Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 03:40   #21
Pisao je o tome kako biti tamo pa preci granicu i onda dobiti ekstra par mjeseci i slicno, a u istom postu o ne govorenju o radu u Tajlandu, insinuiralo se o radu na crno.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 03:50   #22
Pretpostavio sam da misliš na to Naime, to su uobičajene stvari koje su ljudi jednostavno dužni raditi ako žele obilaziti zemlju ili boraviti par mjeseci tamo.
Kad osoba uzima vizu za Tajland može kupiti do 3 ulaza. To znači da nakon što je netko iskoristio prvi ulaz i ostao tamo 60 dana, jednostavno može dokupiti dodatnih 30 dana i onda mora otići u neku drugu zemlju. Ali se bez ikakvih problema može vratiti sljedeći, a ako ne i isti dan. Uobičajena praksa.

A što se tiče tog rada na crno, vjerujem da je spomenuo samo da nije potrebno nigdje navoditi da će se obavljati ikakav posao. Npr. tamo ima ekipe iz zapadne europe ili SAD-a koja boravi mjesecima i igraju poker da bi zaradili za koricu kruh..., ovaj, za jedan pad thai Ni ja na njihovom mjestu ne bi imao potrebu ikome govoriti da išta 'radim' na Tajlandu, a vjerujem da je čovjek pisao baš o sličnim situacijama
A ako tu griješim i nekoga je upućivao da radi na crno na Tajlandu i dao informacije da o tome šute, onda ću se pokriti oma jastukom po glavi

Nadam se da te moj odgovor nije uvrijedio, a ja i dalje smatram da je taj forumaš pisao samo informativno.
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:46   #23
Naravno da me tvoj post nije uvrijedio!

Sto se tice Amera koji igraju poker, imamo i mi jednog u Zagrebu.
Kako god bilo, na forumu nije dozvoljeno davati savjete o tome sto reci a sto ne reci na granici i provlaciti se kroz "iglene usi". Znam da je u slucaju Amera koji igraju poker to glupo, ali svejedno - ako u nekoj drzavi radis, to moras i prijaviti.

Za sve ostalo,
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:04   #24
Ne znam što ti više odgovoriti na ovo Dobro si to formulirala da ti čovjek više ništa ne može napisati vezano za onaj izbrisani post
Znam da sam i ja u počecima imao dosta muke naći detaljne informacije kako što duže ostati na Tajlandu kad jednom odem tamo, ali s vremenom sve pohvataš s stranih foruma.

A uvijek je moguće i direktno kontaktirati nekog od hrvata koji su već tamo ili su bili neko duže vrijeme.

Eto, toliko od mene zasad na ovoj temi, a jednog dana kad budeš išla na Tajland (ako već nisi bila tamo) sjeti se threada i svih informacija za vize, pa će to valjda nešto i koristiti

Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:11   #25
Bila sam prosle godine, mozda odem i ove.

Postoji mogucnost za visestruki ulazak, samo treba pitati u ambasadi. Mislim da mozes apply za business vizu ili tako nesto. Nisam se raspitivala puno jer sam imala dosta problema i sama, naime zenska u ZG mi je dala tranzitnu vizu umjesto regularne, pa su me skoro stopirali u Hong Kongu. Jednostavno nije gledala kakav pecat udara.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:11   #26
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Bila sam prosle godine, mozda odem i ove.

Postoji mogucnost za visestruki ulazak, samo treba pitati u ambasadi. Mislim da mozes apply za business vizu ili tako nesto. Nisam se raspitivala puno jer sam imala dosta problema i sama, naime zenska u ZG mi je dala tranzitnu vizu umjesto regularne, pa su me skoro stopirali u Hong Kongu. Jednostavno nije gledala kakav pecat udara.
Baš radi ovakvih stvari koje su tebe zadesile dobro je informirati se prije po internetu. Ja nisam imao ništa slično tome, ali sam ipak dobio malu dezinformaciju od vjerojatno iste gospođe.
Stoga, ne treba uvijek vjerovati instantno ni onima u konzulatu.

Što se tiče business vize malo je kompliciranije koliko sam čitao, ali te su pojedinosti konkretno određene i teško će je dobiti onaj tko poželi živiti par mjeseci / godinu na Tajlandu samo radi toga što mu npr. prija ta klima

Eto, ako i ove godine odeš na Tajland poslom ili kako god, slobodno se javi što bi mi bilo drago, pa možemo popiti neko lokalno pivo i popričati na naški (u slučaju da tad budem još uvijek u zemlji)
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:14   #27
Dogovoreno!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:28   #28
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Dogovoreno!
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 05:42   #29
To sto sam ja napisao je sve 100% tocno i nista nije ilegalno. Ovi prelasci granice su sasvim normalna stvar koju tisuce ljudi svaki dan 100% legalno radi. I ne smije se raditi u Tajlandu kako sam i napisao i isto tako se ne smije govoriti da ce se raditi ovdje na turistickoj vizi. Uopce mi nije jasno sta je to lose bilo u mom postu.
AndyCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 09:12   #30
Da li je netko u međuvremenu otišao živjeti na Tajland? Da napiše malo i podijeli dojmove..

Zanima me također jedna stvar, da li je potrebno imati povratnu avionsku kartu pri ulasku u Tajland, ako je ikako moguće bez toga, pošto ja nemam određeni datum povratka, a ne bih želio kupovati FLEX avionsku kartu cijene radi.
Turgenjev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 21:31   #31
Koliko je meni poznato da bi dobio VIZU za Tajland moras imat povratnu kartu !

Ak okoji mslucajem vize budu ukinute ... ili da imas opciju VOA (Visa ON Arrival, to je ona sta je dobijes odma u pasos cim sletis u zemlju) mislim da te nitko ne pita za povratnu kartu .. ili barem nebi trebao !
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 16:21   #32
zivot s obitelji u tajlandu

Pozdrav svima, dizem temu, ako tko ima novije informacije!
Da li je tko otisao zivjeti na Tajland s djecom? Kak to funkcionira? Kako se snaci i prilagoditi?
Hvala ��
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 10:33   #33
imate li neke str za preporuciti na kojim se mogu traziti poslovi u Tajlandu?
Ima li neko dolje zaposlen a da nije progamer koji radi od doma nego da netko bas radi za njihovu firmu? Kakve su im firme, kako se ponasaju prema strancima, dali se da zivjeti od te place i sl? Konkretno govorimo o nekome sa zavrsenim fakultetom, zanima me IT struka (hardwer) i farmaceutska/prehrambena industrija.
pika2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 14:25   #34
Evo zivim i radim par godina u Tajlandu, pa ako koga zanimaju kakvi detalji nek slobodno pita.

Uglavnom, od kako je nedavno vojska hunta zauzela vlast sve se promjenilo i postrozilo, pogotovo u Bangkoku gdje sam ja. Iako moram priznat da je korupcija jos uvijek jaca od njih, tako da nema prevelike koristi od njihovih promjena.

PS: Za moderatore... Vidim da brisete postove - budite malo opusteniji. Prelazak granice i ponovni ulazak nije nikakvo muljanje s vizom, vec sasvim legalna stvar. Istekne ti viza, odes van, izvadis novu vizu i vratis se nazad u zemlju. A ako cemo i o pravom muljanju - ovdje se bez raznih muljaza ne moze...
Agin93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 14:27   #35
Quote:
pika2711 kaže: Pogledaj post
imate li neke str za preporuciti na kojim se mogu traziti poslovi u Tajlandu?
Ima li neko dolje zaposlen a da nije progamer koji radi od doma nego da netko bas radi za njihovu firmu? Kakve su im firme, kako se ponasaju prema strancima, dali se da zivjeti od te place i sl? Konkretno govorimo o nekome sa zavrsenim fakultetom, zanima me IT struka (hardwer) i farmaceutska/prehrambena industrija.
Ako te zanima posao profesora u skoli, to dobijes u roku 2 tjedna. Profesorskw place u Bangkoku su od 1000 eura pa na gore... Cijene u Bangkoku su jos uvijek dosta nize nego u hr.
Agin93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:52   #36
čime se ti baviš Agin?
paesano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:39   #37
Quote:
Agin93 kaže: Pogledaj post
Ako te zanima posao profesora u skoli, to dobijes u roku 2 tjedna. Profesorskw place u Bangkoku su od 1000 eura pa na gore... Cijene u Bangkoku su jos uvijek dosta nize nego u hr.
Za profesora engleskog ili se može predavati i nešto drugo ?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 10:46   #38
Moze se predavati bilo sto - nebitno koju diplomu imas. Naravno, sve s naglaskom na engleski jezim.

Ja trenutno predajem engleski, matematiku i zdravstveni odgoj.
Agin93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.