Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 17:17   #1
Svrbež i peckanje u predjelu stidnice i rodnice

Pozdraaav..ovako, prvi put mi se ovo događaa i cijeli dan ludim od živčanoćeee.
Užasno me svrbii dole i pecka čak, kako izvana, tako i iznutra. Što se tiće iscjetka nisam primjetilaaa nikakav. Jučer me onako malo svrbilo, ali to skroz zanemarivo pa nisam na to obračala pažnju, jučer također imala i spolni odnos i danas ujutro želim poludjetii od svrabaaaa (((((((...čitala sam tu razne forume i preporuke, od češnjaka do svega..Kod ginekologice budem došla na red teeek za 3 tjedna, ogromni su redovi uvijek kod nje i sad, ja sam kupila one vaginalete 3 njih od canesten, bez recepta ( pretpostavljam da su gljivice neke po tome kaj sam čitala) ali i dalje svrbi. naravno, ne može odmah preko noći proći, unutra je kao bolje, ali izvana me uff još kak svrbi ((( doslovno umireem kolko me to smetaaa, ne mogu danas ništa obavljati od svraba i peckanja, možda mi se to sad čini tak užasno jer imam to i prvi putaaaa ;/ ..planiram sad i kupiti kremu od canesten za vanjsku uporabu, jel bi to trebalo biti oke da me prestane svrbit i peckat((...pomagajte ljudi čim prije s odgovorooom ((((((
hmmm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 23:01   #2
Jel ti to mjesto crvenkasto gdje te svrbi?
Da nije herpes
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:21   #3
KAd su gljive, onda obično bude sirasti iscjedak. Tako da bez iscjetka nisam sigurna da li bi bile gljive, a Canesten je antimikotik pa neće pomoći. JA bih ti predložila da si kupiš Gyno-pro, mješavinu biljnih i eteričnih ulja koja djeluju i protiv bakterija i protiv gljviica, a imaju i neka ulja koja su dobra i protiv virusa. A akko je baza kantarion, onda i dobro djeluje na zacjeljivanje ranica ako si ih napravila češanjem.

Ja sam na ljeto na moru dobila baš gljivice, i Gyno-pro mi je sredio situaciju za 2-3 dana. Možeš ga špricati i unutra i mazati izvana, ali obavezno stavi neki uložak jer je dosta jake žute boje.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:47   #4
^Ovo zvuči dobro za imati kod kuće, jel' se može kupiti u ljekarni?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:12   #5
ima i vaginaleta 1x sa kremom za van vagisan myco-kombi. puno bolja od canestena. vaginaleta nije suha kao od canestena, više je "gelasta" i ne nadraži već nadraženo područje unutra.
a gyno-pro je čudo ja bez toga više ne živim.
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:55   #6
Trebalo bi Gyno-proa biti po ljekarnama. Ja mislim da sam ga kupila u Farmaciji u nekom trg. centru u Splitu. Meni je super riješio stvar, jedino kaj ja i inače doma imam kantarion sa čajevcem i ravensarom, koji je isto tako odličan (mackam ja njega i preventivno i kao lubrikant, i za ranice, i za sve, a rješavao mi je i kondilome od HPV-a). A nije tak jako obojen, pa mi je zbog donjeg veša draži. Stavim uložak, ali ulje nekako rastapa plastiku, pa mi prođe kroz uložak ako ga malo više stavim

Ali smo baš tad bili na moru, a nisam ulje nosila sa sobom da mi se ne prolijeva. I onda me zadesilo, pa sam morala nešto kupiti. I Gyno-pro je odličan za to (i fora miriši).
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:08   #7
za ovo govorite,to je sprej?
jel cini mi se da ima i u nekom drugom obliku
http://www.mojaljekarna.hr/intimna-n...-gyno-pro.html
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 21:31   #8
To je omomo čemu ja pričam. Nije sprej nego ulje sa špricom onak ko Angal pa s tIme možeš zgodno i unutra špricnuti ili izvana.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:56   #9
Cici, tu mješavinu ulja sama spravljaš ili je ima gdje za kupiti?
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:59   #10
JAKO PECKANJE!!

Drage cure,žene,majke...

molit ću pomoć dali se itko susreo s sličnim problemom i kako ga rješio
znači zadnjih par mjeseci imam to jako peckanje- kao da mi vatra gori na ulazu u rodnicu, a nalazi uredni
bila i kod privatnog i socijalnog ginekologa i sve ok...papa test uredan,bris rodnice ok, stupanj čistoće 1, nema upale
peckanje nastupa tjedan pred mengu i onda molim boga da napokon procurim da to peckanje više prestane :-)
itko imao sličan problem??
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:10   #11
Test mokraće?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 17:26   #12
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Test mokraće?
napravila sam baš jutros urinokulturu..ali kad sam sama pitala ginekologa da nije nešto sa urinom,njezin odgovor je bio da me ne bi onda peklo u rodnici

za par dana je nalaz pa ću vidjeti
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 02:18   #13
Ne znam gdje bih postavila pitanje. Prije par dana, nakon odnosa, su mi se pojavili simptomi upale mjehura (i prisutna mala kolicina krvi). Svaki dan jace medutim samo ujutro par sati nakon cega nestane ili bude minimalno. Osim toga i svrbez na ulazu u rodnicu i neugodan osjecaj. Isjedak je gust ali ne u pretjeran. Na vanjskom dijelu nema promjena.
To mi se vec desilo dva puta (isto nakon odnosa i tjedan dana prije menstrucije) ali se ne mogu sjetit sto je bilo.
Kod ginekologa sam narucena tek za mjesec dana
-Dee-Dee- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:23   #14
Sorry, otkad ne radi tražilica ne sjetim se pogledati sve teme.
Sama ju miješam doma, kupujem Kemigov kantarion i Pranaromove ravensaru i čajevac. 25 kapi jednog i 25 kapi drugog u kantarion. I to traje. A onda kupim novi kantarion, a čajevca i ravensare ima za 8-10 mješavina pa ih osim za to koristim za čišćenje i u aroma difuzoru.




Quote:
¤sunflower¤ kaže: Pogledaj post
Cici, tu mješavinu ulja sama spravljaš ili je ima gdje za kupiti?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:45   #15
ja sam nedavno isto imala problema sa peckanjem i svrbezom i generalno nekom nelogodom tamo dolje. kako me peklo i bolilo dok sam mokrila, pretpostavljala sam da je rijec o upali mjehura. tankala se uvin cajem, radila urinokulturu - sve cisto. iscjetka nije bilo. pa bi se par dana sve smirilo i onda opet iznova. slala dragog na urino jer sam bila zabrijala da mi on prenosi upale - nalaz uredan. papa uredna. i onda sam pokopcala da sam pocela radit u vrticu i da mi je imunitet oso u k i da sam stalno bolesna i da se ocito i dolje radi toga sve poremetilo. pocela piti probiotik i za par dana je sve prestalo
tako da zene, probajte s probiotikom, nemate sta izgubit.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.