Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2011., 17:39   #21
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Evo danas sam baš rezervirao smještaj na Durmitoru.
Krećemo nas četvero 30.07. prvo ćemo tri dana kampirati na Trnovačkom jezeru, popet se na Maglić, obić Peručicu i Zelengoru. Onda idemo na rafting na Taru pa na Durmitor gdje smo na smještaju od 03. do 07.08.
Eh sad zanima me jel se na Žabljaku može kupiti planinarska karta Durmitora ili barem nekakva turistička ili da printam šta nađem na netu.
Može i preporuka šta obići i gdje jesti. Svakako ćemo ići na Bobotov kuk, Prutaš, Ledenu pećinu i Crno jezero.
Da na Zabljaku mozes kupiti i planinarski vodic sa opisom i mapama staza za vecinu crnogorskih vrhova, a ne samo Durmitora. Sto se tice sta i dje jesti imate par kvalitetnih restorana koji nijesu bas jeftini pogotovo ako porucujete nacionalne specijalitete. Sta obici . . . imamo mi jos jezera po Durmitoru cak 18 lednickih, a ne samo Crno, pa pogledajte, dalje blizu vam je i kanjon Komarnice poznatiji kao kanjon Nevidio, koji je najblaze receno spektakularan. Njega ne proci je bas steta iako je pomalo opasan, ni kanjon Tare nije ruzan, cak naprotiv izuzetno je lijep. Za penjanje imate puno puno toga, ako pocnem da nabrajam nesto cu zaboraviti pa ce biti da sam vas zeznuo, zato cu vam samo reci da na Durmitoru ima cak 49 vrhova visokih preko 2000 mnv. Dosta je bilo, da me ne optuzite kako se hvalim, nego da ste vi nama dobro dosli i da se lijepo provedete, pozdrav . . .
BRDJANSKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:06   #22
Ja sam se taman vratio s Durmitora.
Mapu imaš za kupiti u pošti u Žabljaku, pa čak i na lokalnim kioscima.
Ne preporučam skidanje mapa s interneta.
Budi jako pažljiv s čitanjem karte i pripremi se na to da su staze loše markirane.
Od klope u Žabljaku je trenutno in mali restoran Luna. Jeftino ali klopa je ok.
Za bolji doživljaj i lokalne specijalitete preporučam restoran Momčilov grad, malo je iznad Žabljaka, super klopa i predivan pogled. Cijene prihvatljive, oko 15-20 eura po osobi za bogat meni.
Bio je tu donedavno u igri i restoran Katun, na obali obližnjeg Crnog jezera, neki kažu da je to bio najbolji nacionalni restoran u sjevernoj Crnoj Gori, ali je izgorio krajem prošle godine.
Ako trebaš još neki savjet vezano uz planinarenje, smještak ili što drugo, slobodno upitaj...
vekiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:20   #23
Quote:
Slym kaže: Pogledaj post
Najatraktivnija možda i je, ali nije ni najbrža ni najbliža. Najbrža je već spominjana, a najbliža je pratiti najbržu do Rogatice i onda ne skrenuti za Goražde nego ravno na Rudo pa preko Hercegovačke Goleše i Krajčinovića gdje ima prahistorijsko arheološko nalazište na Pljevlju, Odžak i Žabljak. S tim da može na tom skretanju za Goražde skrenuti u drugu stranu za Višegrad i pogledati dolinu Drine.
Upravo se vratih s Durmitora i pridružujem se onima koji predlažu ovaj duži ali definitivno atraktivniji put (Sarajevo-Foča-Šćepan Polje-Trsa-Žabljak).
Naravno, samo ukoliko nemate preblema s vožnjom u okukama. Od Sarajeva pa sve do crnogorske granice cesta je dosta okučasta, na mjestima i uska (od Foče), ali nakon toga kad nastavite kanjonom rijeke Pive te skrente za Durmitor preko Trse: to je ljepota za nevjerovati!
Alternativni put preko Pljevlja ima adut stari most preko Tare, nekih 25 km od Žabljaka, ali i njega smo obišli jedan dan nije daleko.
Inače, nekih 5 km od tog mosta nalazi se mjesto gdje počinju ture za splavarenje po Tari. Do tamo se lako može doći s autom i malo brzinski doživjeti Taru izbliza.
vekiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:55   #24
kako sredit smještaj na durmitoru il žabljaku i koja je cijena? mislio sam otić oko 1.4. na par dana.
__________________
Where The Wild Things Are....

Zadnje uređivanje Milko63 : 04.03.2012. at 21:00.
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:55   #25
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
kako sredit smještaj na durmitoru il žabljaku i koja je cijena? mislio sam otić oko 1.4. na par dana.
http://www.apartmanihrvatska.hr/Crna...j/%C5%BDabljak

Ja sam našao preko ovog site-a, bio sam zapravo kod ovih ljudi iz prvog oglasa...
Platio sam 10 eura po danu s tim da sam bio sam, mislim da je za 2 ili više osoba 8 eura...

Ja planiram ići u 5om, sad ima jako puno snijega tamo oko 120 cm samo u Žabljaku, na planini tko zna koliko...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 18:43   #26
Bok ljudi, koliko mislite da je brži put preko Han Pijeska? Meni se čini da je preko Sarajeva dosta brza ruta, cesta od Šamca do Sarajeva je ok a zadnji dio je autoput tako da se taj dio relativno brzo prođe...
šnita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 20:39   #27
Drži se magistralnih puteva. Čak i cesta od Foča do CG nije baš široka,a glavni je put. Išao sam u drugom mjesecu u Žabljak pa ti govorim iz prve ruke.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:05   #28
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Drži se magistralnih puteva. Čak i cesta od Foča do CG nije baš široka,a glavni je put. Išao sam u drugom mjesecu u Žabljak pa ti govorim iz prve ruke.
S tim da bih napomenuo da bi bilo poželjno taj dio proći po danu. Cesta je zavojita, strma, asfalt (gdje ga ima) očajan, a lokalci se voze kao da je autobahn.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:39   #29
Hvala na info, vidim da je zbog odrona zatvorena jedna dionica na cesti Sarajevo-Foča pa preporučuju makadamski obilazak, to baš i ne bi. Izgleda da ću ovom rutom Tuzla-Han Pijesak-Goražde.
šnita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 16:46   #30
Jel itko ide sa MTB na durmitor? Kad je najbolje ići, ima li staza, jel smještaj skup itd itd
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 17:22   #31
Postoji li kakva stranica s dobrim pregledom hiking staza na Durmitoru?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 20:29   #32
Ja sam kupila kartu u Zabljaku. Prije polaska procitala sam vodic po planinama C.gore. Imas sad i od Cicerone guides odlican vodic. Mozda imam i ja ovaj prvi vodic u pdf-u, no to ti mogu javiti tek za par dana kad se vratim u Zg.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 21:30   #33
Bas ti hvala
U principu znam da ima dosta toga, nikako me za pocetak ne zanima najvisi vrh (nisam spremna za to), ali htjela bih opet iskusiti sto vise mogu.
Cijenit cu ako potrazis.
Inace, Durmitor mi je 'mokri san', jedna moja prijateljica mastala je godinama o Triglavu, a ja mislim da se meni slicno dogadja upravo s Durmitorom Jednostavno sam pala na prvu fotografiju.

Zadnje uređivanje TincH : 27.03.2016. at 21:44.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:05   #34
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila kartu u Zabljaku. Prije polaska procitala sam vodic po planinama C.gore. Imas sad i od Cicerone guides odlican vodic. Mozda imam i ja ovaj prvi vodic u pdf-u, no to ti mogu javiti tek za par dana kad se vratim u Zg.
Ja u Zagrebu. Na Interliberu, po 10 kn.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Postoji li kakva stranica s dobrim pregledom hiking staza na Durmitoru?
http://planinarenje.hr/kt/gorja/crna...h-bobotov-kuk/

Dolje desno je popis četiriju staza. Na svaku kad klikneš dobiješ opis i neku vrstu karte.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 11:50   #35
našla sam, postavim danas u folder na dropboxu pa ti pošaljem link
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 16:30   #36
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Bas ti hvala
U principu znam da ima dosta toga, nikako me za pocetak ne zanima najvisi vrh (nisam spremna za to), ali htjela bih opet iskusiti sto vise mogu.
Cijenit cu ako potrazis.
Inace, Durmitor mi je 'mokri san', jedna moja prijateljica mastala je godinama o Triglavu, a ja mislim da se meni slicno dogadja upravo s Durmitorom Jednostavno sam pala na prvu fotografiju.
Durmitor je krasan, slažem se s tom izjavom. Po meni, uspon na Bobotov kuk nije strašan ukoliko se ne bojiš visine i uskih putića.

Ja sam više umrla na usponu do sedla do njega, vidi koja uspončina


ovako izgleda uspon iz vlastite perspektive


u biti, samo gledaj ispred sebe, jer nije uopće teško i taj završni dio je jako kratak (a i cijelo vrijeme se imaš za što primit)


Ako ti je bed na vrh otić, isplati ti se otić na to sedlo ispod vrha. Uživat ćeš u krasnom pogledu na Škrčko jezero a do tamo nema nikakvih "detalja".

no svakako svima nam se zauvijek ureže u pamćenje ovaj prizor



Daj mi pošalji mail adresu na PM, pa ti šibnem vodiče.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 14:59   #37
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ja u Zagrebu. Na Interliberu, po 10 kn.



http://planinarenje.hr/kt/gorja/crna...h-bobotov-kuk/

Dolje desno je popis četiriju staza. Na svaku kad klikneš dobiješ opis i neku vrstu karte.
Hvala, kako se nisam sjetila pogledati tamo, bas sam gusak

Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
našla sam, postavim danas u folder na dropboxu pa ti pošaljem link
E moze, moze putem PM-a

Btw, kako da ja sad radim nakon ovih tvojih fotki
Visine se ne bojim, ni uskih putica, hodala sam vec po grebenima.
No, zanima me ima li zahtjevnijih penjackih elemenata ili je to neki klasicni easy level (mislim na ono kad koristis ruke i cijelo tijelo?) - ove tvoje fotke mi tako izgledaju i to obozavam , fakat uzivam na takvim usponima

Generalno, nije mi bed na vrh, samo sam naucila da valja biti oprezan. Max sam se popela na 1700m, nikad nisam ganjala 2000, a na zimu cu vjerojatno na visokogorski tecaj u te svrhe. Medjutim, Durmitor ciljam na ljeto, bas mi je zelja

I to mozebitno na ovaj put kojim si ti isla.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 17:50   #38
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
No, zanima me ima li zahtjevnijih penjackih elemenata ili je to neki klasicni easy level ...
Samo je zadnjih 15-ak minuta veranje po stijeni (štapove ostaviš da te čekaju jer ti tu ničemu ne služe). Kondicija i oprez pri usponu, ne trebaju ti nikakva alpinistička znanja. Ja sam gore išao sam, taj dan se samo desetak ljudi uspelo na vrh (9. mjesec).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 23:34   #39
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Samo je zadnjih 15-ak minuta veranje po stijeni (štapove ostaviš da te čekaju jer ti tu ničemu ne služe). Kondicija i oprez pri usponu, ne trebaju ti nikakva alpinistička znanja. Ja sam gore išao sam, taj dan se samo desetak ljudi uspelo na vrh (9. mjesec).
A da, to je onda vjerojatno nesto ko Kalnicki Zubi ili slicno. Nema frke, to mi je ok Thanks.

Kolika je otprilike temperatura ljeti oko vrha?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 15:02   #40
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A da, to je onda vjerojatno nesto ko Kalnicki Zubi ili slicno. Nema frke, to mi je ok Thanks.

Kolika je otprilike temperatura ljeti oko vrha?
Mi smo bili u kratkim rukavima cijelo vrijeme. Eventualno će ti za vrh trebat neki šuškavac ili flis ako bude malo jače puhalo, ali nikakvu posebnu obleku nismo vukli.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.