Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 01:10   #41
"Ptičice" su valjda mala djeca uvježbana da prisluškuju, ili nešta slično...

Sudeći po spoilerima, Tyrion je stekao dojam da je Aegon dobar tip... E sad, tko ima prednost u nasljeđivaju, Rhaegarov sin ili brat je pitanje, s obzirom da je Rhaegar stradao prije Aerysa... Možda je Viserys bio zakoniti nasljednik samo zato što su svi smatrali Aegona mrtvim.
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 16:06   #42
Kako tko ima prednost u nasljeđivanju? Pa sin prije unuka, ofkors.
Aegon postaje heir tek Rhaegarovom krunidbom, a s obzirom da su Targovi vladali putem muških kraljeva, nakon Viserysove smrti Aegon postaje heir kao jedini muški Targaryen.
Po Targ inbreed tradiciji Aegon i Daenerys bi trebali postati muž i žena.

BTW, I Aerys II je bio super kralj dok nije počeo luditi u dvadesetim.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 20:07   #43
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kako tko ima prednost u nasljeđivanju? Pa sin prije unuka, ofkors.
Mislim da nije tako.
Walder Frey je gospodar Prijelaza. Njegov najstariji sin je Ser Stevron Frey. Ser Stevron umire, te je sada nasljednik Ser Ryman, Ser Stevronov najstariji sin. (Potvrda je u epilogu Oluje mačeva)
Cili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 20:35   #44
jon mrtav? : pada u nesvijest:
novi targ? : opet pada u nesvijest:
pojavila se sumska djeca? : pada u nesvijest i ne dize se vise:

vidim pise martin, vidim pise dance with dragons, ovo o spoilerima nisam vidjela pa sam naivno otvorila prvu stranicu punu finih spoilera i sad mi muka dal da citam i druge dvije ili da se pravim da je ovo bio samo ruzan san

moj jon ocu da je ziv i da bude super kul kao i uvijek
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 20:50   #45
nakon pocetnog soka sam odlucila da je ziv...tj.da ce prezivit!mora...a i nigdje izricito ne pise da je umro..nego zavrsi sa gubljenjem svijesti di m je zadnja misao ghost.na zidu je melissandre a magija se opcenito budi tako da...naci ce vec nacin da ga spase.a onda ce sve izdajice PLATITJETI!
teta maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 00:30   #46
Nema teoretske šanse da Jon ostane mrtav... Njegova smrt nema smisla ni malo i ne znači nikakvo napredovanje priče(za razliku od smrti Neda i Robba).
 
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 14:34   #47
Iskreno, mene ništa više ne bi čudilo. Nakon prvih šokova na kraju Igre prijestolja došli šokovi dalje... Sad već sve očekujem...
Zlo i naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:44   #48
Quote:
teta maja kaže: Pogledaj post
hvala na pojasnjenju...nisam se uopce mogla sjetit lika.zvuci mocno-ono ima valyrian steel mac,vrhunski strijelac a ocito i varg ako je on trooka vrana.bloodraven mi je puno zanimljiviji od drugog "uskrslog" targa koji se pojavljuje u adwd,griffili kako vec se zove...taj me dio nazivcirao...ako je varys znao da je ziv zasto je podrzavao ludog viserysa?valjda to ima veze s onim prorocanstvom o tri glave zmaja...i jahace pa je martinu pofalilo targova pa ih sad dize iz mrtvih.
Nije tako, planirao je on to. O tome se špekulira već dugo vremena i to na temelju Martinove izjave kada su ga fanovi priupitali jesu li Rhaegarova djeca zaista mrtva. Ima on odavno već Aegona u rukavu, samo što je tek sad isplivao.

Prepiska s nekim fanom iz 2000.:

Elia’s Children
Submitted By: Tom R.
I was wondering if you could answer (or take the "fifth") one teeny little question I've been dying to ask for the past year: Are Aegon and Rhaenys, Elia's children, well and truly dead?

Martinov odgovor: All I have to say is that there is absolutely no doubt that little Princess Rhaenys was dragged from beneath her father's bed and slain.

http://www.westeros.org/Citadel/SSM/Month/2000/08/

Inače, upravo završih knjigu. (za Martina, ne za mene ). Branova poglavlja su me raspametila.
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 01:33   #49
Quote:
Cili kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tako.
Walder Frey je gospodar Prijelaza. Njegov najstariji sin je Ser Stevron Frey. Ser Stevron umire, te je sada nasljednik Ser Ryman, Ser Stevronov najstariji sin. (Potvrda je u epilogu Oluje mačeva)
U pravu si.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 03:35   #50
Pročitao Dance Long post ahead

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kako tko ima prednost u nasljeđivanju? Pa sin prije unuka, ofkors.
Aegon postaje heir tek Rhaegarovom krunidbom, a s obzirom da su Targovi vladali putem muških kraljeva, nakon Viserysove smrti Aegon postaje heir kao jedini muški Targaryen.
Po Targ inbreed tradiciji Aegon i Daenerys bi trebali postati muž i žena.

BTW, I Aerys II je bio super kralj dok nije počeo luditi u dvadesetim.
Aegon (unuk) ima prednost pred Viserysom (stricom) i Daenerys (tetom). On je izravan nasljednik po muškoj liniji. Sad, iako u Danceu svi vjeruju da je Young Griff Aegon, uključujući i Griffa, mislim da to ipak nije pravi Aegon, čisto radi proročanstva od Qaithe gdje se među ostalim (Sun's son, lion, kraken etc.) spominje i mummers dragon. Vjerojatno je "Aegon" neko dijete koje je Varys pronašao i podmetnuo Griffu kao Targa. Varys se pobrinuo da Young Griff dobije svo obrazovanje i "životnu školu" koja bi ga oblikovala u dobrog kralja za small folk. Istovremeno, Varys i Illyrio su podržavali Vyserisa i Dany očekujući da će se kad tad oni ujediniti s "Aegonom" i oformiti novu Targ lozu. Mislim da Varys iskreno radi za dobrobit običnog pučanstva Westerosa, dok Illyrio vjerojatno ipak sve radi više iz osobne koristi.

Inače, cijela Jonova priča u ovoj knjizi je bila meh. Očekivao sam veći pomak prema konfliktu s Othersima. Čudno mi je da je na kraju namjeravao povesti ljude na Winterfell, čime se stvarno umiješao u unutarnju politiku Westerosa te bi se moglo reći da je možda i zaslužio ovakav kraj (iako se stvarno nadam da će preživjeti).

Što se tiće Stannisa, stvarno sam cijelu knjigu navijao za njega i ne mogu vjerovati kako Martin neda "donekle" pozitivnim likovima da postignu neke značajnije uspjehe. Pri tome mislim na blizzard koji ih je uhvatio tokom marcha na Winterfell. Mislim da je Stannis itekako živ, budući da Ramsey u svom pismu od Jona traži da mu vrati Reeka i Jeyne Pool koji bi po svemu sudeći trebali biti sa Stannisom.

Usput, Lord Manderly je takva faca, ono zadnje Davosovo poglavlje je bilo predobro Mislim da će na kraju između Stannisa i Manderlya Boltoni teže najebati.

Što se tiće Tyriona koji mi je inaće najdraži lik, unatoć tome što i dalje prosipa svoje baze i što je jebeno drzak prema svima (), njegova priča nije nas nigdje konkretno odvela. Dobrim dijelom sam se osjećao kao da čitam putopis kroz Essos. Ne mogu vjerovati da se na kraju nije susreo s Dany

Kad smo već kod Dany, njena radnja se nije pomakla ni centimetra u cijeloj knjizi! 1000 stranica da bi na kraju bila u puno većem sranju nego na kraju aSoSa. Čini mi se da će Martin morati produžiti serijal za koju knjigu ako će se držati Qaitheinog proročanstva. Ipak, kad je izašla pred Drogona, stvarno je bio badass moment

Bilo mi je stvarno žao Quentina kako je završio, ali izgleda da će Dornijci sada morati položiti svoje nade u "Aegona". To je vjerojatno Dornish reaction ispričan u poglavljima od Arianne koje je Martin ostavio za iduću knjigu.

Očekujem da će Victaryon sa svojim Red Priestom zakuhati teže sranje u Slaver's Bayu. Vjerovatno će donijeti nove glavobolje Barristanu, dok će Dany radit tko zna što s Dothrakijima.

Inače, Arya je i dalje zakon. Totalno ne mogu predvidjeti gdje njezina priča vodi. Predobro mi je da je Bloodraven Three eyed crow. Imam osječaj da će Bran na kraju biti neka vrsta Championa Othersima, radi vizije koju je Mellisandre imala. Doduše, ona je religous zealot i dosad je dosta puta krivo protumačila svoje vizije, ali tko zna.

I na kraju King's Landing i Jaime. Očekivao sam veći pomak radnje po pitanju Cersei i Margaery. Mislim da Cersei ipak nije tako pitoma kako ju Kevan vidi u epilogu. Cijelu knjigu sam čekao da se Varys pojavi negdje u Essosu a na kraju on je i dalje u glavnom gradu, vuče konce sa svojim ptičicama
Jaimeva priča se jedva pomakla, ali ne sviđa mi se u kojem su pravcu stvari otišle. Inače, Brienne mi je jedan od bezveznijih likova. Nadam se da će se iskupiti time da će zajebati UnCat i raditi sve šta je u njenoj moći da spasi Jaimea.

Sve u svemu, kniga nije u rangu Oluje mačeva, ali je i dalje jebeno dobra i definitivno poboljšanje u odnosu na Gozbu.
__________________
Svak za se, a dragi Bog za sve - Broj Jedan
Frances is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 19:11   #51
Razmišljam da ponesem sad na more bratovu Gozbu Vrana,poslije toga taman počenm ovu,a da 2. i 3. knjigu pročitam kasnije,najesen,čisto za gušt
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:53   #52
Quote:
Roland Deschain kaže: Pogledaj post
Nema teoretske šanse da Jon ostane mrtav... Njegova smrt nema smisla ni malo i ne znači nikakvo napredovanje priče(za razliku od smrti Neda i Robba).
Mislim da ima. Pokolj na zidu, pokolj na sjeveru i kao posljedica horde zombija i drugih koje se valjaju prema jugu. Put u pakao poplocan je najboljim namjerama
Al opet ja navijam da drugi pobjede i dani i ostatak, te da westeros ostane samo mrtvo slovo na karti svijeta. I ovako nema nikad fanatasya koji opisuju kako su nastala sva ona demonska podrucja itd. Nek ovo bude prvi
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 18:33   #53
Quote:
Frances kaže: Pogledaj post
Imam osječaj da će Bran na kraju biti neka vrsta Championa Othersima, radi vizije koju je Mellisandre imala.
Teško, ako Bloodraven i Children of the Forest onemogućavaju ulaz wights u njihovu spiljetinu. Puno vjerojatnije još jedan faktor u borbi protiv zime i Othersa.


Quote:
Doduše, ona je religous zealot i dosad je dosta puta krivo protumačila svoje vizije, ali tko zna.
Ona to tumači ko pijana, nekad "prstom u pekmez", nekad toliko daleko da nuklearkom nebi bila u dometu
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 21:29   #54
Quote:
Frances kaže: Pogledaj post
Pročitao Dance Long post ahead

Mislim da Varys iskreno radi za dobrobit običnog pučanstva Westerosa, dok Illyrio vjerojatno ipak sve radi više iz osobne koristi.
Varys radi sve što je potrebno da dovede Targaryene na vlast, i njegovi potezi rade sve veća sranja u Westerosu (a to za običan puk uvijek znači glad, bijedu i smrt - bilo kojim redosljedom). Pročitaj ponovno Game of Thrones - Varys je imao sve informacije i bilo mu je u interesu da se Starkovi i Lannisteri zarate, jer naravno - time slabe obije kuće.
U epilogu pete knjige ubio je Lorda Kevana i lijepo mu objasnio zašto je to učinio - evo direktnog citata: ''you were threatening to undo all the queen's good work, to reconcile Highgarden and Casterly Rock, bind the Faith to your little king, unite the Seven Kingdoms under Tommen's rule....''. GRR Martin je vrlo direktan po ovom pitanju.
Zanimljivo mi je također u ovom konteksu da je kuća Martell dobila informacije (a od koga drugoga nego Varysa) da su Lannisteri isplanirali ubojstvo njihovog nasljednika na putu prema King's Landingu. Zar možda Spider nije dovoljno lukav da izmisli nešto takvo? Time naravno okreće kuću Martell protiv trenutnog vladara malog debelog Tommena i osigurava potporu Dornishmena kada se Targaryeni vrate(Daenerys). Naravno, ovaj zadnji dio ne mora biti točan.
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 21:47   #55
Quote:
Frances kaže: Pogledaj post
Imam osječaj da će Bran na kraju biti neka vrsta Championa Othersima, radi vizije koju je Mellisandre imala. .
Vrlo malo vjerojatno, jer ono što za sada znamo o the Others je da su stvorenja hladnoće i da ubijaju sve živo, a kako su Children of Forest kamo je došao Bran živa stvorenja možemo ih smatrati neprijateljima the Others. Osim toga, kakav je to naziv Greenseer a da bi ujedno bio protiv života (zelenilo predstavlja život). I posljednji Greenseer nije mrtav već je 'u simbiozi' (ili što god da to je) s korijenjem wierwooda.
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:37   #56
fuck you grrm
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:01   #57
Quote:
kreho kaže: Pogledaj post
Vrlo malo vjerojatno, jer ono što za sada znamo o the Others je da su stvorenja hladnoće i da ubijaju sve živo, a kako su Children of Forest kamo je došao Bran živa stvorenja možemo ih smatrati neprijateljima the Others. Osim toga, kakav je to naziv Greenseer a da bi ujedno bio protiv života (zelenilo predstavlja život). I posljednji Greenseer nije mrtav već je 'u simbiozi' (ili što god da to je) s korijenjem wierwooda.
U prethodnim knjigama Stara Baba priča Branu da su za vrijeme prvog rata s orcima, pardon, Drugima, ljudi sklopili savez sa elfovima, pardon, šumskom dječicom, tako da su ovi potonji definitivno u lošim odnosima sa Drugima
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:30   #58
pročitao dance poduži post

Nakon 5 godina čekanja, što reći...
Meni se čini da se GRRM zaljubio u neke od likova i pustio da se priča OOOPAKO razmaše bez plana i programa, te je nakon ASOS vidio što je napravio te rekao:"Opa, tko će ovo sad dovest u red, i dovesti ovog lika od točke A do točke B, gdje je planirano da dođe i da radnja dalje teče po PS-u...itd."
I zato smo dobili Feast for Crows i Dance.
Cca 1500 stranica, jako malo događanja.
U usporedbi s tempom iz 2. i 3. knjige, totalna limunada.
Jon Snow na zidu- broji krumpire, čeka da se vrati ovaj, onaj, itd. Jedino što je malo otvrdnuo te skinuo ljigavog Slynta za glavu (jej!). Naravno da nije mrtav, zašto smo onda cijelu knjigu morali čitati o tome koliko Night Warch ima repe, blitve i slanine za predstojeću zimu ako je tomu tako.
Daenerys - žena mora HITNO na CT mozga. Možda je tumor, oni često uzrokuju promjene ponašanja i osobnosti. Pa mislim, osoba koja je bila u braku s Džingis-kanom, osvojila i opljačkala par gradova, preživjela nekoliko pokušaja ubojstva, sada iznenada cijelu knjigu ne radi- baš ništa.
To je to, jednostavno radnja u njenom segmentu priče ne može ići dalje dok ne dođu svi željeni i neželjeni gosti (tipa Tyrion, Victarion Greyjoy itd.), tako da je u ovoj knjizi ona jednostavno nekarakteristično neodlučna.
Zbog istog razloga Tyrionov segment priče nalikuje na Ribanje i ribarsko prigovaranje.
Bolje od A Feast for crows, ali lošije od prve 3. knjige.
Usprkos tom, još uvijek pet kopalja iznad slične literature.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:59   #59
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
U prethodnim knjigama Stara Baba priča Branu da su za vrijeme prvog rata s orcima, pardon, Drugima, ljudi sklopili savez sa elfovima, pardon, šumskom dječicom, tako da su ovi potonji definitivno u lošim odnosima sa Drugima
u pravu si, prošlo je već valjda 10g od kad sam pročital prvu knjigu pa se već ni ne sjećam
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 21:57   #60
Quote:
Roland Deschain kaže: Pogledaj post
Nema teoretske šanse da Jon ostane mrtav... Njegova smrt nema smisla ni malo i ne znači nikakvo napredovanje priče(za razliku od smrti Neda i Robba).
pa imaju crvenu svećenicu na Zidu, neka ga ona oživi, kao što je Thoros činio s Bericom.

I zar Dany nije bolesna, pale mare?

"Sunset found her squatting in the grass, groaning. Every stool was looser than the one before, and smelled fouler. By the time the moon came up she was shitting brown water. The more she drank, the more she shat, but the more she shat, the thirstier she grew, and her thirst sent her crawling to the
stream to suck up more water. When she closed her eyes at last, Dany did not know whether she would be strong enough to open them again."
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.