Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2016., 13:01   #1
C25K, kondicija i mršavljenje

Pozdrav, nadam se da sam temu otvorila na pravom mjestu.
Imam 15 godina i počela sam tzv. C25K program (Couch to 25km). Odradila sam prvi tjedan, solidno. Ipak, ovo ljeto odlučila sam se dovesti u formu u svakom smislu te mi se samo trčanje prema tom programu ne čini dovoljnim, posebno zato što imam mnogo vremena i nisam pretjerano aktivna.
Molim vas za savjete, kakve još oblike treninga preporučujete, koliko često? Imam bicikl i role te svakodnevni pristup bazenu, dobre staze za trčanje i vožnju, samo ne znam otkud početi pa se zbog toga "izgubim" u svemu.
Cijenim svaki savjet. Hvala unaprijed
stela222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 13:18   #2
od tog izbora radi bilo šta i sigurno će ti koristit
ja bi kombinirao trčanje i plivanje
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 13:50   #3
Quote:
stela222 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nadam se da sam temu otvorila na pravom mjestu.
Imam 15 godina i počela sam tzv. C25K program (Couch to 25km). Odradila sam prvi tjedan, solidno. Ipak, ovo ljeto odlučila sam se dovesti u formu u svakom smislu te mi se samo trčanje prema tom programu ne čini dovoljnim, posebno zato što imam mnogo vremena i nisam pretjerano aktivna.
Molim vas za savjete, kakve još oblike treninga preporučujete, koliko često? Imam bicikl i role te svakodnevni pristup bazenu, dobre staze za trčanje i vožnju, samo ne znam otkud početi pa se zbog toga "izgubim" u svemu.
Cijenim svaki savjet. Hvala unaprijed
program je couch to 5 km ako me sjećanje ne vara. Ja sam po njemu počela prije 2 g. Kao što je @shicy napisao, koristi bilo što od navedenog i biti će super. Komb u dane ne trčanja vožnju bicom/plivanje/hodanje ili ubaci nekakve BW vježbe
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 13:52   #4
Ja sam završio couch to bed program, preporučam
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 09:48   #5
Quote:
stela222 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nadam se da sam temu otvorila na pravom mjestu.
Imam 15 godina i počela sam tzv. C25K program (Couch to 25km). Odradila sam prvi tjedan, solidno. Ipak, ovo ljeto odlučila sam se dovesti u formu u svakom smislu te mi se samo trčanje prema tom programu ne čini dovoljnim, posebno zato što imam mnogo vremena i nisam pretjerano aktivna.
Molim vas za savjete, kakve još oblike treninga preporučujete, koliko često? Imam bicikl i role te svakodnevni pristup bazenu, dobre staze za trčanje i vožnju, samo ne znam otkud početi pa se zbog toga "izgubim" u svemu.
Cijenim svaki savjet. Hvala unaprijed
Podrška za trud i želju! S obzirom da si dijete, još rasteš i razvijaš se, bilo bi bolje da razgovaraš o tome sa stručnjakom koji će te bolje uputiti. Možda profesor tjelesnog u tvojoj školi.
Nije isti program za odrasle s izgrađenim tijelom i kostima i djecu u rastu.

Oprosti, znam da nisi više mala , ali tijelo ti se razvija i ne bi bilo dobro da si učiniš loše.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:29   #6
Hvala svima
@janis2102 da, couch to 5km, ispravit ću čim se naučim snalaziti na forumu
@ronac zg hvala na savjetu, ali nema prevelike koristi od profesora u mojoj školi, a općenito ljudi oko mene nisu previše aktivni pa nemam s kime razgovarati. Mislim da mi neće škoditi ovaj program jer ne ne forsiram, a moram nekako postati aktivnija jer ovako više ne ide.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
stela222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:33   #7
na tragu savjeta @ronac, možda se posavjetovati s liječnikom? čisto da si ne naškodiš.
opet, ako se ne preforsiraš, ni trčanje ni plivanje ti ne mogu škoditi
ps. svaka čast na odlučnosti. sretno
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:39   #8
Ne moras ispravljati, naslov teme je ok jer se tako zove stranica

Ne vjerujem da ce ti trening nastetiti, samo oprezno kad je jako vruce! Bitno je da ti bilo kakva aktivnost postane nacin zivota, a ne nesto sto moras
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 11:47   #9
Hvala još jednom!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
stela222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:31   #10
Pozdrav

Prije svega cestitam na tome sto si izabrala zdrav zivot i sport umjesto modernih aktivnosti sto ubijaju covjecanstvo, tipa sta znam video igrice, facebook, luda shoping trka i ostalo.

Sto se tice tvog pitanja, sve sto si nabrojala je korisno i zdravo i kombinacija tih treninga bi dala najbolje rezultate. Prije wvega nisam nikakav dtrucnjak i ne shvataj me ozbiljno, ali koliko ja znam i iz vlastitog iskustva, mogao bih reci da je sve sto si nabrojala jako dobro i korisno. Eh sad, i trcanje, i plivanje i voznjs bocikls spadaju u grupu kardio treninga, to se svakako svima preporucuje. Eventualno pored toga mozes uvest vjezbanje, ne znam koji ti je cilj a na osnovu cilja mozes napraviti i program vjezbi za jedan trening.

Js licno konbinujem trcanje, vjezbanje i nogomet i inqm treninge gdje uglavnom kombinujem dvije od te tri discipline. Ti si sretna i imas i vremena i mogucnosti za vise pa to nastoj i iskoristiti

Pozdrav i sretno
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.