Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 10:35   #41
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
ma vrijeme je ok....bio sam ja i na Kubi i Tajlandu, i Mauricijusu u to isto razdoblje.....i uvijek je malo, ali stvarno malo kišovito...
što se tiče ture....nemoj skraćivati Sri Lanku......maldive možeš....po meni...dosta je biti pet dana na Maldivima....i obvezno all inclusive na Maldivima, da ne pop.....zadnji dan...



Ja ne bih nikada skracivala Maledive. To je raj na zemlji...Ali stvarno...JA mislila meni ce biti previse tjedan dana, ono bit ce mi dosadno, ali kad smo trebali ici doma najrade bih se tamo negdje bila zatvorila da se ne mogu vratiti.
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:13   #42
Zato sam i pitao zasto ALL INCL. jer je razlika jako velika a nije sve u cijeni.Ja isto mislim da je najbolje rijesiti hranu a cijene cuge su kao i na svim takvim mjestima.Uglavnom ne idemo tamo da bi razmisljali o 100 dolara vise ili manje.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:16   #43
Tako je Matija, imas pravo, potpuno se slazem s tobom...Stvarno se AL ne isplati jer i te usluge koje i dobijes u AL kao izlet ili sport niti ne stiges iskoristiti jer otok sam po sebi tolko pruza da je to nevjerojatno, normalno ako se odlucis za Sun Island.
Htjela bih ti koju slikicu poslati sa otoka ali nazalost, neznam kako...
Help!
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:27   #44
Zeljka slike mozes postati na topicu koji ti je na vrhu "fotografije s putovanja" a pravila i nacini su ti odmah ispod i vrlo ti je lako.Tamo imas max rezoluciju a insert image ti je,kao i ovdje,insert image.Mislim da je aaston to jako dobro objasnio u tom topicu,bolje nego sto bi ja.Probaj pa javi ako ti ne ide jer me ful zanima he
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:58   #45
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Zato sam i pitao zasto ALL INCL. jer je razlika jako velika a nije sve u cijeni.Ja isto mislim da je najbolje rijesiti hranu a cijene cuge su kao i na svim takvim mjestima.Uglavnom ne idemo tamo da bi razmisljali o 100 dolara vise ili manje.
nekak mi ovo ne ide jedno s drugim....kazes da je razlika u cijeni velika...kkoliko vidim između polupansiona i all je razlika za sedam dana cca 200, 250 eura.. a onda kazes ne idem tamo da razmišljam o 100 usd više manje.....odluči se..
moje iskustvo je takvo da je all najbolje....
ne znam jesam li rekao, ali kad smo došli s Sri lanke uspjeli smo organizirati jednu noć na aerodromskom hotelu (odličan je) čime smo dobili mogućnost noćnog i jutarnjeg razgledavanja Malea......
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:23   #46
Ja sam se nadovezao na zeljku i njezin puni pansion pa onda kazem da je razlika velika izmedu toga dvoje.To sto cu ja uzeti je najmanje bitno jer mi ne igra ulogu sto dolara vec moji ili nasi prioriteti.Pitanje moje je bilo sto se vise isplati s obzirom na prilike tamo,nista vise.Mislim da i tvoje razmisljanje nije lose i da je mozda bolje rijesiti sve u startu da se ne razmisljas tamo,ali nama cuga i hrana stvarno nisu prioritet pa cemo se najvjerovatnije odluciti samo za polupansion.Bez obzira ako i prodemo za ono sto kazem 100 dolara vise.Jednostavno i samo bitno je da ima mogucnosti dobiti ono sto zelis u tome trenutku,na maldivima.Mislim mi smo se navikli jer na svim putovanjima uzimamo polupansion pa je i to vec stvar navike i kako je covjek organiziran.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:26   #47
Zaboravih da na otok koji trebamo otici na 8 dana razlika i nije bas samo 250 eura koje mi nemremo potrositi s obzirom da u cemu mi uzivamo nije u cijeni vec je bolje te novce iskoristiti na druge stvari
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:34   #48
Ljudi, tocno je da svako ima svoje navike i svoje zelje, no najbitnije je od svega biti dolje, onda vise nije nista vazno...Ja bih sada mogla otici na Sun Island i da nemam nista za piti i jesti, samo da sam tamo...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:51   #49
Zeljka,moja poanta u gornjemu kontekstu je bila upravo ta,a i o tih "sto dolara" koje ne znace nista kada si dole,na maldivima.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:06   #50
Matija, i naravno ostali, uspjela sam skinuti slike sa Sun Islanda pa si pogledajte medu fotografijama...JUPI!
Uzivajte!
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:42   #51
Zeljka,slike su ti odlicne.Pravi mali raj u kojemu se vec vidim hm.I normalno da se vracam sa slicnim setom slika i dojmova
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:33   #52
Bok
Vidim da ste poceli raspravu o all inclusive paketu. Ja mislim da sam vec napisala da smo mi imali all inclusive paket na Maldivima. Mislim da doplata u odnosu na puni pansion i nije bila bas tako strasna, nekih 150 eura mislim po osobi. To je ukljucivalo sve pice (mislim da cak i whiskey, ja sam pila rum colu). Caka je u tome da se ne radi o flasiranom picu nego sok dobijes u casi. Pivo je njihovo lokalno. Probaj malo izracunati. Gle kad smo bili na izletu u susjednom resortu platili smo colu i pico $10. Imaj na umu da su tamo paklene vrucine i da se puno pije. I mislim da ce te na kraju doci na isto, osim sto ces s all inclusive paketom svako malo visiti u baru
Negativna strana je sto svako pice tada ides popiti u bar. Nema iznosenje pica u sobu posto nije flasirano. U cijenu all inclusiva su ti ukljucena i 2 izleta. Zeljka je napisala bezvezna s cim se nikako nebi slozila. Prvi izlet bio je ribarenje. Ali ne ko na nasem, nemaju udice nego na flaks i da samo vidis kakve cete ribetine izvlaciti. U svakom slucaju lijepo iskustvo (za mene ne toliko koliko za mog supruga).
Drugi izlet bio je cjelodnevni, prvo 1 i pol sat razgledavanja naseljenog otoka i kako oni zive, zatim odlazak na pusti otok gdje nam je priredjen rostilj i gdje smo imali slobodno poslijepodne za kupanje i ronjenje. Fenomenalno. Usput smo vidjeli i hranili divlje delfine.
Uglavnom uzmi puni pansion svakako. Izmori te sunce i klima i vjeruj mi bas ce ti dobro leci rucak.
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:37   #53
Zeljka pogledala sam sad tvoje slike, krasne su... ja bi natrag...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 02:05   #54
35 000kn za 2 osobe?!?!..bolje da odmah pocnem stedit..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 07:38   #55
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
35 000kn za 2 osobe?!?!..bolje da odmah pocnem stedit..
pa za takvo putovanje...s takvom uslugom.....i u špici sezone nije puno.... ne znam kaj da velim....ali Mauricijus sam platio 2004. deset dana 2100 eura po osobi...isto tak u sedmom mjesecu....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:21   #56
Da Daisy, vjeruj mi i ja bih nazad. Sta se tice izleta svako iam svojem misljenje, ja samo ponavljam sta je meni receno...No svejdeno, svako mora za sebe znati...
Kao sta sam navela ja bih otisla na Malediven i bez cuge i hrane...
Hej na kojem si ti otoku bila?
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:18   #57
Ja sam bila na Velavaru island resort tzv. Turtle Island, za razliku od Sun Islanda ovaj je turbo mali
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:57   #58
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
ovo je netočno za cijene da je jeftinije u osmom mjesecu....tad je najskuplje jer su godišnji odmori u cijeloj europi pa svi putuju...
bio sam 2005. sedam dana tura po Sri Lanci (prešli 1500 km s osobnim vozačem, dakle nije bila grupa) i onda devet dana na maldivima (thulaghiri)....svakome preporučam tu turu...ide se iz Beča...a i cijena je sasvim ok... a i vrijeme je bilo odlično....padala kiša dva puta po 10 minuta....
Kakve veze ima Evropa sa tim uopće, ako se radi o egzotičnim destinacijama vrlo često je u pravu i ljetni mjesecu su OUT sezona i cijene su najmanje.

Isto tako vidim da se često spominje kiša i te stvari, netko tko nikada nije išao na daleke destinacije sa tropskom ili subtropskom klimom mora znati da je pojam kiše tamo i kod nas nešto sasvim drugo, kiše se često "ne osjete", temperatura se ne mijenja, voda je uvijek topla. Prognoze vrlo često nišu istinite i ljudi dobiju krivi dojam o "lošem" vremenu. Po meni je loše vrijeme na Krabima samo ako je uragana ili tajfun, velike ljetne vrućine i malo vlage ni najmanje mi ne smetaju, dapače
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 07:42   #59
misliš da npr. feragosto u Italiji nema utjecaja na odlaske na sve destinacije u svijetu?...misliš da su zakrčenja na cestama u europi u 7. i 8. samo šala? ....
stvarno vjeruješ da europljani koriste godišnji (koji ima traje 60-90 dana) tokom cijele godine?...
pogledaj, hočeš li naći i jedan last minute u sedmo i osmom mjesecu...posebno osmom za npr....Kubu, Dominikanu....Maldive....
za maldive smo se raspitivali oko 20.4...i tad smo planirali putovati 15.7....ali nije bilo mjesta u avionu....našli smo dva mjesta u avionu 22.7. i to sasvim slučajno zbog otkaza....
dakle, utjecaj godišnjih odmora je značajan na potražnju i cijenu.... i na Jadranu su cijene više jer je veća navala....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:34   #60
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
misliš da npr. feragosto u Italiji nema utjecaja na odlaske na sve destinacije u svijetu?...misliš da su zakrčenja na cestama u europi u 7. i 8. samo šala? ....
stvarno vjeruješ da europljani koriste godišnji (koji ima traje 60-90 dana) tokom cijele godine?...
pogledaj, hočeš li naći i jedan last minute u sedmo i osmom mjesecu...posebno osmom za npr....Kubu, Dominikanu....Maldive....
za maldive smo se raspitivali oko 20.4...i tad smo planirali putovati 15.7....ali nije bilo mjesta u avionu....našli smo dva mjesta u avionu 22.7. i to sasvim slučajno zbog otkaza....
dakle, utjecaj godišnjih odmora je značajan na potražnju i cijenu.... i na Jadranu su cijene više jer je veća navala....
razumijem ja što ti želiš reći ali vjeruj mi kad ti kažem da karibe boli one stvar za feragosto i slično, njima ameri naprave 95% prometa, njima su karibi ko meni crikvenica....3 i 4 mjesec plus zlatni 12 mjesec su 3 do 4 puta skuplji od ljetnih mjeseci......
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.