Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2005., 14:56   #41
Quote:
DJanko kaže:
a jel' kana služi samo za ofarbat kosu ili ju na neki način i njeguje...

ne znam, nemam pojma, možete se smijat mom pitanju...

nešto ko da sam čula da je kana zdravija za kosu od boja za kosu i kolor šampona i...štajaznam
FAQ
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 23:20   #42
citala sam davno u nekom casopisu za tu neku bezbojnu kanu, i sad vidla na ovom sajtu sta ga je melange dala...no,ta bezbojna,neutralna kana,je tog ima kod nas uopce z akupit?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 01:29   #43
bezbojne kane,kao ni indiga,koliko znam kod nas-nema
(ak netko slučajno zna gdje ima indiga plz javite)
od ostalih lushevih stvari kane KANE(crvene,lawsonije inermis) ima u reincarnate krutom šamponu,def daje nešto crvenijeg odbljeska kosi s takvim pod/tonovima il farbom
ali sličan efekt njege kao s bezbojnom kanom možeš dobiti ako pripremiš lushevu(jedinu s kojom imam iskustva)u tvojoj nijansi i držiš ju 45min,boja se praktički uopće neće primiti(znači umjesto ostavljanja mješavine kane i vode po par sati u posudi da "pusti" boju,samo naneseš pastu od kane odmah nakon pripremanja na kosu)a bit će killer sjajno


lindelia,
ako si gustokosa iskoristi čitav blok,zapravo preporučila bih ti da za prvu upotrebu svakako udrobiš cijeli blok,tako ćeš točno vidjeti koliko je viška za ubuduće.spretnije nego naknadna priprema kad usfali.
svakako predlažem da ostaviš smjesu sat,dva,tri u plastičnoj posudi neka miruje i razvije boju.ako želiš crveniju nijansu vodi računa nek ti smjesa ostane vrela(kipuća voda)do kraja pripreme paste,poklopi posudu a la tupperware(hermetički)i ostavi ju na miru to jedno proizvoljno vrijeme
masa bi trebala biti niti pregusta niti prerijetka dodajem vode odoka,recimo malo rjeđe od blata a prilično gušće od smjese za palačinke(znam da ovo vjerojatno uopće ne pomaže )
melange is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 12:44   #44
kana

imam suhu,farbanu i minivalom unistenu kosu i sad mi doslo da puknem kanu na nju (iz lusha...tu jos nisam probala).
sjecam se da je bilo rijeci o kani i o pojavi cudnih boja pa da ne riskiram radje pitam.
ima ko ideju kak bi ta kana sjela na moju kosu?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 12:47   #45
kana bi bila ok da ti je kosa prirodna i zdrava, ali suha, ofarbana i unistena minivalom - ne, ne, ne

Kana jos vise isusuje kosu, tako da...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 13:06   #46
sta god da je u Lushu ne moze te syebat.
ali kao sto ipa kaze...
radje malo skuliraj sa farbanjem i umjesto kane kupi u Lushu pakunge i regeneratore za kosu...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 13:26   #47
razmisljala sam o regeneratorima al su mi malo skupi a nije da sam odusevljena rezultatima svega sta sam vec tamo pokupovala pa mie malo bed riskirat pare.pakunzi mi nisu bash nis posebno.nikakvog pomaka nisam vidla.

totalno sam zaboravila da kana isusuje kosu.koristila sam onu iz dm-a prije par godina.misla sam da ova iz lusha posto ima maslac ak se ne varam da nije takva...al ocito cu morat odustat
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 13:33   #48
Quote:
mrkvich kaže:
razmisljala sam o regeneratorima al su mi malo skupi a nije da sam odusevljena rezultatima svega sta sam vec tamo pokupovala pa mie malo bed riskirat pare.pakunzi mi nisu bash nis posebno.nikakvog pomaka nisam vidla.

totalno sam zaboravila da kana isusuje kosu.koristila sam onu iz dm-a prije par godina.misla sam da ova iz lusha posto ima maslac ak se ne varam da nije takva...al ocito cu morat odustat
pa ima jeftinijih, a kvalitetnih regeneratora, ne moras uzimat one za 100 kn.

A sto se tice regeneratora, koristim ga REDOVNO vec 10 godina iza svakog pranja i bez njega moja kosa je apsolutno grozna
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 13:44   #49
Quote:
mrkvich kaže:
razmisljala sam o regeneratorima al su mi malo skupi a nije da sam odusevljena rezultatima svega sta sam vec tamo pokupovala pa mie malo bed riskirat pare.
e to je stvar s lushem.
s onim jeftinijim proizvodima -sapuni i neke gluposti - nisam ni ja presretna, ali neke stvari koje su onak, dosta skuplje, su stvarno i mrak.

kreme za lice su im ODLICNE - kostaju 200 kn.
sampon za kosu TRICHOMANIA je mraaak - a taj nije ni skup. on je bas za isusenu kosu, u sapunu je.
nemoj stedit na sebi...

ja sam tako dugo gledala kako cu sto jeftinije proci, i na koncu skuzis da prodjes skuplje, jer moras popravljat stetu.

(dobro, sad malo pretjerujem...
u svakom sl...LUSH je definitivno moj savjet ))
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 13:46   #50
Quote:
Ipanema kaže:
pa ima jeftinijih, a kvalitetnih regeneratora, ne moras uzimat one za 100 kn.
Nivein onaj neki schnell-kur repair (30 kn) je
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2005., 20:23   #51
Quote:
darin kaže:
nemoj stedit na sebi...
da bar stedim na sebi,al ne stedim samo vec imam griznju savjesti koliko sam novaca na sve i svasta potrosila,na skupe i jeftine stvari pa pokusavam malo usparat.kolko ide.al uvijek se nes nadje
a nis probat cu s lushem sad kad potrosim kaj imam doma...ak bu nofca narafno
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 10:09   #52
Kana iz lusha ne valja ni 5 para. Ne farba dobro, naelektrizira kosu i isušuje ju više od obične kane.
Zmučkaj si žumanjak i maslinovo ulje, rastraljaj po kosi, zamotaj u onu prozirnu kuhinjsku foliju, preko toga zmotaj ručnik tak da je glava utopljena. Nakon pol sata dobro operi.
Za suhe vrhove kupi neko silikonsko ulje. Dobro je iz DM-a ono relle (ak se to tak zove, nisam sigurna), meni najbolje je diksonovo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 18:29   #53
Može li mi netko reći kakvih sve kana ima? Mislim, kakvih boja?
Ovo da isušuje kosu me zainteresiralo. Perem kosu svaki drugi dan već jako dugo i bio bi mi spas kada bi se malo isušila.
Ne bi mijenjala prirodnu boju (svijetloplava), možda samo za nijansu-dvije.
Znam da je prije bilo bezbojne kane, ali sam vidjela uradak na jednoj prijataljici inače tamno plave kose i nije bila bezbojna, više siva .
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 18:39   #54
Quote:
Lorelaj kaže:
Može li mi netko reći kakvih sve kana ima? Mislim, kakvih boja?
Ovo da isušuje kosu me zainteresiralo. Perem kosu svaki drugi dan već jako dugo i bio bi mi spas kada bi se malo isušila.
Ne bi mijenjala prirodnu boju (svijetloplava), možda samo za nijansu-dvije.
Znam da je prije bilo bezbojne kane, ali sam vidjela uradak na jednoj prijataljici inače tamno plave kose i nije bila bezbojna, više siva .
Jel ja to dobro citam?
Kosa ti se masti i ti bi ju zato isusila kanom?

__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 19:31   #55
Quote:
Lorelaj kaže:
Može li mi netko reći kakvih sve kana ima? Mislim, kakvih boja?
Ovo da isušuje kosu me zainteresiralo. Perem kosu svaki drugi dan već jako dugo i bio bi mi spas kada bi se malo isušila.
Ne bi mijenjala prirodnu boju (svijetloplava), možda samo za nijansu-dvije.
Znam da je prije bilo bezbojne kane, ali sam vidjela uradak na jednoj prijataljici inače tamno plave kose i nije bila bezbojna, više siva .
Ja imam suhu kosu i samo mi ju je lushova kana dodatno isušila.
Obična kana (što ne kupih 50 kila u Nefti) je crvena. Koji ton će ti ispasti zavisi od podloge i o tome da li imaš i koliko crvenih pigmenata.
Jedna moja frendica je stavila bezbojnu kanu na prirodno svijetlo smeđu kosu. Žena je izgledala na suncu kao da ima požar na glavi. Vidjela sam ju obasjanu podnevnim suncem, nisam se mogla zaustavit smijat. Nije baš lijepo, ali prizor je bio urnebesan.
Tvoja prijateljica možda nema crvenih pigmenata.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 19:43   #56
u srednjoj shkoli igrala sam se kanom. kupovali smo ju u nekim papirnatim vrecicama s nacrtanom devom

kosu nije nimalo isushila, a crvena boja ovisila je o prirodnoj boji kose.

dodushe prodavala se i neka 'bezbojna', ali neke svjetlokose koje su ju koristile svejedno su bile boje mrkve nakon primjene.

pravu kanu koristiti u neke svrhu jachanja, sushenja i slichno stvarno nema smisla. primjena je previshe govnjiva, a u danashnje vrijeme postoji sva sila lakshe primjenjivih a i efikasnijih pripravaka.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 22:46   #57
Quote:
Lorelaj kaže:
Može li mi netko reći kakvih sve kana ima? Mislim, kakvih boja?
Ovo da isušuje kosu me zainteresiralo. Perem kosu svaki drugi dan već jako dugo i bio bi mi spas kada bi se malo isušila.
ne isusi tjeme, nego vrhove
vec sam probala to prije kojih 14 godina,isto perem kosu svaki drugi dan

mislim da je stara cak dodavala nesto u kanu ( maslinovo cini mi se)
dok je sebe kanirala, njoj je to super primalo, narocito na sijede vlasi
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2005., 01:01   #58
Quote:
chani kaže:
ne isusi tjeme, nego vrhove
vec sam probala to prije kojih 14 godina,isto perem kosu svaki drugi dan


Jesi li možda probala sprej za posvjetljivanje palete?
Meni je to malo isušilo kosu (tada sam prala svaki treći dan), ali za nijansu i posvijetlilo iako sam samo jednom ili dvaput poprskala. Zato to više ne bi stavljala. A ostala mi skoro puna bočica tog spreja!
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2005., 07:06   #59
nisam, ima li to u crvenim tonovima?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2005., 14:21   #60
To samo posvjetljuje kosu, zavisi kakva ti je inače boja kose.
Lorelaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.