Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 19:33   #41
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti to nema veze sa pilulama. Trebala bi otići ginekologu i napraviti uzv i uzeti briseve.

Inače ja sam imala užasne bolove u desnom jajniku, nisam smjela pipnuti to mjesto jer sam imala osjećaj ko da će se rasprsnuti koliko je bolilo. Ispalo je na kraju da imam upalu jajnika, dobila antibiotike i prošlo.

Ne bole jajnici samo od cista. Budući da si na pilulama pretpostavljam da nemaš spolne odnose sa kondomima pa samim time je veća mogućnost da si pobrala nešto. Kako god, morat ćeš ginekologu da vidi šta se događa.
da.. naručila sam se za pregled ali termin mi je tek krajem petog mjeseca (zato mi je sad ovolika panika ) ne znam , ovakvu sam bol imala samo jednom prije kada sam otkrila da imam pcos , pa mi je zbog toga i ovo čudno . inače ta bol je (i u ovom slučaju) trajala možda sat ipo-2 sata i stala . uz bol , jedna od čudnih stvari je da mi se cijela lijeva strana trbuha napuhala te prošla kada i ta bol . iskreno se nadam da je neka mala upalica
malena95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:00   #42
Patim od primarne dismenoreje. Napravila sve moguce briseve, izvadila kompletne hormone, redovito idem na uzv i trazila drugo misljenje desetak ginekologa. Sve je tamo dolje uredu, osim eto tih izrazito bolnih mjesecnica ciji su uzrok najvjerojatnije poviseni prostanglandini kao posljedica snaznog stresa kojeg sam prosla. Obicno me boli samo prvi dan. Tada povracam, imam dijareju (valjda od napora i grceva), padam u nesvjest, a pri tom se koji put i pomokrim. Analgetici mi ne pomazu, bez obzira na vrstu i dozu jer se ne uspiju ni apsorbirati vec ih izbacim. Zbog toga moram na hitnu, gdje mi intravenozno daju spasmex i analgin. I tako gotovo svaki mjesec. Kazem gotovo, jer katkad se dogodi da mi gram brufena pomogne, ako gbpopijem na vrijeme i ne ispovracam se. Konracepcijske pilule mi nisu pomogle. Tako je to vec 6 god (imam 24), a posljednjih pola godine me bol drzi ne samo prvi dan, nego i ostalih 5 koliko mi traje mjesecnica. Medjutim ovaj mjesec je mali drugaciji. Naime 34 dan mi je ciklusa (to je za mene normalno, nikad nije ista brojka), imam jednako snazne grceve u maternici vec 4 dana, ali nisam prokrvarila. Jos je cudnije sto nakon sat vremena sami znaju stati, znaci nisu konstantni. Dakle nisam ni puno tbl popila za bol (2 brufena u 4 dana). Kad ih nemam krecem se normalno i radim manje fizicke poslove bez problema. Da napomenem nikada nemam grceve prije mjesecnice, tek neku tupu bol bez koje bi i mogla, ali me ne ometa u svakodnevnim aktivnostima. No ovo je bas cudno... Any ideas?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:57   #43
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Patim od primarne dismenoreje. Napravila sve moguce briseve, izvadila kompletne hormone, redovito idem na uzv i trazila drugo misljenje desetak ginekologa. Sve je tamo dolje uredu, osim eto tih izrazito bolnih mjesecnica ciji su uzrok najvjerojatnije poviseni prostanglandini kao posljedica snaznog stresa kojeg sam prosla. Obicno me boli samo prvi dan. Tada povracam, imam dijareju (valjda od napora i grceva), padam u nesvjest, a pri tom se koji put i pomokrim. Analgetici mi ne pomazu, bez obzira na vrstu i dozu jer se ne uspiju ni apsorbirati vec ih izbacim. Zbog toga moram na hitnu, gdje mi intravenozno daju spasmex i analgin. I tako gotovo svaki mjesec. Kazem gotovo, jer katkad se dogodi da mi gram brufena pomogne, ako gbpopijem na vrijeme i ne ispovracam se. Konracepcijske pilule mi nisu pomogle. Tako je to vec 6 god (imam 24), a posljednjih pola godine me bol drzi ne samo prvi dan, nego i ostalih 5 koliko mi traje mjesecnica. Medjutim ovaj mjesec je mali drugaciji. Naime 34 dan mi je ciklusa (to je za mene normalno, nikad nije ista brojka), imam jednako snazne grceve u maternici vec 4 dana, ali nisam prokrvarila. Jos je cudnije sto nakon sat vremena sami znaju stati, znaci nisu konstantni. Dakle nisam ni puno tbl popila za bol (2 brufena u 4 dana). Kad ih nemam krecem se normalno i radim manje fizicke poslove bez problema. Da napomenem nikada nemam grceve prije mjesecnice, tek neku tupu bol bez koje bi i mogla, ali me ne ometa u svakodnevnim aktivnostima. No ovo je bas cudno... Any ideas?
Update: 37 dan ciklusa, grčevi nestali prije 2 dana. Tu i tamo nešto kao slabo osjetim... Ako ne dobijem do kraja tjedna, pravac ginekologu.

Zar baš nijedna nije prošla slično?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 17:23   #44
Pozz..ne znam da li sam na pravoj temi ali pitat cu.. da li je ikad od vas itko imao osjecaj do je dole sve nateknuto a nije. Nego samo taj neki cudni osjecaj. Kao da je nesto unutra a nije. :S ne bole ni jajnici ni maternica..sve je ok. Ali samo taj cudan osjecaj kao da je nateknuto a nije..
zvijezdica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:03   #45
40- mi je dan ciklusa i dalje ništa od mjesečnice. Naručih se kod ginekologa, ima slobodan termin tek za 3 tjedna.
Jučer tijekom noći sam imala nekakve sporadične grčeve, do jutra su prestali i još uvijek ništa...

Prekjučer sam napravila test-bio je negativan. Da li da ga ponovim ako ne dobijem? Je li ikome ispao pozitivan nakon prvog negativnog?

Quote:
zvijezdica123 kaže: Pogledaj post
Pozz..ne znam da li sam na pravoj temi ali pitat cu.. da li je ikad od vas itko imao osjecaj do je dole sve nateknuto a nije. Nego samo taj neki cudni osjecaj. Kao da je nesto unutra a nije. :S ne bole ni jajnici ni maternica..sve je ok. Ali samo taj cudan osjecaj kao da je nateknuto a nije..
Obično pred mjesečnicu, vjerojatno jer je i sluznica tada najdeblja (prije ljuštenja). Uz tom periodu voda se pojačano zadržava u tijelu, a probava se uspori zbog progesterona pa možda zato imaš osjećaj punoće i pritiska.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 17:39   #46
Žarenje u donjem dijelu trbuha

Cure, pozdrav..

Imam jedan problem.. nakon 'upale' maternice i jajnika (koja to nije bila, po nekim dokovima, jer nije bilo iscjetka, temperature niti pozitivnih briseva i nalaza krvi), uz potpune subjektivne simptome upale - hladno mi je bilo, sve htjelo ispasti dole, žarenje po cijeloj površini kože, kao da je sve upaljeno.. glavi hladno, rukama, nogama.. tom partyju su se vjer. pridružili i moji miomi, i evo, ne prolazi već 5 mjeseci..

Zadnjih mjesec dana sam čvršća (nema osjećaja reckanja iznutra na svaki iti manji napor), ali kako me cijelo vrijeme pratio osjećaj spuštanja (maternice?), ko da mi je sve teško i hoće ispasti van, taj osjećaj je sad zamjenio osjećaj žarenja iznutra, na jednom mjestu, kao da imam jednu ranu u sred trbuha, naprijed..

Ima li netko sličnih iskustava i što bi to moglo biti?
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 17:45   #47
Da ne govorim o kretanju.. to je minimalno, ugl. po kući. 100m i sjesti..

Inače počne 'žariti'.. Najviše žari na ovulaciju, a pogotovo na početku menstruacije.. i, ako šetam dulje od 100m... Za vrijeme menstruacije, imam osjećaj kao da će se sve raspasti unutra...

Cure, pomagajte.. Ima li koja sličnih iskustava i kako je to završilo?

Naime, moji ginići nemaju pojma šta bi to bilo..

A dobri su ginići.. Potražila sam 10 mišljenja valjda...
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:30   #48
Quote:
kayya_d kaže: Pogledaj post
Cure, pozdrav..

Imam jedan problem.. nakon 'upale' maternice i jajnika (koja to nije bila, po nekim dokovima, jer nije bilo iscjetka, temperature niti pozitivnih briseva i nalaza krvi), uz potpune subjektivne simptome upale - hladno mi je bilo, sve htjelo ispasti dole, žarenje po cijeloj površini kože, kao da je sve upaljeno.. glavi hladno, rukama, nogama.. tom partyju su se vjer. pridružili i moji miomi, i evo, ne prolazi već 5 mjeseci..

Zadnjih mjesec dana sam čvršća (nema osjećaja reckanja iznutra na svaki iti manji napor), ali kako me cijelo vrijeme pratio osjećaj spuštanja (maternice?), ko da mi je sve teško i hoće ispasti van, taj osjećaj je sad zamjenio osjećaj žarenja iznutra, na jednom mjestu, kao da imam jednu ranu u sred trbuha, naprijed..

Ima li netko sličnih iskustava i što bi to moglo biti?
Jesu ti pregledali sve hormone?
-napravili UZ
- slali na MRI?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:24   #49
Da, napravili su sve moguće pretrage: brisevi, krv, markere.. sve. 100 UZV i MR.

Nakon 6 različitih doktora, sabrala sam sve šta su rekli i skužila da se vjer. radilo o upali mioma tj. o nekrozi najvećeg mioma kombinirano uz upalu jajnika. Zaključila sam da je kod mene kombinacija možda kakve kronične upale, mioma (nekroze - moja dok je nakon 5 mj. zaključila da bi moglo biti to - slaže se sa simptomima koje sam našla preko neta) i polipa.

Zadnji dok je rekao da je maternica pomaknuta pod kutem od 45 stupnjeva prema mjehuru te da to žarenje i pritisak na mjehur vjerojatno potječu odatle.

Evo ponosno javljam da sam operirala 3 subserozna mioma (4. mali intramuralni naprijed su ostavili). Operacija je prošla ok i moram reći da sam očekivala veće smetnje nakon op.

Međutim, sad imam jedan sasvim drugačiji problem: boli me dok mokrim, uz nekakvo zatezanje iznutra (mjehur?) povezano sa zatezanjem vanjskog šava (onaj najdonji, uz mjehur ja mislim)

Strah me da mi nisu zašili malo mjehura za šav , jer šav dole fakat čudno izgleda (neprirodno utisnut u trbuh), reagira kad mokrim zajedno sa tim zatezanjem iznutra dok traje mokrenje.. Manje-više on mi predstavlja najveći problem sad, 11 dana nakon operacije.. Ne kužim.. nisam još čula da nekog boli dok mokri nakon operacije (ajd valjda je to moguće), ali toliko dugo nakon..? I najdonji šav me zateže sve više.. čudno..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:07   #50
Pozdrav djevojke, imam već par dana neku čudnu bol u predjelu maternice. Pred menstruaciju sam, ali opet mi je čudna bol. nije stalna već se pojavi u određenim intervalima. Leđa me ne bole niti bubrezi. Po jajniku me svega par puta zaboljelo. Ima li netko iskustva sa navedenim?
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:27   #51
Quote:
goddesoflove kaže: Pogledaj post
Pozdrav djevojke, imam već par dana neku čudnu bol u predjelu maternice. Pred menstruaciju sam, ali opet mi je čudna bol. nije stalna već se pojavi u određenim intervalima. Leđa me ne bole niti bubrezi. Po jajniku me svega par puta zaboljelo. Ima li netko iskustva sa navedenim?
Jesi riješila problem? Šta je bilo?
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.