Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2013., 07:45   #21
wow, ForumasRi, stvarno si se potrudio dati hrpu savjeta

imaš pravo za te programe-sve koje sam gledala ne odgovaraju mom fizičkom stanju - završila sam P90X program prije mjesec dana i prilično sam fit.
Plan je trčati 3x tjedno, 1x yoga, 2x snaga. Jutros sam također planirala trčati, ali mislim da ću danas ipak ''odmoriti'' uz yogu
Znam koliko je potrebno i nužno zagrijavanje i rastezanje...to se ne preskače!

gledala sam škole trčanja ali termini mi definitivno ne odgovaraju, pa ću biti ''sam svoj majstor''

digresija - ali mrzim kad stalno moram buljiti u pod da ne nagazim na neki drek
pa to je strašno
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 20:35   #22
i nažalost ak se budeš bavila ozbiljnije trčanjem, naići ćeš na nesuglasice izmeđju tebe i okoline pa čak i bližnjih kako je trčanje tračenje vremena i sebično posvećivanje slobodnog vremena sebi
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 06:47   #23
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
i nažalost ak se budeš bavila ozbiljnije trčanjem, naići ćeš na nesuglasice izmeđju tebe i okoline pa čak i bližnjih kako je trčanje tračenje vremena i sebično posvećivanje slobodnog vremena sebi
oh, meni je već dulje tako...
na žalost
ujutro mrvu vježbam - 10-15 min yoge+malo sklekova i trbušnjaka - ''pa kako ti se da ustati prije 6, zašto ne spavaš''
a popodne sam vježbala P90X 3 mjeseca, što je po sat-sat i pol - i zato sam vrlo sebična, opsesivna, itd....
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 06:13   #24
što trčanje donosi tijelu?
kakve promijene ste vidjeli?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 08:50   #25
ja sam smrsavila u tijelu ali ne i u kilama
noge su mi cvrsce, izdefinirale se
generalno sam manje umorna i manje spavam
vjeroj ima jos neka prednost koje se sad nemogu sjetit
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:53   #26
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ja sam smrsavila u tijelu ali ne i u kilama
noge su mi cvrsce, izdefinirale se
generalno sam manje umorna i manje spavam
vjeroj ima jos neka prednost koje se sad nemogu sjetit
pa to si nekako ja i želim

body fat mi je low, i ne bi bilo dobro da ide još niže...al učvrščivanje uvijek dobro dođe
i kondicija, izdržljivost...
a core?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 10:18   #27
http://www.skola.trcanje.hr/vjezbe-s...-treningu/2467
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 21:42   #28
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
što trčanje donosi tijelu?
kakve promijene ste vidjeli?
ogromne.
ja sam u prvih mjesec do mjesec i pol trčanj skinula 3-4kg viška koji su bili rezistentni nakon 2 trudnoće i 2 porođaja i vratila se na svoju staru kilažu.
tijelo mi općenito puno bolje izgleda , mislim i drugi mi govore, nije da samo ja vidim.
sve se nekako učvrstilo i oblikovalo, celulit se drastično smanjio, noge su mi lijepo mišićave.
jedino se još ne da špeksi na trbuhu, ali i njega ima puno manje (za to mih trebala vjeroatno pripaziti malo i na prehranu, a ja to baš i ne radim).
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:16   #29
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ogromne.
ja sam u prvih mjesec do mjesec i pol trčanj skinula 3-4kg viška koji su bili rezistentni nakon 2 trudnoće i 2 porođaja i vratila se na svoju staru kilažu.
tijelo mi općenito puno bolje izgleda , mislim i drugi mi govore, nije da samo ja vidim.
sve se nekako učvrstilo i oblikovalo, celulit se drastično smanjio, noge su mi lijepo mišićave.
jedino se još ne da špeksi na trbuhu, ali i njega ima puno manje (za to mih trebala vjeroatno pripaziti malo i na prehranu, a ja to baš i ne radim).
cool i svaka ti čast

ja nemam viska kg ni sala ali težim čvrstoci i snazi. već sad kužim da sam izdržljivija i noge su mi malo snažnije, pogotovo listovi.
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 21:18   #30
Jedina promijena od kad sam počeo trčat,što se više ne zadišem kao prije kod bilo koje fizičke aktivnosti.Dok neki moji frendovi se dosta muče da tehniciraju sa loptom i iznoje se i zadišu i kod stolnog tenisa,umiru kad se treba uspet uz uzbrdicu,kod mene sve to ide bez napora i zadihavanja.
I prije sam bio mršav,mada sad uz trčanje ipak sam malo mršaviji,mada neznatno.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 10:15   #31
eo ja ću sad napisati iskustvo nakon samo prvog treninga, krenuo sam na savjet frenda sa c25k programom, odnosno couch to 5 km...prvih šest treninga je 20 min, minuta trčanja, minuta i pol hodanja...i ja samo mogu iznenađeno objaviti da me sve živo boli nakon jučerašnjeg prvog izleta na trkaću stazu...u kondi sam kolko tolko, plivačkoj, biciklističkoj, planinarskoj, ne vrhunskoj, ali od svega po malo...i tako sam bio uvjeren da će ovo biti mačji kašalj pa sam produžio malo i naivno pojačao zadane brojke...sve me boli, tetive, listovi, vrat ukočen, užas ...ali naravno, ne odustajem, jedva čekam da se malo oporavim i recimo preksutra idem opet, ali ovaj put doslovno pratim upute....uglavnom, baš sam nekak sretan jer sam konačno krenuo s tim, non stop neke izlike nalazim i sve mi je bilo lakše nego...jednostavno trčati.
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 11:12   #32
Evo da se i ja prijavim.
Poceo trcat prije 2 tjedna. 3-4 puta tjedno idem. Vozio nesto malo bicikl, tak da nisam bas u katastofalnoj formi, al nije niti nes bog zna kaj dobra. Trcim po programu postanom na ovom topicu. Danas me ceka 5 min trcanja pa min hodanja, pol sata. I do sad mi je sam pocetak bio naj tezi. Nakon prvih par puta, iako bi se istegnuo nakon to malo trckaranja i vecinom hodanja, noge su me ubijale. Nisam se mogao sagnut koliko su me misici ubijali.
Sad je to druga prica. Razgibam se prije, dobro zagrijem i bez prevelikih problema otrcim po programu.
Zadnji put prije koje 2 godine kad sam pokusat pocet trcat, nisam isao po nikakvom programu, neg onak bezveze. Trci dokle ide, pa malo hodaj. Noge su me ubijale, a koljeno jos vise. Ovaj program mi pase, iako mi se cini da bi mogao otrcati vise, ali nikam mi se ne zuri. Idem kak je zacrtano, nek se tijelo lagano i stabilno prilagodjava novom rezimu.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 21:38   #33
meni je prvih mjesec dana trčanja bilo stravično i za vrijeme treninga, a još više nakon
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 16:30   #34
stalno vas čitam tu na trčanju pa da i ja prijavim svoj znoj i muku.

počela sam trčati prije više od dva mjeseca. imala sam i prije faze kad sam trčala. inače nisam neki kaučar, ali ni u nekoj top formi.
međutim ovaj put sam pristupila tome studioznije, pa sam trčala kroz program od dva mjeseca (koji sam tu već postala) i kroz dva mjeseca sam stigla do 30 minuta trčanja. trči se četiri puta tjedno, s tim da sam i ostale dane osim nedelje bila aktivna (bicikla, role, vježbe snage i sl.)
u početku mi je bilo lako, probleme sam imala tek kad mi je minutaža prešla 23-24. boli li bi me listovi, stopala, nekad bi morala stati. frustriralo me što ne osjećam neki napredak. ali već neka dva tjedna je puno bolje, par zadnjih treninga sam odradila s smješkom na licu. sad ću produžavati minutažu pomalo. dakle, napredak je tu, premda mi se čini sporo.
uglavnom čim sam počela trčati prijavila sam se za utrku građana u zagrebu, čisto radi motivacije. pošto toliko i pretrčim za vrijeme jednog treninga mislim da mi ne će bit problem, još ako me malo ponese atmosfera, možda rezultat bude ispod 30 minuta. ali ne opterećujem se, već sam jako zadovoljna.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:59   #35
kako se razgibavate odnosno zagrijavate prije trčanja i koliko dugo?
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 07:42   #36
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
kako se razgibavate odnosno zagrijavate prije trčanja i koliko dugo?
Laganim trčkaranjem, postepeno ubrzavajući. Koliko? Oko 2 km...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:13   #37
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
kako se razgibavate odnosno zagrijavate prije trčanja i koliko dugo?
nikako

doduše, malo hodam dok garmin ne locira satelite (oko pola km ), a kad trčim brze treninge, onda se 1.5-2km zagrijem laganim trčanjem.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:51   #38
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
kako se razgibavate odnosno zagrijavate prije trčanja i koliko dugo?
Malo vrtim kukove (otkad me bio ubio desni u Fuzinama) i koljena, par cucnjeva, i onda hodanje cca 400 metara do pocetka staze. Ako trcim dionice ili tempo, prva 3 kilometra idem lagano. Ako trcim duzinu, onda obicno vec nakon 2 kilometra dodjem do standardne brzine koju drzim kasnije.

Vidim da svi imamo slicnu rutinu...
AndorDrakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:03   #39
Ja najprije hodam 700-800 metara (dok dođem do staze po kojoj gotovo uvijek trčim...), onda se malo razgibam 3-4 minute (ne znam kako se na hrv zovu sva ta razgibavanja, ali evo na ovom videu su neka od tih koje radim... http://www.youtube.com/watch?v=FJdU4GhdQf0...konkretno radim ovu prvu (downward dog, to mi je izvrsno i baš fino zagrije listove i lože) i one stojeće svingove (i obične i lateralne) i još obično na kraju "zavrtim" malo koljena i ostale zglobove i odradim par laganih skokova. Bilo bi dobro i odradit pokoji niski i visoki skip ali eto, nemam baš naviku...

A nakon toga ovisi o treningu, ako je dužinski onda jednostavno krenem trčat (ionako mi je prvi km uvijek najsporiji), a ako se radi o kraćem i bržem treningu onda ipak malo trčkaram prije, ali rijetko kad više od 1km.. do sad još nisam baš radio neke ozbiljne dionice, ali kad budem krenuo s tim trebat će više tog laganog trčanja za zagrijavanje na početku, bar 2-3km...

Zadnje uređivanje ForumasRi : 10.10.2013. at 11:11.
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 20:59   #40
zagrijavanje - vrtim kukove, koljena, zglobove, masem rukama, hodam do mjesta trcanja 500njak metara
rastezanje - dugo, ugl dodjem doma pa se doma istezem, legnem na prostirku ili uza zid/ogradu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.