Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 14:02   #1
Daenerys u kući neumirućih - vizije budućnosti

Zanima me vaše tumačenje njenih vizija dok je bila na plavom lsd-u kod Pija Prita.

Quote:
- prelijepa žena na podu dok su 4 mala čovjeka na njoj. Imaju lica štakora sa malim ljubičastim rukama. Jedan joj je bio među nogama i uzimo je dok je drugi bio na dojci i siso sa svojim mokrim crvenim ustima grižući i žvačeći.
Ovo je prva vizija i najčudnija. Može bit ona koja ne znači niš kak je Pijo Prat reko i bit RR Martinova samo još jedna prilika da ubaci sise i guze u text.

- Onda opet kad je sisanje dojke u pitanju u glavi mi je odma mladi Robert Arryn, što vodi na to da je prelijepa mlada žena Sansa. Patuljak/štakor među nogama može bit Pejir Bejliš, Marillion ...

Ta mi vizija vuče na Sansu ona je ljepotica okružena štakorima tko bi drugi mogo bit?

Quote:
Sljedeća vizija je crveno vjenčanje
Tu nema kaj raspravljat kao i ona koja sljedi nakon nje.


Quote:
Vizija sa srebrnokosim kraljem koji se obraća nekome ispod prijestolja sa riječima "neka on bude kralj izgorenih kostiju i mesa"
To je po Meni Ludi kralj koji govori Jaimeju da će spalit Dubrovnik pa neka Robert Baratheon vlada nad pepelom.

Quote:
Kad ona napokon dođe do neumirućih ...
Oni je nazovu majkom zmajeva kaj je jelti normalno ali je nazovu i "child of three" dijete od troje kaj doslovno znači da ima tri roditelja. To je mindfuck, kak ona može imat 3 roditelja?

Quote:
3 vatre mora zapalit, jednu za život jednu za smrt i jednu prema ljubavi
Za istaknut je da ne kažu "one for love" nego "one to love".

Sad prva vatra je paljenje Droga da da život zmajevima, druga vatra je za smrt sad to može bit paljenje Astrapora ali ipak to nije bilo totalno uništenje pa nagađam da će ona valjda spalit neki drugi grad do temelja sa Dragonom.

Treća vatra prema ljubavi... to samo bog i RR Martin znaju.

Quote:
tri sjedala mora uzjahat jedno u krevet jedno u užas i jedno u ljubav
u krevet - Khal Drago
u užas - jahanje Dragona kada skuri neki grad do temelja.
u ljubav - ? Dario Naharis, Victorian nekak sumljam ...

ali izgleda da Kal Drago nije svrstan pod "ljubav" ako se proročanstva gledaju kronološki. Ako za proročanstva ne vrijedi kronološko pravilo onda u krevet se odnosi na brak iz interesa.

Quote:
tri izdaje jedna za krv jedna za zlato i jedna za ljubav
izdaja za krv - možda kad ju je brat "prodo" Dragiši ili izdaja Miri duz mirrmir kad ju je izdala jer su joj Mongoli pobili i porobili selo

izdaja za zlato - Đora Mormać za kraljev oprost ili one sluškinje

izdaja zbog ljubavi - Đora Mormać (?)



sljedi hrpa vizija...

- po meni ona vidi svog sina kakav bi bio sa bakrenom kožom i srebrnom kosom kako uništava grad.

- Regišu kada dobija čekić od Roberta u prsa uz čudnu napomenu majka zmajeva i kćer smrti???

- crveni mač i plavooki kralj koji nema sjenu i zastave sa zmajem umeđu narodom oko njega ? Robert je imo plave oči ali nije imo mač nego warhammer. Lannisteri su zelenooki, Tyrelli smeđooki, Starkovi muškarci isto nemaju plave oči....

Nema sjenu i ima plave oči .. Stannis? Ali zašto onda zastave sa zmajevima?

Ak mene pitate ona vidi mladog Griffa jer on ima više plave nego ljubičaste oči to što nema sjenu možda upućuje da je Vayrs njegova sjena. Kad duhovi kažu njoj "slayer of lies" to znači da je mladi Griffff Vayrisov lažnjak i nije pravi Aegon.


- vidi leš na brodu sa očima koje svijetle i usnama koje se tužno smiješe. Lyanna ....

- Bijeli lav viši od čovjeka ?



Kaj vi mislite?
http://www.youtube.com/watch?v=VCDnR6Px-co

__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:55   #2
još kad su tu dodaju druga proročanstva tribat će još 5 knjiga da se rastumače

pitanje je da li danny vidi samo budućnost ili vidi kombinaciju prošlosti i budućnosti
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:18   #3
Prva vizija kažu da se odnosi na Westeros i 4 kralja koji se grebu oko zemlje. Moglo bi biti.

Child of three se meni uvijek činilo kao aluzija na three heads of the dragon.

Ovo s tri vatre, mounts i izdaje se nije još sve dogodilo. Vjerojatno tek samo prve tri od devet, rođenje zmajeva, Drogo i Miri Maz Duur.

Ove zadnje vizije su također grupirane po tri.
Viserys, Rhaego, Rhaegar - daughter of death. Okružena je smrću u svom životu.

Stannis (plavooki kralj bez sjene s crvenim mačem), lažni zmaj (vjerojatno Aegon) i kameni zmaj - slayer of lies. Te tri stvari će ona razotkriti kao lažne.

Njena prva bračna noć, leš na brodu (možda ovaj njen Hizdahr, teško je reći) i plava ruža na zidu leda (Jon Snow) - bride of fire. Ovaj dio se odnosi na njene muževe.

Bijeli lav može biti netko od Lannistera, bilo Tyrion zbog svoje skoro bijele kose ili Jaime zato što je bijeli vitez, dio Kingsguarda. Ili onaj lav kojeg je Drogo lovio.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:23   #4
kad je tyrion bio u konjušnicama winterfalla jon je vidio njegovu sjenu kao od "velikog čovjeka"

možda se to ne odnosi samo na njegove mentalne sposobnosti. možda je povezano s tim proročanstvom
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:31   #5
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
kad je tyrion bio u konjušnicama winterfalla jon je vidio njegovu sjenu kao od "velikog čovjeka"

možda se to ne odnosi samo na njegove mentalne sposobnosti. možda je povezano s tim proročanstvom
Proročanstvo ne kaže da je bijeli lav veći od čovjeka nego da je lav trčao kroz travu veću od čovjeka. Veličina je nebitna.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 19:18   #6
1. U jednoj sobi, prelijepa je žena ležala izvaljena i naga na podu dok su četiri čovječuljka gmizala po njoj. Imali su štakorska šiljasta lica i male ružičaste ruke, poput sluge koji joj je donio čašu sjene. Jedan se pomicao među njezinim bedrima. Drugi joj je navalio na grudi, grizući jednu bradavicu svojim vlažnim crvenim ustima, trgajući je i žvačući.

Seven kingdoms koje pale i rasparčavaju Lannisteri, Baratheoni, Starkovi i Greyjoyi

2. Nešto dalje nabasala je na gozbu leševa. Okrutno zaklani, gosti su ležali po izvrnutim stolcima, i sasječenim stolovima na nogarima, izvaIjeni u lokvama zgrušane krvi. Neki su izgubili udove, čak i glave. Odsječene ruke stezale su krvave kaleže, drvene žlice, pečenu perad, okrajke kruha. Na prijestolju iznad njih sjedio je mrtvac s glavom strahovuka. Nosio je željeznu krunu i držao nogu
janjeta u jednoj ruci kao što bi kralj mogao držati žezlo, a njegove su oči slijedile Dany s nijemom molbom.


Red Wedding, čim sam pročitala ovo znala sam da je Robova sudbina zapečaćena mada sam se još nadala da je to možda nešto što se već desilo.

3. Kuća sa crvenim vratima

4. Iza njih se pokaže špiljasta kamena dvorana, najveća koju je ikad vidjela. Lubanje mrtvih zmajeva gledale su sa zidova. Na golemu bodljikavu pri-jestolju sjedio je starac u bogatim haljama, starac tamnih očiju i duge srebrnosive kose. "Neka bude kralj pougljenjenih kostiju i pečenog mesa", reče čovjeku pod sobom. "Neka bude kralj pepela."

Njen otac govori Rossartu da spali sve, Jaime je to tako lijepo dočarao kad je pričao Brienni

5. Čovjek je imao kosu njezina brata, ali bio je viši, a oči mu bijahu više boje tamna indiga nego ljubičaste. "Aegon", reče on ženi koja je dojila novorođenče na golemoj drvenoj postelji. "Ima li boljeg imena za kralja?" "Hoćeš li mu ispjevati pjesmu?" upita žena."On već ima pjesmu", odvrati čovjek. "On je princ koji je obećan, a njegova je pjesma pjesma leda i vatre." "Mora biti još jedan", reče, no je li govorio njoj ili ženi u postelji, nije znala. "Zmaj ima tri glave."

Rhaegar nakon rođenja sina Aegona. Misli da je njegov sin Obećani princ, mada nije mi jasno na osnovu čega je to zaključio, da li neko zna pod kakvim je okolnostima rođen mali Aegon? Išta što bi ga navelo da misli da je njegov sin taj? Pretpostavljam također da Rhaegar za sebe misli da je jedna glava a za svog sina da je druga glava, i kaže da mora postojati još jedan.

Nakon toga nailazi na Pyat Preea koji je pokušava odvratiti od pravog puta, zatim na lažne Neumiruće.

Nakon što nađe prave Neumiruće slijede proročanstva:

mi živimo... živimo... živimo...i znamo... znamo... znamo... znamo...... oblik sjenki... jutra još nestvorena... pij iz kaleža leda... pij iz kaleža vatre...
... majko zmajeva... dijete troje... majko zmajeva... dijete oluje...


ovo majko zmajeva i dijete oluje nam je jasno, Mislim da dijete troje se odnosi na ono zmaj ima 3 glave. Možda se u svakoj generaciji Targaryena rode 3 koja se mogu nazvati zmajevima? Ne znam šta ovo znači pij iz čaše leda i vatre, možda to implicira da je ona PTWP?

tri ognja moraš upaliti... jedan za život i jedan za smrt i jedan za ljubav...

Lomača za zmajeve, ovo drugo dvoje se još nije desilo, možemo samo nagađati. Smrt, čiju smrt? Opet nekako mi se teorija o spaljivanju čitavog grada čini malo pretjeranom. Možda oganj i nije doslovno, možda oganj mržnje ili u trećem slučaju oganj ljubavi. Definitivno smatram da se njoj prava ljubav još nije desila. mislim da će to biti Jon.

Tri puta ćeš jahati... jednom u krevet i jednom u užas i jednom u ljubav

Prvo je Drogo, to je događaj koji joj je obilježio život. Ovo u užas možda znači u borbu s Othersima? U ljubav opet mislim da je Jon.

tri izdaje ćeš spoznati... jednom zbog krvi i jednom zbog zlata i jednom zbog ljubavi...

Prva je Mirri Maz Duur. Druga ne znam ali isto mislim da se još nije desila, nekako mi se čini da je izdaja ser Joraha nije dovoljno velika pogotovo što je za nju saznala tek naknadno a ne onda kada se dešavala a tu izdaju i ne računam u pravu jer on nikada ne bi dozvolio da se njoj nešto desi. i Treća zbog ljubavi, taj neko koga ona bude voljela će je izdati radi ljubavi prema nekome drugom.

Viserys krikne dok je tekuće zlato curilo niz njegove obraze i ispunjavalo mu usta. Visoki knez bakrene kože i srebrno-zlatne kose stajao je pod
stijegom s ognjenim pastuhom, a iza njega grad u plamenu. Rubini poletješe poput kapljica krvi iz grudi umirućeg princa, a on padne na koljena u vodu i posljednjim dahom promrmlja žensko ime... majko zmajeva, kćeri smrti...


Viserys, Rhaego i Rhaegar mrtvi. Kćeri smrti možda znači da je okružena smrću?

Žareći se poput zalaska sunca, crveni se mač podigne u ruci modrookog kralja koji nije bacao sjenu. Zmaj od tkanine njihao se na štapovima među gomilom koja je klicala. Sa zadimljene kule, velebna kamena zvijer uzleti bljujući sjenovitu vatru... majko zmajeva, ubojico laži...

prvo je Stannis, ima crveni mač a ne baca sjenu jer njegovu sjenu rađa Melisandre i ma plave oči.
Zmaj od tkanine ne znam zašto ali mislim da se odnosi na Aegona koji je lažnjak i ovo treće mislim da će Mel nekako da uspije da oživi tog kamenog zmaja o kojem toliko priča ali da to naravno nije prava stvar. Ubojico laži se odnosi na to da će ona da raskrinka sve te lažne Azor Achaie, pretendente i zmajeve

Njezina srebrenka kaskala je kroz travu, do tamnog potoka pod morem zvijezda. Truplo stajaše na pramcu broda, očiju blistavih na mrtvom licu, sivih usana koje su se žalosno smiješile. Modar cvijet rastao je iz pukotine na
zidu od leda, i ispunjavao zrak slatkim mirisom... majko zmajeva, nevjesto vatre...


E ovo fakat nemam pojma. Šta predstavlja njena srebrenka u ovom kontekstu? Ko je leš na pramcu broda uopšte nemam predstavu. Mislim da modar cvijet simbolizira Jona. I popratne riječi nevjesto vatre, kakve imaju veze sa ovim vizijama? Sad mi pade na pamet kad sam već htjela postati, možda prvi prizor se odnosi njenu prvu bračnu noć, kao da se sjećam da je jahala na Srebreniki pod zvijezdama do proplanka sa potokom? U tom onda konteksu se uklapa i da modra ruža predstavlja Jona i one rijeći "Nevjesto vatre" Onda i leš predstavlja nekog s kim će ona još biti?

Sjene su se vrtjele i plesale unutar šatora, bez kostiju i strahotne. Mala djevojčica trčala je bosonoga prema velikoj kući s crvenim vratima. Mirri Maz Duur kričala je u plamenu, a zmaj joj provalio iz čela. Iza srebrnog konja krvavo se truplo naga čovjeka vuklo i poskakivalo. Bijeli lav trčao je kroz travu višu od čovjeka. Podno Majke svih gora, red nagih starica izmilio je iz velikog jezera i dršćući kleknuo pred nju, pognutih sijedih glava. Deset tisuća robova podiglo je krvlju umrljane ruke dok je jurila pokraj njih na svojoj srebrenki, jašući poput vjetra. "Majko!" vikali su, "majko, majko!"

Ovo se već sve desilo osim starica koje kleče pred njom, možda se Dany vrati jednom u Vaes Dothrak Također u tom momentu scena s robovima koji viču majko se još nije desila, pa to možemo uzeti kao neko preskazanje. Pitam se da li su ostale scene također bitne iz nekog razloga ili su samo nasumični događaji iz njenog života?
__________________
Death is so terribly final, while life is full of possibilities.
Rhaenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 19:27   #7
Zena koju patuljci silovaju je simbol Westerosa. Stannis je plavooki kralj.

Mislim da konji koje ce Dany jahati ce biti njezini muzevi. Drogo zbog ljubavi, Hizdarh zbog duznosti, a ljubav ce biti ili Jon ili netko drugi.

Vatre se odnose na Astropor i rodenje zmajeva i jos dosad nepoznatu vatru.

Dijete troje - njezini bioloski roditelji i njezin skrbnik, Vyserys, koji joj je bio jedini roditelj, uvjetno receno.

Jedini zmaj koji Mel ozivi bit ce od sjena.
Njezin konj predstavlja proslost, to je ona noc kada je prvi put spavala s Drogom. Starci koji klece pred njom je proslost, kada su predvidjeli Pastuha koji ce uzjahati svijet. BTW: Pastuh je Dany.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 09.07.2013. at 19:35.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 19:51   #8
dobra analiza Rhaenys
bil mi je gust citat.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 21:07   #9
Tri puta ćeš jahati... jednom u krevet i jednom u užas i jednom u ljubav
ovo u uzas mislim da se odnosi na drogona, 3 mounts you will ride, one to bed, one to dread and one to love, drogon je navodno reinkarnacija balleriona, poznatijeg kao the black dread

Modar cvijet rastao je iz pukotine na
zidu od leda, i ispunjavao zrak slatkim mirisom
ovo je naznaka na jonovo porijeklo, lyannin najdrazi cvijet je bila plava ruza
Levistej is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:26   #10
@Rhaenys @Leecher
svaka čast oboje

možda će Mel probuditi Jona - zmaja iz kamena u kriptama winterfalla



Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mislim da konji koje ce Dany jahati ce biti njezini muzevi. Drogo zbog ljubavi, Hizdarh zbog duznosti, a ljubav ce biti ili Jon ili netko drugi.
malo si se zabrojila
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:51   #11
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
- vidi leš na brodu sa očima koje svijetle i usnama koje se tužno smiješe. Lyanna ....
Victarion Greyjoy

A corpse standing at the prow of a ship with bright eyes and grey smiling lips.

Grey - Grey
Smiling lips - joy

Drugim riječima Greyjoy
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:07   #12
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Victarion Greyjoy

A corpse standing at the prow of a ship with bright eyes and grey smiling lips.

Grey - Grey
Smiling lips - joy

Drugim riječima Greyjoy
Ovo je zgodno. Mogao bi biti Victarion ili Euron. Nekako ne vidim da će Victarion oženiti Dany, glup je ko stup, božemeoslobodi.
Ali, ako se ovaj dio odnosi na njene muževe, zašto nije spomenut Hizdahr? Hm, može biti da je Martin to napisao prije no što je morao proširiti Danyin dio u Meereenu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:11   #13
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ovo je zgodno. Mogao bi biti Victarion ili Euron. Nekako ne vidim da će Victarion oženiti Dany, glup je ko stup, božemeoslobodi.
Ali, ako se ovaj dio odnosi na njene muževe, zašto nije spomenut Hizdahr? Hm, može biti da je Martin to napisao prije no što je morao proširiti Danyin dio u Meereenu.
Ni ja, prije je vidim s Tyrionom hahahahahah
A možda se odnosi samo na one ljubavnike/muževe koji su joj bitni ili koji su imali ili će imati značajniju ulogu u zbivanjima. Taj leš sa sivim usnama ili šta već me muči od početka, niko mi se ne uklapa u tu sliku
__________________
Death is so terribly final, while life is full of possibilities.
Rhaenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 07:59   #14
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post





malo si se zabrojila
Hhaha. Zbunila sam se. Valjda je uzas neko neugodno iskustvo za Dany. Victorian?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 10:49   #15
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
@Rhaenys @Leecher
svaka čast oboje
Potpisujem, svaka čast za analize.
Ovo s bijelim lavom je Tyrion, kao što je Ajvz rekla;
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Proročanstvo ne kaže da je bijeli lav veći od čovjeka nego da je lav trčao kroz travu veću od čovjeka. Veličina je nebitna.
Od tog čovjeka
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 01:36   #16
Neću otvarat novu temu ....

Kad se već spominju plave ruže kod Lyanne treba istaknut da je plava ruža igrala ulogu u sličnoj priči.

Quote:
Then the victorious Rhaegar urged his horse past Elia Martell, laying the laurel of the queen of beauty in Lyanna's lap. A laurel consisting of blue winter roses. At that moment "all the smiles died". [3] Selmy blames himself for failing to defeat Rhaegar that day, for then he would have had a chance to crown his own lady love: Ashara Dayne.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Bael

Quote:
Legend of Bael the Bard

The lord of the North at this time, Lord Brandon Stark once called Bael a coward. To take revenge of this affront and prove his courage, Bael climbed the Wall, took the Kingsroad and entered Winterfell under the name of Sygerrik of Skagos, which means deceitful in the old language of Skagos, a singer. There, he sang until midnight for the lord. Impressed by his skills as a singer, Lord Stark asked him what he wanted as a reward, and Bael only asked for the most beautiful flower blooming in Winterfell's gardens. As the blue winter rose were just blooming, Brandon Stark accepted to offer him one. But the following morning, the single, virgin daughter of the lord had disappeared, and in her bed was the blue winter rose.[2]

Lord Brandon sent the members of the Night's Watch looking for them beyond the Wall, but they never found neither Bael nor the girl. The Stark line was on the verge of extinction, when one day the girl was back in her room, holding in her hand an infant: they had actually never left Winterfell, staying hidden in the crypts. Bael's bastard with the daughter of the Lord Stark became the new Lord Stark.

When years later Bael became King-Beyond-the-Wall and led the wildling's army south, he had to fight his own son at the Frozen Ford. There, incapable of killing his own blood, he let himself be killed by Lord Stark. His son brought back Bael's head to Winterfell, and his mother who had loved the bard, seeing the trophy, killed herself from the top of a tower.[2]
Legacy
Sličnost Rhegać-Ljana priče sa legendom o Baelu je velika.

Kraj je ono što nas zanima. Na kraju se Baelovo kopile ozakoni kao Stark ali ga stari iz ljubavi nemre ubit nego sin ubija oca.

Pošto Jon nema živućeg oca-majku, krv na krv je Danny protiv Jona. Samo tko će koga ubit.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 12:39   #17
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
kad je tyrion bio u konjušnicama winterfalla jon je vidio njegovu sjenu kao od "velikog čovjeka"

možda se to ne odnosi samo na njegove mentalne sposobnosti. možda je povezano s tim proročanstvom
vidiš na ovo nisam naletio

što se tiče Danny, meni je to sve bilo naporno, slabo volim te gluposti s proročanstvima čak i u Fantasy-u
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:55   #18
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Neću otvarat novu temu ....
Kad se već spominju plave ruže kod Lyanne treba istaknut da je plava ruža igrala ulogu u sličnoj priči.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Bael
Sličnost Rhegać-Ljana priče sa legendom o Baelu je velika.
Kraj je ono što nas zanima. Na kraju se Baelovo kopile ozakoni kao Stark ali ga stari iz ljubavi nemre ubit nego sin ubija oca.
Pošto Jon nema živućeg oca-majku, krv na krv je Danny protiv Jona. Samo tko će koga ubit.
To ti je zadnja izdaja, izdaja ljubavi?
Navijam za Jonna, koji će tako postati AA sa mačem (zmajevima?)
Dobro zapažanje
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 01:35   #19
Truplo stajaše na pramcu broda, očiju blistavih na mrtvom licu, sivih usana koje su se žalosno smiješile.

da to nije Meštar Aemon koji je umro na brodu? nekako mi to zvuci da je vidjela njegovu smrt iako ga nazalost nikada nece upoznati, ipak je i on bio Targaryen u to vrijeme.
retrobuttion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 11:27   #20
Uh, meni je to poglavlje sa House of the Undying najdosadniji dio.
Vizije, vizije... I Bran je imao neke vizije, ali ne da mi se kopati sad po citatima jer knjige su kolosalne, njegove vizije nisu na jednom mjestu.

E a Brown Ben Plumm je isto izdao Dany, zbog zlata, jel tako?
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.