Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 21:33   #21
btw, "sreltoh" jednu dok sam biciklirala šumicom u cerju(sesvete, kobiljak, sesvetski kraljevec) na kojih deset metara od mene. strašna živima sam se ukipi i prati te pogledom... bolesno
MiceMace is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 10:00   #22
Quote:
MiceMace kaže: Pogledaj post
btw, "sreltoh" jednu dok sam biciklirala šumicom u cerju(sesvete, kobiljak, sesvetski kraljevec) na kojih deset metara od mene. strašna živima sam se ukipi i prati te pogledom... bolesno
He he, ja radim u Cerju...
Izgleda gdje sam ja tu ima divljih svinja...
Weizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:46   #23
Obzirom na količinu divlje krmadi koja se narajtala po Ivančici i Zagorju, čisto sumnjam da su se divlje svinje zadržale samo na zapadnom dijelu Medvednice. Vjerojatnije je da ih ima svuda. Koliko sam čuo, a i imao prilike osobno se uvjeriti, više ne stoji da su pretežno sumračne/noćne i plahe životinje. Ima ih u svako doba dana i ne boje se pretjerano ljudi. Srećom, žireva ima dovoljno te još nisu postale agresivne.

Quote:
MiceMace kaže:
"sretoh" jednu dok sam biciklirala šumicom u cerju
Jel' na stazi između Cerja i Martin Brega, uz ogradu plantaže?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:49   #24
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Obzirom na količinu divlje krmadi koja se narajtala po Ivančici i Zagorju, čisto sumnjam da su se divlje svinje zadržale samo na zapadnom dijelu Medvednice. Vjerojatnije je da ih ima svuda. Koliko sam čuo, a i imao prilike osobno se uvjeriti, više ne stoji da su pretežno sumračne/noćne i plahe životinje. Ima ih u svako doba dana i ne boje se pretjerano ljudi. Srećom, žireva ima dovoljno te još nisu postale agresivne.
Koliko god volim životinje, nije mi to baš drago čuti. Izgleda da je samo pitanje vremena kad će se desiti prvi napad na izletnika/planinara
Weizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:17   #25
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Jel' na stazi između Cerja i Martin Brega, uz ogradu plantaže?

ma ne... bliže naselju kobiljaku... točnije ona šumica kaj povezuje cerje i kobiljak ak znaš.
MiceMace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:54   #26
Kroz tu šumicu sam prolazio samo po cesti, nisam istraživao staze & šumske pute. Po mojoj odokativnoj procjeni, u njoj nema točke udaljenije od 500 metara od najbližih kuća u Kobiljaku, Cerju ili Budencu. Gle kako su se beštije približile civilizaciji.

Quote:
Izgleda da je samo pitanje vremena kad će se desiti prvi napad na izletnika/planinara
Je... u najgorem slučaju po izletnike & planinare, to je pitanje desetljeća. Malo sam podivanio sa kolegom s posla koji se u slobodno vrijeme bavi likvidacijom divljači po Turopolju i potvrdio mi je što sam već čuo od njegovih kolega: što se tiče divlje prasadi, u odnosu na ljude one spadaju u kategoriju "mostly harmless". Iako svejedi, ne smatraju čovjeka lovinom. Druga je stvar ako nalete na već odapelog homo sapiensa. Napadi krmače koja brani svoje mlade jesu zabilježeni u nas ali su vrlo rijetki i na sreću krmača, iako ima jak ugriz, ima male očnjake (klice) i rijetko napravi veću štetu. Fatalni napadi su ekstremno rijetki, gotovo uvijek su posljedica napada vepra koji se osjetio vrlo ugroženim i od njih u pravilu stradavaju lovci.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 11:19   #27
Evo da malo dignem temu. Bauljajući u subotu sam po sljemenu naletio sam na tri divlje svinje, dva odojka i mama. Jako me čudi da me nisu čule jer sam ih ja vidio a one su rovale uz rub puta. Ja sam se povukao 30 metara natrag iza malog zavoja i počeo raditi buku. Nakon pol minute-minutu sam polako izvirio iza jednog većeg grma i nije ih više bilo. Krenuo sam dalje ali mi baš i nije bilo svejedno, još je bila niska paprat i žbunje pa da nisu tu negdje blizu.
Inače bliski susret se desio negdje na pol puta od male Hunjke prema Gorščici.
U nedelju sam istim putem išel s ženom i nakon moje priče nije joj baš bilo svejedno.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 23:21   #28
Evo, i ja dizem. Danas oko 8h sam se krenuo spustati po Leusteku i 100 m prije one kopanje gdje curi voda sretnem tri odrasle divlje svinje i hrpetinu malih. 10 sekundi straha i mjerkanja na koje stablo mogu skociti, ali onda su pobjegle uzbrdo. Huh.

poslano s tapatalka
zac2005@gmail.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 16:53   #29

Ma daj?
Ja sam mislio da se divlji pajceki drže isključivo sjeverne (sjeverozapadne) strane Medvednice.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 22:28   #30
Ja sam ih jednom vidio i na početku 12-ice - dakle poprilično blizu Kraljičinom zdencu i Medvedgradu.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 21:13   #31
ja sam vidio divlju svinju tri puta, prije koju godinu je cak bila velika navala vrtove u podsljemenskoj zoni su prerovale i to dulje vrijeme su bas harale. zaprepastilo me sto u prvom susretu divlja svinja nije bila plaha kad me vidla nego je nastavila svojim putem i prošla pored mene na nekih 15 metara, ja od straha nisam znao sto bi popeo sam se na neku malu bukvicu koja mi je bila prva pri ruci jos neznam kak me izdrzala hehe bome muzjaci znaju bit jako velki :/
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:51   #32
Danas vidjeti vepra na pola puta do gore. Išli smo autom glavom cestom

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
albatros11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:27   #33
Bio sam na Medvednici što do Sljemena što uzduž i poprijeko pa barem jedno 80-ak puta u zadnjih 12-13 godina i još nikad nisam vidio divlju svinju.
Možda i bolje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:58   #34
Uz glavne staze ih slabo ima, ali ako zađeš u područja van većih puteva zna ih se naći. Vidio sam ih nekoliko puta u zadnje dvije godine, zadnji put prije cca 2 mjeseca na padini istočno od staze Mikulići - Risnjak.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:59   #35
Na zagorskoj strani Medvednice par livada preorano uzduž i poprijeko.

Pitanje je dana kada će se neman spustiti u grad, a lovozakupitelj BM krenuti u hajku.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:49   #36
Kod Hunjke je livada često preorana ali nikad ih nisam zatekao na djelu
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:36   #37
u jesen smo išle stazom 22 od markuševca do hunjke...kad smo se vraćale (a staza je uglavnom bila prazna, tek blizu hunjke smo srele par ljudi, a vidi se i da rijetko tud netko prođe) smo naletjele na malo divlje prase (bilo je na pola metra od mene na putu)...odjurilo u šumu, a pas za njim
uspjele smo zaustaviti psa, ali smo se bome preko nekoliko puta osvrnule da ne naleti i mama prase

a tu je bilo dosta lokvi po putu di valjda dolaze popiti vode...našle smo i tragova dosta

tako da, ima svinjica
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:54   #38
tvuk dobro si reko, tako ih ima jako puno. Ja sam u okolici tog mjesta vidio triput mužjaka i jednom nalaetio na krdo hehe ubiti cijeli zapadni dio ih je pun..
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:41   #39
U zadnjih mjesec dana dok sam šetao sa psom, dvaput sam naletio na ogromna krda na istočnoj strani Medvednice. U prvom slučaju krdo je bilo na 100 m od kuća. Sva sreća da mi je pas bio na povodcu i da nismo uočili niti jednu prasicu već samo malu prasčad. Sumnjam da mi pas dobro prošao da je bio slobodan jer je Husky.
__________________
"Everyone is trying to accomplish something big, not realizing that life is made up of little things."
saturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:07   #40
Pitanje kad će se desiti prvi napad na čovjeka.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.