Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Pogledaj rezultate ankete: 12.10.2014. trčim...
Utrka građana na 5k 4 18.18%
Polumaraton 11 50.00%
Maraton 3 13.64%
Ne trčim ništa. Nisam lud! 4 18.18%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2014., 19:17   #81
Na 5km su rezultati samo za one koji su platili mjerenje vremena.
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:22   #82
To znači da je skoro 10.000 ljudi trčalo 5 km bez mjerenja vremena.
Ok, thx
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:25   #83
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
MILE ŠIKMAN 1949 3:17
I ekipno srebro na prvenstvu Hrvatske u maratonu.

Inače Drago Paripović (1959) 2:39:32.
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:53   #84
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
To znači da je skoro 10.000 ljudi trčalo 5 km bez mjerenja vremena.
Ok, thx
Hah.
Odličan način za nabijanje broja učesnika.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:12   #85
Par tisuća školaraca je startalo i odšetalo niz Jurišićevu, kaj bi oni trčali...
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:51   #86
Jel netko primejto nesrazmjer izmedju okreta na 2.5 km i cilja ? Pobjednik 7:37 na okretu sto uduplano daje rezultat 15:14,a kraj 13:58 sto ispada da je drugu polovicu isao 6:21,a to ispada je drugu polovicu isao 2:31 tempo,a tolko je isao Bekele kad je rusio svjetski rekord..
HARRY JACKSON is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:53   #87
Quote:
joghurt kaže: Pogledaj post
ne utjece ti to na tako dugoj trci prakticki nista, ja sam u Becu imao par tisuca ljudi ispred sebe pa mislim da me to nije puno kostalo u konacnici, pogotovo na startu, veci problem je ako imas utrku s puno zavoja koji moras svaki ici siroko, ali to u zg nije problem.
Ma znam, jasno da se šalim.

Iako sam mislio u prvom trenutku da sam išao 1:32h, mora da me sunce zaslijepilo, na kraju ipak, bez da previše otkrivam identitet, reći ćemo oko 1:35h. Tako sam negdje predviđao na putu za ZG, tako je otprilike i bilo.

Puno sam toga zeznio kada sam se zadnja tri dana pokušao uštimati da se naspavam no spavao sam samo 4h, malo sam se tresao od umora nakon utrke i bilo mi je malo hladnjikavo na inače toplom zagrebačkom suncu.

Sve u svemu, nisam ni trenirao za HM, nije ni moglo drugačije. Misija obavljena, zadovoljan.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:54   #88
Quote:
plinski kaže: Pogledaj post
Par tisuća školaraca je startalo i odšetalo niz Jurišićevu, kaj bi oni trčali...
Tako je svake godine,vjerojatno su im obećali 5 iz tjelesnog.Po meni najveća glupost što tako ugnjetavaju djecu koju ne zanima atletika pa sve izgleda smiješno,gledajući kako šeću sa torbama čak bez sportske odjeće ruši se dojam sportskog događaja i sve izgleda nakaradno,samo prave gužvu onima koji stvarno žele trčat.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:25   #89
Quote:
HARRY JACKSON kaže: Pogledaj post
Jel netko primejto nesrazmjer izmedju okreta na 2.5 km i cilja ? Pobjednik 7:37 na okretu sto uduplano daje rezultat 15:14,a kraj 13:58 sto ispada da je drugu polovicu isao 6:21,a to ispada je drugu polovicu isao 2:31 tempo,a tolko je isao Bekele kad je rusio svjetski rekord..
Kolegi je garmin izmjerio 4700 m, rezultat odgovara tome.
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:24   #90
Bila sam među navijačima u Ilici kod Name, katastrofa, ljudi su ko stoka pokušavali prijeći s jedne na drugu stranu i psovali redare i trkače zašto se ne trči u Maksimiru, a ne u centru grada. Ispsovali su i mene zašto im stojim s djetetom na prolazu dok pokušavaju pretrčati, jer nije to za navijače, očekivano

Čestitke svima koji su jutros trčali po ovoj vrućini, prošetala sam dobar dio staze, čini mi se i da su s okrepom podbacili, bar je ja nisam vidjela?
Saffron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:42   #91
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Luka, koji broj si digo. Sad me bas zanima kak ces istrcat.
1:42:13 po mom garminu, slicno je i u nesluzbenim rezultatima.
Hvala ljudi na pomoci, pomogli su mi vasi savjeti i nisam se zaletio, puls mi je bio ispod 175 na 15.km i do kraja sam samo ubrzavao.
Za moj prvi polumaraton i cinjenicu da sam u zadnjih mjesec dana sveukupno pretrcao 50km (ukljucujuci hm) sam dosta zadovoljan, sa taktickim dijelom naravno. Sa ukupnim vremenom ne tolko, mislio sam da ce bit malo brze al ipak je sunce dodalo koju minutu danas.

Malo me demotiviralo kad sam jedva prestigao kolegu koji je gurao klinca u kolicima ispred sebe, a smatrao sam sebe u dosta dobroj formi prije ovoga.

Svaka cast kolegi s kolicima
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 23:47   #92
Luka, ovo je odlican rezultat bez ikakvih ozbiljnijih priprema.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:03   #93
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Luka, ovo je odlican rezultat bez ikakvih ozbiljnijih priprema.
hvala, al da se razumijemo, treniram ja svaki dan veslanje, tako da nije bas da nisam pripremljen, ali nisam bas konkretno trcao (al na to si i mislio pretpostavljam)

i cestitam tebi na postavljenom pb

P.S. izmjerio sam sa satom 300m previse na kraju utrke, sad mene zanima jel to do sata, do mene sto nisam sijeko zavoje kak su oni mislili ili je moguce da je njima staza neprecizna?

Jer 300m je u mom tempu oko minute i pol, sto nije beznacajno na krajnjem rezultatu...

inace koristim garmin 310xt ako je to bitno...
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 07:25   #94
Vjerojatno zavoji, staza je certificirana i ne bi smjela bit nista duza, no to je najkraca putanja staze uvijek uz rubnjak i sl.

Da mislio sam na specifican treninga trcanja. Dodje mi da pocnem nest drugo trenirat a da trcim tu i tamo ;-)
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:19   #95
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zavoji, staza je certificirana i ne bi smjela bit nista duza, no to je najkraca putanja staze uvijek uz rubnjak i sl.

Da mislio sam na specifican treninga trcanja. Dodje mi da pocnem nest drugo trenirat a da trcim tu i tamo ;-)
Mislim da je svaka certificirana staza 0,1% duža od udaljenosti za koju ima certifikat.
__________________
Disciplina, jedina prepreka koja nas dijeli od cilja do uspjeha!
nox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:25   #96
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
Malo me demotiviralo kad sam jedva prestigao kolegu koji je gurao klinca u kolicima ispred sebe, a smatrao sam sebe u dosta dobroj formi prije ovoga.

Svaka cast kolegi s kolicima
Lani je odradil zg maraton s kolicima, a ove godine u kolovozu dvostruki ironman (bez kolica)
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:27   #97
dakle, da jos jednom ponovimo, jer o tome se vec pisalo.

ako je staza izmjerena i certificirana ona mora biti duza. mjeri se idealna putanja (kojom nikad necete proci) te se na kraju dodaje 0,1% udaljenosti zbog pogreske mjerenja instrumenta (pogresku mjerenja ima svaki instrument na svijetu i mora je imati definiranu, to je ono zbog cega vam se umanjuje brzina kad vas policajac zaustavi da ste vozili brzo, jer nista na svijetu ne moze tocno mjeriti, sve ima odredjenu pogresku). znaci u najboljem i najkracem mogucem slucaju imate 42195 + 42m = 42237m. Ako trcite na ravnoj stazi (bez puno zavoja) ispod 42300, dobro ste otrcali. Na velikim maratonima (berlin npr.) ne racunajte na manje od 42700-42800, a ako puno ljudi obilazite ide to i na 43000.

ako nakon utrke vidite da ste trcali na "tocno" izmjerenoj stazi, to vam je nazalost kraca staza i slobodno si dodajte nesto vremena na taj rezultat.

u hr certifikate imaju (koliko znam) zagreb, varazdin, rijeka i mozda crikvenica. meni u varazdinu nikad nije ispalo manje od 21,200, a to pokazuje da je staza dobro izmjerena.

starek ima certifikat HASa, koji je dobiven mjerenjem po vanjskoj prometnoj traci cini mi se i staza je kraca barem 150m, tako da si na rezultat sa stareka dodajte malo ispod minute ako ste brzi (ispod 1:20), a vise ako ste spori..
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:30   #98
Možda bi trebalo u "Izvještaj s utrka" ali kad već imamo ovu temu... da spomenem da sam jučerašnjih 42,51 km ( ) pretrčao za 3:36:10. Utrkom i atmosferom sam jako zadovoljan, jedino je u šatoru na cilju piva prerano nestalo Na trenutke mi se činilo da trčimo ulicama Nairobija . Posebno me veseli što sam sreo nekoliko poznanika-ica trkača iz Hr i s područja ex Yuge koje viđam samo na Fejsu, a i stekao novih poznanstava. Ako poživim, dolazim i nagodinu!
__________________
Nick mi je trebao biti Pripitomljen ali je tipkovnica rik&%$#".... evo je opet :(
Pripit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 12:27   #99
Dvije stvari mi nisu jasne;

Prva je zbog čega nije bilo u pojedinačnim kategorijama podjela kakvih medalja ili simboličnih nagrada u kategorijama ispod 30 godina?

Druga je okrepa ali ne tiče se samo jučerašnje utrke; tko dolazi na ideju dijeliti vodu u plastičnim čašama od 1dl (3\4 ili 1\2 napunjene) na okrepnim stanicama? 3-4 okrepne stanice, neka su čaše i do vrha pune i da se kap vode ne prolije to je u najboljem slučaju 4dl vode a eto jučer nije bilo baš ugodno vrijeme za trčanje. Osobno 2,5-3dl na okrepnoj trebam popiti kako rezultatski ne bi trpio jer se dosta znojim i trčanje iznad 13-14C već počinje utjecati na organizam.

@dužina staze

Meni ispada da sam istrčao skoro 600m više, dosta sam obilazio.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:05   #100
Pa meni su izgledale kao normalne plastične čaše (bar 2 deci zapremine).
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.