Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 22:01   #5901
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Nema. Bila sam na Visu 2008. Nema kampa nikako. Al lijep je Vis. Bio je neki kamp sad se sjetih na divlje, malo malo dolazila policija da ih opomene da se sklone odatle,oni se pokupe pa opet kad padne noc vrate se....I ja trazim isto, pa sam na Dugom otoku vidjela da ima neki robinzonski kamp...e sad ne znam da li je tu mirno i fino kao na Mljetu i Lastovu. Lastovo je ljepsi kamp, atraktivniji nego u Mungosu, ali za nijansu dvije
Znaci Vis tesko.

Ove godine na Mljetu planiramo mozda u kamp Marina u Ropi. Blize je nacionalnom.. Jedino tamo je vjerovatno veca guzva.. Prosle godine je on bio pun skoro..

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:14   #5902
Quote:
kantonac kaže: Pogledaj post
Znaci Vis tesko.

Ove godine na Mljetu planiramo mozda u kamp Marina u Ropi. Blize je nacionalnom.. Jedino tamo je vjerovatno veca guzva.. Prosle godine je on bio pun skoro..

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
Cula sam u Kozarcu da tu ima nekakvo jezerce (citaj barica) zbog koje u tom kampu nocu imaju rojevi komaraca. Vjerovatno je tu guzva (ne znam),zbog NP-a sve sam obisla i taj dio Mljeta je druga prica od ovog sredisnjeg dijela gdje nema guzve.I jos nesto na Mljetu imate jedno mjesto zvano OBOD.Mjestani cute i nece da odaju lijepa mjesta turistima da ih ne bi okupirali.Tu smo se kupli sami samcijati.Ide se prema Odisejevoj spilji pa se skrene i pored crkve ima put. Kako je tu dobro.Jedva smo nasli, al kad smo nasli, odvalili smo granu bora da nam pravi hlad u podne hahaha. Ajjj kak je tu dobro, nigdje nikog.Preporucujem!
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:42   #5903
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Cula sam u Kozarcu da tu ima nekakvo jezerce (citaj barica) zbog koje u tom kampu nocu imaju rojevi komaraca. Vjerovatno je tu guzva (ne znam),zbog NP-a sve sam obisla i taj dio Mljeta je druga prica od ovog sredisnjeg dijela gdje nema guzve.I jos nesto na Mljetu imate jedno mjesto zvano OBOD.Mjestani cute i nece da odaju lijepa mjesta turistima da ih ne bi okupirali.Tu smo se kupli sami samcijati.Ide se prema Odisejevoj spilji pa se skrene i pored crkve ima put. Kako je tu dobro.Jedva smo nasli, al kad smo nasli, odvalili smo granu bora da nam pravi hlad u podne hahaha. Ajjj kak je tu dobro, nigdje nikog.Preporucujem!
Kad već preporučaš, daj lokaciju na google mapsu.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:27   #5904
ne mogu locirati, nema lokacije "Obod", ili ne znam. Ali netko ce reci ako budete pitali.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:25   #5905
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Cula sam u Kozarcu da tu ima nekakvo jezerce (citaj barica) zbog koje u tom kampu nocu imaju rojevi komaraca. Vjerovatno je tu guzva (ne znam),zbog NP-a sve sam obisla i taj dio Mljeta je druga prica od ovog sredisnjeg dijela gdje nema guzve.I jos nesto na Mljetu imate jedno mjesto zvano OBOD.Mjestani cute i nece da odaju lijepa mjesta turistima da ih ne bi okupirali.Tu smo se kupli sami samcijati.Ide se prema Odisejevoj spilji pa se skrene i pored crkve ima put. Kako je tu dobro.Jedva smo nasli, al kad smo nasli, odvalili smo granu bora da nam pravi hlad u podne hahaha. Ajjj kak je tu dobro, nigdje nikog.Preporucujem!
Uu to se trazi.
I ja sam definitivno opet za mungos. Imamo auto pa nije problem.
Obod..kad se ide prema odisejevoj tamo kraj Mungosa po makadamu ili?
Ili onaj put sto se ide pjeske sa glavne ulice kod trgovine?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:33   #5906
Quote:
kantonac kaže: Pogledaj post
Uu to se trazi.
I ja sam definitivno opet za mungos. Imamo auto pa nije problem.
Obod..kad se ide prema odisejevoj tamo kraj Mungosa po makadamu ili?
Ili onaj put sto se ide pjeske sa glavne ulice kod trgovine?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
E ovako..idite pjeske. Probacu detaljno....
Idite od trgovine TOMY pored znaka gdje pise Odisejeva spilja. Kad dodjete do crkve idite lijevo.Tu ce biti dva putica ali vi idite opet lijevo-lijevim puticem. Sve se ide makadamom.Procicete pored napustene obrasle kuce u drvecu. Idite dalje sve do kraja.Kad dodjete do prosirenja (skontacete blizu obale) ,neki tu znaju parkirat auto (naravno rijetki ), probajte da nadjete skroz mali putic, uzak izmedju šiblja koji ce vas odvesti ravno na stijene koje su ko salivene za hodanje po njima (sve ravno), sve sepertine, nije nista opasno,ono nemojte se plasit da cete se survat i sl. jer tak na pocetku izgleda. Tu je taj "tajni" ulaz. I onda bit cete iznenadjeni....hodajte stijenama slobodno jer sve je ravno...idite do kraja do uvalice gdje je more kristalno cisto i lijepe plavo zelene boje. Moze se uci bez problema preko kamenja naravno, ali moze se i skakati. Eto nadam se da sam pomogla.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:40   #5907
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
E ovako..idite pjeske. Probacu detaljno....
Idite od trgovine TOMY pored znaka gdje pise Odisejeva spilja. Kad dodjete do crkve idite lijevo.Tu ce biti dva putica ali vi idite opet lijevo-lijevim puticem. Sve se ide makadamom.Procicete pored napustene obrasle kuce u drvecu. Idite dalje sve do kraja.Kad dodjete do prosirenja (skontacete blizu obale) ,neki tu znaju parkirat auto (naravno rijetki ), probajte da nadjete skroz mali putic, uzak izmedju šiblja koji ce vas odvesti ravno na stijene koje su ko salivene za hodanje po njima (sve ravno), sve sepertine, nije nista opasno,ono nemojte se plasit da cete se survat i sl. jer tak na pocetku izgleda. Tu je taj "tajni" ulaz. I onda bit cete iznenadjeni....hodajte stijenama slobodno jer sve je ravno...idite do kraja do uvalice gdje je more kristalno cisto i lijepe plavo zelene boje. Moze se uci bez problema preko kamenja naravno, ali moze se i skakati. Eto nadam se da sam pomogla.
Hvala.
E to mjesto gdje auti neki parkiraju je mjesto gdje smo mi parkirali auto kad smo isli na odisejevu, dojde se onim makadamom kraj Mungosa.. I onda tamo ostavimo i desnim putem kroz sikaru na pocetku do odisejeve.

Naci cemo mi to sve.. Ove godine smo vise dana tamo

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:29   #5908
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako nije neki parti i sl u toku, mislim da te na jarunu, pogotovo na otoku mladeži nitko neće dirati. A i pobogu i murjaci su ljudi reci im u čemu je stvar i nemoj baš na Zrinjevcu i neće te zihar gnjaviti.
Hvala, tako sam i ja mislio, ali baba ko baba, hoće da provjerim


Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Haha, sad već treba skrovitu livadu s WiFi signalom.

Poslano sa mog kineza

Imam 10GB na mobu, rijetko ih potrošim

Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Mene vise zanima kako ces ti po kampovima razvlaciti sator od skoro 7 metara

Pa naišao sam na dosta parcela sa 60 do 100 kvadrata. Kako meni matematika kaže, šator vjerojatno stane na to.

Konkretno, rezervirali smo Grebišće na Hvaru, pitali su me dimenzije pa brijem da ću im uši na mašnu svezati ako ne bude mjesta

Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Filmić se može i spremit na mob, pa će moć i livada bez wifija A s tim šatorom će možda ići u UK, tamo su parcele 100+ kvadrata.. A ima i kod nas, samo se treba malo potrudit
I to isto

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Mislim da sam čak i u Baškom polju vidio dosta velike parcele, ali naravno ako mu ne smeta duuuga šetnja do plaže a posebno natrag.
Meni je i ovo u Grebišću predaleko, želio sam djeci svezati užad za noge, i sebi za jednu moju, i spavati po cijele dane dok su oni u perimetru, no šonjo sam i opet je baba odabrala.



Hvala svima!
kulisleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 08:12   #5909
Quote:
kulisleg kaže: Pogledaj post
Pa naišao sam na dosta parcela sa 60 do 100 kvadrata. Kako meni matematika kaže, šator vjerojatno stane na to.
...
Meni je i ovo u Grebišću predaleko, želio sam djeci svezati užad za noge, i sebi za jednu moju, i spavati po cijele dane dok su oni u perimetru, no šonjo sam i opet je baba odabrala.
Pa ne baš, ako ti je šator dug 7 metara i širok ajmo reći 4 metra, dok razvučeš "guylines" već si na preko 40 m2. A treba ti stati i auto na parcelu i trebaš manevarskog prostora. Pa bude i pokoje stabalce koje smeta, a opet ti i treba za hlad, za razvuć sušenje ili mrežu za izležavanje. Bez slike parcele ja ne bih ništa podrazumijevao.. Nije Jadran engleski travnjak pa je kvadrat stvarno kvadrat.

Babe uvijek biraju, ali dobiti babu s djecom u šator je enterprise samo takav, tako da čestitke
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:00   #5910
Naravno da se moze naci mjesta, ima i velikih kampera kod nas ali si bitno ogranicen s tolikim satorom. Vrtim u glavi mjesta na kojima smo bili u zadnjih recimo 5god i toliki sator ne bi stao mislim niti na jedno! Ne racunam kampove tipa Slapic izvan sezone kad je sve prazno
Nas je sator 4,80x3m sto ne zvuci puno ali kad razvuces spage to naraste na sve strane tako da smo i mi vec imali problema sa mjestom.
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:49   #5911
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Pa ne baš, ako ti je šator dug 7 metara i širok ajmo reći 4 metra, dok razvučeš "guylines" već si na preko 40 m2. A treba ti stati i auto na parcelu i trebaš manevarskog prostora. Pa bude i pokoje stabalce koje smeta, a opet ti i treba za hlad, za razvuć sušenje ili mrežu za izležavanje. Bez slike parcele ja ne bih ništa podrazumijevao.. Nije Jadran engleski travnjak pa je kvadrat stvarno kvadrat.

Babe uvijek biraju, ali dobiti babu s djecom u šator je enterprise samo takav, tako da čestitke

A jebemu, crno na bijelo imam ove u Grebišću, sami su me pitali koliki je šator, poslao sam im dimenzije, i kažem - ako bude problema zatvorit ću im kamp

A je, babu nagovaram već skoro deset godina, izgleda da sam joj skroz dojadio i jednostavno je iznemogla pa je pristala, hvala
kulisleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:27   #5912
Quote:
kantonac kaže: Pogledaj post
Mi smo bili od 2.8. tamo.

Ove godine i jesmo planirali tjedan dana Mljet opet i tjedan jos negdje na jako mirno mjesto.
Lastovo nam je svakako zelja ali malo nam preskup trajekt jer idemo automobilom, 700kn koliko sam vidjeo.. :S
Pa di si kantonac, nismo se culi sto godina.

Preporucam kamp Adriatic u Orebicu, tj pored Orebica (mozes autom), ja sam tamo bio prije 10 godina i bilo nam je super, parcele za satore odmah iznad plaze, onda nisu imali a sad vec imaju kompletni sadrzaj, uzivancija.

http://www.adriatic-mikulic.hr/index.php/hr/
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:46   #5913
Za toliko velike satore je uvijek zgodno, za svaki slucaj, pitati i fotku parcele (ako vec nema na webu). Prosle godine za Adriatiq sam tocno rekla kolike nam je dimenzije sator i kakvu otprilike parcelu zelim i odmah su mi uz podatke o sirini i duljini poslali i fotke parcele.

Par godine prije u Rapoci, isto prilikom rezervacije napomenemo za velicinu satora i ponudi nam dvije - mi na blef odaberemo jednu. Kad smo dosli smo skuzili da smo imali bas srece jer na ovu drugu koju nam je nudila zbog rasporeda stabala uopce ne bi stali (bome i na ovoj koju smo imali rezervirano smo se ugurali na knap). Tako da od tad - bez fotke ili bez da vidim u zivo, ne rezerviram nista.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:56   #5914
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa di si kantonac, nismo se culi sto godina.

Preporucam kamp Adriatic u Orebicu, tj pored Orebica (mozes autom), ja sam tamo bio prije 10 godina i bilo nam je super, parcele za satore odmah iznad plaze, onda nisu imali a sad vec imaju kompletni sadrzaj, uzivancija.

http://www.adriatic-mikulic.hr/index.php/hr/
Oooo di si prijateljuuu. Kako je?

Ma cim vise imaju sadrzaja i cim je blize plazi znaci da ima ljudi ko mravi.. A to definitivno želim izbjeci.. Zelimo mir

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:48   #5915
Kod mene sve ok, dani prolaze jako brzo.

Ako ima ljudi kao mrava ne znaci da vam nece bit dobro tamo.

Zadnje sto sam kampovao je bilo u Živogošću http://www.campdole.com/hr/, kamp isto odmah na plazi, malo mjesto, bilo nam super a mi smo isto trazili mir, tako da nije sigurno da cete imati mir i ako u kampu bude samo 4-5 satora, to prije ovisi o osobnim postavkama, prepustite se odmoru i uzivajte u odmoru i necete vidit nikog oko sebe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:56   #5916
Genijalna stranica. U galeriji slika samo slike plaže i onih prokletih kučica, sami kamp ni k
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:06   #5917
Planiramo u osmom mjesecu kampiranje u Francuskoj,u pokrajini Dordogne, pa smo ga najmeravali kombinirati s još jednim tjednom u sjevernoj Italiji/zapadnoj Austriji ili možda Švicarskoj.

Najprije sam gledala kampove oko jezera Garda, ali cijene mi se čine suludo visoke. Onda sam se zagrijala za alpsko područje, ali se u ponudi ne snalazim. Bitno mi je da je kamp childfriendly, da je na obali neke rijeke/jezera ili da ima bazen. Ima li tko preporuku iz prve ruke?

@Lei, čini mi se da si ti svojevremeno nešto pisala o Dolomitima, ali se ne sjećam gdje ni što.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.

Zadnje uređivanje Kakadu : 08.05.2017. at 07:41.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:27   #5918
Da, mi se obicno smucamo tim podrucjem. Meni je jako lijep bio Molveno, kamp je na samom jezeru. Ali da, cijene su vrlo skupe u tim turistickim podrucjima, tek kad se malo maknes dalje je nesto jeftinije

Al mi smo bili kamperom pa nismo spavali po kampovima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:45   #5919
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da, mi se obicno smucamo tim podrucjem. Meni je jako lijep bio Molveno, kamp je na samom jezeru. Ali da, cijene su vrlo skupe u tim turistickim podrucjima, tek kad se malo maknes dalje je nesto jeftinije

Al mi smo bili kamperom pa nismo spavali po kampovima
Smucate se?

A gdje smjestite kamper ako ne u kamp? Ja sam mislila da imate šator (kao mi), ali kamper ili šator - nije bitno za recenziju kampa.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 09:07   #5920
Smucamo ljeti i smučamo zimi Volimo taj dio jako u svim kombinacijama

Imamo i sator, al uzmemo kamper u najam. Ove godine je plan Svicarska (dio oko Wengena) i jos nesto, al nemamo plan jos tocno sto. Kamperi, kad samo prenocis, idu na posebna odmorista za kampere sto ispadne puno jeftinije nego kamp (a infrastruktura kampa ti zapravo ne treba i bezveze ju je placati ako si samo u prolazu ili na dan dva). Ili u onim zemljama gdje je dozvoljeno (recimo Italija, Francuska) spavas na bilo kojem parkingu i to po mogucnosti besplatno Ispod 5 Torri smo spavali recimo na parkingu od zicare
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.