne bih preporučio osobama koje pate od vrtoglavice jer na dijelovima ima širina metar staze, stijena okomito gore i stijena okomito dole kakvih 200-300 metara (možda i više čak). I svakako preporučam kacigu jer mogućnost da neka divokoza iznad pokrene lavinu sipara je podosta velika (iako se to nije desilo nama). Ali prošli smo ga bez velikih problema, samo treba biti oprezan jer na mnogo dijelova krivi korak ili poskliznuće znači pad u smrt.
ajde napiši cijeli put. Odakle ste krenili i kuda ste išli. Kaciga je kod takvih uspona uvik kod mene isto kao i pojas i gurtna jer bolje se dodatno osigurat nego da ti doleti kamen u glavu (i ako imaš kacigu) pa mahinalno pustiš ruke sa sajle i padneš u "bezdan"
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:07   #84
Opisah sve u temi "Gdje ste bili ovaj viked"
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 06:51   #85
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Opisah sve u temi "Gdje ste bili ovaj viked"
Vidim i vidim da vam je bilo odlično, a onaj put od Zasavske koče (Skozi rižo) je stvarno frkovit
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:27   #86
Quote:
Planinarenje kaže: Pogledaj post
Vidim i vidim da vam je bilo odlično, a onaj put od Zasavske koče (Skozi rižo) je stvarno frkovit
Ovisi kako gledaš na to: meni je bio prefenomenalan
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:57   #87
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ovisi kako gledaš na to: meni je bio prefenomenalan
He he. Sve ovisi kako gledaš Ja sam razmišljao ići tim putem kad sam išao od Prehodavaca prema Doliču pa sam na kraju opet otišao standardnim putem (Hribarice)
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:28   #88
Nama je bilo glupo vraćat se opet preko Hribarica nazad, pa smo na neki način bili primorani ići tim putem
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:11   #89
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
evo, vratimo se.. išli smo do Prehodavaca kroz Hribarice, a vraćali smo se kroz tu "padinu kanjona", popularno smo je zvali "put smrti"
Nismo se htjeli vraćati opet kroz hribarice nazad, a ni spuštati na 1000m, pa penjat opet gore na Luknju, tako da smo odlučili taj put.
A zasto niste isli preko Kanjavca?
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 10:35   #90
JEr bi opet trebali ići dijelom puta kojim smo išli (valjda).. a i veće je visinska razlika.
A i duboko u duši smo htjeli oprobati "put smrti"
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:58   #91
gledala upravo slike od buraza, koje slikeee...na nekim slikama mi to izgleda ful strašno i teško, koliko ti treba kondicije za takav uspon, da li bi planinar rekreativac to mogao, da li ti treba neko predznanje iz alpinizma, sorry na glupim pitanjima...hodam cijeli život, planinarim par puta mjesečno 4-6 h, znači baš sam rekreativac, a baš su slike navlakuše
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:23   #92
Ja sam isto planianr rekreativac koji ide u planinu nekoliko puta mjesečno, tako da kaj se kondicije tiče, nebi trebala imati problema. Nije ni neka alpinistička oprema nužna: eventualno kaciga da ti koji kamen od nekog tko je iznad tebe ne padne na bulju , ili možda pojas ako imaš strah od visine.
Najbitnija je volja: naši stari su gore išli u tenisicama ibez ikakvih kaciga i pojasa, pa su preživjeli..
Samo pazi na vremensku prognozu kada ideš, da nebi postala još jedan natpis "Poginula od strele"
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 23:57   #93
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
gledala upravo slike od buraza, koje slikeee...na nekim slikama mi to izgleda ful strašno i teško, koliko ti treba kondicije za takav uspon, da li bi planinar rekreativac to mogao, da li ti treba neko predznanje iz alpinizma, sorry na glupim pitanjima...hodam cijeli život, planinarim par puta mjesečno 4-6 h, znači baš sam rekreativac, a baš su slike navlakuše
da, moze se, imas jednu stazu bas za rekreativce, od biatlonskog centra pokljuka, gore i nazad si za 8 sati, ne treba ti tako reci nikakva oprema, osim za zadnji uspon gdje sminkeri nose stapove i sljemove.
ako ti se ne ide do kraja, za 6 sati si do ispod triglava i nazad. a imas i dom za prespavati, gore na triglavu (planika) i ispod, mislim da je 20 eura po osobi, i to je taman, da ne jurite nazad, samo unaprijed rezervirajte.
imas i relativno laganu stazu do triglavskih jezera, to je zapravo staza okolnim putem (8 sati) do vrha.
bitno je samo pogoditi prognozu.
lijep je triglav, ali treba ici po ljeti. mi smo bili pocetkom listopada i vec je bilo prohladno, nije to to.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 07:31   #94
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mislim da je 20 eura po osobi,
Točno tako. A ako se učlaniš u neko planinarsko društvo prije puta (80kn za zaposlene), onda je 10 eura
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:07   #95
ajme ljudi, divni ste, znači ovo ljeto triglave vidimo se
nego buraz, kod nas u primorju bulja je dupe, kod vas glava jel tako, tako da sam se prvo nasmijala da čuvam dupe od kamenja
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:36   #96
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
da, moze se, imas jednu stazu bas za rekreativce, od biatlonskog centra pokljuka, gore i nazad si za 8 sati,
Nadam se da nisi mislila da si za 8 sati od Pokljuke na vrhu Triglava i nazad. Ne znam je li to izvedivo za vrhunski utreniranog triatlonca ili planinskog trkaca, a kamoli povremeno rekreativnog planinara.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:55   #97
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
nego buraz, kod nas u primorju bulja je dupe, kod vas glava jel tako, tako da sam se prvo nasmijala da čuvam dupe od kamenja
pa, sve je moguće tako da možeš čuvat oboje
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 18:50   #98
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
gledala upravo slike od buraza, koje slikeee...na nekim slikama mi to izgleda ful strašno i teško, koliko ti treba kondicije za takav uspon, da li bi planinar rekreativac to mogao, da li ti treba neko predznanje iz alpinizma, sorry na glupim pitanjima...hodam cijeli život, planinarim par puta mjesečno 4-6 h, znači baš sam rekreativac, a baš su slike navlakuše
moj prvi uspon na triglav bio je organizirani izlet autobusom jednog planinarskog društva. bilo je tu svakakvih ljudi, neki su na kraju odustali (starije osobe), ali sjećam se žene srednjih godina kojoj je to bio prvi planinarski izlet. popela se na vrh, jest da joj je trebalo više vremena, ali se popela.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:33   #99
Zanima me da li je taj Triglav toliko zeznut kad svi sa strahom o njemu?
lidija.kundak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:38   #100
Ovisi, ima li oblaka ili ne
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.