Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 15:00   #1
Evinrude 35 previse benzina trosi!

Evo imam odavno ovaj vanbrodski motor evinrude 35, po slikama zakljucio sam da je 1977. godina. Vozi se samo ljeti ali problem je taj sto bas previse trosi. 100kn goriva stuce za manje od 20km sa pola do punim gasom. Znaci vozim se oko 10-15 minuta u jednom smjeru i toliko nazad i potrosi dosta, oko 10 litara.
Imam dosta iskustva sa dvotaktnim skuterima, gledao sam svjecice i od oba cilindra su skroz crne. Trebale bi bit smedje boje ko cigla ak se gleda ko u ostalih dvotaktnih cestovnih motora zar ne?
Jel se moze na karburatoru ista nastelat da dobija vise zraka il nesto? Prvi put tesko pali, i kad je hladan kad pustim gas naglo u leru zna se zagrcnut onako pljune i ugasi se.
Na malom gliseru je, oko 3.5m dugom.

Zadnje uređivanje Jelly312 : 27.07.2016. at 15:43.
Jelly312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 19:00   #2
Quote:
Jelly312 kaže: Pogledaj post
Evo imam odavno ovaj vanbrodski motor evinrude 35, po slikama zakljucio sam da je 1977. godina. Vozi se samo ljeti ali problem je taj sto bas previse trosi. 100kn goriva stuce za manje od 20km sa pola do punim gasom. Znaci vozim se oko 10-15 minuta u jednom smjeru i toliko nazad i potrosi dosta, oko 10 litara.
Imam dosta iskustva sa dvotaktnim skuterima, gledao sam svjecice i od oba cilindra su skroz crne. Trebale bi bit smedje boje ko cigla ak se gleda ko u ostalih dvotaktnih cestovnih motora zar ne?
Jel se moze na karburatoru ista nastelat da dobija vise zraka il nesto? Prvi put tesko pali, i kad je hladan kad pustim gas naglo u leru zna se zagrcnut onako pljune i ugasi se.
Na malom gliseru je, oko 3.5m dugom.
Prvo - svjecice moraju biti odgovarajuce za taj motor. Treba skinuti servisno uputstvo i vidjeti koje su svjecice pa naci odgovarajuce zamjenske. Tek tada se po boji svjecice moze zakljuciti kakva je smjesa. Mjesavina mora isto biti odgovarajuca. Na karburatoru mora biti vijak za podesavanje smjese. Taj vijak utjece samo na smjesu u leru i do 2/3 gasa. Smjesu u punom gasu odredjuje samo velicina glavne dizne. Ukoliko karburatori nisu dugo otvarani treba ih rastaviti i ocistiti. Treba skinuti dole membrane i cijeli potopiti u blazu solnu kiselinu ili jos bolje Antikorozin. Poslije dobro isprati sa destiliranom vodom i propuhati komprimiranim zrakom. Vijak za smjesu se podesava na nacin da se zavrne do kraja i
Otpusti 1,5-2,5 kruga, na oba fergazera isto. Plovci moraju zatvarati dovod goriva na nivou prema servisnoj knjizi da ne prelijevaju. Uglavnom to su osnovne stvari na koje treba obratiti paznju.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 20:08   #3
Svjecice vjerujem da su odgovarajuce, provjerit cu. Samo jedan karburator ima i zar on ne funkcionira na principu klipica i igle ili neke klapne da bi pustalo gorivo,a ne membrane jer su one u karburatorima na cetverotaktnim motorima? Vijak za smjesu cu provjerit jeli na 2 ipo kruga,a mislim da je glavna dizna oduvijek ista bila u karburatoru pa nema razloga da sad pusta vise goriva. Mozda plovak preljeva, treba provjerit gumicu na iglici plovka sto zatvara dovod goriva, a mozda je se cak i probio pa natopio. I jos nesto sto mi je sumnjivo je da na karburatoru ima rupa gdje ulazi zrak jedno 2cm promjera, neznam tocno. A kad se stavi onaj zastitni poklopac preko motora sve je skoro zatvoreno pa si mislim da nema dovoljno rupa da vuce zrak unutar kucista pa u karburator al opet se cudim nije moguce da su to tako napravili.
Jelly312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:18   #4
Imas i na nekim dvotaktnim membranicu za tzv. power jet. Kad naglo das gas da spricne vise goriva ili prije starta par puta stisnes naglo gas. Tada lakse upali. Plovak je tu prvi sumnjivac ako mehanizam ne zatvori dovod goriva na odgovarajucem nivou. Motor je star, trebalo bi ga vec i otvoriti, karike nije lose promijeniti ako je drugo sve dobro.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.