Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2015., 16:35   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A čuj, ovisi što misliš pod ništa.

Hrvati uglavnom znaju engleski (ali manje nego se misli), malo njemačkog (još manje nego se misli) i poneki u (ekipa u Istri) talijanski.

Kakve veze ima ako se Francuska otvori kada naši nikada nisu išli tamo, niti znaju jezik, niti imaju neke rodbine ili poznanike da ih poguraju?

Jedine zemlje interesantne Hrvatima su Austrija, Njemačka, Švicarska, Kanada, i sada irska, čisto jer se poklopio jezik, veliki minimalac i neograničen pristup.
Tu je i Australija, ali mislim da je danas gotovo nemoguće otići tamo bez neke rodbine ili ako si molekularni bioalkemičar
si siguran za to?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:37   #22
Quote:
Sepulnation kaže: Pogledaj post
Po ovoj tablici, sve se otvara 2015. osim Britanije

http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom..._Liechtenstein

Inače, Norveška piše da je otvorena 2014., kao i Island i Lihenštajn, nisam ni znao da te zemlje nemaju ograničenja na nas.

I zašto baš 2014. a ne 2013.?
da, zato jer službeno još nije potvrđeno da sljedeće 3 godine i A i DE će zatvoriti prilike za HR
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:40   #23
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
si siguran za to?
nemoj i reći da nisi čuo za riječ "alkemičar", bilo je zamišljeno kao šala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:43   #24
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da, zato jer službeno još nije potvrđeno da sljedeće 3 godine i A i DE će zatvoriti prilike za HR
Benelux (Belgija, Nizozemska, Luxemburg) sigurno neće ukinuti, možete me citirati u svibnju, a vjerovatno ni Italija.

Francuska vjerovatno ukida, nije ni bilo smisla da nam uvodi.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 06:26   #25
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nemoj i reći da nisi čuo za riječ "alkemičar", bilo je zamišljeno kao šala
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 09:43   #26
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Austrija je takodjer produzila ogranicenje na jos 3 godine. Njemacka se suska da hoce ukinuti i da nece ukinuti.Moje misljenje je da nece jer Bugari i Rumunji su ih totalno unistili nakon sto su im otvorili granice. Sad imaju problem kak otjerat gamad koja je dosla prosit a ne radit...
jel može poslije tih 3 godine još produžavat? ako se dobro sjećam još mogu 2 godine ili?

konkretno za Austriju mislim..

zasada je do 1.7.2018.? najgora solucija je 1.7.2020?

hvala

---ne mogu obrisati,nisam sve čitao,dobro sam mislio,nadam se da neće biti baš tako :P
Undec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 10:11   #27
Quote:
Undec kaže: Pogledaj post
jel može poslije tih 3 godine još produžavat? ako se dobro sjećam još mogu 2 godine ili?

konkretno za Austriju mislim..

zasada je do 1.7.2018.? najgora solucija je 1.7.2020?

hvala

---ne mogu obrisati,nisam sve čitao,dobro sam mislio,nadam se da neće biti baš tako :P
Najviše do 2020.

Ali jednu stvar ni ja nisam skužio.

Kao, ove zadnje 2 godine, se može samo ako "imigracija može u tolikoj mjeri naškoditi ekonomiji".

E sada, Bugara i Rumunja uopće nije toliko došlo da bi se to ostvarilo, ali su svjedno im Englezi opalili i te dvije godine

Ali kažem, nakon 2020. nitko ne može produžiti.

Jedino ako Britanija izađe iz EU
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 11:28   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
3 + 2 + 2 = 7 godina - to je maksimum


od kud mi? iz večernjeg lista
Jak ti izvor informacija, Njemačka može produžit jedino ako je Kolinda zamolila Merkelicu da ne iseli pola Hrvatske u Njemačku.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 12:01   #29
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Jak ti izvor informacija, Njemačka može produžit jedino ako je Kolinda zamolila Merkelicu da ne iseli pola Hrvatske u Njemačku.
Misliš da će nam Njemačka otvoriti već 2.7.2015.?
__________________
"Svi su oni isti,ja neću izaći na izbore"
I onda izađe biračko tijelo HDZ-a i imamo još godine pljačke i zaduživanja
Sepulnation is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 12:51   #30
Quote:
Sepulnation kaže: Pogledaj post
Misliš da će nam Njemačka otvoriti već 2.7.2015.?
Recimo da je 50-50, nema nas puno i nismo im neka opasnost.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 12:54   #31
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Najviše do 2020.

Ali jednu stvar ni ja nisam skužio.

Kao, ove zadnje 2 godine, se može samo ako "imigracija može u tolikoj mjeri naškoditi ekonomiji".

E sada, Bugara i Rumunja uopće nije toliko došlo da bi se to ostvarilo, ali su svjedno im Englezi opalili i te dvije godine

Ali kažem, nakon 2020. nitko ne može produžiti.

Jedino ako Britanija izađe iz EU
Teoretski ne,ali ako se hoće može se svašta napraviti i poslije te 2020.

Rumunja i Bugara ima oko 30 mil, stanje je gore,ali koliko sam onako pročitao usput,nije baš neki egzodus bio...

mi sam 4 mil ne bi trebali nešto predstavljati...

Nismo baš na nekom glasu zbog različitih budala mi sa,njima,Balkana....nažalost i sa razlogom...

ne gledam za UK al neće izać..
Undec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 13:12   #32
Quote:
Undec kaže: Pogledaj post
Teoretski ne,ali ako se hoće može se svašta napraviti i poslije te 2020.
Jako malo se može napraviti nakon 2020. i to baš da im milijun ljudi odjednom dođe, a čak i tada, pravo, jako teško bi to ograničili
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 17:35   #33
Quote:
Undec kaže: Pogledaj post
Teoretski ne,ali ako se hoće može se svašta napraviti i poslije te 2020.

Rumunja i Bugara ima oko 30 mil, stanje je gore,ali koliko sam onako pročitao usput,nije baš neki egzodus bio...

mi sam 4 mil ne bi trebali nešto predstavljati...

Nismo baš na nekom glasu zbog različitih budala mi sa,njima,Balkana....nažalost i sa razlogom...

ne gledam za UK al neće izać..
Danska i UK ce prve izaci. U Danskoj 67% stanovnistva je protiv EU. Ljudi hoce granicu i ogranicenje radne sange iz istocne Europe. Imaju i pravo i ja sam za granicu. Moj glas na izborima 2015 ide stranci koja zeli da uvede bar granicu i da smanji dozivljaj te neke EU.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 18:10   #34
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Danska i UK ce prve izaci. U Danskoj 67% stanovnistva je protiv EU. Ljudi hoce granicu i ogranicenje radne sange iz istocne Europe. Imaju i pravo i ja sam za granicu. Moj glas na izborima 2015 ide stranci koja zeli da uvede bar granicu i da smanji dozivljaj te neke EU.
Šteta što to nisu napravili 60-ih i 70-ih pa da i tvoji roditelji nisu mogli doći, vrli "Danče" moj
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:23   #35
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Danska i UK ce prve izaci. U Danskoj 67% stanovnistva je protiv EU. Ljudi hoce granicu i ogranicenje radne sange iz istocne Europe. Imaju i pravo i ja sam za granicu. Moj glas na izborima 2015 ide stranci koja zeli da uvede bar granicu i da smanji dozivljaj te neke EU.
Da,vjerovatno su gastarbajteri u Švici u 100% glasali za ograničenje stranaca,a domaću u manjem dijelu...

bez obzira na probleme,to je tipičan primjer malograđanstva....
Undec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 20:27   #36
Quote:
Sepulnation kaže: Pogledaj post
Misliš da će nam Njemačka otvoriti već 2.7.2015.?
neće otvoriti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 13:05   #37
Jesam ja to dobro skuzila da za Francusku ima lista zanimanja za koje ne treba dozvola,npr poslovi u hotelima i ugostiteljstvu? Nasla sam bila neku listu na EURES portalu. Jel to vrijedi i za Hr?
Ganapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:35   #38
Quote:
Ganapati kaže: Pogledaj post
Jesam ja to dobro skuzila da za Francusku ima lista zanimanja za koje ne treba dozvola,npr poslovi u hotelima i ugostiteljstvu? Nasla sam bila neku listu na EURES portalu. Jel to vrijedi i za Hr?
Svejedno je sada.
Francuzi 100% otvaraju 2.7.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 10:22   #39
Thumbs up Ima li istine ja bo volia

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Svejedno je sada.
Francuzi 100% otvaraju 2.7.
sta mislis da li ce biti tako jer bojim se da ne bude +3 a imam posa siguran, ja sam prije godinu preda za deficitarna zanimanja s famozne liste 291 zanimanja nasa firmu koja je predala papire za mene i meni je sve glatko islo i na kraju su me zbog firme odbili jer su oni bili duzni neki porez u tom trenutku

pa me bas interesira odakle ti taj info?
cro-fr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 17:01   #40
Quote:
cro-fr kaže: Pogledaj post
sta mislis da li ce biti tako jer bojim se da ne bude +3 a imam posa siguran, ja sam prije godinu preda za deficitarna zanimanja s famozne liste 291 zanimanja nasa firmu koja je predala papire za mene i meni je sve glatko islo i na kraju su me zbog firme odbili jer su oni bili duzni neki porez u tom trenutku

pa me bas interesira odakle ti taj info?
gle, nije info, sorry ako sam te sada zbunio, nego moj dojam.

Austrija i Britanija su jedine već rekle da uvode, Njemačka je 60% da uvode, 40% da ne.

Ostale kao ne bi trebale, ali ja sam malo skeptičan za Benelux i Italiju.

U Francuskoj niti ima puno naših niti išta, i ne vidim zašto bi produživali
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.