Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2014., 11:59   #121
budući da su mi tradicionalno skuhane zobene već pomalo dosadile, večeras pripremam nešto u ovom stilu - overnight oats in a jar



stavit ću bademovo mlijeko i malo grčkog jogurta, bananu, chie i cimet; a onda ujutro još dodati jagode, lan, goji bobice

čekam da mi još dođe honey almond granola pa će i to ići na vrh


javim dojmove
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 15:46   #122
tears, ja radim overnight oats često kad ne znam koliko ću vremena imati ujutro za doručkovati, i naučila sam jedno: ako ne voliš jako slatke doručke, slobodno izbaci bananu naime, ista ima tendenciju preuzeti okus još jače nego u 'običnim' kuhanim zobenima.
moja omiljena kombinacija je zobene, sojino vanilijasto mlijeko (ili obično + vanilija), grčki jogurt, jagode (dio stavim preko noći, dio narežem gore ujutro), cimet i ujutro na vrh malo javorovog sirupa/meda i sjeckanih badema/lješnjaka
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 17:02   #123
Uuu koja prekrasnoća, moram probat
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 21:39   #124
jelda?

Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
tears, ja radim overnight oats često kad ne znam koliko ću vremena imati ujutro za doručkovati, i naučila sam jedno: ako ne voliš jako slatke doručke, slobodno izbaci bananu naime, ista ima tendenciju preuzeti okus još jače nego u 'običnim' kuhanim zobenima.
moja omiljena kombinacija je zobene, sojino vanilijasto mlijeko (ili obično + vanilija), grčki jogurt, jagode (dio stavim preko noći, dio narežem gore ujutro), cimet i ujutro na vrh malo javorovog sirupa/meda i sjeckanih badema/lješnjaka
hvala ti na savjetu, sad sam stavila mrvicu banane za probu, pa cu se ovisno o tome kako mi bude prilagodavat

ovo tvoje super zvuci!
sjetila sam se da imam i cacao nibs pa ce i to ici sutra na vrh
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 13:57   #125
One iz Lidla u plavom pakiranju su idealne za zgušnjavanje juha i variva, stavljam ih kad je jelo kuhano i brzo omekšaju a ne gube vitamine kuhanjem.

I u jogurtu brzo omekšaju, idealne za brzu pripremu doručka.
Godinama ih pripremam u raznim kombinacijama, sad treba isprobati ovako posložene u teglicama, čašama.
Za takvu pripremu ipak trebaju one konkretne, a ne instant pahuljice s kojima se ja "švercam".

Hvala za ovu divnu sliku i opis
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 14:08   #126
evo jedan dobar clanak o zobenima:
http://www.budgetbytes.com/2014/07/b...rs-guide-oats/
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 08:36   #127
oves

Sem bil v šoli, ko študent prehrane, je skušal tudi veliko stvari. Glede na prehranske analize, morda veste, oves so bogata s hranili in to počne zelo preprosta.
susanrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 15:32   #128
Svako jutro kuham za dorucak djetetu zobene pahuljice.one iz lidla,krupne
sad idemo na more pa si mislim, da ne moram kuhati, da kupim one sitne namocim navecer,znaci bez kuhanja

hoce biti tako ok ili se bas moraju kuhati?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 08:43   #129
Slobodno namoči preko noći sitne, bit će mekane dovoljno, ja tako stalno radim, ni ne kuham ih
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 09:53   #130
ja ne kužim uopće to kuhanje zobenih onak, to su pahuljice..po tome bi trebala i musle kuhat ja ih skup s mlijekom zagrijem na minutu u mikrovalnoj i to je to
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 10:32   #131
da, i ja tako kao Andariel... ili ih samo prelijem vrućom vodom i pustim 2-3 min.
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 01:57   #132
Nisu pahuljice, ali su zobene jel itko negdje vidio u zg za kupiti ma love baker zobene plocice i to ove sa slika (jedino sam nasla borovnicu u intersparu) - trazi se šumsko voce s jogurtom, tresnja s jogurtom, malina, jagoda, mango i pistachio





__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 10:31   #133
Uuu i mene zanima.
U intersparu sam nasla samo coksu i bademe, nisam ni znala da ih toliko ima. Pistacio i mango njam njam
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 09:15   #134
Te sam zobene pločice vidjela u Green Gold šoping centru, u marketu Jagoda, odmah kraj DM-a. Ima cijeli stalak kraj blagajne s njima, nisam gledala koje vrste imaju, ali mislim da bi morali imati više vrsta, a i može se online naručiti.

http://kucazdravlja.hr/index.php?rou...facturer_id=17

https://www.fitzona.hr/m/proizvodjac-ma-baker/79/
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 09:16   #135
Molim malo ideja za zobene na slani način Dosadio mi slatki doručak jer ih jedem godinama i sve kombinacije prošla
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 09:15   #136
ima li netko ideju jel ok ako osjecam glad nakon sta pojedem zobene? znam da nece dat osjecaj nazderavanja ,ali recimo za npr 3 sata nako konzumacije sam brutalno gladan a odmah nakon ne osjecam bas sitost. jel to ok? stavim 4-6 velikih jusnih zlica, uz dodatke susenog voca i orasastih plodova.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 09:59   #137
prijedlog je da dodaš i neki oblik proteina i možda više masnoće (ne piše koliko orašastih staviš) da te drže sitim duže
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 11:21   #138
Saku oraha stavim.. nesto je bolje nego prije bez njih,osjecam to.. a za proteine ne znam,ima li neko prijedlog a da nije whey prasaka i slicno?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 12:06   #139
Daj vise infa, koliko tocno cega stavis, kolko je to mase i kcal, i imas li nekih ogranicenja u prehrani pa da ti se moze savjetovat nesto.
ovako na prvu - brasno od kikirikija ima smanjenu masnocu i hrpu proteina pa je dobro za umijesat u zobene jer dobijes i okus i nutrijente. Imas za kupit i sojinih pahuljica koje mozes kombinirati sa zobenima i povecati udio proteina. Koristenje krupnijih zobenih (recimo i pravu oljustenu zob) ti daje vise teksture u kasi sto zbog zvakanja isto psiholoski utjece na sitost neposredno nakon obroka. Ako nemas problema s mlijekom mozes dodat vindijino protein mlijeko koje ima 10g proteina na 100g, pa dio tekucine zamijenis s tim itd.
al daj vise detalja, ovo o nekoliko jusnih zlica ne znaci nista, izvadi vagu i vidi sto jedes, zobene, voce, orasasti, izracunaj malo pa nastavi dalje.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 13:12   #140
msm ako nisi vegan možeš staviti i svježi sir, jogurt, kefir... također postoji i slana opcija sa dodatkom jaja ili tofua, tempeha i povrća, možeš i avokado staviti

kao što je bLah. napisao/la daj malo više infa o tome kako se hraniš pa će biti lakše dati nekakav konkretniji savjet
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.