Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 15:25   #1
George R. R. Martin - A Dance With Dragons (spoileri)

evo ga, sad spoilajte kolko hoćete, a ne da mi pristojna raja naletimo na nešto što ne želimo znati barem još neko vrijeme, zamolio bih moderatora da one postove gdje ima spoilera prebaci u ovu temu
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 15:37   #2
Quote:
JimiH kaže:
da, ali uopce to vise nije bitno jer je JON MRTAV
To ne znamo definitivno. Poglavlje završava njegovim gubitkom svijesti nakon što je 4 puta uboden.
Ako i je ubijen, nije mi uopće vjerojatno da će ostati mrtav, pogotovo jer je s njim na Zidu Melissandre...
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 15:49   #3
Quote:
Roland Deschain kaže: Pogledaj post
To ne znamo definitivno. Poglavlje završava njegovim gubitkom svijesti nakon što je 4 puta uboden.
Ako i je ubijen, nije mi uopće vjerojatno da će ostati mrtav, pogotovo jer je s njim na Zidu Melissandre...
Jao hvala ti ja nisam gledala spojlere ali sam uspjela procitati iako je bilo sakriveno zadnja dva sata se mucim i razmisljam da li da procitam taj sazetak da mi on otkrije nesto vise o toj informaciji i tako si spojlam i druge stvari ili da ostanem na tom saznanju... rijesio si me muka, vise necu ni gledati ovu temu
__________________
Death is so terribly final, while life is full of possibilities.
Rhaenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 16:02   #4
Evo kraja Jonovog zadnjeg poglavlja:

Jon fell to his knees. He found the dagger's hilt [in his stomach] and wrenched it free. In the cold night air, the wound was smoking. "Ghost", he whispered. Pain washed over him. When the third dagger took him between the shoulder blades, he gave a grunt and fell face-forst into the snow. He never felt the fourth knife. Only the cold.

A ovdje se može pročitati kratak rezime svakog poglavlja:
http://www.towerofthehand.com/books/...1/discuss.html

Lista pov-ova:
Prolog: Varamyr

Tyrion Lannister
Daenerys Targaryen
Jon Snow
Bran Stark
Quentyn Martell
Davos Seaworth
Theon Greyjoy
Jon Connington
Asha Greyjoy
Lady Melisandre of Asshai
Areo Hotah
Arya Stark
Jaime Lannister
Cersei Lannister
Barristan Selmy
Victarion Greyjoy

Epilog: Kevan Lannister
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 16:09   #5
Ali to zbilja ne mora značiti da je mrtav! Tak je bilo s Brienne, pa se curetak vratio u ovoj knjizi.
Mene više brine novi Targ u cijeloj priči!

Pitanjac: zakaj bijelo ak je ovo spoiler tema? Sad čuvamo nas da se previše ne spoilamo ili?
IdrilZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 16:10   #6
Quote:
Roland Deschain kaže: Pogledaj post
To ne znamo definitivno. Poglavlje završava njegovim gubitkom svijesti nakon što je 4 puta uboden.
Ako i je ubijen, nije mi uopće vjerojatno da će ostati mrtav, pogotovo jer je s njim na Zidu Melissandre...


nemoj quotat postove koji sadrže spojlere jer tako potamniš slova, pa nekome možda uleti u oko, jer meni je, iako sam na sreću već vidio




Quote:
Rhaenys kaže: Pogledaj post
Jao hvala ti ja nisam gledala spojlere ali sam uspjela procitati iako je bilo sakriveno zadnja dva sata se mucim i razmisljam da li da procitam taj sazetak da mi on otkrije nesto vise o toj informaciji i tako si spojlam i druge stvari ili da ostanem na tom saznanju... rijesio si me muka, vise necu ni gledati ovu temu

baš to.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 16:14   #7
Ovo bijelo su heavy spoileri.

Novi Targ je Aegon, Rhaegarov sin, onaj kojem je Gregor navodno razbio glavu o zid. Valjda ga je Varys spasio i zamjenio dijete u kolijevci s nekim drugim djetetom. Mislim da bi Jon Connington mogao biti cool lik... Kao i Selmy. Ali obojica imaju svega par poglavlja, što vrijedi za većinu pov-ova...
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 16:15   #8
Quote:
Falco SM kaže: Pogledaj post
nemoj quotat postove koji sadrže spojlere jer tako potamniš slova, pa nekome možda uleti u oko, jer meni je, iako sam na sreću već vidio
Dobro, na ovoj temi to nije ni bitno...
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 17:58   #9
Aaa, punomasni spoileri. OK, ovo je light verzija.

Al sad me kopa čak i da Aegon nije Aegon. OK, teško je profulat Targa pogotovo ak ima srebrnu kosu i ljubičaste okece, ali pošto se samo spominje u sažetku bez opisa, živim u nadi. Jer cijela drama oko zmajeva je tko bi mogli biti jahači. I odjednom puf! evo još jedan Targić. Nema šanse da on to sfinišira u još jednoj knjizi. Jedino da pobije sve nekom kataklizmom pa smo mirni.

Bojim se da kad pročitam knjigu bum se samo živcirala zbog nastavka...
IdrilZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:03   #10
ja sam jos u soku a jucer sam procitala vijest o jonu...ne smeta me toliko sto je cini se mrtav koliko nacin na koji je zavrsio...ono bez pravog ispaljenog metka.tjesi me jedino da arya ide u pravom smjeru,mozda ona dovrsi svoju molitvu prije nego i ona rikne.
teta maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:19   #11
Quote:
IdrilZG kaže: Pogledaj post
Aaa, punomasni spoileri. OK, ovo je light verzija.

Al sad me kopa čak i da Aegon nije Aegon. OK, teško je profulat Targa pogotovo ak ima srebrnu kosu i ljubičaste okece, ali pošto se samo spominje u sažetku bez opisa, živim u nadi. Jer cijela drama oko zmajeva je tko bi mogli biti jahači. I odjednom puf! evo još jedan Targić. Nema šanse da on to sfinišira u još jednoj knjizi. Jedino da pobije sve nekom kataklizmom pa smo mirni.

Bojim se da kad pročitam knjigu bum se samo živcirala zbog nastavka...
Ne znam je li pravi ili nije, ali vjerojatnije mi je da je pravi. Pogotovo zbog Conningtona, koji je Rhaegarov prijatelj iz djetinjstva i prema svemu što znamo o njemu častan čovjek, ne vjerujem da bi sudjelovao u nekoj prevari...

Ostaju još 2 knjige poslije Plesa, a već u Plesu počinje invazija na Westeros, u glavnom gradu sve puca po šavovima, na sjeveru je Stannis izgleda gotov(mada je upitno je li to istina) kao i Jon(s čime završava njegova priča, ili barem njegova priča u Noćnoj Straži), i mislim da će uspjeti završiti priču u 7 knjiga, pod uvjetom da malo brže počne pisati. Samo ne znam hoćemo li mi biti oduševljeni načinom na koji je to izvedeno.

Quote:
teta maja kaže: Pogledaj post
ja sam jos u soku a jucer sam procitala vijest o jonu...ne smeta me toliko sto je cini se mrtav koliko nacin na koji je zavrsio...ono bez pravog ispaljenog metka.tjesi me jedino da arya ide u pravom smjeru,mozda ona dovrsi svoju molitvu prije nego i ona rikne.
Zato mi i nije vjerojatno da je stvarno gotov, 1/3 sveukupne radnje otpada na njega i sad da skonča tako bezveze, a toliko je uloženo u izgradnju njegovog lika, nema šanse... Samo se nadam da se neće vratiti u stilu Catelyn.
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:54   #12
ne mora uopce bit zombie,mozda jednostavno ljudski prezivi...ono pojavila su se ta sumska djeca pa mozda je njihova moc izljecenja velika...zvucim ocajno,znam.svida mi se i sta se sa branom dogada samo mi nije jasno sta je sa rickonom.jel se mali spominje di?a cersei ce se izgleda izvuci-opet al zato ce joj braco platit za oboje!cini se da je postao taman dovoljno popularan da ga martin skine s trona.
teta maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 19:16   #13
Napisao sam ovo već na drugoj temi ali nije prebačeno...
Svi zaboravljate da Jon vjerojatno nije mrtav, već da živi u Duhu. On je mjenjač kože pa... Vjerujem da će Jon ostat kao vuk u ostaku serijala i da će se naći sa Branom i sl.
Jer druge mogućnosti su:
1. Ostane mrtav mrtav: Malo vjerojatno jer ipak je jedan od najbitnijih likova oko kojega ide velika priča. Sumnjam da je njegova uloga u serijalu završila.
2. Oživi ga Melisandre: Malo vjerojatno jer je to već malo previše potrošeno... Osim ako Martin ne namjerava napraviti cijelu zombie-Stark obitelj.
3. Ožive ga šumska djeca: DEFINITIVNO nije Martinov stil.

I da, možda je informacija kriva (cruel joke) jer ipak, zašto bi Martin 2 lika na istoj poziciji ubio na gotovo isti način osim ako ne želi dokazati da je vrijeme noćne straže isteklo i da ju treba uništiti.
Cili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 19:16   #14
Davosa je valjda stari Manderly poslao po Rickona, koji bi trebao biti na otoku Skagosu...
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 19:38   #15
jel to pravi rickon ili jos jedan laznjak ko i arya...kiliko sam skuzila to je neki laznjak jer je on negdje nestao sa oshom.to je zadnje sto znamo...a di je taj skagos i u pod kime,sad mi se sve pomijesalo?

i zasto ne sumska djeca,mozda je o novi martinov stil?bas zato jer nije tipicno za njega.
i sta kazete na novu teoriju da je tyrion zapravo polutarg?ono halfman bi moglo bit tocnije nego sto zvuci..
teta maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 19:56   #16
Nema šanse da je lažni, kad skoro svi misle da je Rickon(kao i Bran) mrtav, nitko nema ni potrebu za lažnim Rickonom... I da Manderly ima loše namjere, ne bi poštedio Davosa i uputio ga na Rickona, nego bi ga stvarno dao ubiti... Umjesto njega je dao ubiti nekog kriminalca kojem je i potkresao prste... A Skagos je otok negdje u blizini sjevera na kojem žive kanibali...

Što se tiče Tyriona, u knjizi ima potvrda da je stari Aerys žudio za Tywinovom ženom Joannom Lannister... Ne znamo je li ikad stvarno bio s njom. Meni se nikako ne sviđa ta teorija, jer bi bila opravdanje za Tywinov tretman Tyriona..
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 02:32   #17
Opširni sažetak Jonovog zadnjeg poglavlja:

One of the wildlings Jon has befriended is a giant with a ridiculous name. Concerned because Queen Selyse (who is a total moron in this book, flush with power as she thinks she's in charge because Stannis isn't there) wants to marry Val, the wildling princess, to one of Stannis' knights, he has the giant take up residence in the large room under Val's. Sure enough, the knight tries to get in. The giant objects, the knight tries to kill him, and gets dismembered for his troubles. This creates a huge racket. At the time, Jon is in the grand hall making his speech about having received Ramsay's letter. He wants some of Watch and wildlings to go help out the wildling refugees at Hardhome, who are besieged by wights (Selyse's suggestion: "Let them die,"). He claims that Ramsay's threat to his life is a threat to the Watch, but this is a bit thin and everyone knows it. He swears he is going to Winterfell to kill Ramsay and a whole load of the wildlings, led by Tormund, support him and volunteer to go with him. Bowen Marsh sees this as the last straw. He and Jon have had lots of meetings throughout the book about how far the alliance is supposed to go, and Jon's just basically said he's deserting. Then Melisandre sees which way the wind's blowing and leaves as well (which is a bit odd, but there you go). They then hear the ruckus coming from the courtyard and everyone piles out to see what's happening. At this point Jon rushes out ahead of everyone and tries to calm the giant down, concerned that the death is going to spark a riot between the wildlings and Stannis' remaining troops (though with thousands of wildlings at Castle Black and only a few dozen of Stannis' men left, that doesn't seem likely). He's so focused on this, he doesn't realise Bowen and a couple of the other guys are coming at him with knives. BUT, a whole load of people still friendly or allied to Jon, including Tormund, are spilling out from the hall behind him. So Jon gets stabbed four times and falls over and passes out, but it's not a full Caesar situation where dozens of enemies are surrounding him with no hope. There's friends and allies there as well.

Sudeći po ovome, meni nije vjerojatno da je smrtno stradao. Mislim da će ga njegovi prijatelji spasiti i da će se izvući teško ranjen...
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 12:26   #18
cini se da bi moga prezivit ka i brienne koja je nakraju affc pred smrt nesto uzvikne i sad se pokazalo da je prezivila.a inace je poznato da nista nije kako se cini u westerosu dok to ne pise izricito tim rijecima.nego jeli ko skuzija jel pas onda ziv?jel se spominje uopce u adwd?
teta maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 13:29   #19
Valjda je živ, ali mislim da se ne pojavljuje. Nema baš puno radnje koja se odvija u tom području gdje je on.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 14:08   #20
Quote:
teta maja kaže: Pogledaj post
cini se da bi moga prezivit ka i brienne koja je nakraju affc pred smrt nesto uzvikne i sad se pokazalo da je prezivila.a inace je poznato da nista nije kako se cini u westerosu dok to ne pise izricito tim rijecima.nego jeli ko skuzija jel pas onda ziv?jel se spominje uopce u adwd?

Cek, onda dosadna Brienne nije mrtva?


Sad mi reci i da imamo njezina poglavlja u ADWD da se odmah propucam.
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.