Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: U sastavu Hrvatskog ratnog zrakoplovstva želim vidjeti:
KAI FA-50 Golden Eagle 56 19.38%
LM F-16 Fighting Falcon 131 45.33%
Saab JAS-39 Gripen 67 23.18%
Nešto drugo 35 12.11%
Glasovatelji: 289. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 14:55   #9101
Svi govore o Barak ili ACE verziji, nisu li Izraelci ponudili tržištu Netz verziju?
Loxhr is offline  
Old 17.03.2017., 14:56   #9102
Super mi je kako odlazak politicara u zemlje proizvodjaca aviona na forumu odmah rezultira slavljem i ocekivanjem iminentnog potpisa ugovora... A ono ovi otisli samo da im guzica vidi puta
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 17.03.2017., 15:08   #9103
Za tu njihovu guzicu mi plaćamo putovanja. A i vidlo se kako :-)
Loxhr is offline  
Old 17.03.2017., 15:08   #9104
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Svi govore o Barak ili ACE verziji, nisu li Izraelci ponudili tržištu Netz verziju?
Ponuda se odnosi/la na F-16 A/B Netz modernizirane na ACE standard.

Zadnje uređivanje Buck : 17.03.2017. at 15:18.
Buck is offline  
Old 17.03.2017., 15:19   #9105
ajmo jos turu rasprave o ab/ace i dc, svako malo se pise i cudi koji je koji i o kojemu se pisalo po tiskovinama. Po 100-ti put ab bi isao na avionics capabilities enhancement koji "nije" ace iz onoga vremena.
donot is offline  
Old 17.03.2017., 15:27   #9106
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Ja sam očekivao točno to što je ministar rekao. I dalje očekujem da će krajem iduće godine donijeti odluku o odlučivanju. Očekujem da će u međuvremenu i dalje klinci poput tebe forumima računati koliko će srpskih migova 29 skinuti jednako starim er polis mašinama koje će eventualno možda nabaviti.

Očekujem stručne analize klinaca ako se baci novac na er polis mašine kako je to samo privremeno, a narudžba nekoliko milijardi eura u podvjesnicima za ometanje i sl. i naoružanju treba biti potpisana krajem slijedeće godine. Očekujem nakon toga fantazije o tome koliko će se još "aparata" dokupiti i slično.

Očekujem kako će se puno ljudi lagati kako je to s er polis samo da se zamažu oči liberalima, Srbima, ljudima gušterima, a za 4 kune u Konzum bonovima vrijedni ministar će napraviti pravo ratno zrakoplovstvo, a ne protokolarno, očekujem realnost a ne er polis ninđa kiowa kolibrić na steroidima brljezganje.


Ono što ne očekujem je da se shvati da su i neki oblici biti( npr pro forma ili protokolarno biti)samo skupo umotano ne biti.

Kako bilo da bilo, živimo u demokraciji (naravno ne za klasne neprijatelje!) pa ako netko iz svega službeno i neslužbeno izrečenog, da ne kažem izas*anog vidi razlog za optimizam bez zadrške, zašto ne, smijali se ili plakali, širili zadovoljstvo ili nezadovoljstvo, rezultat je isti, jer osobni stavovi želje i nadanja nisu relevantni u cijelom procesu, a kakva je budućnost HRZ odrediti će čak 4 povjerenstva koja će osnovati le ministar..
Eh šta sve nadrobi.
Pretpostavljam da bar dio ide mene.
E pa nisam klinac mada se osječam mlad sa 40 godina.
Ja sam realist.
Ti živiš u paralelnom svemiru gdje je Hrvatska država od 100 milijuna ljudi sa bdp-om od 4000 milijardi usd i koja sama sebe po pitanju oružane sile degradira na sramotne razine.
Pa nisi zadovoljan.
Uopće je nejasno iz zadnjih postova što bi uopće želio?
Pa daj se izjasni!
Koliko eskadrila i kojih bijesnih pila bi ti želio, za šta bi nam trebale, protiv koga i ko i kako bi ih platio?
Brzi Heinz is offline  
Old 17.03.2017., 15:38   #9107
Vidi se da ti je nejasno pa nastavi računati koliko će naših kojigod aviona srediti koliko srpskih.

Ja živim u paralelnom svemiru u kojem je Hrvatska "država" u kojoj je eskadrila borbenih helikoptera ostavljena na livadi a nitko rekao ni a, u kojoj je ukinuta eskadrila borbenih aviona a nitko nije rekao ni a, u kojem se odvija ovo s preostalom eskadrilom mig21 a ljudi se dive i feštaju kad ministar nešto bljuzne, u kojem su piloti sa mizernim naletom krivi što imaju mizeran nalet pa ih se zbog nesreće nastale zbog malog naleta na prastarom zrakoplovu još i kazneno goni, u kojoj piloti doslovno mole za bagatelni trošak od 2 prastara aviona više i ciljnik na kacigi s novom raketom a država to ne želi i tako dalje...

Sad bilo ti jasno ili nejasno nastavi s erpolisom i pretpostavljenom nadmoći pretpostavljenih naših zrakoplova nad pretpostavljenim srpskim.

Forma ratnog zrakoplovstva će, sad je već izgledno, biti obnovljena novi(ji)m zrakoplovom, no to je sporedno jer je svrha, tj. sadržaj ratnog zrakoplovstva u Hrvata izgubljen toliko davno da ga se više nitko ni ne sjeća, eto to je poanta.
zdaric is offline  
Old 17.03.2017., 16:55   #9108
"Od raspisivanja natječaja, preko njegove provedbe do realizacije posla. Niti jedna faza nije prošla bez krivotvorenja. Avionima je falsificirano vlasništvo, ugrađeni su krivotvoreni dijelovi, a lete samo zahvaljujući kontinuiranom servisu, i najvišem stupnju mobilizacije tehničkog osoblja kao da se radi o nuklearnoj podmornici. Naravno, da su u mandatu ministra Kotromanovića svi znali da je to tako, upozoravani su na to, a svejedno su nadležna tijela donosilia odluke kojima se poticao i pokrivao kriminal."

Umjesto da se cijeli slučaj dubinski istraži i u saborskim odborima, DORH-u i pred Vijećem za obranu i Vijećem za nacionalnu sigurnost, njim se tek povremeno bave mediji. DORH je optužio dvije osobe, jednu koja je navodno dala i jednu koja je navodno primila novac, da bi se realizirao posao. Dvoje optuženih, naravno, nisu mogli dogovoriti ništa, jer niti jedan od njih nije odlučivao, ali ako optužite samo dvoje onda nema zakonskih uvjeta za progon zlocinačke organizacije koju čine 'najmanje tri osobe udružene u zločinački poduhvat', uz što ide i ozbiljnija istraga. a i oštrije sankcije.

Dakle, sve je učinjeno da se ne sazna kako funkcionira MORH-ova nabava. Dramatične poruke ministra Krstičevića, zato, ne tumačim kao poziv na obračun s korupcijom, nego kao najavu novog pozivnog natječaja za kupnju borbenih aviona, možda najvećeg u povijesti hrvatske vojske. S obzirom da se u MORH-u ništa nije promijenilo Ukrajinski deal bit će skroman poslić u usporedbi s onim što slijedi", navodi Gordan Malić u komentaru za direktno.hr.


http://direktno.hr/direkt/sve-oko-mi...-aviona-79609/
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 17.03.2017., 17:09   #9109
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...emlji/5780831/
Sada kad nam predsjednica procijeni situaciju biti će lakše u obnovi!
leo4 is offline  
Old 17.03.2017., 17:22   #9110
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Da, ja sam isto takvog mišljenja da je to izjava za javnost, uz koju dobro sjeda i par dobro plasiranih poluistina:

- air policing nam je bitan jer, ako nemamo nadzora, ne možemo naplaćivati prelete putničkih zrakoplova, a može doći i do izmještanja koridora

- ako nemamo svoj air-policing, morat ćemo plaćati drugima da to rade za nas.

Inače, nekako bi mi bilo draže kupiti malo korištene pustinjske US F-16, uz modernizaciju, opremu i naoružanje u rumunjskom stilu, nego ove Izraelske. Ali, bolje išta nego ništa ukoliko aranžman bude povoljan i bude prebijanja preko protupožaraca.

Uz to, ovdje je ipak moguća korupcija, za razliku aranžmana sa US, gdje se naši kokošari ne bi baš usudili...
Auuu koliko nas slabo poznaš ali nije pdf za to.....
Yanagisawa is offline  
Old 17.03.2017., 17:24   #9111
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Svi govore o Barak ili ACE verziji, nisu li Izraelci ponudili tržištu Netz verziju?
Netz sa ACE modernizaciom
Yanagisawa is offline  
Old 17.03.2017., 17:42   #9112
pp5dšeeeesstt, pp5dšeeeeessst, pp5dšeeeessst!!! Gdjee ssuuuu Francuuuziiiii??
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!

Zadnje uređivanje Bark : 17.03.2017. at 17:55.
Bark is offline  
Old 17.03.2017., 18:06   #9113
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Vidi se da ti je nejasno pa nastavi računati koliko će naših kojigod aviona srediti koliko srpskih.

Ja živim u paralelnom svemiru u kojem je Hrvatska "država" u kojoj je eskadrila borbenih helikoptera ostavljena na livadi a nitko rekao ni a, u kojoj je ukinuta eskadrila borbenih aviona a nitko nije rekao ni a, u kojem se odvija ovo s preostalom eskadrilom mig21 a ljudi se dive i feštaju kad ministar nešto bljuzne, u kojem su piloti sa mizernim naletom krivi što imaju mizeran nalet pa ih se zbog nesreće nastale zbog malog naleta na prastarom zrakoplovu još i kazneno goni, u kojoj piloti doslovno mole za bagatelni trošak od 2 prastara aviona više i ciljnik na kacigi s novom raketom a država to ne želi i tako dalje...

Sad bilo ti jasno ili nejasno nastavi s erpolisom i pretpostavljenom nadmoći pretpostavljenih naših zrakoplova nad pretpostavljenim srpskim.

Forma ratnog zrakoplovstva će, sad je već izgledno, biti obnovljena novi(ji)m zrakoplovom, no to je sporedno jer je svrha, tj. sadržaj ratnog zrakoplovstva u Hrvata izgubljen toliko davno da ga se više nitko ni ne sjeća, eto to je poanta.
Malo si se pobrkao!
To nije paralelni svemir već stvarnost.
Paralelni je tamo gdje se ostvaruju tvoje želje, mada, moram priznati da nisi jasan.
Za sve navedeno kriva je u prvom redu Račanova vlada sa Radošem( e taj gad je poseban slučaj) i onom stravom od doživotnog bivšeg presidentea!
Zatim Sanader i jalovi Rončević i naposlijetku dva opsjenara Kotromanović i Milanče.
Sve su to grobari hv-a i hrz-a da ne kažem da su htjeli ukopati i državu!
Ali to nije paralelni svemir već gorka stvarnost.
I ponovo te pitam kad već ne smijem računati na mogučnost obaranja migova potencijalnog neprijatelja, šta bi ti htio?
Izjasni se?
Pišeš puno ali malo kažeš.
Brzi Heinz is offline  
Old 17.03.2017., 19:26   #9114
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Dakle ti si za međik? Ili neku drugu soluciju?
Ja sam za sve osim 40 godina starih olupina.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Old 17.03.2017., 19:49   #9115
kako misle nenajavljeno

naoružan si i čuvaš cjelokupno ratno zrakoplovstvo, i odjednom prema tebi ide kolona crnih švapskih limuzina, debela plavuša izađe van i hoće unutra.....

pa tako su izraelci sjebali idi amina
dk1 is offline  
Old 17.03.2017., 20:02   #9116
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja sam za sve osim 40 godina starih olupina.
Nismo u poziciji da biramo taj vlak je odavno prošao, a više vjerujem tim olupinama nego novom međiku sa polovnom kurblom....
Yanagisawa is offline  
Old 17.03.2017., 20:39   #9117
Quote:
Yanagisawa kaže: Pogledaj post
više vjerujem tim olupinama nego novom međiku sa polovnom kurblom....
To dovoljno govori o tebi.
gringo55 is offline  
Old 17.03.2017., 20:50   #9118
Quote:
gringo55 kaže: Pogledaj post
To dovoljno govori o tebi.
Također ali vama niko ne brani da sanjate glanjc nove vipere specijalno napravaljene za + extra popust zato što smo to mi zatražili dok stvarnost i realnost ne ukaže da bolje od ovoga nećemo ili ne možemo (polovnog izraelca) birajte od to dvoje šta vam volja. Oni pustinjski su čisti SF koji još nitko nije ponudio kada smo mi lijepo rekli "ne hvala". Nedokazani međik sa polovnim dijelovima može ako neko primi "dovoljni poticaj za uzimanje" uz reklamu koja samo što nije uskočila u krevet i kaže "uzmi me tvoj sam samo sam malo polovan po dijelovima" ali bože moj ne možemo svi biti u pravu.
Yanagisawa is offline  
Old 17.03.2017., 22:01   #9119
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Ministar neki dan reče :


slijedom gore navedenoga razloga za optimizam itekako ima

Niti nam treba sposobnost air policinga, niti tome ratno zrakoplovstvo služi, niti se sluša u tom igrokazu struka koja je davno rekla da je 12 komada nedovoljno, niti će, ako doista nabave neki novi zrakoplov biti imalo u zadaćama ratnog zrakoplovstva učinkovitiji od mig21, jer je očito da nabava ide u smjeru održavanja kulise ratnog zrakoplovstva, a funkcije istog se još malo tko sjeća.
Air policing spada u najbitnije i veoma zahtjevne zadaće borbenog zrakoplovstva u mirnodoskom razdoblju.

12 Mig-21 zrakoplova nije isto što i 12 Gripena ili F-16 i za normalno funkcioniranje eskdarile bi bilo dovoljno.
Buck is offline  
Old 17.03.2017., 22:38   #9120
Air-policing je sporedna uloga ratnog zrakoplovstva. Ratnom zrakoplovstvu je prvenstvena uloga borbeno djelovanje u slučaju rata kao i odvraćanje. Da li je ministrova izjava tek nespretna ili namjerna pokazati će vrijeme, možda ponajprije izborom naoružanja koje će se nabavljati. Cijeli spektar raznog oružja za djelovanje zrak-zemlja/more, ništa od toga nije potrebno za famozni air-policing i ako je to jedina svrha nadzvučne.

Prvi cilj je svakako osigurati budućnost nadzvučne HRZa na duži rok, a o sadržaju potom.
many-m is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.