Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Pogledaj rezultate ankete: Što ćemp čitati?
NICCOLO AMANNITI - JA SE NE BOJIM 2 50.00%
HARUKI MURAKAMI - NORVEŠKA ŠUMA 1 25.00%
TOMMY WIERINGA - JOE SPEEDBOAT 1 25.00%
Glasovatelji: 4. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 21:23   #1
Dvanaesto biranje - anketa

NICCOLO AMANNITI - JA SE NE BOJIM

U naizgled idiličnome talijanskom seocu, dječak u bezazlenoj igri otkriva stravičnu tajnu koju nikako nije smio otkriti. U dramatičnim događajima koji slijede svijet djetinjstva će se srušiti i odrasli će pokazati svoje pravo, užasno lice.
Prema uzbudljivom romanu ovog suvremenog talijanskog pisca, slavni redatelj Gabriele Salvatores snimio je film koji je premijerno prikazan na festivalu u Berlinu 2003. g.


HARUKI MURAKAMI - NORVEŠKA ŠUMA

Čuvši pjesmu Beatlesa, Toru Vatanabe sjeti se svoje prve ljubavi Naoko, djevojke svoga najboljeg prijatelja Kizukija. Istoga časa u mislima se vraća u prošlost, kad je prije gotovo dvadeset godina u Tokiju provodio studentske dane, izgubljen u svijetu tjeskobnih prijateljstava, usputnog seksa, strasti, gubitaka i žudnje—u vrijeme kad je u njegov život umarširala neobuzdana mlada žena po imenu Midori, i on je morao birati između budućnosti i prošlosti.

Norveška šuma najpoznatiji je roman Harukija Murakamija, kultna knjiga koja je sve donedavno bila najveći japanski bestseler uopće



TOMMY WIERINGA - JOE SPEEDBOAT

Dolazak Joea Speedboata uzdrmat će stanovnike uspavanoga nizozemskoga gradića jer je od samoga početka jasno da je dječak neobična imena, koje si je sam nadjenuo, u stanju učiniti ono što drugi neće ni pomisliti. Joe će u školski zahod postaviti bombu, od otpada će sastaviti avion, ali će se i sprijateljiti s paraliziranim dječakom Fransjeom, koji pomiče samo desnu ruku i ne može govoriti. Poduzetnog Joea ništa ne može omesti, pa će čak uspjeti istrenirati Fransjea da postane obarač ruku i zajedno će osvajati turnire u predgrađima europskih gradova. Njihovo prijateljstvo doći će na kušnju zbog čarobne zlatokose Južnoafrikanke Picolien Jane, u koju su svi dječaci zaljubljeni, ne znajući s kim imaju posla.

Joe Speedboat magičan je roman o odrastanju, o neobuzdanom talentu, o privrženosti i prijateljstvu. Tommy Wieringa stvorio je nezaboravne junake, dječake čija mašta prelazi sve granice. Briljantno napisan, prepun divnih detalja i natopljen finim humorom, Joe Speedboat oduševljava čitatelje u dvadesetak zemalja, a Tommy Wieringa s pravom je postao istinska superzvijezda suvremene nizozemske književnosti.

Već je od početka jasno da je Joe Speedboat snažan književni tekst, briljantna priča, prekrasno napisana, zabavna za čitanje, zapanjujuća i očaravajuća ne samo zbog karaktera koje autor stvara i uključuje u različite priče nego i, još više, zbog iznenađujućih preokreta.

Zadnje uređivanje bktr : 06.02.2011. at 21:33.
bktr is offline  
Old 06.02.2011., 21:30   #2
Evo vam ga na pa birajte.

Za treću sam ustvari htjela Livadu crnog labuda, ali pošto su prve dvije starije knjige i pretpostavljam da ste ih možda čitali, treću sam ponudila noviju, možda još nitko nije čitao, a slične je tematike kao Livada crnog labuda.

Prve dvije su mi već duuuugo na popisu, a glasam za prvu jer bih nju najradije čitala.

Sad vi.
bktr is offline  
Old 06.02.2011., 21:39   #3
Šteta što nisi stavila Mitchella. Možda drugi put. :nada se:

Pretpostavljam da se moj glas ovaj put računa, budući da imam ispunjen minimum od 2 komentara.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Old 07.02.2011., 14:40   #4
NOrvesku sam citala, ove dvije nisam i moram provjeriti mogu li ih kako naci, a nisma jos stigla ni Ime ruze
Nadinka is offline  
Old 12.02.2011., 13:10   #5
Najviše mi se sviđa TOMMY WIERINGA - JOE SPEEDBOAT, ali sumnjam da ću je moći nabaviti.
Svejedno ću glasovati jer želim bar da je vi pročitate pa da mogu vidjeti komentare.
 
Old 13.02.2011., 16:53   #6
"Ja se ne bojim" sam davno pročitala i jako mi se svidjela. Neću imati ništa protiv opet je pročitati ako ona dobije najviše glasova. A ja se osobno, opet, ne mogu odlučiti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 13.02.2011., 18:09   #7
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
"Ja se ne bojim" sam davno pročitala i jako mi se svidjela. Neću imati ništa protiv opet je pročitati ako ona dobije najviše glasova. A ja se osobno, opet, ne mogu odlučiti.
Anketa je već u petak trebala biti zatvorena, a nekad produžimo do nedjelje, imaš sreće... nemoj predugo razmišljati.
Iako, tko će uopće čitati? Pa nikog nema

Haralampije, spavaš??
bktr is offline  
Old 13.02.2011., 19:12   #8
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Anketa je već u petak trebala biti zatvorena, a nekad produžimo do nedjelje, imaš sreće... nemoj predugo razmišljati.
Iako, tko će uopće čitati? Pa nikog nema

Haralampije, spavaš??
Bila sam na putu, iskrsnulo neočekivano i ja se spakirala na vrat na nos, pa tutanj. Zaboravila na sve živo. Pa i glasati u anketi.

I tako, čitamo Ja se ne bojim.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.