Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2007., 14:50   #1
Ministarstvo financija - vježbenici

Ministarstvo financija je raspisalo 21.05. natječaj za vježbenike , a testiranje je 28.06.

Ide li 'ko od vas na ovo testiranje?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:11   #2
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Ministarstvo financija je raspisalo 21.05. natječaj za vježbenike , a testiranje je 28.06.

Ide li 'ko od vas na ovo testiranje?
gdje je objavljen taj natjecaj?
martini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:19   #3
Quote:
martini kaže: Pogledaj post
gdje je objavljen taj natjecaj?
Narodne novine i na stranicama MIF-a.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:31   #4
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Narodne novine i na stranicama MIF-a.
tenks, to sam i mislila pa upravo proucavam natjecaj na starnicama MIF-a..
hoces se prijavit?
ja jos nisam zavrsila fax pa samo informativno gledam jer mi je san tamo se jednom zaposlit...
martini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:42   #5
ja ne znam zašto, ali ne mogu trenutno otvoriti niti narodne novine, niti stranicu mif. za šta su natječaji, za koja radna mjesta??? do kada se može prijaviti??
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:43   #6
Quote:
miška kaže: Pogledaj post
ja ne znam zašto, ali ne mogu trenutno otvoriti niti narodne novine, niti stranicu mif. za šta su natječaji, za koja radna mjesta??? do kada se može prijaviti??
Prošao ''voz'' za to, a sada će me vjerojatno svi ''popljuvati'' kada ti kažem da ti za MFIN -pogotovo ako traže 1-2 vježbenika treba izuzetno ''jaka veza''. A ako ih traže više, e onda postoji šansa i bez veze.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:08   #7
Da, prijave su bile do 28.05.

@Azaleja, jesi se ti prijavio/la?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:08   #8
izvjestavaj o svemu!!!!
jako me zanima kak izgleda njihovo testiranje
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:33   #9
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Da, prijave su bile do 28.05.

@Azaleja, jesi se ti prijavio/la?

Jok,nisam se prijavila, ali znam jer sam bila na jednom testiranju vezano za MFIN-ne baš za MFIN, nego za jednu njihovu instituciju.
Pa pretpostavljam da ako je tako kako je tada bila: vjerojatno moraš naučiti Ustav-mislim da to ide uz to obavezno-dosta je tjedan dana, zatin nešto vezano za financije, od poreza pa nadalje, engleski jezikk-gramatika i rečenice, te informatika-održavalo se na jednom fakultetu-tražili su dopis u Wordu, urediti ga i itd, te u Excelu-izračun i itid-nije ništa komplicirano osim što dva sata trebaš imati veliku koncentraciju pogotovo ako imate ovo testiranje na jednom mjestu, a informatiku na drugom mjestu-u neko nebulozno vrijeme.
Nakon toga slijedi razgovor sa komisijom, a iza razgovora sa tročlanom komisijom slijedi psihološko testiranje i onda prođe puno vremena. Kada završiš sa psihološkim testiranjem, čeka te razgovor sa psihologom a iza toga još liječnički pregled.
Uglavnom, testiranje ti je kao da ideš u NASU.

Probaj, nemaš što izgubiti, možeš dobiti posao a i ne, ali ako ne probaš ne znaš što te čeka.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:43   #10
Quote:
pasiva kaže: Pogledaj post
jako me zanima kak izgleda njihovo testiranje
Imaš pitanja na zaokruživanje iz zakona koja su objavili kao literaturu za pripremanje kandidata. Dobro je napisao netko iznad da ti treba veza ako primaju 1 ili 2 vježbenika, to znači da je natječaj ionako reda radi objavljen, nažalost! Ali nemoj se bedirati...
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:29   #11
Vi koji sada idete na testiranje ne nadajte se poslu prije sljedeće godine. Natječaj koji je raspisan prošle godine u 7. mjesecu još nije završen. Ima puno žalbi koje se jako sporo rješavaju, sve je ravno katastrofi. Tek su nedavno počeli raditi vježbenici sa visokom stručnom spremom, još se rješavaju žalbe i tko zna šta još za vježbenike više stručne spreme. Vjerovali ili ne tko je primljen dobio je rješenje u 12. mjesecu prošle godine i tada su bili liječnički pregledi.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 13:18   #12
Evo moja prijateljica (VSS) je primljena u 12 mj. prošle godine i još uvijek ne radi.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 17:09   #13
Ja sam se prošle godine javila na natječaj (koji je izašao 11.7.) i bila primljena sredinom 11. (tj. dobila rješenje). Zvali su me da dođem raditi oko 25.5. Odbila.

Moje skromno mišljenje jest da ovakvo odugovlačenje pogoduje jedino tome da što više kandidata koji su primljeni regularnim putem na kraju jednostavno odustane od tolikog čekanja pa da ispražnjena mjesta popune oni koji regularnu proceduru vrlo vjerojatno nisu prošli ali zato su u stanju potegnuti vezu. Pa ne može mi nitko reći da se žalbe rješpavaju više od pola godine?!?

BTW, mene su svi živi pitali kako to da su me primili u MFIN a nemam ama baš nikakvu vezu. Da ne povjeruješ. Žalosno.
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 17:34   #14
Quote:
Sophie13 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prošle godine javila na natječaj (koji je izašao 11.7.) i bila primljena sredinom 11. (tj. dobila rješenje). Zvali su me da dođem raditi oko 25.5. Odbila.

Moje skromno mišljenje jest da ovakvo odugovlačenje pogoduje jedino tome da što više kandidata koji su primljeni regularnim putem na kraju jednostavno odustane od tolikog čekanja pa da ispražnjena mjesta popune oni koji regularnu proceduru vrlo vjerojatno nisu prošli ali zato su u stanju potegnuti vezu. Pa ne može mi nitko reći da se žalbe rješpavaju više od pola godine?!?

BTW, mene su svi živi pitali kako to da su me primili u MFIN a nemam ama baš nikakvu vezu. Da ne povjeruješ. Žalosno.
ne. državna uprava ima svoju proceduru. U zakonu o državnim službenicima i namještenicima sve piše.
nakon donošenja rješenja o prijemu u državnu službu nazadovoljna stranka u roku od 15 dana ima pravo podnjeti žalbu na rješenje pa o tome odlučuje neposredno više tijelo.

Kako kod nas sve što je u upravi kasni pa i odluka tog drugostupanjskog tijela treba biti donešena.


A do tada natječaj nije zaključen

A ako opet postoji nezadovoljna strana ima podignuti Upravnu tužbu i ići na Upravni spor.

On traje oko 2 godine
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:06   #15
min.fin. vježbenici

jel bio netk već na testiranju za min fin i kak izgleda?? jesu zadaci na zaokruživanje ili.. znam da su za poreznu upravu bili na zaokruž ali ne znam jel tako i za min.financija!?! i kome to treba tjedan dana za naučit Ustav!?!?! halo! nije li to malo too much! treba max 2 dana neobaveznog čitanja i to je to!
__________________
Shop till you drop!
its_only_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:14   #16
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Evo moja prijateljica (VSS) je primljena u 12 mj. prošle godine i još uvijek ne radi.
Kako, kad oni koji su bili na natječaju u 12. mjesecu već rade...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 23:32   #17
E ona ne radi. Baš sam se jučer čula s njom i još nije počela, a ne zna ni kada će.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 14:17   #18
Ja sam također bila na natječaju iz 12. mjeseca (porezna) i još uvijek ne radim.
Navodno je bila jedna žalba pa cijeli natječaj ide Odboru za žalbe koji bi to trebao rješiti u roku od 30 dana, ali ne znam baš da li se pridržavaju tog roka...

Zanima me da li netko zna kakva je procedura nakon što odbor riješi žalbu, da li se opet netko može žaliti ili je to gotovo?
sunday is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:06   #19
Quote:
its_only_me kaže: Pogledaj post
jel bio netk već na testiranju za min fin i kak izgleda?? jesu zadaci na zaokruživanje ili.. znam da su za poreznu upravu bili na zaokruž ali ne znam jel tako i za min.financija!?! i kome to treba tjedan dana za naučit Ustav!?!?! halo! nije li to malo too much! treba max 2 dana neobaveznog čitanja i to je to!
Ako je tebi smiješno da nekome treba tjedan dana učenja, a ne neobveznog čitanja Ustava, debelo se varaš, jedino ako nisi pravnik/ca. Na državnom ispitu najviše ljudi padaju na pitanjima iz Ustava A uostalom ne znaš kakve sam imala obaveze među tim testiranjima-možda sam radila. : wink:
A inače sve što državna uprava traži prošle godine i ove godine vježbenike, iza toga stoji EU.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 10:44   #20
Quote:
its_only_me kaže: Pogledaj post
jel bio netk već na testiranju za min fin i kak izgleda?? jesu zadaci na zaokruživanje ili.. znam da su za poreznu upravu bili na zaokruž ali ne znam jel tako i za min.financija!?! i kome to treba tjedan dana za naučit Ustav!?!?! halo! nije li to malo too much! treba max 2 dana neobaveznog čitanja i to je to!
Koji si faks? Kad prolaziš samo s neobaveznim čitanjem?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.