Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 18:54   #61
ne vijerujem da ce njemacka ukinuti radne dozvole.. budu li to uradili ja cu bas ostati sokirana..


http://www.bild.de/bild-plus/politik...ogin.bild.html


https://www.index.hr/vijesti/clanak/...ka/821736.aspx
mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 20:13   #62
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Naime, dok razvikani i medijski opjevani odlasci u Irsku, Kanadu i Švedsku se ipak broje u stotinama,a ne tisućama, u Njemačkoj je prošle godine izdano čak 26.000 radnih dozvola za Hrvate, dakle interes je velik
Odlasci u Irsku se broje u tisucama, to kazu oni koji su tamo.

Ali, Njemacka je ipak destinacija broj 1 zbog mnogo razloga, prvi je da je Njemacka najjaca ekonomija u Evropi, drugi je da ima vise od 43 MILIONA zaposlenih, treci je da rijetko tko iz HR nema nekog od rodbine ili nekog poznatog u Njemackoj a to itekako olaksava odlazak jer pomaze u pronalazenju zaposlenja i smjestaja.

Nijemci su nam uveli prijelazno razdoblje zbog tradicije jer su ga bili uveli i svim drugim novim clanicama unazad 11 godina i bilo je izvjesno da ga nece produzivati jer im novopridoslice iz Hrvatske nisu nikakva prijetnja trzistu rada, vise su se plasili uvodjenja minimalne satnice a to je proslo potpuno bezbolno, ukidanjam si samo smanjuju administrativne poslove i troskove koje sad imaju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:38   #63
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Odlasci u Irsku se broje u tisucama, to kazu oni koji su tamo.
.
Oni to ne mogu znati.

Da ima ljudi, ima, a kako u toj zemlji tradicionalno uopće nije bilo imigranata iz Hrvatske, sada se čini da je puno.

Ali kažem, jako bih bio iznenađen da tamo ima više od 2000 građana Hrvatske, šteta što ne postoje evidencije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:39   #64
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
ne vijerujem da ce njemacka ukinuti radne dozvole.. budu li to uradili ja cu bas ostati sokirana..


http://www.bild.de/bild-plus/politik...ogin.bild.html


https://www.index.hr/vijesti/clanak/...ka/821736.aspx
Moram priznati da sam i ja jako skeptičan i 90% vjerujem da će u zadnji tren produžiti.

Jednostavno ne postoji nikakva logika zašto bi oni to učinili.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:13   #65
Ja koliko sam skepticna, toliko i nisam. Nema nas hrvata toliko puno da bi bili nekakva prijetnja jednoj njemackoj.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:23   #66
Quote:
Limačica. kaže: Pogledaj post
Ja koliko sam skepticna, toliko i nisam. Nema nas hrvata toliko puno da bi bili nekakva prijetnja jednoj njemackoj.
Ali gledaj, Hrvatska je zemlja bez jakog lobija ili strateške važnosti, a svako olakšavanje useljavanja nije u skladu s političkom klimom.

Nitko ne bi pisnuo da nam sve do 2020. produžuju, a ako im što treba, imaju kvote
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:21   #67
Evo potvrda da Belgija otvara vrata nakon 1.7

http://taxinsights.ey.com/archive/ar...july-2015.aspx
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:16   #68
Quote:
busybeejelena kaže: Pogledaj post
Evo potvrda da Belgija otvara vrata nakon 1.7

http://taxinsights.ey.com/archive/ar...july-2015.aspx
Hvala, nečeš se ljutiti ako uzmem link za temu o Belgiji?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:22   #69
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hvala, nečeš se ljutiti ako uzmem link za temu o Belgiji?
Samo daj Postam ako jos nesto nadjem.
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:34   #70
Znaci vrata su nam sirom otvorili Belgija zasada i najvjerovatnije Njemacka. Ne upali li mi Kanada evo mene natrag u Europu.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:55   #71
Quote:
busybeejelena kaže: Pogledaj post
Samo daj Postam ako jos nesto nadjem.
hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 11:27   #72
E sad!Hm...situacija se menja od 4 mj. kada je po medijima u regionu pisano da ce Njemacka produziti ogranicenja a sada pisu obrnuto.Pitanje :-) ima li neko link gdje je nesto zvanicno za Austriju doneto ove godine o +3g jos ili i tu ima nade za obrt tj. slobodan pristup za rad.Pozzz za sve
binkyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 17:47   #73
Za Irsku vam postoje službeni podaci na ovoj stranici: http://www.welfare.ie/en/Pages/Perso...rs-Issued.aspx

Ove godine je već došlo 984 Hrvata a prošle godine 2093. Nije toliko koliko se piše po HR medijima a neki od njih su se i vratili. Pretpostavljam barem trećina.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:25   #74
Hvala za link
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:32   #75
Quote:
Damien69 kaže: Pogledaj post
Za Irsku vam postoje službeni podaci na ovoj stranici: http://www.welfare.ie/en/Pages/Perso...rs-Issued.aspx

Ove godine je već došlo 984 Hrvata a prošle godine 2093. Nije toliko koliko se piše po HR medijima a neki od njih su se i vratili. Pretpostavljam barem trećina.
Dakle za usporedbu

2011. 60 (ŠEZDESET)
2012. 86 (OSAMDESET I ŠEST)
2013. (ušli tek u 7. mjesecu) - 486
2014. - 2093
2015. 984 (u manje od 6 mjeseci)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 10:08   #76
Još bi bilo zanimljivo vidjeti koliko koje struke.
DaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:31   #77
Quote:
DaVinci kaže: Pogledaj post
Još bi bilo zanimljivo vidjeti koliko koje struke.
Da ali teško da ćemo to igdje naći.

Anyway, sto se irske tiče situacija je vise manje čista: ili si u IT ili bez obzira na kvalifikacije radiš neki manje plaćeni, sto bi se reklo, šljakerski posao. Neki uredski posao bilo koje vrste teze će doći jer ipak preferiraju svoje.

Situacija na tržištu rada u IE nije nimalo onako bajna kako ju tu neki pojedinci opisuju a onda HR mediji prenose. Ako si u HR bio šljaker i podstanar onda će ti Irska ipak biti bolja, a ako nisi podstanar i imaš kakvo takvo riješeno stambeno pitanje onda se odlazak na diže staze niti ne isplati.

Ali ako imaš cilj, recimo naučiti jezik, odškolovati se i slično onda ipak ima nađe u bolju budućnost i odlazak se definitivno isplati
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 19:27   #78
znaci,poljaka je od 2000-2009 doslo kao u protekloj godini samoj..oko 10 000 a brazilaca isto..hrpa

najbolja u irskoj mi je doticna blogerka koja kaze kako u irskoj sa poslom frizerke sad sebi moze priustiti putovanja ili to da joj muz ne radi a oni i pored toga sa 2 djece mogu ustediti.. a u biti realna slika je kao sto ovaj covijek kaze "500 eura nas izadje soba,dvojica nas je u njoj i dijelimo..." i onda pitanje novinarke "koliko vas ima u toj kuci" pa slijedi odgovor "u toj kuci nas ima osmoro.." ni manje ni vise..

evo tu snimak sa hrt-a i hrvatima u irskoj..

https://www.youtube.com/watch?v=tQdi19Uv0rs
mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 23:54   #79
Evo bas sam sad izracunao, od 2000 do 2015 ukupno 5.994 Hrvata su doselili u Irsku, od toga oko 3.500 od ulaska u Uniju. U isto vrijeme cak 377.529 Poljaka je doslo tamo s time da ih je samo 2006 doslo 93.000!!! E to je navala. U usporedbi sa njima, Brazilcima, Talijanima i Spanjolcima mi smo i dalje na razini statisticke greske. Stoga mi nijedna zemlja nije jasna s njihovim restrikcijama. Cega se boje? Sacice Hrvata?

I onda se jos nasi novinarcici raspisu kako je ima toliko Hrvata gore da cemo uskoro osnovati Croatiatown u Dublinu! I ne samo to, vec prenose i neprovjerene informacije kako su Irci zazalili sto su nam otvorili vrata i kako razmisljaju o nekakvim restrikcijama za nase gradjene. Mislim, to kad izvali netko kao ta frizerka jos i razumijem, ali novinari bi si trebali dati barem malo truda i saznati cinjenice prije no sto pisu gluposti.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 23:58   #80
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
znaci,poljaka je od 2000-2009 doslo kao u protekloj godini samoj..oko 10 000 a brazilaca isto..hrpa
Mare pogledaj tabelu ponovno, vidjeti ces da ih je doslo puno vise po godinama, posebno od 2004 kad su usli u Uniju - samo 2006. ih je 93.000 uselilo u Irsku. U roku od samo nekoliko godina su postali znacajna manjina.
Takodjer ces vidjeti da je jako puno Litvanaca doslo, neusporedivo vise nego Hrvata a manja su zemlja od nas.

Nismo mi nikakva prijetnja zemljama EUa.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.