Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 00:01   #8101
odlicno, thnx
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 06.02.2017., 09:57   #8102
Quote:
accident kaže: Pogledaj post
Naime, ponekad zna leci kraj mene na trosjedu ili kauču i iz čista mira mi počinje lizati ruku.
To je ljubav s time što on nad tobom dominira pa te sređuje jer se ti ne znaš sam
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 06.02.2017., 11:11   #8103
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
To je ljubav s time što on nad tobom dominira pa te sređuje jer se ti ne znaš sam

Nu i slikovno, iliti gifasto
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Old 06.02.2017., 12:29   #8104
Imam pitanjce za sve koji imaju onaj ovratnik za napuhavanje.

Jel vama to mačke uspjevaju skinuti? Uzela sam s, taj je najmanji, od mislim 12,5 cm do 22,5 cm. Miciju je ok, jako ga teško skida, uspije jedino ako ga uspije zakačiti negdje onda na jedvite jade nekako iskoprca glavu iz toga. Htjela sam sada staviti mački jer si ovu svoju cicu izliže ko luđakinja, do krvi i sad stalno vlaži to. Skinula ga je s vrata nakon pol minute. Probala sam maloj staviti da vidim jel će ona uspjeti, mala isto skine bez problema, treba joj malo duže nego ovoj ali ga skine.
Na kraju mi ispadne da je ok za micane i za mačke koje imaju širi vrat, da za ove sitnije mačke nije jer bez problema iščeprkaju glavu iz toga, pogotovo ako nađu nešto di to može zapeti, sam sklizne s vrata. Ne znam dal da kupujem onaj tanjur za ove dvije. Jel se tanjur da lako skinuti? Ova moja mačka je takva divljakuša, uvijek se zajebavam da ako treba bila bi si u stanju odgristi nogu sam da se riješi frke. Moram joj nešto staviti da prestane čopat tu cicu. Ako stavim zavoj ili nešto slično ona će to zubima pokidati.
Baš sam bila zadovoljna sa ovim za napuhavanje jer fino je micko i jeo i spavao s time, nije ga žuljalo i sad skontam da ne funkcionira kod ove dvije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 06.02.2017., 20:59   #8105
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
I cisto ovdje jos treba ukazati na opasnost prozora na kip - ne ostavljati otvoren tako kad vas nema ili postaviti one bocne pregrade....od kolgice maca se proslo ljeto zaglavila i ugusila kad ih nije bilo doma
joooj prije 10-ak godina mi se mica tako zadavila kod mojih na selu
garaza je bila njihova i vrata otvorena, mogli su neometano ulazit i ulazit, ali znatizeljna macka se morala verat na prozor
sad ovog odmah tresnem po dupetu kad se propne na iskipani prozor

Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
6,7 i 5,5 kg debeli zapravo nije toliko debel koliko je visok i dugacak, mrga od macke, u usporedbi s njim sve ostale domace macke mi izgledaju ko macici hahaha




Probala sam... Ne pase mi, nakon 2-3 tjedna osjetim smrad pisaline... Al ja sam stvarno osjetljiva na mirise, svasta mi smeta...
a koliko su stari?
moj je 6,7 nije uopce debel, ali mu jako visi trbuh kao ono kad se macka omaci i ovaj moj je dugacak i velik
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce za sve koji imaju onaj ovratnik za napuhavanje.
...
kakvu cicu?

moj je uspio poderat jednu nogu onaj dio nakon stopala, jer stalno jurca i starta i klize se...nema dlaka ne tom cm2
volverine is offline  
Old 06.02.2017., 21:54   #8106
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
joooj prije 10-ak godina mi se mica tako zadavila kod mojih na selu
garaza je bila njihova i vrata otvorena, mogli su neometano ulazit i ulazit, ali znatizeljna macka se morala verat na prozor
sad ovog odmah tresnem po dupetu kad se propne na iskipani prozor



a koliko su stari?
moj je 6,7 nije uopce debel, ali mu jako visi trbuh kao ono kad se macka omaci i ovaj moj je dugacak i velik
Veliki 2,5, mali 1,5.

I mom visi trbuh i trese se dok trckara okolo, al nije strasno. Cak se i malom tako treska trbuh, a on je skroz zilav i misicav, tek je nedavno dobio mrvicu sala na trbuhu.

Divljaju jos uvijek dosta pa su vise misicavi nego salasti, vidjet cemo sto ce bit kad se smire, ako se to ikad dogodi
shelby-eleanor is offline  
Old 06.02.2017., 22:03   #8107
Meni rekoše da se ti trbusi javljaju kod S/K mačaka, više su neka kao bora obješene kože nego pravo salo.

Za ovratnik, vidjela sam na netu da malim macama naprave od kartonskog tanjura, onog za piknike. Probaj
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 06.02.2017., 22:30   #8108
Ja evo imam zadnjeg miceka štićenika od prošlog ljeta.
Po procjeni sad je negdje oko 9-10 mj star 4,4 kg - nekastriran.
I visi mu taj trbuh ko i onom od 10 god

Pijesak kupujem najjeftiniji, čistim stalno kad sam doma,
čim čujem da su bili u pijesku počistim - i sasvim mi je ok, nema mirisa.
ozanavg is offline  
Old 06.02.2017., 23:26   #8109
ryell , kako točno djeluje taj Feliway, trebao bi ih generalno smiriti da su manje zaigrani ili samo da se manje tuku? Baš su se malo primirili, trebala sam ih očito pokuditi. Sad se ne tuku 12 puta na dan, nego 3-4 puta.
Njihova bitka počinje obično na način da: jedan se igra, sa nečime, drugi ga vreba, pa ga kao napadne, ali ovaj se ne da, dalje se igra, pa se ovaj povuče, otrči u hodnik ispuštati ratne pokliče, nekakvo čudno mijaukanje, dok ovog prvog koji se igra ne "namami" u borbu. To je obično slijed,barem dok mi gledamo. I pred našim očima se obično tuku nekako umjetnički, da se tako izrazim, da to izgleda više kao ples, kao dobro uigrani plesači. Međutim čim nam se sklone s očiju, pa makar iza kauča, svejedno, već počinje režanje i zavijanje. Ne znam , ko da znaju da ne smiju. Uvijek vičemo na njih dok vidimo da stvari izmiču kontroli, pošpricamo vodom itd.
Baš mi je žao ako je njihovo prijateljstvo time krenulo prema svome kraju, dok se sjetim onog njihovog maženja i grljenja dok su bili mali.. I dalje stalno spavaju odvojeno.
Što se tiče mačjeg wc-a, mi koristimo onaj iz dm-a, Ultra-Klump-nešto, čistimo samo jednom dnevno većinom, i ne osjeti se većinom ništa osim ako baš dobro ne zatrpaju, gosti nam se nikad nisu požalili, ili su samo prepristojni Mislim da kod nabavka mačke stvarno ne bi trebalo strahovati oko mirisa. Meni je smetalo samo u trudnoći, i onda smo i mi koristili Everclean koji je zakon za one najosjetljivijeg nosa
Enrique Romeo is offline  
Old 07.02.2017., 02:33   #8110
@Leeloo, moji ne skidaju, al oni ni inače nisu živčenjaci s tim.
Mačka koju sam udomila je nedavno imala operaciju oka, rasparala je dva ovratnika u paramparčad, na kraju smo vezali gazom onaj obični plastični prozirni. Tog nije uspjela skinuti.

@Enrique Romero,
Feliway is a synthetic version of the cat facial pheromone. As mentioned above, when the cat senses the feliway, his brain gets the message that he is in a safe, stress-free environment. Felway comes in a diffuser which is a plugin that you plug into the wall or as a spray that you can spray on objects in the house.
evo tu još malo: http://pets.thenest.com/feliway-work...ting-8273.html

Dakle, da su -da prostiš- manje generalno nadrkani. E sad, hoće li djelovati ili ne - ne znaš dok ne probaš, nažalost.
Kod mojih neprijateljstvo traje po dan-dva a onda su si opet okej. Ne znam što bi vi doma (ljudi) konkretno mogli napraviti, osim -ako je moguće- posvećivati im malo više pažnje, pisala sam ti već, par puta dnevno po neko kraće vrijeme da se malo 'isprazne'. Obično su takve šore uzrokovane ili teritorijalnim ispadima (što je kod tvojih malo vjerojatno), ili dosadom, ili karakterom. Što ne znači da će se stvar pogoršati, mogu si opet biti najbolji frendovi, nema pravila; samo da ne ode u svakodnevno gadno fajtanje do krvi. Dok nema krvi - nije drama.

Moji su zadnjih dana nenormalni, iako su obojica kastrirani mislim da ih je uhvatila 'veljača' jer su fakat ludi. Urlaju, šoraju se, zajebavaju, opet urlaju, tule...
Nijednom ne visi trbuh ali je stariji počeo poprimati oblik bačve. Čekam da zatopli pa da ga smočim pošteno i vidim da li je to salo ili dlaka. 5kg svaki.
ryell is offline  
Old 07.02.2017., 10:22   #8111
Znači mogu očekivati onda sa ovom da će mi sjebati i ove plastične ovratnike. Super je ona sva mazna i sve, ali kad su tako neke stvari ponaša se ko one vanjske nepripitomljene mačke. Kod veterinara vodim sa sobom pojačanje, da je možemo držati.

Cats, ma nisu mi ove moje tako male. Ova crna mi ima oko 3,5 kg, mala (kažem mala jer je zadnja došla i jer je sitnija , nije mače više) imavaljda negdje oko 3 kile, nisam ih sada dugo vagala.
Ovo kartonsko kod ove crne ne bi preživilo 2 minute na njoj, našla bi načina kak da strga. Bilo me prpa i za ovaj ovratnik da će ga probušiti jer je nekako legla i krenula ga gurati sa stražnjim nogama.


Quote:
volverine kaže: Pogledaj post

kakvu cicu?

moj je uspio poderat jednu nogu onaj dio nakon stopala, jer stalno jurca i starta i klize se...nema dlaka ne tom cm2
Pa sisu. Imam macu staru 16 i pol godina, ima neke kvržice oko sise, onako ko grožđe i vjerojatno je nekakav tumor. Prpa mi ju je dati otvarati i čeprkati po tome, rekli su mi da kod tako starih maca nije toliko problem ni anestezija (mislim da imaju inhalacijsku pa ona manje opterećuje sve) koliko oporavak nakon operacije, da dosta njih zaglavi tu i ugine.
Valjda ju je svrbilo, žuljalo, bolilo ili koji vrag pa je ona to izlizala do krvi. Sad nečeprka toliko po tome, ali lizucka i nikako da zaraste. Trebala bi joj nešto staviti okolo vrata ili oko stomaka, ali ne znam šta da ona ne uspije skinuti jer je divljakuša.

Moj mici nema godinama već na stražnjim capama jedno cm dlake tamo kod koljena. Isto si ribao stalno i u neko doba je i prestala dlaka rasti. Znao je ko mlađi imati i kraste na tim mjestima koliko bi klizao okolo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 07.02.2017., 10:28   #8112
A da probaš onaj bodi za bebe?

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 07.02.2017., 10:47   #8113


Razmišljala sam o onom elastičnom zavoju što je u krug ili o najlonkama, ali mislim da bez ovratnika to ne bi dugo trajalo na njoj. Maca je inače inteligentnija nego ostatak ekipe udruženo , tako da ne sumnjam da bi pronašla način kako se riješiti neprijatelja. Ovi dvoje kad im staviš ovratnik idu u rikverc i tako hodaju dok slučajno ne nađu nešto di mogu zapeti pa fino glavu izvući. Ova je u roku pol minute skinula to s vrata i to tako kad je skontala da kad ide unazad da se ništa ne događa, fino je legla i gurala stražnjim nogama dok nije uspjela iščupati glavu iz toga.

Trebala sam ih odmalena učiti na ogrlice, onda ne bi bilo drame kad im se stavi nešto oko vrata. Ali opet mene tako bilo prpa toga, vidila sam na netu šta si luđaci znaju napraviti, proturiti capu, razderati pol kože, zadavit se...
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 07.02.2017., 12:17   #8114
leeloo rukav od majice dugih rukava
To sam ja svojoj oblačila kad si je čupala dlaku.
Žao mi je što ne mogu postaviti sliku ne da mi
Samo izrežeš proreze za prednje šape.
Definitivno joj je bilo ugodnije od "lampe"
ozanavg is offline  
Old 07.02.2017., 13:23   #8115
Dakle, meni se čini, zabavljali mi njih ili ne , da je više manje svejedno. Mislim da njima da se pošteno izmore treba minimalno jedan sat. Sve ispod toga je premalo, tako da igra sa nama obično završi međusobnom bitkom, jer se nisu dovoljno ispuhali igrom. Dapače, igra ih baš dodatno "razjari" i potakne na bitku. Često čim se maknem od njih i baš si pomislim, u, pošteno sam ih izmorila, čujem one njihove poznate ratničke pokliče. Odmah znam što se sprema.
Istina, onaj incident sa ugriznom ranom se dogodio dok su bili sami doma na par dana, samo uz kraće obilaske za wc-vodu-hranu. To je vjerojatno bilo zbog silne dosade. Zato mene hvata jeza dok nekamo idemo i uopće mi se ne ide na more i zbog njih idemo na more samo 4-5 dana. Jer znam koliko su se te male spodobe sposobne dosađivati. Baš su ovisnici o ljudskom društvu. Valjda zato jer smo ih tako i naučili
I mojem visi trbuh! To je izgleda česta pojava? To je samo višak kože, nije debeo. Zašto kod njih to nastaje??
Enrique Romeo is offline  
Old 07.02.2017., 16:45   #8116
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Twinmama izgleda da nitko od nas nema sličnih iskustava...
Ovisi vjerovatno koliko dobro je ta mrežica učvršćena i jaka.
Onu tanku bi vjerovatno proderali.
Moja frendica je čvršću i deblju mrežicu stavila na drveni okvir i taj okvir je bio poput vrata na pantima i otvarao se
a mogao se i "zahaklati" da mace ne mogu otvoriti i to je funkcioniralo ako su svi ukućani voljni paziti da im maca ne šmugne van.
A za pvc prozore znam da postoje te mrežice za komarce isto na alu okvirima koji se montiraju ili ima i kao rolete ...

Mislim da neka brzopotezna rješenja nisu najsretnija jer su kratkog vjeka i nesigurna po mace.
Prozori su nam uvijek na kip.....tu bum stavila ove obicne protiv komaraca jer one te prozore stvarno ne diraju, a za balkone sam si isto razmisljala o mrezici u okviru....
Jel dala negdje raditi okvir????

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Old 07.02.2017., 20:07   #8117
Oni su si sami to napravili.

A što se tiče prozora na kip, ja imam loše iskustvo i nikad više nakon toga nisam ostavljala na kip.
Dovoljno je jednom za nesreću, baš se o tome gore i pisalo.
Moj micek je preživio ali ima deformiranu čeljust i jedan zub mu viri van jer se pokušavao jadan spasiti.
Puno njih nije bilo te sreće
ozanavg is offline  
Old 07.02.2017., 21:47   #8118
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Oni su si sami to napravili.

A što se tiče prozora na kip, ja imam loše iskustvo i nikad više nakon toga nisam ostavljala na kip.
Dovoljno je jednom za nesreću, baš se o tome gore i pisalo.
Moj micek je preživio ali ima deformiranu čeljust i jedan zub mu viri van jer se pokušavao jadan spasiti.
Puno njih nije bilo te sreće
I otvaramo prozore kad smo doma.....
Nema sanse da bi ostavila prozor otvoren ikako kad nema nikog kuci....
Jedino da zivim u zgradi....
Ovak -nema sanse

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Old 09.02.2017., 14:34   #8119


Prije par mjeseci sam tu na batlerima sa nekim tipkala o gingivitisu kod mačaka i ne mogu se nikako sjetiti tko je to bio a imam ponekih pitanja..pa bi molila da mi se javi ako se sjeća..ili ako ima netko iskustva sa tim.

Moguće da je bila @ozanavg ?
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Old 09.02.2017., 15:31   #8120
Anayi mislim da nisam ja bila
Srećom pa moji miceki nemaju tih problema pa i ne znam puno o gingivitisu
ozanavg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.