Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 18:35   #21
2dum: hm..mozda bi mogli malo razvuci radnju..ono kao pocne u srednjem vijeku a zavrsi u modernom.. ali vidis da je pola MK vec predumiranjem pa mozda i nije bas dobra ideja..el_em nije pametan
PL: kako se nije citalo..garantiram ti da su svi procitali Zlatnu seriju od prvog broja Cetiri obracuna pa nadalje..mozda ispadne da se hvalim ali ja sam procitao i Videkovu kosuljicu..kad je pauk krojio ja sam plakao

eh...da ako ce biti kakvih sukoba trebali bi i svabe ili palestince..nema frke nema rata bez jasera arafata (inace hvatac papiga na arapskom se kaze arafat)..13te..13te svaba udario
tisi: nemoj ti 2duma bariti on je daleko..misli globalno djeluj lokalno

idemo dalje s likovima
čvorak: taj lik ce biti glavni rarac psenice matka..kasnije ce dobiti alchajmerovu bolest, nece se sjecati sta je napisano ...pa cemo je morati trpiti sto cemo joj stalno nesto ponavljati
lažan: ovo ce biti zagonetni lik..tjerace kamile iz kalaharija u berlin..niko nece znati koja je uloga ovog lika..kao u jednoj engleskoj seriji koju samo ja volim kada glavni lik nestane i vise se ne pojavi..znaci moracemo i kamile trpjeti..

zakuhalo se sa likovima..moram vam to priznat
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 21:50   #22
Quote:
kukuruza zlatko kaže: Pogledaj post
Jel tako
Sad bih ja tebi mogla linkati sva tvoja neodgovorena pitanja meni, ali necu.
Al samo zato sto mi se ne da


Eleme, ne barim tuduma, samo sebi svjetlam obraz
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:29   #23
Linkaj mi neko na koje ti nisam odgovorio i odmah ću.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:32   #24
Ovo mi je odnekhd poznato
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:18   #25
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
PL: kako se nije citalo...
ne znam...
jedne prilike donio ja gajbu knjiga u kafanu za koju sam cuo da se u njoj skupljaju clanovi MKa, mislim si neka se malo ljudi kultivisu, a oni koji se osjecaju kultivisanim-neka se malo zabave.
nisam stigao ni da se predstavim, kad najkrupniji medju njima (ja mislim da hogaru fali gornja jedinica) uze 2-3 najdeblje knjige iz paketa i poce me gadjat s njima. da mi picka materina, otkud meni pravo donositi mu knjige da cita ?
konobar me spasio veceg problema
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:35   #26
@el_mariachi, ma jok ganjao sam tebe po Australiji kakav Berlin te spopao .
U centru Australije sam se pogubio imao sam posla sa kengurima .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 09:09   #27
ko jede kurkumu neće ga alzhajmer. i foliju NA glavu, a ne kuvat s njom

Quote:
kukuruza zlatko kaže: Pogledaj post
A ne mogu, zbog guštera. Jesu divne su, al jebiga gušteri

piši o delfinima
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:02   #28
Ne nije to problem. Nego nuspojave lizanja.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:32   #29
Prvi dio
Uvodna muzika
https://www.youtube.com/watch?v=94dY-QxjDiE

Hladno je bilo tog jesenjskog jutra 1492. kada se mel_m budio s glavoboljom. Necu vise nikada piti pomisli, kao i puno puta do tada, polako pokusavajuci se sjetiti sto se desilo prethodnog dana. Ta godina je bila vazna za Spanjolsku: prvo su istjerani zadnji Arapi s Pirinejskog poluotoka a odmah za njima protjeran i Zidovi Seferdari koji su se uputili na istok. Treci dogadaj koji ce biti vjerojatno najpoznatiji te godine jos se nije odigrao a mel_m nije ni slutio da ce biti jedan od njegovih sudionika. Tada se sjeti sto je napravio pijan: potpisao je nekom smjesnom Talijanu, Kolumbu, da ce biti dio posade koja ce traziti drugi put za Indiju. Trebaju mi pare, pomisli mel_m sjecajuci se kao kroz maglu i drugih sudionika veceri prije. Bili su u krcmi kod Mamacili koja kao da je profanirala naziv alkohol. Ali svejedno brzo je hvatalo. Za Kolumba su potpisali jos neki cudni svati koji su bili podgrijani picima iz mamaciline radionice: Psenica Matko covjek koji je pio cak i ispod stola i mrkimir koji je mislio da put za Indiju ide u Portugal. Psenicu Matka je kod kuce ostavljala vijerna ljuba Djidjimilovicka koja je od rodjenja imala neki defelt s rukama pa su je roditelji dali bez dote samo da je se rijese. Jedan clan posade ponosno je nosao bich. Svi su ga se pomalo bojali. Tu je bio i jedan golobradi prgavi i pjegavi djecak za kojeg ce se kasnije otkriti da je u stvari zensko ali je bio nekako nepatvoreno izgubljen u vremenu. Lokalne nocne dame imale su pune ruke posla kada su tri broda: Niña, Punta i Santa Maria uplovile u lokalnu luku. Viste i Ama di Casa su trazile potencijalne muzeve za svoju rodjenu i nerodjenu djecu. Sljedeci put cu piti samo vino de jerez, pomisli mel_m stavljajuci mac u korice, pogladeci brkove, i teskog hoda krenuvsi ka centru grada.

Nastavi
__________________
Izvukla si ciglu

Zadnje uređivanje el_mariachi : 12.02.2017. at 21:55. Reason: lapsus calami
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:08   #30
Mel_m je usao u Mamacilinu krcmu, svi su se za njim okrenuli osim Psenice Matka koji je i dalje lezao ispod stola. Tudrum je tu i tamo provirio da provjeri moze li koga samo povaliti. Mrkimir je trpko podrignuo odmjeravajuci Mel_ma.
Jednonogi Ahab Mamacili je zagrmila:
"Rakije, rakije amo!" Pjegavi djecak je za to vrijeme provjeravao jesu li mu v tocke na mjestu i kad je ustanovio da jesu, pun samopouzdanja potegnuo rendzerske koltove na Mel_ma:
"Tako mi moga cukundede vraca, zasto su svi u ovoj prici pod pseudonimom, a jedino ja pod pravim imenom i prezimenom?!?"
Mel_em je uvidjevsi nepatvorenost situacije odmah uozbilio celo, nakrivio sesir i prozborio:
"Neki ljudi koji imaju v tocke, a nisu zensko, mogu li biti nepatvoreni?"
Odnekud doleti homewife i predstavi se kao pravobraniteljica djece i stane u obranu pjegavaog djecaka. Svi se netom pogledase i nasta tajac.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:09   #31
Muzika u pozadini
https://www.youtube.com/watch?v=vQhqikWnQCU

Mel_m je stojao tog 6. veljace 1936. u krcmi Zirbel-Stube u Garmischpartenkirchenu ne mogavsi naci slobodno mjesto jer je grad vrvio posjetiteljima. Naime tog dana je bilo otvorenje Olimpijskih igara i krejzi Hitler je zelio sam zapaliti olimpijsku vatru. Cuo je kroz daljinu nekog bahatog crnca Owensa kako se hvali da moze brzo trcati. U podsvjesti mu je bio neki cudan san koji je sanjao te noci: neka krcma u Spanjolskoj kod gazdarice koja je pusila lulu, avec de gros seins, , nekog djecaka koji je licio na Rodija, i nekog pijanca koji mu je ispod stola lizao stopala. Moram to sto prije zaboraviti, pomisli, ostavljajuci jedan Reichsmark pored krige i izlazeci na ulicu u svojim Lederhosen hlacama. Odjednom se sudari s nekom osobom koja je bila u Hitler Jugend uniformi. Neko zensko s pletenicama i krivim nogana, a na ravnim prsima je stojalo Helga. Vidio je odmah da je prgava pa ju je barunski obisao i krenuo na stadion. Lokalni zemljoradnik Mattheus van Kurruza prodavao je psenicno pivo a za standom kod njega su stajale majkacili i djidjimilovicka obe oduzete od alkohola, i neka Hausfrau sa puno djece, davajuci im Kinderschokolade a jedno je istovremeno dojila. U tom trenutko se stvori guzva ali i odmah razidje i Mel_m se tog povijesnog dana nadje izmedju Hitlera s jedne strane i Helge s druge, kao hermalin izmedju dva plasta sijena. Koje zlo je manje pomisli kad odjednom...
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:43   #32
dobar si
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:30   #33
Muzika u pozadini
https://www.youtube.com/watch?v=ceTyfmeKCFQ

14. veljace 1945. i sjedim u zatvoru kod mojih, pomisli Mel_m, koji je bio osudjen u ime naroda jer se protivio ideji o masovnim silovanjima Njemica koju su Rusi zagovarali i koja su se kako je povijest pokazala i desila u Njemackoj. Slusao je radio Moskvu koja je izvjestavala o bombardiranju Dresdena, vecer prije, i kroz sjecanje mu prodje dogadjaj od prije 9 godina kada je Hitler pao u nesvijest kada je vidio crnca koji je izasao i krcme Zirbel-Stube i kada se on izvukao za dlaku. Tada je radio kao agent za iste ove Ruse koji ga planiraju strijeljati. U daljini tuzne zvuke pustala je odinokaja kada ga chilimamuska upita sto zeli zeli za posljedni obrok. Piroshke, odgovori on, gledajuci na svoje sunarodnjake kako piju votku. Matvej Kuruzovic kao i obicno pio je pijan u duetu s Mrkimirovskim. Djidjimilovicka igrala je kazacok sa rukama naslonjenim na grudi. Lucija Pikerova dodavala je drva na vatru ispod kazana za vodu. Dok su ga vodili prema improviziranom gubilistu padose mu na um necije rijeci o nekoj revoluciji kao Saturnu koja jede svoju djecu. Svezali su ga za neku sljivu, a on je odbio povez ne zato sto je bio hrabar vec vise iz inata. Komesar je pitao ima li dragovoljaca za izvrsavanje kazne, kad odmah iz gomile iskoci partizanka s pletenicama Pjegusa (rus. Пeгуша) poznatija pod nazivom Veliki Inkvizitor. Njeno lice odrazavalo je neku gorcinu ili umor pa se niko vise ne javi kada ona izadje sa svojom strojnicom АТ-44 i odmah pridje Mel_mu i poljubi ga u celo. (Poljubac u celo oznacavao je prezir prema osobi koja ce uskoro biti arkebuzirana. I u drugim slovenskim narodima bio je slican obicaj npr. u Crnoj Gori bila je kletva "Da Bog da te zmija u celo poljubila" prim. aut).
Zar danas da poginem na Valentinovo pomisli Mel_m gledajuci sve prisutne.
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:55   #34
Tada se dogodilo nesto cemu se Elem Elemovic nije nadao. Osjetio je kako mu partizanka Pjegusa sa shubarom na glavi stavlja neki papiric u ruku, ali ga nije mogao procitati jer su mu ruke bile svezane. Papiric nije bio namijenjen Elemovicu nego Gligoriji Glorovnoj koja je, goneci krdo sto svoje sto tko zna cije djece ispred sebe naredila kopanje tunela ispod sljive. Kada se rupa oovorila ispod sljive, sigurnom rukom visestruke rodilje Gligorovna je istrgnula Elemovicu cedulju iz ruke; imala je sto i vidjeti, pisalo je: HODAJ KAO PO JAJIMA. Dok je na zaprepastenje Rusa povukla Elemovica u rupu, kroz glavu joj je prolazilo sto bi poruka mogla znaciti...hm, hm, je li ovdje rijec o przenim, kuhanim ili tucenim jajima, a mozda ipak o omletu. I tada joj je sinulo, sjetila se da u ostavi ima krumpira i kuruze.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:05   #35
Eleme, jebem tebe i tvoje romane, kaka je to borba protiv itlerovaca brez mene?

Nebepobatho...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:44   #36
Muzika u pozadini
https://www.youtube.com/watch?v=BJx40OOrNFg

Spasih se jednih ali se plasim ove Glorovne. I Mel_m se sjeti price koju mu je ispricao jedan Skandinavac o zeni sa puno djece taman kada je sve oprala morala je krenuti ispocetka. Bilo je to u vrijeme vikinga kada je Judolino Crveni htio ici juznije na Germane a Erik Crveni zapadnije. Ovaj potonji je pobjedio ali je sve vikinge i prevario, koji su mislili da idu do Zelene zemlje (Grönlanda). U tom vikinskom selu koje se spremalo na ratni pohod bilo je sve normalno: Kuruzson i Mrkimirson su bili pijani i culi su se na surströmming (sirova riba). Djidjisonova je vjesala rublje laktovima. Tudumsson je pozurivao sve rekavsi da moraju sto prije otploviti na zapad. Svi vikinzi i zenski i muski imali su pletenice osim jedne zenske Edde Pjegoline Prgavson. Svi su je se plasili jer je pricala cudne price da je ona ovakva u ovom drugom zivotu a u Valhali ce biti Pipi Duga Carapa. U tom trenutku izbezumljeni izvidjaci donesose vijest da horda Lapin Kulta (fin. Finsko Zlato) sa strasnim zapovjednikom Nokijom Mell_emkolom (zvanim i 3210) i njegovim jos strasnijim pomocnikom Cukom bicem bozijim nadiru u selo. Zene su bile izbezumljene jer pricalo se da gdje oni udare da tu trava ne raste. Edde PP i Mama Ciliviking jedino rekose da se ne boje i da ce pruziti otpor prsa u prsa, do posljednjeg daha. Trebalo ne trebalo. U daljini se cu zvuk roga.
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:51   #37
ne pise kako je judolino skoncao nataknut na zastavu s prvim bijelim poljem.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:01   #38
To je iz druge price. Herman Lindqvist jedan od najpoznatijih svedskih drustvenih znanstvenika (izmedju ostalog i kralj. povjesnicar), u jednoj svojoj knjizi opisuje Hrvate koju su bili na sved. kraljevskom dvoru, kao savjetnici, tamo negdje oko 30-o godisnjeg rata. Kasnije je od tog napravio i tv program. Tu bi se Judolino mogao nabiti na zastavu ali to vjerojatno ne bi bilo toliko interesantno vecini s papanluka. Ili mozda bi Ovo je vise LolekBolek lovacka prica. Svi vi koji ste povjerovali u istinitost dogadjaja moram reci ovako: svaka slucajnost je namjerna
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 16:03   #39
@ el_mariachi Ne valja ti ova prica ? Herman Lindqvist je napisao kao i ti hrpu ne tocnosti . Kakvi su mi ovo povjesnicari ? U glazbenoj podlozi su trinaest nisam uspio pobrojati trinaest velicanstvenih .
U filmu ih je sedam ? Nesta si ovom tvom ratnom pohodu pobrkao .
Nisi gledao seriju Viking i geografska karta ti ne valja .

glazbena podloga
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:13   #40
mamačili samo dvije noge? daj joj treću , ne mora bit prevelika , 18 dosta . Ciliviking ima hrabra prsa koja idu u boj prije nje pet minuta ter je postala legenda međ papanlanđanima jer to ko vidi bude mu zadnje.
e, da i nek priča američki to mi nako fora,i nek se priča o njenim herojskim djelima po amerikama naročito južnim gdje je srela prgavu dok su radile pize ter dijelile siročadi
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.