Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 12:13   #1
Pojas za trčanje za bocu ili boca za trčanje

Pokušavam se nekako riješiti nošenja boce na trčanju pa me zanima što preporučate.

Vidio sam da neka ekipa ima onaj pojas u koji na leđima utakneš bocu, vidim da vani ovi ultramaratonci imaju boce u onim držačima što se nose na ruci (ala kao ono remenje na video kamerama a sad sam ne beyu našao i ovo, bocu za trčanje, prvi put to vidim, pa me zanima dal netko ima iskustva s time.

Ono što ne želim je da mi bočica previše skače po leđima, to mi je jedina fobija al pretpostavljam da je napravljeno kak spada ili?

Jel koristi netko ovo drugo?

tnx

D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:35   #2
a da uzmeš pojas nevinosti?

Kolegica je pisala ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2855
Možda bude znao neki od starih iskusnjara Topalovića, pardon, maratonaca!
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:48   #3
ma znam da ima tamo u zajedničkoj temi, al sam namjerno pisao ovdje jer je tamo veliki kupus sa 100 različitih tema...hvala na linku...a jesi ti sebi kupovao kaj?

mene isto najviše strah tog laprdanja dok trčim...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:42   #4
za 5 funti ne buš propal.
Nisam imao takvih potreba, ali razmišljam o tome.

Kad smo već kod potreba jesi li ti onaj koji s povećanim potrebama za kakicom?
Mislim, pitam to iz praktičnih razloga.
Recimo kad trčite maraton, jel vas nekad potjeralo?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:41   #5
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
za 5 funti ne buš propal.
Nisam imao takvih potreba, ali razmišljam o tome.

Kad smo već kod potreba jesi li ti onaj koji s povećanim potrebama za kakicom?
Mislim, pitam to iz praktičnih razloga.
Recimo kad trčite maraton, jel vas nekad potjeralo?
jesam, ja sam al još nisam trčao maraton pa ti nemrem reč...u svakom slučaju, obavit sve kaj se treba prije trčanja (meni ujutro) i za sad nisam imao problema na dionicama do 15km.

Istina, računam da ću za svoj prvi maraton morat pošteno pojest ujutro, pa nisam ziher kak će to izgledat.

Al zanimalo bi me kakva su iskustva, računam da ću trčak 4sata.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:16   #6
Evo samo da vam javim da sam u Intersportu u Areni našao na biciklističkom odjelu nekoliko modela, onaj s jednom bocom i onaj s 4. Ovi s jednom kreću od 60 za ProSport do 100kn za McKinley. Onaj s 4 je 90 pa na više ako se ne varam. Kombinacije su na kopču i zatezanje ili na čičak, ovi s jednom bocom su svi položeni lagano ukoso radi lakšeg dobavljanja. Djeluju mi ko da stoje dosta dobro a nadam se da se ne znojiš previše na tom mjestu, tj, da su nekak rješili prozračnost, abrem donekle.

Tako da brijem da ništa od ebaya za sada...ovaj od 60 ima i bocu uračunatu u cijenu...ostali su bez, osim naravno modela s 4 male bočice.

E sad, ja bi načelno uzeo ovaj s jednom, al si onda mislim, više će letit jedna teška boca na leđima nego 4 manje koje su oko struka. Jer ima netko da trči s ovim manjima?

fala
D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:34   #7
Ja imam pojas s jednom bocom, kao sto kaze ovaj link koji je kolega Toma postao.
Nikako nisam htjela onaj sa cetiri, smijesno mi je to bilo i nisam se ugodno osjecala- mozda se jedna boca cini nespretna ali ako dobro lezi (kvalitetniji belt) uopce ni ne osjetis da je tamo.

Ne bih ti preporucila da kupujes preko interneta jer je dobro pojas isprobati i cak malo potrcati s njim po ducanu (mene prodavaci inace obozavaju, uvijek izvodim kerefeke ) da vidis kako ti lezi i sto je najvaznije da li lamata okolo.

Ovo je model kojeg ja imam, izvrsno me sluzi vec godinu dana.

Kao i s vecinom stvari, koliko para toliko muzike.
__________________
You can't really dust for vomit.

Zadnje uređivanje Torma : 05.05.2011. at 22:40.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:58   #8
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Evo samo da vam javim da sam u Intersportu u Areni našao na biciklističkom odjelu nekoliko modela, onaj s jednom bocom i onaj s 4. Ovi s jednom kreću od 60 za ProSport do 100kn za McKinley. Onaj s 4 je 90 pa na više ako se ne varam. Kombinacije su na kopču i zatezanje ili na čičak, ovi s jednom bocom su svi položeni lagano ukoso radi lakšeg dobavljanja. Djeluju mi ko da stoje dosta dobro a nadam se da se ne znojiš previše na tom mjestu, tj, da su nekak rješili prozračnost, abrem donekle.

Tako da brijem da ništa od ebaya za sada...ovaj od 60 ima i bocu uračunatu u cijenu...ostali su bez, osim naravno modela s 4 male bočice.

E sad, ja bi načelno uzeo ovaj s jednom, al si onda mislim, više će letit jedna teška boca na leđima nego 4 manje koje su oko struka. Jer ima netko da trči s ovim manjima?

fala
D
Jel ovaj s jednom bočicom ima i dodatne pretince za čokoladice, gelove, sapun, burek i druge akesesorise?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:30   #9
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Evo samo da vam javim da sam u Intersportu u Areni našao na biciklističkom odjelu nekoliko modela, onaj s jednom bocom i onaj s 4. Ovi s jednom kreću od 60 za ProSport do 100kn za McKinley. Onaj s 4 je 90 pa na više ako se ne varam. Kombinacije su na kopču i zatezanje ili na čičak, ovi s jednom bocom su svi položeni lagano ukoso radi lakšeg dobavljanja. Djeluju mi ko da stoje dosta dobro a nadam se da se ne znojiš previše na tom mjestu, tj, da su nekak rješili prozračnost, abrem donekle.
Dobili su onda i neke jeftinije varijante u Intersporta. Zadnji put kad sam gledala, svi su bili 300+ kuna.
Stoji li to čvrsto baš kad se trči? Ne žulja i živcira?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:57   #10
na zalost za sad mogu samo reci da mi se cini da stoji cvrsto...a sve ostalo ne znam...sinoc sam doslovno u 5 do 9 uletio u ducan, tako da nisam mogo isprobat sve modele....nego sam ih samo locirao i okvirno zapamtio cijene...al def cu otic jedan dan pa malo bolje istraziti...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:01   #11
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Jel ovaj s jednom bočicom ima i dodatne pretince za čokoladice, gelove, sapun, burek i druge akesesorise?
Moj je kao Sport Billy torba- po potrebi iz pretinca vadim aparat za espresso, kompletnu vrtnu garnituru koja ukljucuje i ukrasne gnomove, te prekrasnog vrtlara Pedra da mi pravi drustvo.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:56   #12
Pozdrav svima !

Gledam što bi kupio, pojas za boce http://www.decathlon.hr/pojas-2-boce...d_8312250.html
Ili ruksak
http://www.decathlon.hr/ruksak-trail...d_8312248.html ?
Vidim da mi treba nešto od toga, nije mi dovoljno samo popit vodu prije trčanja.
E sad ruksak ima više mjesta sa razne potrebne stvari.
A i mogao bi u slučaju veće potrebe za vodom staviti džep od 2 l.

Što mislite ? Hvala
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 18:46   #13
Imam taj ruksak i ugodan je za nositi.
Ali spremnik za vodu smrdi i ima okus po gumi, nikako da to nestane, čak ni šema sa sodom bikarbonom nije pomogla.

A koliko je taj pojas ugodan, ne znam. To je i dosta individualno. Nekima paše, nekima ne.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 23:43   #14
Quote:
qvezbra_81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !

Gledam što bi kupio, pojas za boce http://www.decathlon.hr/pojas-2-boce...d_8312250.html
Ili ruksak
http://www.decathlon.hr/ruksak-trail...d_8312248.html ?
Vidim da mi treba nešto od toga, nije mi dovoljno samo popit vodu prije trčanja.
E sad ruksak ima više mjesta sa razne potrebne stvari.
A i mogao bi u slučaju veće potrebe za vodom staviti džep od 2 l.

Što mislite ? Hvala
kupio sam takav pojas (samo su boce od 0,25 lit svaka) i danas sam ga prvi put koristio. A ono, nije loša stvarčica za dužinske treninge.

Imam i ruksak (mammut) u koji stane mijeh od 2,5 lit. Dobar je po mom mišljenju. I možda je meni bolji izbor za trail utrke (jer stane više stvari što obično traže organizatori da se nosi sa sobom), dok mi je ovaj pojas više za dužinske treninge po ravnome
viktorward is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 08:30   #15
Hvala kolege !
Vjerojatno ću kupit ruksak, ipak ima više mjesta. ( valjda neće smrdit taj spremnik )
S obzirom da sam počeo trčat po Velebitu više će mi trebat nego pojas.

Nije tema ali Hvala i kolegi Gospodinu Čovjeku, kupio sam Kalenji tenisice i zadovoljan !
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 08:47   #16
Quote:
qvezbra_81 kaže: Pogledaj post
Nije tema ali Hvala i kolegi Gospodinu Čovjeku, kupio sam Kalenji tenisice i zadovoljan !
Koji si model uzeo?
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 09:31   #17
Ove http://www.decathlon.hr/tenisice-eki...d_8351740.html
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:05   #18
Imam 3L mijeh i odlična je stvar. Zauzme prostora u ruksaku koliko i flaša od litre i pol. Uzeo sam ga prvenstveno zato jer mi se ne da svako malo vaditi flašu iz ruksaka, pa onda ne pijem dovoljno. Za čišćenje sam kupio na SportsDirectu tanke četkice, a čistim ga običnim deterdžentom za suđe. S vremenom se stvaraju plijesni, ali se sve lako rastavlja čisti pa me to ne smeta. U početku mi je voda imala plastičan okus, ali s vremenom se izgubio. Sve u svemu, odlična stvar za planinarenje. Svašta je preživio u ruksaku i nikad nije niti kapi promočio.
__________________

Iskustvo jednog planinara...
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 08:31   #19
http://www.decathlon.hr/dzep-za-vodu-2l-id_8312326.html

Ako koga zanima Decatlon ima dobar spremnik za vodu, lako se čisti i opere jer ima novi sustav zatvaranja, eto ako niste dosad vidjeli ....
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 09:36   #20
Imam sličan spremnik u Kalenji ruksaku... katastrofa, miris i okus gume nikako da nestanu. Oprao ga x puta, isprobao šemu sa sodom bikarbonom, nula bodova.

Podnošljivo je kad stavim nekakav izotonik unutra pa se ne kuži toliko, ali kad stavim običnu vodu onda je okus loš.

Da nema toga, bio bi super i povoljan...
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.